Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Yu Yu Hakusho

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Yu Yu Hakusho   Mar Iun 28, 2011 11:27 am

Cred ca uni dintr-e voi lau vazut mie imi place foarte mult,acum 3-4 ani am vazut animeu pe animax sau ceva de genu am vazut doar 60 si ceva de episoade si dupa aia nu la mai dat si imi era ciuda nu am aflat pana acuma nu demult cum sa terminat anime'ul. Yu Yu Hakusho este nr 1 pt mine, nu stiu la alti cat de mult le place, dar sunt inpresionat de acest anime ... am auzit ca s-au vandut 44.000.000 de exemplare manga numai în Japonia si castigarea prestigiosului premiu Shogakukan Manga pt Shonen manga în 1993. Seria anime a castigat Animage Anime Grand Prix premiul pentru cel mai bun anime din 1994 și 1995.Exista jocuri pe pc sau playstation Yu Yu Hakusho,sunt 2 filme : yu yu hakusho movie 1 the golden seal si yu yu hakusho movie 2 poltergeist report.

opening:

ending 1:

ending 2:

ending 3:

ending 4:

ending 5:

Nu am vrut sa va descriu povestea acestui anime deoarece va las sa o descoperiti singurii :D
Vizionare placuta!!!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Dum Iul 10, 2011 1:40 am

Da si eu am vazut toata seria yu yu hakusho :D este un anime genial ... pacat ca s'a terminat asa aiurea...

PS : andrei din pacate eu nu prea mai intru pe mess iar parola de la contul vechi am uitat'o !lol!
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Vin Sept 30, 2011 4:57 am

nui nimik si gomenasai ca nu tiam raspuns mai devreme dar am fost cam ocupat am avut ceva probleme ...si momentan ma uit la niste animeuri noi pt mine care nu leam vazut :
-Ao no Exorcist
-D. Gray-Man
-Katekyo Hitman Reborn
-Fullmetal Alchemist Brotherhood
as vrea sa vad Fullmetal Alchemist versiunea de pe animax sau cum se numeste programu acela anime nu stiu cum :((:(( credca are mai multe episoade ca si Fullmetal Alchemist Brotherhood
Sus In jos
Black butterfly
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 238
Varsta : 27
Localizare : Asia
Data de inscriere : 08/03/2009

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Joi Iun 21, 2012 4:24 am

Il stiu de foarte mult timp si chiar mi-a placut.
Pe langa faptul ca se bazeaza pe luptele dintre oameni si demoni, fie in turneu, fie intr-un concurs, este si destul de amuzant, mai ales cand Hiei i scoate punctele negative lui Kuabara.
Kurama, este iarasi un personaj foarte interesant conturant, Yusuke, mai toti.
Melodia de la inceputul anime-ului imi place foarte mult ca si cele de la sfarsit.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fantasia.forumgratuit.ro/forum
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Joi Iun 21, 2012 8:11 am

recomand Brotherhood,muuuult mai bun, \m/ respecta manga,este mai bine animat,mai deep,mai multa actiune,all in all,better!
oricum le-am vazut pe amandoua pt. ca nu iesise Brotherhood cand ma uitam la FullMetal :/
Ao no exorcist - i approve :)),e marfa
d-gray man la fel dar nu m-am uitat la tot,cat am vazut din el mi-o placut :-?
katekyo hitman iar n-am vazut tot m-am plictisit dupa primele 3-4 episoade,mi-au placut mult primele,cu introducerea si lectiile alea de viata dar dupa nu prea,da' o sa-i mai dau o sansa mai tarziu cica "it gets better" crab10

si yu yu hakusho,old schoool xD
stii ce i-ar trebui astuia,un remake cum or facut cu Hunter x Hunter!! crab14
apropo pt. cei ce n-or vazut,recomand maxim! HxH este genial! imi place mult remake-ul,ce bine ca n-am vazut prea multe episoade din seria originala,cand am auzit de remake xD,nu prea imi placea animatia desi e un anime foarte bun!
crab8
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
nothingness
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 11/09/2012

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Mar Sept 11, 2012 11:50 pm

Si eu tot pe animax l-am vazut prima data .. l-am vazut cap-coada de doua ori : )) . Nu stiam ca sutn si filme , Akuma ai vazut filmele? Daca da , cum ti s-au parut ?
Sus In jos
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 25
Localizare : Cluj[temporar]
Data de inscriere : 05/11/2011

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Mier Sept 12, 2012 9:01 am

Tot pe animax l-am vazut, din pacate niciodata cap-coada. Mi-as dori sa-l vizionez complet. E relativ interesant, nu tocmai original[ma refer a tourmamente], are cate ceva pentru fiecare, dar mai ales bataii. Personaj preferat... Kuwabara... poate, nu m-a implicat prea tare anime-ul ca sa ma atasez de personaje.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Yu Yu Hakusho   Astazi la 10:45 am

Sus In jos

Yu Yu Hakusho
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Anime-
Mergi direct la: