Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Actori japonezi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 11:52 am

Imi place ultima intrebare :p dar ce distreaza la culme e modul lui de a se comporta la o intalnire...pare copilaros pentru un european si normal pt un japonez...trebuie sa ma obisnuiesc cu diferentele de mentalitate. Anyway, interviul e extrem de dragut, si chiar daca nu esti fan yamapi, tot te distrezi si te face sa te simti bine :d

Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 12:07 pm

@Midori:Clar!La asta m-am gandit si eu,cand ajung in Japonia si ma intalnesc cu Yamapi stiu exact ce-i de facut lol Cu toate ca la partea cu mancarea,daca nu vrea sa moara otravit,mai bine mananca in oras lol
Si da,intr-adevar,au sunat asa bine raspunsurile lui,pana in acel punct,adica aveai impresia ca stie exact ce trebuie sa spuna si spune exact ce vrea sa auda o fata:)))si apoi o tranteste dintr-o data!Si te lasa affraid
@Ookami:Eu personal n-am cunoscut niciodata un japonez,dar am avut mereu impresia ca sunt oameni reci,retinuti,nu stiu acum daca ma insel sau nu(Midori poate sa ne spuna mai multe despre treaba asta)Si sa stii ca citind interviuri ale actorilor japonezi am ramas placut surprinsa cand am vazut ca raspunsurile par atat de sincere si de naturale :D ceva la care nu ma asteptam.(singurul care da raspunsuri ciudate si mi se pare cam incuiat e Oguri Shun) lol in rest sunt tare simpatici.

Maine o sa pun si parte din interviu cu Ryo-chan(intrebarile sunt aceleasi) dar mi-e lene sa tastez acum si am racit si vreau sa ma bag la somn kanashii

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 12:18 pm

Poate ai dreptate azami, oricum ne trebuie mai multe interviuri ca sa ne formam o idee generala-eu una voi avea nevoie. Dar sa stii ca si kamenashi kazuya spune chestii asemanatoare despre 'cum I-ar place sa fie iubita sa'-pe langa asta, se presupune.ca el a avut o relatie cu o actrita mai invarsta...dar nu a fost vazut niciodata cu vreo persoana care ar putea face din barfa asta un adevar...

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 12:26 pm

Am mai citit si eu chestii despre kamenashi,gen o cearta cu un taximetrist pt ca era foarte inecat in alcool si a crezut ca taximetristul n-a apucat-o pe drumul bun si c-ar fi luat-o pe unul ocolit ca sa-l taxeze mai mult si a facut un scandal monstru si a intevenit politia si ca apoi s-a dovedit ca bietul taximetrist il ducea acasa exact pe drumul pe care el il indicase urcandu-se in taxi si ca a avut probleme la agentie din cauza asta si a trebuit sa-i ceara scuze taximetristului si bla bla...sau alta: s-a dus intr-o noapte intr-un bar din Shibuya al carui patron e travestit si dupa ce s-a facut manga si a spus tuturor ca el e kamenashi kazuya i-a cerut travestitului sa il sarute si s-a sarutat cu ala acolo de fata cu toata lumea si bla bla:)))) acum deh,nu stiu cat sunt de adevarate,sunt stiri din reviste de scandal,dar eu asa am citit acum ceva vreme lol Oricum am ras cu lacrimi!Mi se pare scandalos de amuzant! lol

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 12:35 pm

Aia cu barul am auzit-o si eu. Cica exista si o inregistrare cu sarutul...dar sunt numai barfe...ceva normal. Era intr-o emisiune unde el zicea ca se tine de maini si cu baieti-si a facut o demonstratie...-nu mai stiu cine era tipul respectiv de langa el-si el zicea ca atunci cand cineva are o idee asemanatoare cu a lui il ia de mana si il sustine-era chiar surprins ca alti oameni nu fac la fel...so cute ^w^

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 12:48 pm

Barfe sau nu,pe mine una nu m-au scandalizat,doar m-au facut sa ma prapadesc de ras lol
adica,n-as zice nu inregistrarii,daca ar exista,cu toate ca ma indoiesc,pt ca daca ar fi existat ar fi scos-o demult la lumina,dar totusi ceva ceva trebuie sa fie acolo ca nu iese fum fara foc lol
sincer,ti-am mai zis,mie nu mi se pare cute:))) adica ii respect munca si mi se pare ok cand vine vorba de munca lui,dar nu imi place prea tare de el:)))

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 12:51 pm

Da...da are talent :d ...canti bine papuselul :d
Oricum...voi posta candva o chestie f funny cu membrii kat-tun...

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 13, 2011 10:43 pm

Ce tare =))) si chestia cu tinutul de mana..mi-l imaginez..si pe ceilalti crizati si speriati langa el cand face asta:)))))

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 2:22 am

Nishikido Ryo(Popolo)
1.Ti-ai cumparat vreodata haine doar ca sa le imbraci la o intalnire?
Sigur ca nu,as merge imbracat ca de obicei.
2.Te aranjezi cu multa atentie inainte sa iesi?
Am zis ca nu!Pt mine intalnirea perfecta e una obisnuita.
3. Spune,te rog,cum vezi tu o intalnire perfecta pe timp de primavara?
Mi-ar placea sa merg sa vad florile,niciodata n-am fost cu prieteneii mei,asa ca mi-ar placea sa merg in timpul unei intalniri.
4.Cand vezi un film e de dragoste sau de actiune?
Nici de dragoste,nici de actiune.Daca ar fi sa vad un film in timpul unei intalniri as prefera o drama.
5.Te uiti la un film si incepi sa plangi.Te deranjeaza daca prietena ta te vede?
Da pt mine e ok.E normal sa plangi cand esti trist.Nu ma deranjeaza daca ma vede plangand.
6.Daca vrei sa te distrezi ce alegi zoo sau parcul de distractii?
La zoo si parcul de distractii e ok,dar dintr-un anumit motiv nu vreau sa merg.(rade)
7.Ti-ar placea sa te insoteasca la cumparaturi?
Nu mi-ar placea niciun pic.(rade) Eu cumpar singur.
8.Ai insoti-o la cumparaturi?
Daca nu intarzie mult,da,daca intarzie in niciun caz.
9.La prima intalnire ai fi formal sau te-ai purta normal.
Amandoua.
10.Daca ati merge intr-o cafenea sa beti ceai unde te-ai aseza?
Nu merg la nicio cafenea.(rade)Daca vrem sa bem ceva pur si simplu ii zic:"Sa mergem la mine acasa."
11.Daca iti prepara un bento ce ai vrea sa fie?
Sandwiches.E imaginea pe care o am eu despre un bento la o intalnire.
12.Ajungi tarziu.Cum iti ceri scuze?
Gomen nasai.(rade)
13.In timpul intalnirii ai fi tot timpul atent la ea urmarindu-i fiecare miscare?
Poate sa faca ce vrea ea.
14.Daca v-ati certa ti-ai cere scuze?
Daca ar fi vina mea sigur ca mi-as cere scuze.
15.Fara sa vrei,uiti,si stabilesti o intalnire atat cu unul din prietenii tai cat si cu iubita ta.Pe cine alegi in cele din urma?
Nu mi-ar placea sa se intample asta,dar daca s-ar intampla i-as zice:scuze,il aleg pe prietenul meu.
16.In timpul unei intalniri dai peste unul din membri NEWS.Ce faci?
I-as zice:"Buna!Ce faci?Pe curand!"si am pleca in alt loc.
17.Vrei ca iubita ta sa poarte haine dragute sau sexy?
Sa poarte ce-i place,orice e bine.
18.Ai cara pungile cu cumparaturile iubitei tale?
Le-as pune imediat in masina.Urasc sa merg cu pungile in mana.
19.Ai purta haine pereche(d-alea la fel, la pachet,nu stiu exact cum le zice) cu iubita ta?
Nu!Urasc asa ceva!
20.In timpul unei intalniri ti-ar placea sa nu te scape din ochi?
Poate sa faca ce vrea,dar nu lucruri rusinoase.(Ma intreb ce inseamna pt el lucru rusinos????)
21.Ce ar putea sa faca iubita ta ca sa te simti fericit?
Nu trebuie sa faca nimic in mod special.
22.Ar fi ceva ce nu ti-ar placea sa faca?
Sa nu ma scuipe.(asta m-a omorat) lol
23.Cand se termina intalnirea decizi imediat cand va fi urmatoarea?
Nu,prefer sa stabilesc asta prin telefon.
24.Esti dintre persoanele care nu pot sa-si ia ramas bun cu usurinta,sau dintre cele care spun "pa"direct?
Cred ca sunt dintre cei care nu pot sa-si ia ramas bun cu usurinta.Imi place sa prelungesc mometul atat cat se poate si abia apoi sa spun"pa"
25.Ce ar putea sa faca prietena ta,in momentul in care va luati ramas bun,ca sa te faca fericit?
Orice,dar daca mi-ar spune:"Ai grija!" m-as simti fericit.
26.Ce i-ai spune prietenei tale atunci cand ti-ai lua ramas bun?
"Sayonara"(rade)

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 4:23 am

intrebarea 22 e aiurea....da funny :))
24. ce sec...dupa ce o tine pe fata mult timp ii spune doar pa....
insa interviul pare diferit de al lui yamapi....pare mult mai distant...rece...-parerea mea.

Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 7:05 am

Mda:)) a raspuns mai in sictir...si la unele intrebari a dat indicii care m-au facut sa cred ca e tipul ala de japonez tipic, inchis, sec>.< nu-mi place
Il prefer pe yamapi, though:))

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 8:44 am

soooo funny :))

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 12:48 pm

Arigatou pt clip,Ookami-chan! arigato
Akanishi Jin-Interviu revista VIVI
1.Ce fel de copil ai fost pe cand mergeai la gradinita?
Nu pot sa-mi amintesc(rade)Dar in scoala primara eram un elev bun,imi amintesc ca la majoritatea examenelor obtineam mai bine de 80 de puncte,cu toate ca asta s-a terminat in liceu.(rade)
2.Primeai vreun fel de lectii?
De la gradinita pana in clasa a doua,am invatat caligrafie.Acum felul in care scriu e cam neingrijit,deci lectiile nu prea mi-au fost de ajutor.Iar din clasa a treia pana in ultimul an am jucat fotbal.
3.Ai frati?
Am un frate mai mic,cu trei ani mai mic decat mine.Cand eram micuti ne certam fara oprire,dar acum,cateodata,iesim impreuna.
4.Cu cine semeni din familia ta?
Fizic am luat si de la mama si de la tata,dar ca personalitate in mod sigur seman cu tatal meu.Amandoi avem tentinda sa gandim lucrurile,sa le cantarim,dar cand ne hotaram sa facem ceva,ducem asta la capat in mod cert.
5.Cum e persoanlitatea ta cu adevarat?Vorbind cu tine am impresia ca esti o persoana matura.
Cred ca asa si este.Punctul meu forte e ca nu-mi place sa pierd,iar punctul slab e ca n-am un punct forte.(rade)Tot ce am e pt ca nu-mi place sa pierd.
6.Cum sunt prietenii ta?
In general,ei sunt persoane foarte serioase,dar si foarte pasionati.Multi dintre ei au fost prietenii mei la scoala.
7.Numeste-ti prietenii de la locul de munca.
Yamapi si Nishikido(Ryo).Mereu am fost apropiat de yamapi,de cand eram juniori.Cand suntem impreuna uitam ca suntem faimosi si totul e atat de normal.Mergem sa mancam,sa bem,chestii pe care le fac cei de varsta noastra.
8.Cu toate ca spui ca e normal,nu se formeaza agitatie cand esti recunoscut?
De fapt nu prea mi se intampla sa fiu recunoscut.Iar in cazul in care se intampla,desi destul de rar,mi se spune:"Ganbatte" iar eu raspund:"Hai!Arigatou!"
9.Ce se intampla cand bei alcool?
Depinde de situatie,dar in mod normal ma emotionez si fac tam-tam.
10.Sunt prietenii importanti in viata ta?
Pt mine prietenii sunt absolut necesari.Sunt cu adevarat importanti,n-as putea sa merg mai departe fara ei.
11.Esti tipul de persoana care poate sa vorbeasca cu usurinta cu oamenii necunoscuti?
Pot sa sustin destul de bine o conversaatie cu o persoana pe care o cunosc pt prima data.Cred ca sunt bun intelegandu-ma cu lumea,in general.Sunt timpul de persoana care poate sa vorbeasca orice cu parintii.
12.Chiar daca acea persoana este o femeie?
Da,e ok.
13.Chiar daca esti nebun dupa acea persoana?
Hmmm...cred ca e important sa fiu langa ea,dar imi ia ceva timp pana ma obisnuiesc cand vine vorba de cineva care imi place...bine,depinde..depinde de aceea persoana.Cred ca nu ma schimb mult chiar daca sunt indragostit.
14.Este iubirea o parte importanta din viata ta?
Este foarte importanta.
15.Ce se schimba la tine cand te indragostesti?Devii mai gelos?
Cred ca nu ma schimb mult.Daca devin gelos?Depinde de moment si loc.Cred ca asta se intampla in certuri.(rade)Imi cer scuze,daca gresesc,dar daca nu...atunci partenera mea trebuie sa-si dea seama singura unde greseste.Nu as rupe o relatie dupa o cearta,cred ca relatiile mele tind spre latura pozitiva.
16.Cauza discutiei ar putea sa fie o infidelitate?
Niciodata n-am fost infidel unei partenere.Sunt un barbat serios!
Nu e putin suspicios sa fii asa rotund in afirmatia asta?
Nu,nu,e adevarat.Nimeni nu ma crede,dar e adevarat.
17.O sa fii sincer cu iubitele tale pe viitor?
Hmmm...pe viitor,e mai complicat sa-ti raspund(rade) Pot sa te asigur ca asa cum sunt acum n-o sa fiu niciodata infidel.Am foarte mare incredere in treaba asta!
18.Crezi ca iubirea e acelasi lucru cu casatoria?
Relatiile sunt drumul spre casatorie.Depinde de persoana,dar sunt lucruri pe care poti sa le cunosti despre cineva doar traind impreuna.In opinia mea casatoria vine dupa multe alte lucruri.Daca ma casatoresc,mi s-ar parea ok daca sotia mea ar iesi sa munceasca,dar in acelasi timp o parte din mine ar vrea sa se centreze numai pe familie.
19.Esti multumit de persoana ta?
Nu.Hmmm,daca ma intrebi de ce nu am niciun raspuns in mod special,dar daca intrebarea e daca sunt,atunci raspunsul e nu.
Sunt multe lucruri la care vreau sa lucrez,vreau sa incerc lucruri noi pe parcursul drumului meu.Prevad viitorul asta pt mine.
20.Intr-un cuvant cum te-ai "intitula"?
Sunt un furiita(rade)Sincer,nu-mi place sa fiu catalogat drept idol.Nu vad necesitatea de a-i baga pe oameni in categorii rigide ca idol,cantaret,actor.Hmmm,ma intreb care ar fi cuvantul cel mai potrivit?Treaba mea e sa fiu Akanishi Jin.

Ultima editare efectuata de catre azami in Dum Aug 14, 2011 1:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mihaelamotreanu.blogspot.com
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 1:09 pm

Wow...chiar e un imterviu matur...m-a impresionat...sincer nu ma asteptam la asemenea raspunsuri din partea lui...sunt...profund impresionata :D

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 1:23 pm

Da :d si mie mi-au placut raspunsurile lui,pare nice ca om lol de fiecare data cand am citit interviuri cu el m-a surprins pt ca are vederi largi asupra lucrurilor :) mi se pare deschis si simplu(acum...cine stie cum o fi el pe bune?dar din raspunsurile pe care le da pare ok ca om) :D

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Dum Aug 14, 2011 1:33 pm

Da...m-a impresionat cand a zis ca atunci cand e cu prietenii sai, uita ca e celebru si devine un simplu om...
Dar nu stiu ce sa zic...tipii astia nu pot fi foarte deschisi la interviuri pentru ca daca zic ceva nelalocul lui...incep barfele..cum.zici tu azami, tipul asta pare a fi ok...la interviuri...

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Sam Aug 20, 2011 4:07 am

http://www.veoh.com/watch/v811233pw3qJBnr?h1=Kame+on+Oshare-ism+(english+subs)

e atat de cute :))...sry de dublu post... :P

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Lun Aug 22, 2011 10:27 am

Ninomiya Kazunari-Interviu(Family Club)
Nume complet:angajatul nr.1004
Ocupatie: idol
Data de nastere:acum 9490 de zile
Inaltime: 167.9 cm
Greutate: secret
Viziune: pot sa vad foarte bine
Dreptaci sau stangaci:ambidestru
Grupa de sange: sunt un baiat A
Loc in care te mandresti ca ai fost:America!Cartofii prajiti sunt super!
Trei abilitati:sa mananc,sa merg si sa dorm.
Doua puncte forte ale caracterului tau:imi place sa invat si ma trezesc repede.
Un punct slab al caracterului tau:sunt multe,nu pot sa aleg unul.
Partea cea mai incantatoare a infatisarii tale: cocoasa mea.Ce
Un obicei inconstient: sa ma asez pe bancheta din spate in masina,niciodata in fata.
O fraza pe care o folosesti inconstient:"Dar aia n-are nicio legatura cu asta."
Ceva ce te face sa te simti nelinistit daca nu ai: un pix.
Ce culoare are telefonul tau mobil:mai multe culori.
Ora ideala ca sa te trezesti: 8
Ora ideala ca sa mergi la somn: 12
Care e primul lucru pe care il faci dimineata cand te trezesti: ma ridic din pat.
Care e primul lucru pe care il faci inainte sa te bagi la somn: ma trantesc in pat.
Felul ideal in care ti-ai petrece ziua: odihnindu-ma.
Cam cat timp iti ia sa faci un dus:20 de minute
Care e micul tau dejun preferat: orez,supa si peste
Ai vreo abilitate cand vine vorba sa gatesti:da
Cand iti place cel mai mult sa lenevesti:cand sunt singur
Daca e ceva ce te obsedeaza,te rugam,spune-ne:nu va voi spune.
Ce lucruri de emotioneaza:lucrurile ieftine.
Care e mancarea cea mai delicioasa pe care ai mancat-o:carne.
Exista vreun fel de accesoriu pe care-l cumperi inconstient:da
Care e cea mai mare slabiciune a ta:gandacii
Abilitatea ta speciala:sa rup butoane.
Care e bucuria ta zilnica:economiile mele.
Ceva ce ai in minte cand muncesti:sa-mi fac treaba.
Ceva nou ce ti-ar placea sa incerci la munca:nimic,absolut nimic.
Cea mai mare bucurie a ta la munca:cand termin ce am de facut.
Ceva ce consideri ca e greu la locul tau de munca:nimic.
Ceva ce te face sa crezi ca ai crescut profesional:de ce mai bine nu-mi spui tu.
Care este campul tau de actiune:prefer activitatile pe care le pot desfasura acasa decat cele in aer liber.
Ce e locul de munca pt tine:doar locul de munca.
Ce e Arashi pt tine:doar Arashi.
Ce iti place la Arashi:Arashi.
Rezuma farmecul lui Aiba Masaki intr-un cuvant:persoana.
Rezuma farmecul lui Matsumoto jun intr-un cuvant:inima.
Rezuma farmecul lui Ninomiya Kazunari intr-un cuvant:mana.
Rezuma farmecul lui SAkurai Sho intr-un cuvant:cap.
Rezuma farmecul lui Ohno Satoshi intr-un cuvant:tot.
Care crezi ca e punctul slab al lui Arashi:niciunul.
Cand gandesti:"sunt fericit sa fac parte din Arashi:cand suntem toti 5 impreuna.
Pana acum cum a fost Arashi:a fost un Arashi minunat.
Dar de acum inainte ce fel de Arashi vrei sa fie:sa ajungem cat mai departe vom putea.
Ceva ce te-a facut fericit de curand:am obtinut un nou record(la video jocuri)
Ceva ce e distractiv:magia.
Ceva ce e enervant:mama mea merge la sala,dar nu e mai slaba.
Ceva ce te preocupa in ultima vreme:cand oare va slabi mama mea care merge la sala?
Ai vreun fel de blestem(injuratura):nu
Care e cuvantul tau preferat:sugoi
Ce te face sa zambesti:TV
Exista vreun privilegiu in a-ti fi prieten?da,iti maresti numarul de prieteni cu inca unul.
Exista vreun privilegiu in a-ti fi iubita:da,iti gasesti un iubit.
Spune-ne unul din planurile tale pt o intalnire:parcul de distractii.
Ceva ce ti-ar placea sa incerci:Baseball
Intr-o zi,pe neasteptate,te transformi in Matsumoto Jun ce ti-ar placea sa faci:sa apar in "Smile"
Care a fost cea mai rea criza a ta:n-am avut niciuna.
Cel mai necesar lucru in viata ta:oamenii.
Trucul pt a savura viata:sa razi.
Cand gandesti"asta e fericirea completa":cand sunt cu familia mea.
Data ar trebui sa-i dai un titlu vietii tale,care ar fi acela?"Prima data".
Cea mai mare ambitia a ta in viata:sa am un caine.

Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Lun Aug 22, 2011 11:32 am

multumiiiiim, azami!!!
trebuia sa citesc despre Akanishi Jin dupa ce am vazut film cu el^^ a fost nice interviul

cat de sec e Nino...Abilitatea ta speciala:sa rup butoane.???=)))wtf?
si: Ceva ce e enervant:mama mea merge la sala,dar nu e mai slaba.=)))) cat de random:))genial
Ceva ce te preocupa in ultima vreme:cand oare va slabi mama mea care merge la sala?..si ultima cu cainele:)))

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Mar Aug 23, 2011 4:43 am

Da,foarte sec!:)))M-a amuzat interviul,mai ales raspunsul la intrebarea"ce il preocupa in ultima vreme?" lol la faza cu butoanele cred ca facea aluzie la faptul ca joaca foarte mult playstation:)))iar cea cu cainele:-j lol

Oguri Shun-Interviu(Junon):
E mai vechi,e vorba despre asemanarile si deosebirile dintre el si Hanazawa Rui.
1.Hanazawa Rui este foarte naiv cand vine vorba de iubire.In viata reala esti la fel ca el sau mai degraba sensibil?
Eu?Nu cred ca fac parte din categoria asta de oameni,nu sunt prea sensibil,nu sunt ca Rui care realizeaza ca o iubeste pe Makino abia atunci cand o pierde.
2.Ce fel de fete iti plac?Cele glamour ca Shizuka sau obisnuite ca Makino?
Cu siguranta cele obisnuite,dar daca ar avea caracterul puternic al lui Makino nu cred ca as putea suporta.Cateodata ma imaginez langa o persoana glamour,dar cred ca ar termina prin a fi prea obositor si oricum pt o persoana simpla ca mine asa ceva nu s-ar putea intampla niciodata.
3.Daca te-ai indragosti ai alege pe cineva mai in varsta sau mai tanar decat tine?
Probabil mai in varsta,pt ca ar intelege mai usor si celelalte probleme in afara de cele amoroase,ar fi o persoana mai matura,bineinteles nu e o regula.Eu nu suport persoanele care gandesc ca sa fii cu cineva e cel mai important lucru in viata.Daca m-as indragosti as vrea ca ea sa aiba propria viata,propriul loc de munca si propriul spatiu.
4.Intre munca si iubire care e prioritatea ta?
Fara ezitari,munca.O data am fost intrebat care sunt cele mai importante 5 lucruri pt mine si mi s-a spus sa le pun in functie de prioritati.Cele 5 lucruri au fost:munca,prietenii,persoanele cu care lucrez si ies adesea,alcoolul si iubirea.Le-am clasat in ordinea prioritatilor si iubirea a ajuns ultima.Dar poate ca acum as schimba locul alcoolului cu cel al iubirii.Cred ca acum iubirea ar fi undeva intre a treia si a patra pozitie.Desigur daca iubita mea s-ar gasi in probleme as fi imediat alaturi de ea.Depinde de situatie,nu exista o ordine absoluta.Si pt ca tot am vorbit de alcool,cateodata chiar nu-mi dau seama ca beau prea mult,a doua zi ma trezesc cu toata fata umflata si nu-mi ramane decat sa aman filmarea.E dificil sa ti-l imaginezi pe Rui cu fata umflata.
5.Din iubire pt Makino,Tsukasa si Rui s-au trezit intr-un tringhi amoros.Ai trecut vreodata printr-o astfel de situatie?S-a intamplat cu vreun prieten apropiat?
Cu un prieten apropiat?Sigur ca nu!Daca o fata imi place,dar are deja pe altcineva,daca i-as spune cum ma simt,ar putea rupe prietenia noastra.Daca m-as gasi intr-o astfel de situatie as termina prin a suferi.
6.Dar in cazul in care ai fi cu o fata care ar avea sentimente pt un prieten de-al tau.Ce ai face?
Mai inainte de toate as incerca sa-i inteleg intentiile,apoi i-as spune ca relatia noastra s-a terminat,dar cred ca nimic nu s-ar schimba intre mine si prietenul meu,prietenia noastra ar ramane intacta.Poate la inceput ar fi mai bine sa pastram o oarecare distanta,dar apoi totul ar reveni la normal.
7.Sa iesi cu cel mai bun prieten sau cu iubita ce e mai important?
Depinde cui i-am promis inainte,dar bineinteles ca exista si situatii de urgenta.
8.Care e cel mai bun moment sa o prezinti pe iubita ta parintilor?
Acest lucrur se poate intampla oricand,familia mea n-are nicio problema in privinta asta,sunt foarte primitori.
9.Daca parintii s-ar opune unei casatorii ce ai face?
Cum s-ar putea intampla asa ceva vreodata?Familia mea nu s-ar opune niciodata persoanei pe care eu am ales-o,dimpotriva,probabil ar fi invers,as fi ignorat complet.
10.Reprezinta casatoria o iubire durabila?Care crezi ca e diferenta dintre iubire si casatorie?
Cand iesi cu cineva te intrebi la un moment dat daca sa te casatoresti sau nu,dar si daca si celalalt vrea sa o faca.De exemplu daca ea nu stie sa gateasca dupa casatorie va trebui sa invete,sau femeile care urasc sa faca curatenie,dupa casatorie,treptat,vor deveni experte.Acasa la mine,mama este genul de femeie care are grija de treburile casnice intr-o maniera perfecta si care gateste foarte bine.
Cuplul ideal in opinia mea e ca cel am mamei si al tatei:mama se ocupa de familie pt ca tata sa se poata centra numai pe munca.Multi oameni sunt invidiosi.
11.Care e idealul tau feminin?
In orice situatie sa fie increzatoare si independenta.
12.Cand un barbat iese cu o femeie gusturile lui incep sa se schimbe,starea de spirit devine minunata.Ai observat aceste schimbari?
Da,am experimentat.Imbraca-te corespunzator pt a asculta ce spune ea.Chiar daca e ceva ce nu vreau sa fac,o fac oricum.Dar am sfarsit mere prin a fi tot eu insumi.Acest lucru poate cu siguranta sa ruineze imaginea unei persoane.I-as spune:"aceasta persoana nu sunt eu,adevaratul eu este in picioare chiar in fata ta,cealalta persoana nu este reala."Daca dupa toate astea nu ma poate accepta asa cum sunt ar fi un moment destul de dureros.(rade)Sa pretind a fi altcineva in viata mea privata e greu de imaginat.

Mai erau cateva intrebari,dar mi-era prea greu sa le traduc(sper ca e ok traducerea,am facut-o din limba franceza si nu prea ma descurc cine stie ce) :|

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Mar Aug 23, 2011 7:00 am

pare mai matur si traditional...fata de ionterviul anterior care parea de copil mic...
dar oguri shun ma surprinde prin modul traditional de a vedea familia (i.10)...desi spune ca femeia trebuie sa fie independenta...si sincer nu a fost la fel de amuzant....

insa kazunari...e foarte funny...mai ales ca raspunsul "cand oare va slabi mama mea care merge la sala?" :)))))....totusi...marea sa ambitie e sa aiba un catel??? blobflower that is sooooo cute...

MesajSubiect: Re: Actori japonezi   Astazi la 2:45 am

Sus In jos

Actori japonezi
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: J-Dorama-
Mergi direct la: