Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Ostrovul (2006)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Verrine
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 63
Varsta : 19
Localizare : in my bed :-?
Data de inscriere : 20/05/2010

MesajSubiect: Ostrovul (2006)   Mier Feb 09, 2011 10:15 am

CINEMATOGRAFIA RUSĂ s-a îmbogățit cu o nouă producție de calitate. Filmul “Insula” (Ostrov), calificat de numeroși critici ca fiind unul din cele mai reușite filme din ultimele decenii, a fost vizionat, potrivit unor estimări, de jumătate din populația matură a Federatiei Ruse. Un film “pentru oameni și despre oameni”, “Insula” are menirea de a readuce valorile spirituale ortodoxe în societatea capitalistă, atee și materialistă.

Asa. Filmul l-am vazut intr-o ora de istorie, pe la sfarsitul semestrului intai. A fost pur si simplu genial. Putini actori, foarte putini, hm... cred ca 15 in total. Actorul principal, Petr Mamonov, care a jucat rolul parintelui Anatolie, a facut parte de fapt dintr-o trupa de rock ruseasca. Am fost foarte surprinsa sa-l vad in film o.O. Am citit ca a fost ales sa joace abia dupa ce in urma unor intamplari in viata lui s-a convertit. Ma rog, ideea era ca a jucat extraordinar. Filmul nu a avut un cadru prea mare de desfasurare, iar bugetul a fost mic, insa in ciuda acestor lucruri, a iesit genial. Uitandu-ma la film am realizat o multime de chestii legate de religie si ca unele lucruri nu functioneaza chiar cum le vedeam eu inainte. Ma rog, pentru majoritatea, ar fi ceva de umplutura ( cel putin asa au crezut jumatate din colegii de clasa cu care am vizionat filmul =)) ).
Il recomand.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Ostrovul (2006)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Filme-
Mergi direct la: