Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Luna -inceputul noului sfarsit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Mar 08, 2011 1:45 pm

Cap.I:Acelasi vis

"Ce e asta?" "Wow, cum a putu El sa faca asa ceva ?" "Nu inteleg.Cum de aceste masini pot arata asa"?

Era acelasi vis.Ma uitam la lucruri simple:masini, pomi,mainile mele, si nu intelegeam din ce sunt facute.De ce sunt facute .Nu intelegeam acea senzatie ciudata cum ca nu as apartine acestei lumi.Ca si cand, ceva se va intampla si locul meu nu e aici oricum.Nu imi placea ..nu in totalitate...acea senzatie de uitare.Ca si cand as fi fost un copil de o spatamana care incearca sa descopere lumea.
Totul mi se parea nou,mai putin cerul.Ma intrebam ce insemna defapt acel vis,de ce in fiecare noapte e la fel .Ma intrebam de ce acest lucru mi se intapla tot mai des cand simteam lucruri atat de puternice.
Oare,aveam sa uit tot?Pentru totdeauna?

M-am ridicat in capul oaselor analizand cu grija obiectele din jur .In camera,semintuneric.Imi placea cum lumina trecea prin perdeaua de culoarea macului,imi placea cum se reflecta pe peretii camerei,dandu-i un aer cald.In jur plutea mireasma de levantica.Pe jos,un covor moale,alb ,curat , cu papucii mei de casa asezati langa pat.Totul in perfecta ordine.
Voiam sa ma ridic din pat,insa torsul pisicii mele si atmosfera imbietoare de somn nu pareau a imi da voie .

Indreptandu-ma spre toaleta, m-am privit in oglinda pret de cateva secunde.Eram tot eu :acelasi par brunet,aceasi ochi medii,caprui,aceasi persoana slabuta si inalta dintotdeauna.Aceleasi maini subtiri ,acelasi gat lung ascuns sub gulerul bluzei de pijama.
Daca ar fi fost sa uit,nu voiam sa uit si cum arata corpul meu .Nu voiam sa uit cum aratam eu in acel plan.Teama?Poate...sau poate doar curiozitate...Poate doar o dorinta nascuta din teama de a nu uita cum sunt...

Cu toate astea..din acea zi nu mai stiu nimic iar celelate au trecut fara ca ceva deosebit sa se intample.
Continuam sa ma duc la Universitate,sa imi vizitez familia,sa ies cu ceilalti ca in fiecare weekend,aceasi viata monotona,la suprafata ...

Well...o parte din primul capitol,sa-mi spuneti ce credeti please ^_^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Mar 08, 2011 8:05 pm

Imi place cum faci descrierile, dar incearca sa bagi mai mult dialog. Nu zic ca sunt plictisitoare descrierile, dar sunt prea relaxante si ma fac sa adorm. Sa nu intelegi gresit, chiar imi place cum scrii si imi place esti sensibila si te intereseaza frumosul, dar lipseste putin dinamica. Abia astept urmatoarea postare.=^w^=

Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mier Mar 09, 2011 4:30 am

sincer mi se pare mai bun celalalt fic,concentraza-te pe el(de obicei nu e indicat sa scrii mai multe de-o data pt ca starea din unul se poate amesteca cu starea din altul,fara a duce insa la un rezultat satisfacator)descrierea e placuta,dar nu trasmite aceeasi emotie pe care-o transmit descrierile celelalte.(sper sa nu te supere sinceritatea mea)
si inca ceva...din cate stiu se scrie "de fapt" nu "defapt"...poate ma insel:-??

