Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ayami Elisa
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 21
Localizare : prin Hunedoara
Data de inscriere : 21/04/2011

MesajSubiect: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Joi Apr 28, 2011 7:42 am

Ōjo o ushinatta

Capitolul I

Flashback
”Era un apus linistit de primavara,lumea era scufundata in ultimele raze de lumina ce prevesteau venirea intunericului mult dorit.In aer plutea mireasma imbietoare copacilor proaspat infloriti.Iarba cea moale si deasa imi va servi drept pat in aceasta noapte,nu mai am pe nimeni,nu mai am nimic,pot doar sa fug si sa ma ascund.Privesc in departare si vad cum soarele dispare,norii isi leapada mantia de lumina iar vietuitoarele nocturne incep sa dea semne de viata.Intuneric…asta am asteptat inca de cand a aparut prima raza de lumina,intunericul este cel din care m-am nascut si cel caruia ii apartin.De aici razboiul pare sa fi incetat dar…nu stiu,nu cred ca au renuntat asa de usor sunt sigura ca inca ma mai cauta.Au varsat asa mult sange si au cauzat asa de multa disperare si doar din teama de a nu fi ei cei asupriti au distrus un popor pasnic.Voi fugi,ma voi ascunde si voi trai in continuare pentru poporul meu,pentru razbunare si pentru dreptate.”
End flashback

-Yuki,haide vin-o vom intarzia la scoala!
-Vin Misuzu,vin!
Eu sunt Yukiko ultima moastenitoare a celui mai puternic clan din radul vampirilor,sora mea mai mare imi spune Yuki.De fapt nu este sora mea adevara este o alta vampirita pe care am cunoscut-o aici in Kioto si care a invatat sa convietuiasca alaturi de oameni,desi,nici ea nu ii prea inghite sa spunem asa.Suntem eleve la scoala Urasenke o scoala modesta unde nimeni nu iese in evidenta.
-Ati ajuns exact la timp!
-Si am fi ajuns si mai repede daca Yuki nu S-ar fi trezit asa de greu !(spuse Misuzu vizibil iritata de faptul ca era pe punctul de a intarzia la ora de literatura)
-Buna,buna,buna !
-Hei fetelor ati auzit noua veste ?
-In sfarsit ceva interesant.Ascultam.
-De azi inainte vom avea un nou coleg,si am auzit ca este foarte dragut.
RRRRRRRIIIIIIIIIINNNNNNNGGGGGG!
-Deja s-a sunat!Of vreau sa aflu mai multe despre acest elev.
-Atat stiu si eu,daca vei mai astepta 5 min vom vedea daca zvonurile sunt adevarate.

Astept pareri

:D blobtongue
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
kawaiiwathermellon
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 19
Data de inscriere : 24/04/2011

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Joi Apr 28, 2011 8:59 am

Imi place , mai facut curioasa...astept continuarea
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Sam Apr 30, 2011 8:21 am

mare lucru nu prea pot sa spun pt ca mi se pare foarte scurt primul capitol
flashback-ul e dragut :D
in rest tot ce-am inteles e ca e fic-ul tau e cu vampiri
treaba cu scoala si cu colegul cel nou,din pacate,n-o gasesc prea originala(dar asta e strict parerea mea)adica,ma gandesc,ca daca vrei sa faci un fic despre vampiri(un subiect mult prea exploatat in ultima vreme)trebuie sa vii cu ceva mai aparte ca sa trezesti curiozitatea cititorilor.
oricum avand in vedere ca deocamdata ai postat foarte putin,e cam repede sa-mi formez o parere.
in rest,vezi ca ai o greseala:se scrie vino,nu vin-o!

*continua sa scrii!astept capitolul urmator :D

Ayami Elisa
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Sam Apr 30, 2011 9:39 am

Capitolul II

-Buna,numele meu este Sebastian si sunt din Anglia.Incantat de cunostinta.
Ceea ce vedeam in fata mea parea ireal,un baiat atat de ... nu cred ca exista un cuvant pentru a-l descrie.Avea parul asemeni unui foc de tabara iar ochii asemeni carbunilor,era inalt si bine proportionat dar nu aceste aspecte mi-au atras mie atentia.In jurul lui plutea o aura de mister nu semana cu nimic cunoscut mie,dupa trasaturi nu parea vampir dar nici om nu era.Era ceva nou,ceva nemaivazut,interesant si atragator.
-Sa vedem vei sta ... chiar acolo in spate langa domnisoara Yukiko.Yukiko as vrea sa ai grija ca Sebastian sa cunoasca scoala si restul clasei.
-Desigur domnule,va puteti baza pe mine.Buna sunt Yukiko dar imi poti spune Yuki,incantata de cunostinata.
Ma privi cu atentie apoi se aseza in banca.In pauza l-am lasat pe Sebastian alaturi de ceilalti colegi si am plecat sa vorbesc cu Misuzu.
-Ai simtit?
-Da am simtit,ce este asta?Stiu ca se presupune ca sunt sora mai mare dar nu te depasesc decat cu,cateva luni iar tu esti mai experimentata decat mine.
-Sincer nici eu nu stiu...nu e vampir dar nici om.Nu am mai vazut niciodata asa ceva dar am o teorie si as vrea sa o verific.Ai grija de el pana ma intorc.
-Dar unde ...
Inainte ca Misuzu sa isi termine intrebarea eu ma indreptam deja inspre biblioteca.Mituri si legende asta este cartea pe care o caut informatiile din ea nu sunt cu totul adevarate dar ma pot ajuta.Am gasit,zane,se spune ca demult din vremuri stravechi au existat niste zane mai ciudate care erau zane doar pana la o anumita varsta dar apoi puteau alege sa sa transforme in orice altceva in oameni,animale,plante sau in alte fiinte mitologice.
Cand m-am intors in clasa pe banca mea se odihnea o lalea rosie cu un biletel legat de tulpina.Pe biletel scria “vino sa ne vedem in gradina cu ciresi la ora 3”.
-Misuzu cum a ajuns asta aici?Cine a lasat-o aici?
-Nu am nici cea mai vaga idee.Nu am vazut pe nimeni cu o lalea intrand in clasa,a aparut asa pur si simplu.De la cine e?
-Nu stiu, zice doar sa ne intalnim la ora 3 in gradina cu ciresi.
-Hmmmm......vei merge nu-i asa?
-Normal!Vreau sa vad cine a scris biletul si ce vrea de la mine.
-Atunci voi veni si eu,dar ma voi ascunde in ciresi.
-Ok,atunci ramane stabilit.
Orele au trecut mai greu ca de obicei lucru de-a dreptul enervant da am rabdat si am asteptat.Dupa ce mi-am terminat treaba in clasa i-am oferit lui Sebastian un tur incomplet al scolii iar apoi m-am scuzat si am plecat inspre gradina de ciresi.
Can dam ajuns Misuzi era deja acolo am simtit-o imediat dar mai era cineva acolo.Persoana care dorise sa ne intalnim era chiar…

Va urma cap 3
Astept pareri ca de obicei.Scuzati greselile de ortografie am incercat sa corectez ce se poate dar unele imi mai scapa.
haihai

Edit by Ridia: fara culori tipatoare
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Sam Apr 30, 2011 9:58 am

era chiar...sebastian...presupun:-?? lol
mi-a placut mult portretul lui:parul asemeni unui foc de tabara si ochii precum carbunii :D
oricum imi mentin parerea capitolele sunt prea scurte,abia incepi sa citesti capitolul ca te si trezesti ca s-a terminat :|

*sper sa nu te supere sinceritatea mea :D

Ayami Elisa
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Sam Apr 30, 2011 10:04 am

Nu ma supara chiar deloc stai linistita stiu ca este adevarat ceea ce spui:* dar de felul meu fac lucrurile rapid:)) si capitolele astea le scriu asa pe moment,nu prea am timp sa scriu mult asa ca,capitolele vor fi mai scurte dar voi incerca sa scriu mai mult data viitoare>:D<.

Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Lun Mai 02, 2011 2:59 am

foarte tare:D
Sus In jos
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Mar Mai 03, 2011 6:00 am

Si mie imi place :) si sper ca vei posta curand restul si sa fie mai lung capitolul :):)

Am totusi o intrebare : Ai citit cartea "Evermore" ?
Sus In jos
Ayami Elisa
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Mier Mai 04, 2011 4:25 am

Da am citit aproape toata seria mai am ultimele 2 volume haihai
Urmatoarele capitole vor reda intr-un fel sau altul o parte din acea poveste:D kitty

Dar nu toata povestea evident evident si nu voi prelua pur si simplu fara sa mai adaug ceva sper ca o sa iti placa continuarea mie mi se interesanta dar inca nu am terminat

Edit by Ridia: no double posting!
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Mier Mai 04, 2011 10:57 pm

i like it :D...e atat de dragut.... bravo :blush1:

Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Joi Mai 05, 2011 7:12 am

in regula ;) abia astept >:D< m-ai facut curioasa ...ma intreb ce vei "crea" >:)
Sus In jos
Yukiღ
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 22
Localizare : Oltenita
Data de inscriere : 25/08/2011

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Vin Aug 26, 2011 12:55 am

sunt incredibil de scurte capitolele... :( de fapt nici nu cred ca pot sa le numesc capitole, mai degraba paragrafe dintr-un capitol :(
dar astept continuarea :X
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anotherinuyashastory.blogspot.com/
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Joi Mai 10, 2012 6:14 am

A trecut un an si continuarea nu vrea sa apara...

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)   Astazi la 7:22 am

Sus In jos

Ōjo o ushinatta (Printesa pierduta)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Fiction-
Mergi direct la: