Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Luna -inceputul noului sfarsit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mai 16, 2011 12:25 am

Ma bucur ca in ultima vreme ai postat mai des :D
imi place mult povestea si astept continuarea :D

Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Sam Iun 04, 2011 9:14 am

De ce -ai venit?
Din nou, sa pleci, sa ma innebunesti?
De ce-ai venit
O, tu , straine
Sa ma plang din nou la tine
Cand nu stiu unde esti ?

Ai tai ochi, nu ii stiu
Nici numele , nici glasul
Vii noaptea tarziu
Fara sa iti aud macar pasul

O silueta neagra ma urmareste -n noapte
Doar tu poti auzi ale gandurile-mi soapte
Iti multumesc, straine
cu inima de piatra, ca si mine

Iti multumesc, straine
Ce teama-n suflet imi strecori
Iti multumesc c-a ta prezenta
Imi da fiori

Iti multumesc, straine
Ca nu-ncerci sa dezlegi
al meu mister
Iti multumesc, straine,
Ca tu , nu esti din cer !

Iti multumesc, straine
Caci eu pe tine te-am creeat
Iti multumesc
Ca tu, nu m-ai uitat

Iti multumesc straine
Un vis facut din lut
Caci nu ai plecat
ca altii, de demult
Iti multumesc, o, visul meu pictat !

Iti multumesc , straine
Ca nu ma judeci ca dragostea
eu nu-mi pot exprima
Doar tu -mi asculti povestea,
Doar tu-mi stii inima

Iti multumesc,al meu luceafar,
Caci tu esti langa mine
Iti multumesc ca-mi ti sufletul teafar.
De vrei sa -m fie bine,
Nu stiu
Dar eu, iti multumesc,
Straine

Am facut asta intr-o zi, cand, din cauz aa prea multe pahare de vin rosu, inspiratia mi-a revenit.Cand,in momentul in care inca mai puteam gandi logic, l-am vazut pe el . Normal! A stat 2 secunde,apoi a plecat.Mereu face asa..niciodata nu sta mai mult,niciodata nu vorbeste cu mine,niciodata nu mi se arata.Poate ca e vina mea pentru ca,sunt atat de lasa incat m-as speria daca l-as vedea in fata ochilor mei .
Nu am facut ceea ce a spus Black Butterfly.Am aflat ca numele ei este Clarice,apropo . In ultima vreme mi-am pierdut destul de mult credinta in El...

Scurt,scurt,stiu .Nu prea sunt creativa acum.Poezia o aveam pe blog .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Iun 06, 2011 5:46 am

ador poezia rose :X:X:X:X:X astept continuarea...tipul chiar ma intriga.....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Iun 07, 2011 9:16 am

Si mie imi place foarte mult poezia :D
daca mai ai poezii,posteaza,sunt curioasa sa vad si altele :D
in rest nu prea am ce sa comentez,dupa cum ai zis si tu,e cam putinel...
oricum,astept continuarea!

Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mier Iun 08, 2011 4:42 am

Nu as prea vrea sa amestec poeziile cu ficul...cred ca voi posta astazi continuarea.Mi-au venit ideai .Voi face un alt topic cu noile poezii.Mi-au venit idei si pentru "Trandafirul de cristal":) Asadar, daca nu astazi, inscurt timp veti avea o continuare si acolo :)
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mier Iun 08, 2011 5:58 am

Kei

Nu am fost niciodata o persoana romanitca, cu toate acestea, m-a durut ce ai spus . "Ai inima de gheata .Nu stii sa simti . Nu vei sti niciodata .Traiesti doar pentru tine si atat ."
Recunosc..eu sunt vinovata...Eu v-am facut pe toti sa credeti ca inima mea e de piatra .Eu faceam glume nesarate de fiecare daca cand voi spuneati "dulcegarii". Dar totusi ,Kei ...sa spui asa ceva ...?
Nu am crezut ca esti asa .Mereu te-am admirat, dar, orgoliul m-a impedicat sa iti spun. Si orgoliul tau ... Eram sigura ca daca iti voi spune, vei incepi sa razi sau ,mai rau : ma vei privi cu raceala in timp ce ochii tai de cenusa imi vor injunghia inima. Imi vei strivi portile sufletului si vei calca in picioare tot ce vei gasi in el...
Eu sunt vinovata .Eu sunt vinovata pentru ca am pretins mereu ca sunt facuta din piatra, ca nu mi-am permis luxul de a plange, ca mereu am crezut ca nu am decat pe mine si am fost prea egoista pentru a desface lacatul cu care mi-am incuiat inima. Dar, Kei, nu imi pare rau .
Eu sunt vinovata pentru ca nu regret nimic din ce am decis, cu toate ca ,aproape fiecare decizie deschide o rana in alta , iar in curand mi se vor vedea oasele ...
Eu sunt vinovata pentru ca am crezut in oameni, in "umanitate" , in "bunatate" , in "sinceritate", cand mereu am fost condusa doar de...naivitate .
Eu sunt vinovata Kei,recunosc .E doar vina mea... dar totusi ..sunt un om! Ma doare ce ai spus ... Ma doare ca , in tot timpul asta, tu nu ai ajuns sa ma cunosti .
Cred ca te admir prea mult, altfel nu i-as fi dat lui numele tau .Si apropo de el : nu m-a mai vizitat, si , ma intreb daca m-a uitat ... daca s-a spulberat precum razele diminetii ... sau daca eu m-am vindecat si mi l-am scos din minte ...
Nici nu am aflat ce e ... nici nu am apucat sa il materializez sau , nici nu a apucat sa se materializeze.
Spun ca nu sunt romantica si cu toate acestea, mintea mea e cufundata intr-o mare a romantismului .Acolo, se gasesc adanc ingropate in valuri, idealuri si sperante, sentimente ascunse in cuvinte, jocuri , insa nu voi sta acum sa le caut pentru ca , refuz sa le primesc pe uscat .Iar aici ...uscatul ar fi ratiunea ...
Ce fel de om sunt?Nu stiu ...Oare sunt "om" ?Oare merit sa imi spun "om"? Nu e oare "omul" un ideal al unei minti supreme?
Kei ...poate innebunesc...poate am asteptat prea mult...poate ca m-am agatat prea mult de tine..daca , in nebunia mea lucida, te-am creeat aproape de mine? Daca , intr-adevar nu esti decat un gand? Atunci ... de ce ma doare atat de mult gandul acesta ?...
Sus In jos
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mier Iun 08, 2011 5:22 pm

e genial :X:X.... imi place mult ideea de a avea o inima de piatra in fata celorlati si sa suferi pe interior...presupun ca poate toti dintre noi simt asta la un moment dat. Oricum sentimentele fetei te pun pe ganduri. Astept continuarea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Joi Iun 09, 2011 9:12 am

Nu stiu cat sentimentele personajului ma ating,le gasesc putin exagerate in dramatismul lor,dar imi place felul in care tu le exprimi,felul in care tu scrii ma atrage...chiar daca ideile astea mult prea emfatice,zic eu,nu merg cu mine :D dar evident,cum personajul e din cate am observat un inadaptat social,e normal,pe undeva,sa intelegi de ce si pt ce simte asa.
*astept continuarea :D

Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Iun 20, 2011 4:30 am

Apocalipsa?

Londra arde, Parisul se prabuseste, pamantul se despica si oamenii mor in fiecare secunda. Norii negrii ai durerii se ridica deasupra Planetei si incepe o ploaie de foc. Tipete .Femeile isi strang in brate copii pentru ultima oara, pruncii plang la sanul mamei in ultima secunda a vietii lor .

-Stiu ca am pacatuit fata de Tine, dar, totusi , nu ti se pare ca pedeapsa e putin cam crunta ?Te ce imi dai doar mie canonul acesta ?Sunt altii care sunt mult mai rai decat mine .Niciodata nu m-ai lasat in pace.Inca de cand am fost mica am tarata prin"puzzelurile" tale indescifrabile .
Nu e cam mult ? Ar fi timpul sa te opresti .Intelege , eu nu pot face nimic . Nici macar pe mine nu ma pot ajuta si tu vrei sa ...
Nu-mi "spune" sa incetez, sa nu ma revolt.Mereu creatia s-a revoltata fata de creator. Tu ne-ai creeat ,fara sa te gandesti la consecinte.Acum...trebuie sa le suporti .

M-am saturat ! In fiecare noapte, vad pamantul fugindu-mi la propriu de sub picioare . Vad flacari, aud voci, tipete .Inchid o secunda ochii si vad sangele nevinovatilor curgand rauri -rauri .
Nu mai vreau ...Umbrele incep sa se inmulteasca .Cred ca nu sunt doar in mintea mea.
Aseara am auzit usa miscandu-se . Geamurile erau inchise. O simt. O alta umbra, o fata, e aici .
Kei a plecat ... m-a abandonat ...iar cele care vin sunt tot mai puternice, insa nu-mi pot face rau.

*scurt .S-a intamplat ceva si voi continua alta data
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Iun 20, 2011 6:51 am

imi place:D