*astept continuarea,prima parte e micuta si nu-ti poti face intru totul o idee:)

Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mier Mar 09, 2011 6:33 pm

Mie imi place pana acum ,si avand in vedere ca e doar o parte din capitolul intai imi dau seama ca trebuie sa fie in mare parte format din descrieri (care sunt foarte frumoase ;) ) dar,ca si azami, astept continuarea ca sa imi fac o idee mai buna
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mar 14, 2011 12:52 am

@Ookami chan, daca te fac sa adormi inseamna ca am reusit sa fac ceea ce imi propusesem . Am citit recent o carte numita "N.P", un roman feng shui . Autoarea avea descrieri care relaxau foarte mult cititorul :) Cam asta e si ideea la inceput ;)

@Azami chan : nu e prima data cand fac asta, am mai scris fan fiction in paralele si nu a fost nicio problema, Cat despre "Defapt",eu asa am vazut in manualul nostru ,parca.Sau ,oricum intr-o carte de romana ^_^

@Arigatou iry_14,continuarea va urma curand ^_^

Acest fan fiction nu are ca scop sa fie dinamic si plin de actiune, cel putin, nu la inceput.Va fi diferit de tot ce am scris pana acum .
Sus In jos
~Kumiko~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 21
Localizare : mangalia,constanta
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mar 14, 2011 1:57 am

imi place,suna bine
si astept tare mult sa vad cum ai continuat blobflower
astept continuarea
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mar 14, 2011 2:15 am

Ma bucur sincer pt tine ca poti sa scrii mai multe pt ca te pricepi,dar pt a face ceva cat mai aproape de perfectiune trebuie sa te concetrezi numai asupra acelui ceva(oricum asta e strict parerea mea,nimic mai mult,n-am spus-o cu gand sa supar pe cineva)
cat despre "defapt" ma indoiesc ca ai gasit asa in vreun manual sau in vreo carte pt ca "de fapt"se refera la "in fapt","datorita faptului" sau "in realitate" si nu prea-mi vine sa cred ca se scrie legat. :D

*astept continuarea

Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mar 14, 2011 8:48 am

si eu, si eu,....astept continuarea:D imi place mult inceputul,.........

Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mar 14, 2011 11:47 pm

@Ynuiasha_Aruko : merci ^_^

@Azami : No problem, nu m-am suparat ^_^ Dimpotriva, merci :) Imi place sa primesc critici contstuctive :D Hmm.. poate era greseala de tipografie

@ Ridia : thanks ^_^ Poate continui in seara asta :)
Sus In jos
~Kumiko~
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Sam Mar 26, 2011 10:40 pm

blue rose vrem continuare!! ne tii pe ghimpi!! :blush1:
vrei sa mor aici?
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Mar 29, 2011 1:16 am

lol Imi pare rau , nu am putut intra pe forum o perioada.Voi face tot posibilul ca astazi sa pun continuarea:)
Sus In jos
~Kumiko~
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Mar 29, 2011 6:47 am

de abea astept!
loll
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Dum Apr 03, 2011 9:49 am

Imi pare rau ca a durat atat .

Cap. I ,Partea a II-a

Era noapte ,aici incepea metamorfoza mea: fard negru precum taciunele , buze rosii precum vinul , ten palid,dat de cateva ori cu mana prin par pentru a-l ciufuli, corset rosu , fusta aceea gotica scurta , jartiere si geaca de piele, cizme lungi, negre. Asta e tot, de aici , incepea cealalta latura a mea.
Ma intalnesc curand cu prietenii pentru plimbarea noastra nocturna.Au adus "mancarea": alcool cat se poate si pachete intregi de tigari .Pentru amatori , avem si "plante".
Cine sunt ei ? J, Eve,Allison, Ellie , Kei si Chris.
J e punker, fan Sex Pistols pana la moarte , il urmeaza pe Sid..da ..tipul mort...Arata mai mereu ca Sid, doar ca putin mai atletic, si mult mai ciudat .E un fumator inrait,e primul care a fondat grupul "D.I.F" -"Deavil Is a Freak ".Grupul in care am intrat si noi, mai tarziu, iar acum suntem aici unde suntem.

Eve, ea e ciudata si noua .Asadar , nu pot comenta nimic despre ea. Niciodata nu am privit-o mai mult decat cateva secunde, asadar, nu stiu prea bine cum arata.Stiu doar ca are o silueta destul de subtire si ca e mai scunda decat mine.

Ellie e sensibila grupului. Iubeste animalele.Poate ca de asta cand ceilalti au vrut sa faca "jertfe" ea a spus categoric NU! Ne-a avertizat ca paraseste grupul daca vom face, astfel, asa ceva nu s-a intamplat.Sincer, nici eu nu eram de acord, dar am lasat-o pe ea sa spuna ce gandeste .Nu stiu care e culoarea naturala a parului ei , insa acum e vopsita brunet.E mai scunda cu un cap decat mine, mereu se imbraca cat de cat decent si stiu sigur ca se trage dintr-o familie buna . Are sprincenele subtiri si poarta ochelari cu rama groasa. Are tenul cu mici imperfectiuni pe care si le acopera cu fond de ten. In rest, ii place sa fie eleganta, si totusi rock .

Kei ...Kei e tipul ciudat ... tipul cu inima de piatra .Are mereu o atitudine de persoana cool si nu poti stii niciodata ce gandeste .Poarta lentile de contact gri si e mereu imbracat in negru . Credeam ca e un demon la un moment dat ... nu am vazut pe nimeni care sa alerge atat de repede si sa poata face lucrurile pe care le poate face el...
Nu vreau sa il descriu, pentru ca stiu ca totul e fals.Nu ii stiu nici macar adevarata privire...stiu doar ca se imbraca mereu in stilul gotic sau rock, cel putin .Are un corp atletic , si cu orice s-ar imbraca, ii sta foarte bine. Are tenul alb, foarte alb, si trasaturi fine... altceva ...nu stiu ...

Chris e un amic de al lui.Ii spunem Shadow [Umbra] pentru ca e mereu cu Kei,fidel lui Kei...nu stiu cum s-au cunoscut sau de ce sunt cei mai buni prieteni ..aprarent..acum , insa daca e intrebat mereu gaseste altceva despre care sa vorbeasca si te face sa uiti de intrebarea ta .

Ah si Allison?O poti numi "bitch" literar ... poarta doar machiaj rosu , e mereu cu unghiile rosii si poarta fuste din piele si manusi biker de piele . Fumeaza de la varsta de 11 ani si e adoptata .Isi detesta parintii si recent a fugit de acasa. E prietena mea cea mai buna.

Cu grupul asta ma invart eu .J e ateu,Eve nu stim, All nu e cu nimeni ,Ellie cred ca e crestina ! Kei cred ca e cu S , la fel si Chris. Aparent, suntem toti cu S. Eu nu.Dar eu nici macar nu stiu cine, ce ,sau cu cine sunt .

E intuneric, miezul noptii .In jurul meu, totul se invarte.Vad siluete in jurul meu si incerc sa le strig, insa vocea mea se stinge treptat precum ceata la rasaritul soarelui . Incerc sa ma ridic in picioare, insa dau cu capul de un perete incercand sa aprind o lumina. E fum peste tot, sticle goale,sparte, doze de bere aruncate pe iarba. All se da din nou la Ellie , Kei si Shadow, au disparut din nou .J e cu seringa in mana .Pe iarba, litrii de alcool varsati.
Nu stiu daca e din cauza cantitatii de alcool consumate sau nu , dar am vazut o umbra alba si am din nou impresia ca e totul ciudat in jur . Vreau sa ma trezesc, dar am pierdut controlul .Si..dintr-o data ...nu mai simt nimic ... si cad...

-Ia-o de aici !
-De ce eu mereu ?
-Pentru ca asta trebuie noi sa facem!
-Kei , nu crezi ca ar fi bine sa ..
-Sa ce?!
-Nimic ...

E dimineata din nou .Sunt intr-o camera alba.In jurul meu totul se inavrte.Miroase a medicamente si a vechi.Ma uit in jur si incerc sa observ detaliile, fara prea multa reusita: pervazul alb cu vopseaua cojita de pe el, un buchet de narcise pe o masa langa mine,un parchet destul de prafuit, si un ceas .Incerc sa privesc mai in detaliu, sa gasesc ceva ce imi place, insa nu pot.Renunt. Cineva vine in camera dar nu ii pot vedea decat umbra , pentru ca am ochii intre-deschisi .Nu ii aud vocea.Inima imi pulseaza rapid si pot simti sangele care imi curge in valuri prin vene . Lumina ma orbeste si inchid ochii .Stiu doar ca am fost in coma 3 spatamani .Asta e tot ceea ce pot auzi .In fata mea, cineva mi-a intins o mana cu picaturi pe ea.Picaturi de ce ?...Nu mai lupt .Inchid ochiii si cad din nou .Nu stiu cand ma voi trezi , insa ..nu stiu daca vreau in primul rand sa ma trezesc ...

Stiu ca nu e cum va asteptati .Voiam sa evidentiez cele doua lumi in care traieste Luna.

Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Apr 19, 2011 6:53 am

Nu mai citeste nimeni ?
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Apr 19, 2011 9:54 am

O sa fiu sincera cu tine(cu riscul de a te supara) :| dar cum ai intreabt ceva mi se pare dragut sa-ti raspund.
Am citit continuarea inca de cand ai postat-o,dar dupa cum tu singura ai spus:nu e ce ma asteptam :| nu-mi displace,dar nu pot sa spun ca m-a impresionat prea tare.adica avand in vedere ca am asteptat aproape o luna sa pui continuarea mi-as fi dorit macar sa fie una mai lunga,ceva mai mult decat cateva paragrafe.
ideea cu cele doua lumi in care traieste luna e magnifica,dar nu mi s-a parut ca ai fructificat-o.
Apoi,insist in ideea mea,talent ai,nu se poate pune in discutie treaba asta,dar se pare ca timpul nu te ajuta si te-ai antrenat in prea multe proiecte(vorbesc de fic-uri)ai inceput mai multe din cate-am vazut,dar niciunul nu e terminat.E pacat!
Oricum "The crystal rose" e mult mai bun(parerea mea)si mi-ar fi placut mult mai mult sa vad o continuare a lui decat a acestui nou fic.

*Imi place sa fiu sincera,sper sa apreciezi treaba asta si sa nu te superi.

Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Joi Apr 21, 2011 12:25 am

e ok, e ok ^_^ merci de parere .
Mda...dar cand aproape nimeni nu citeste un fic, iti vine ideea de a-l abandona.Asa s-a intamplat mereu .Citessc putin, apoi nu mai citesc deloc :-j
Si...e cam dificil sa descrii in mod poetic faptul ca Luna traieste intr-un grup de satanisti drogati =]] In plus, crede-ma , ideea ficului acesta e mult mai buna decat a celuilalt . Scuze ca a trebuit sa astepti atat ..din pacate problemele tehnice la mine sunt cam dese ..si grave ... >.<
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Joi Apr 21, 2011 12:53 am

In ce ma priveste o sa ai o cititoare fidela.Stiu cat e de important pt cel care scrie sa aiba cititori si ca asta-ti ridica moralul facandu-te sa scrii cu si mai mult avant.Nu mai abandona fic-urile,e pacat de munca pe care ai depus-o.
Poate ca ai dreptate cand spui ca ideea ficu-lui asta e mai buna,pt ca la urma urmei despre vampiri s-a tot scris peste tot(eu una nu pot sa zic ca ma omor dupa ei)dar crystal rose chiar imi place,iar descrierile sincer mi s-au parut mult mai emotionante ca acestea :D

Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Sam Apr 30, 2011 11:26 pm

Capitolul II: Eve

Nu a fost cum ma asteptam.M-am trezit la scurt timp si m-au lasat sa ma duc acasa .
Stiu doar ca era o zi ploioasa, mohorata, plumburiul cerului ma apasa,paraca ar fi vrut sa -mi reproseze Dumnezeu ce am facut ...a inceput sa ploua .Cu fiecare picatura care cadea pe pielea mea simteam durere ...ca si cand nu ar fi fost stropi de ploaie, si gloante . Ca si cand ... toata natura ar fi fost impotriva mea ..
Am incercat sa imi adun gandurile si sa continui sa merg .Imi spuneam in minte sa rezist ...mai e putin , sa nu cad din nou , nu aici . Imi spuneam ca toata viata am cazut, ca e timpul sa ma opresc.
Nu constientizam prea bine situatia in care eram ...nu realizam prea bine unde sunt .Am oprit un taxi si l-am rugat pe sofer sa ma duca "acasa".El s-a uitat la mine cu ochii mari si m-a intrebat unde anume. L-am privit pret de cateva secunde, suficiente pentru a-i observa trasaturile .Era cam de 50 de ani, fata ii era brazdata pe alocuri de riduri adanci , avea o mustata destul de mare,care ii acopera gura .Sprancenele erau si ele stufoase, ridicate in sus, ca si cand nici el nu ar fi stiut ce se intampla ...Parul ii era incaruntit ,mainile ii tremurau ...ma intrebam daca e bolnav, sau daca a imbatranit prea devreme ...
Mi-am revenit si i-am spus adresa, in 20 de minute ajungand deja acasa .
Acasa ... acel loc in care am trait atat de mult timp ...acel loc in care s-au intamplat atat de multe lucruri ... acel loc in care am ras, sau am plas, eu cu mine, din nou ..si din nou...Acel loc calduros pe care il abandonam in favoarea strazilor pustii, de gheata , noaptea ...acel loc pe care parea ca il uitasem ...
Am privit florile din jur .Erau ofilie,moarte ...si totusi , petalele lor straluceau atat de viu .. sa fi fost oare o reflectie a unui om?Viu in exterior...mort in interior ...sau , o reflectie a mea ?
Scarile continuau sa urce si parea ca nu se vor mai opri ...ca si cand as fi incercat sa ajung intr-un loc interzis, intr-un loc in care nu imi mai era permis sa merg...
In casa mirosea deja a vechi ...a timp care statea in loc ...
M-am intins pe pat si am privit in sus.Mereu fac asa, de cand sunt mica.Ma asez pe pat si privesc in sus ...ca si cand as privi mai departe de tavan , inspre cer, intreband "de ce" ...
Mi-as fi dorit sa dorm, dar am auzit batai in usa.M-am dus sa deschid, si am ramas nemiscata ,incapabila sa scot vreun cuvant..da..in soc..
-Eve?Ce..faci tu aici , si cine ti-a spus unde locuiesc?
-Doctorii mi-au spus .
-Doctorii ?...Nu inteleg...
-Cand ai deschis ochii atunci, si ai intrebat cine e , ti-am spus ca sunt eu ...nu iti amintesti ?La spital.Am venit deseori ,voiam sa stiu cum esti .Ne simtim cu totii vinovati pentru ce ti s-a intamplat. Nu ar fi trebuit sa te lasam sa ...iti faci de cap ...E vina noastra ca ai cazut ...e vina mea ca...
-Am cazut ?Nu..nu imi amintesc.
-Da...Kei era prin apropiere, dar voia sa plece.Tu ai vrut sa ii spui ceva , si ai alergat dupa el .Nu ai observat ca el era intr-un loc mai inalt si pana jos era o distanta de 2 metri,si ..ai cazut ...de aceea ai stat in coma...bineinteles, si pentru ce ai consumat! Si...

"Am cazut ?..."Nu imi aminteam.Incercam sa imi aduc aminte ce se intamplase , si nu puteam.Stiam ca l-am vazut pe Kei ,dar altceva...nimic...ca si cand cineva mi-ar fi sters memoria..din nou acel sentiment !

-Multumesc ca ai venit,Eve.Inseamna mult sa stiu ca nu m-au uitat toti ..
-Cum sa te uite?Nu vorbi prostii!Suntem aici pentru tine...suntem prieteni, orice s-ar intampla!

De cate ori auzisem asta...aproape de la toti cei care au ajuns sa fie simplii straini pentru mine, de la cei ce altadata inseamnau mult mai mult decat as fi putut descrie in cuvinte...

Am privit din nou in sus,inconstient.Aveam un sentiment straniu,ca si cand cineva m-ar privi insistent,cineva care nu era Eve.M-am uitat in fata mea si am tresarit .O alta silueta...neagra ...nu i-am mai vazut chipul in mintea mea, insa stiam ca il cunosc, ca nu imi vrea raul ...incet-incet, incepeam sa ma desprind din nou de realitate .Incepeam sa vad totul altfel ..sa nu mai recunsc nimic ...viata deja nu mai era vazut prin ochii mei ...
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Dum Mai 01, 2011 9:22 am

*Foarte frumoasa descrierea :D
*"mirosea deja a vechi ...a timp care statea in loc ..." foarte inspirat
*in rest vezi ca ai o greseala:"ca si cand nu ar fi fost stropi de ploaie, si gloante" corect e "ci gloante"
*astept continuarea,sunt curioasa a cui era silueta neagra :D

Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Lun Mai 02, 2011 9:37 am

Multumesc ^_^ Ma bucur ca am facut ceva mai bun de data asta ^_^ Sper sa pot maine sa pun continuarea .Acolo era greseala de tastare :D
Sus In jos
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Mar Mai 03, 2011 5:50 am

si mie imi place mult Rose ....si la fel ca si Azami astept continuarea cu nerabdare :)
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Joi Mai 05, 2011 12:56 am

Capitolul II partea a 2-a:

Ea s-a uitat ciudat la mine si m-a intrebat ce se intampla cu mine.Am zambit.Ma simteam intr-o stare de bine.Simteam ca intr-un mod ciudat ,o iubesc .Da,pe aceasta persoana despre care nu stiam nimic...Simteam ca ii urasc pe unii,ma uitam pe fereastra, si simteam ca trebuie sa ma duc intr-un col , undeva, unde sa nu ma vada baiatul care tragea fum dupa fum din tigara, zambeam cand vedeam copilul care facea "castele " din nisip...ma simteam atat de aproape de creatia Lui ..ca si cand as fi putut sa inteleg pasarile,sa inteleg natura ...eram sclava maretiei creatiei Lui.Eu...care Il blamam deseori pentru tot,eu care ma certam cu El in noptile tarzii ...acum,eram doar o alta fiinta neinsemnata ,constienta de maretia Lui ...

Am simtit o mana calda pe umarul meu , si cand m-am intors, Eve se uita la mine cu ochi calzi si totusi ...atat de speriati ...
M-am spus ca trebuie sa imi revin.Am inchis ochii si am incercat sa imi amintesc de cine eram eu in acel moment.Acum
Am inceput sa vad totul "cu ochii mei " din nou .Uitasem cum am ajuns la fereastra .Uitasem ce simteam.
-Eve..ce am facut?Ce am spus?
-Nimic.Zambeai doar.Dar, nu asa cum zambesti tu de obicei ...Erai ...alta persoana...

M-am asezat pe scaun si mi-am aprins o tigara.Inima imi batea cu putere si ma temeam ca voi avea o criza .Mi-am adus un pahar de whiskey.Mi-am spus ca daca voi muri,macar sa mor cum imi place .Nu,nu eram alcoolica...Nu atunci ...
Am incercat sa imi explic in sinea mea ce se intamplase,cand l-am vazut din nou.Era acelasi ca intotdeauna.Chipul lui mi-a ramas in minte o secunda ,apoi a disparut din nou ..lasandu-ma fara nicio explicatie.Voiam sa stiu cine e,de ce imi apare mie. De ce doar mie.

Mi-am spus ca trebuie sa stau singura, sa imi pun ordine in ganduri .Eve nu voia sa plece, ma ruga sa ii spun ce se intampla cu mine ...
-Eve..nu ai intelege.E imposibil de inteles.

"Sunt singura."

In jurul meu ,e liniste.Nu pot auzi decat vocea sufletului meu.Vreau sa taca.E o voce atat de urata si schimonosita...sau poate o simt asa din cauza constiintei ?
Incetul cu incetul cad din prapastia din care nu mai pot iesi cu usurinta .Imi simt genunchii inmuindu-se si imi spun "In sfarsit!" .In sfarsit voi fi capabila sa uit din nou.Si iar ma voi trezi ...si iar o voi lua de la capat.Si iar voi duce o viata pe care odata nu mi-as fi imaginat-o nicio secunda.Nu pentru mine.

Mai am zile in care incerc sa ma regasesc.Iar apoi imi spun "Nu! Nu voi fi aceasi!Nu din nou!Ea ,era prea vulnerabila.Pe ea o raneau prea multi.Prea multi isi bateau joc de ea.Prea multora nu le pasa de ea.Nu mai vreau!"

Stiu ce se intampla cu mine...stiu caam ..ca pot sa fac ceva ...ca sunt diferita de ceilalti ...
Asa sunt de mica.
Dar eu nu vreau.
El,vrea.Mereu El.Nu,nu e o binecuvantare,si un blestem.
Pentru ca eu nu merit asta.Nu am meritat multe.Poate ca eu cea de demult, da, dar eu ...eu cea de acum, nu .Si refuz sa accept acest dar.Poate, intr-o zi cand voi reveni la vechea mea natura,il voi accepta.Acum...as fi o ipocrita,o falsa, o persoana fara demnitate sa il accept .
Nu vreau.

Imi amintesc de serile de vara in care imi imaginam viitorul stralucit.Imi amintesc ca eram o persoana inocenta,alba ,care nu stia ce inseamna sa faci lucrurile pe care le fac eu acum. Inca lupt si voi lupta mereu.Daca am cazut prada unui viciu, nu inseamna ca lucrurile trebuie sa fie rele.E o linie atat de subtire intre mizerie si stralucire.Cum a spus cineva "Daca esti jos,mergi, mai in genunchi,mai pe coaste " ...si avea dreptate..atunci cand cazi de sus,doare ,cand esti jos,macar stii ca nu poti cadea si mai jos de atat .

Vreau sa invat din propriile-mi greseli .Am invatat de multe ori .
Nu vreau sa imi dezamgaesc familia.
Nu vreau sa imi dezamagesc prietenii
Nu vreau sa ma dezamagesc pe mine ...

Privesc spre padurea din fata apartamentului meu .E atat de frumos...imi amintesc ca obisnuiam sa merg pe deal,sa ma bucur de mireasma florilor,de parfumul naturii, de clinchetul unui rau, de bazaitul unei libelule, de gingasia unei frunze batuta de vant, de puterea unui stejar...

Obisnuiam sa fac asta .
Imi e dor de zilele acelea.Imi e dor sa fiu din nou EU. Cu toate ca ...nu stiu cine sunt eu .
Uneori,stau si ma gandesc ca totul e trecator,ca daca viata e atat de scurta,trebuie sa ma bucur de ea.Mereu am visat sa fiu mare.Sa fac ceva pentru ceilalti.Si acum..aici...nu voi reusi ...

Ceasul ticaie aproape silentios .Imi aminteste de timpul pierdut .Simt parfumul sentimentelor de odinioara,vad tristetea ce s-a asezat in jur...Aud momentele fericite precum un cantec la vioara ... Vorbesc cu cea care sunt eu acum ...

*Sunt sub influenta unei melodii si a ceva ce am citit recent.Totul e fictiune*
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Joi Mai 05, 2011 4:29 am

Mi-a placut :D adica m-am regasit in ultima parte,am scris si eu ceva asemanator lol
*Tristetea-si porneste asediul(...)Inima-si plange amarul inmiresmat cu-al tau parfum de-odinioara cand existenta nu-mi era decat un cant soptit de infiorata vioara a iubirii.*

astept capitolul urmator,ma simt putin confuza si recunosc ca nu sunt in stare sa-mi imaginez ce o sa se intample in continuare(de obicei ma prind repede,dar tu ai reusit sa ma pui la perete)
lol

Rina.A.S.
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Joi Mai 05, 2011 7:10 am

Vreau continuarea Rose, vreau continuarea....
Si eu imi imaginez de cele mai multe ori continuarea , dar acum chiar nu pot citi in mintea ta sa vad ce urmeaza...nici mie nu imi vine o idee despre cum vei continua...sincer e ca si cum mi-ai fi golit mintea :))) si ai fi lasat doar ce ai scris pana acum, eu nefind capabila sa vad mai de parte... Si cred ca asta nu s-a prea intamplat pana acum....Deci "WOWW" !!! Vreau continuarea ;) ca sa pot da jos "zidul" asta din mintea mea ;)

SSper ca vei posta cat mai curand ;)
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Dum Mai 15, 2011 6:41 am

http://www.youtube.com/watch?v=CURNZZm-xh4&feature=BFa&list=WL7CDA616BC69CC976&index=2

Capitolul III: Salvare...?

Am intalnit pe cineva .Isi spune Black Butterfly. Nu o cunosc in persoana, am vorbit prin mailuri .Nu am incredere in ea, defapt eu ..nu am incredere in nimeni dar ... am cautat un raspuns . Ea mi l-a dat .
Ceea ce vad, sunt demoni, sau suflete ratacite. Ma intreb cum e sa fi o eternitate chinuit de remuscari, cum e suferi pe veci ...cum e sa iti simti inima sangerind si ranile tot mai adanci cu fiecare secunda care trece . Inima, pe care nu o mai ai .Pe care nu ai cum sa o recapeti ,pentru ca esti condamnat , pentru totdeauna, sa fii prins intre peretii de sticla ai lumii pe care tu ai creat-o .
Suferi, platesti . E ...karma? Poate suferi pentru ce ai facut cand erai in viata, poate suferi pentru altcineva, poate e un simplu sacrificiu .
Atunci ..de ce vin la mine ?De ce doar eu ii vad ? Il vad . Nu imi e teama de el, imi place, e compania mea in serile in care ceata gandurilor mele e prea mare pentru a mai iesi din ea. Ma asculta . Nu imi face nimic .Sta rabdator in fata sau in spatele meu , nescotand un cuvant lasand doar gandurile mele sa vorbeasca.
Nu imi e teama de el.A devenit iluzia vietii mele .U-am creat un chip, i-am pus un nume, e cel care imi stie sufletul mai bine decat oricine . El...un demon, sau, un suflet ratacit, care poate sufera din cauza unei iubiri de care nu a avut parte, poate din cauza unei crime...Ce face aici ? Isi cauta scaparea in ..mine ?
Eu nici macar pe mine nu ma pot ajuta .Nu ma pot intelege .E ca si cand pe zi ce trece tot mai multi bulgari de pamant ars mi-ar fi aruncati peste fata si in curand voi disparea cu totul .
Iluzii . Imagini creeate de mine .Minciuni .Perfectiune falsa.Asta a fost si e viata mea .Daca va fi ...nu stiu ...
Eu care ma ascund dupa propria-mi umbra, sa il ajut pe el ?
Nu ... stiu ...
"Black Butterfly" mi-a spus sa ma concetrez asupra flacarii lumanarii .Asta imi va spori darul dar... daca atunci cand il voi vedea mai clar, pentru mai mult timp, imi voi dedica existenta lui , unui suflet pe care doar eu il stiu ... a ceva ce nu exista ... Daca voi uita de mine ? Daca voi ajunge sa...iubesc acel suflet ?
Nu vreau .Nu se poate. Daca a venit sa imi faca rau ? ... Nu ...nu vreau sa stiu ... nu vreau sa il stiu ...

Imi ajung ranile si cicatricile pe care le am deja .Niciodata nu mi-au placut cicatricile.Mereu am vrut sa arat perfect , alb, impecabil, iar acum, corpul meu e inundat de rosu sangeriu si violet...corpul care nu se vede ...

El, trebuie sa dispara . Eu nu il pot face sa plece .Nu vreau ....nu pot ...
Timpul ma va vindeca .Altfel ..poate voi ajnge ca el .Suferind etern, cautand etern raspunsuri la intrebari ilogice...fara salvare...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Luna -inceputul noului sfarsit   Astazi la 1:17 pm

Sus In jos

Luna -inceputul noului sfarsit
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Fiction-
Mergi direct la: