Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

amor miop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: amor miop   Lun Mar 21, 2011 7:53 am

Nu spun nimic ca nu vreau sa stric surpriza,o sa vezi pe parcurs daca ai avut sau nu dreptate lol
Ma bucur ca-ti place :D
Maine seara vine si continuarea kiss

Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: amor miop   Lun Mar 21, 2011 8:47 am

:X:X:X:X azami chan.....loooooove it!!!!!!!!!! imi era dooooor de povestea asta!!!!!!!! I'm in looooooooooooooooooooooove :D

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Mar 22, 2011 8:11 am

Ms mult Ookami-chan blush2
Sarpele negru
Capitolul 3(ultima parte)
-Am gresit cand ti-am vorbit asa.murmura Clara trecand pragul odaii sale.Nu era vina ta.Nu-i vina ta,nu-i nici macar vina domnului Tatarescu,e vina acelui om rupt parca din iad.Nu vreau sa ma marit cu el,nu vreau nici macar sa-l vad,numai gandul ca m-ar putea atinge imi ingheata inima.Iarta-ma,Smaranda,iarta-ma!
-Nu,fata mea,nu trebuie sa-mi ceri iertare,nimeni nu te cunoaste cum te cunosc eu si stiu ca numai disperarea te-a facut sa te porti in felul asta.
-Da,Smaranda,disperarea!Sunt disperata,nu stiu cum am sa pot...nu termina,caci incepu sa planga si cuvintele ii fura inecate de suspine.
-Nu plange,fata mea,domnul Tatarescu te iubeste si n-ar ingadui niciodata sa fii nefericita.
-Ba eu cred ca nu ma iubeste niciun pic si ca ii pare tare rau ca si-a luat pe cap grija mea.D-aia e asa grabit sa scape de mine,d-aia are sa ma dea pe mana acelui om infam.
-Nu vorbi asa,fetito,nu-i frumos sa gandesti astfel despre tatal tau.
-Nu-i tatal meu si n-o sa fie niciodata,caci oricat m-as stradui n-am sa fiu fiica pe care si-o doreste.Si la drept vorbind cum ar putea fiica unei servitoare sa devina peste noapte fiica stapanului?
-Vorbele tale l-ar intrista mult,fata mea,l-ar intrista amarnic.Nu te indoi de iubirea ce-ti poarta,caci nu exista pe lume nimic ce-ar putea sa-ti ia locul ce ocupi in inima lui.
-Si eu il iubesc,Smaranda si stii bine ca tot ce-am invatat a fost numai ca sa-l fac fericit,ca sa fie mandru de mine.Dar el,el imi arata cu fiece zi mai putina afectiune,iar azi cand mi-a spus c-am sa ma marit imi place sau nu am simtit in adancul inimii ca ma alunga din preajma sa.
Doua batai cu pauza intre ele rasunara in usa si o voce jucausa le insoti silabisind:
-Cla...ra!
Auzind acea voce,frumoasa blonda sari iute din pat si alerga sa deschida.
-Maria...susura aruncandu-i-se de gat.
-Plangi?intreba aceasta cu o mirare ce semana mai degraba a ingrijorare.
-N-ai auzit?
-Am auzit,da,ce mare lucru?Daca nu vrei sa te mariti,nu te mariti,toanto!
-Domnisoara...interveni batrana servitoare alarmata de felul in care bruneta vorbea.
-Si dumneata,n-ai treaba?o repezi domnisoara Filisanu scoasa din rabdari.
-Domnul Tatarescu mi-a poruncit sa stau langa Clara,asta-i treaba mea.raspunse Smaranda ingalbenindu-se la fata.
-Da,ti-a poruncit sa stai langa ea ca s-o convingi sa se marite.Dar cat am sa fiu eu aici,Clara n-are sa se marite impotriva vointei sale.Si-acum poti sa te retragi,nu mai avem nevoie de dumneata.
-Nici tu,Clara?Nici tu nu mai ai nevoie de mine?intreba batrana servitoare intorcandu-se spre fata.
-Nu,Smaranda,iti multumeasc,poti sa pleci.ii raspunse Clara cu glasul ei bland.
-Noapte buna,fata mea.rosti batrana sarutandu-i fruntea si iesi ocolind-o pe Maria si facandu-si cruce ceea ce o intarata si mai tare pe neimblanzita tanara care incepu sa rada zgomotos si sa se strambe la ea.
-Esti asa rea.o mustra ingerul cand Smaranda trecu pragul.
-Ei na!replica dansa si ducandu-si degetul la buze se indrepta cu pasi usori spre usa si apasand brusc pe clanta o deschise descoperind-o privirilor pe batrana care avea de gand sa traga cu urechea la conversatia lor.Smaranda!exclama fata prefacandu-se mirata.Ce minune!Tocmai voiam sa te ajung din urma ca sa-mi cer scuze pt lipsa mea de politete si cand colo dumneata aici!
-Doamne apara si pazeste!striga batrana luand-o din loc.Scoate-l pe dracu din ea!mai bombani apoi abia auzit.
-Avea de gand s-asculte ce vorbim ca sa duca vorba la domnul Tatarescu.racni domnisoara Filisanu trantind usa.Si tu zici ca sunt rea.
-Mi-e frica,Maria,mi-e frica de mor!
-Frica de cine?o interoga dansa nedumerita.
-De omul ala,de verisorul tau.
-Dac-as fi in locul tau mi-ar fi mai frica de servitoarea asta cu mutra de vulpe si de scumpul domn Tatarescu.
-Domnul Tatarescu nu mi-ar face niciodata rau!se rasti Clara.
-Daca stii ca n-are sa-ti faca rau atunci la ce te mai vaiti?
-Promite-mi ca maine ai sa stai langa mine!
-Ba bine ca nu!Doar nu crezi c-am sa te las singura cu Matei!Ce numai tu sa ai parte de distractie?
-Asculta,Maria,vreau sa stiu,trebuie sa stiu!Daca tu-l iubesti,atunci spune-mi-o si spune-i-o si lui,poate asa va renunta la gandul nuntii.
-Asa deci ca sa scapi tu m-arunci pe mine in gura lupului?
-Nu,Maria,iarta-ma...
-Nu el e buba.Tatal tau a zis ca trebuie sa te mariti oricum.
-Stiu,dar prefer oricare alt barbat afara de asta.
-Cand ai sa-l cunosti mai bine n-ai sa mai spui asa.Matei nu-i un om rau,e de ajuns sa vrei sa fi fericita cu el si fericirea va veni.Multe femei si-ar dori sa fie-n locul tau.
-Dar eu nu vreau sa fiu fericita cu el,eu il urasc!
-De ce atata-nversunarea?Spune Clara,esti indragostita de un alt barbat?
-Indragostita?spuse Clara imbujorandu-se.
-Da,astazi cand m-ai intrebat daca-mi place domnul Tatarescu te-ai aratat mahnita.Nu-mi spune ca esti indragostita de el?
-Cum poti sa crezi una ca asta?striga frumoasa blonda aratandu-se ingrozita.E o absurditate,vorbesti despre omul care m-a crescut!
-O absurditate de ce?Te-a crescut doar.Chiar tu zici intr-una ca nu e tatal tau.
-E-adevarat,o zic,dar nu pt ca nu mi-as dori sa fie,ci pt ca stiu ca el nu ma priveste ca pe-o fiica.
-Atunci nu esti indragostita?
-Nu,Maria,de domnul Tatarescu nu.
-Dar de altul da.Spune-mi,Clara,spune drept,pe cine iubesti?
-Nu stiu daca-l iubesc,n-am mai iubit niciodata.Dar de noaptea trecuta de cate ori inchid ochii il vad numai pe el si inima imi bate tare,tare de simt c-are sa-mi iasa din piept.Asa e cand iubesti?intreba ingerul blond privind curios spre domnisoara Filisanu.
Cu ochii mari si fruntea incretita,Maria ridica din umeri.
-Ce stiu eu!bombani amarata ca nu era in stare sa raspunda.
-Nu ai simtit niciodata cum gandurile si inima ti-o iau razna pe neasteptate?Cum picioarele te lasa si rasuflarea ti se opreste?
-Dar spune si mie cine a fost in stare sa-ti provoace toate astea?
-Un om minunat,domnul Malicescu,cel care m-a scapat din mainile verisorului tau.
-Ei bine!replica domnisoara Filisanu dupa cateva momente de gandire.Ai binecuvantarea mea!
-Maria!exclama Clara sarindu-i din nou de gat.
Aceasta-si duse mana la gura si casca.
-Daca ti-e somn du-te de te culca.rosti fermecatoarea blonda mai zambitoare ca niciodata.
-Iti multumesc,ma duc.Noapte buna.raspunse bruneta cascand din nou.
Simtea cum un somn mangaietor pune stapanire pe dansa;se petrecuse asa deodata,caci pana in clipa acea nu simtise niciun fel de oboseala.
Abia putu sa ajunga in odaie si sa-si imbrace camasa de noapte;s-ar fi zis ca Morfeu se incapataneaza sa-i inchida pleoapele pt a o purta usoara ca un fulg pe taramul viselor.Stinse lumina cu un gest absent si se tranti printre pernele mari si pufoase.Curand tot ce se mai auzi in incapere fu rasuflarea ei calda si dulce.Apoi usa scartai usor si-o umbra se desena pe unul din pereti apropiindu-se cu pasi masurati de patul in care tanara dormea straina de cele ce se petreceau in jurul sau.O privi cu atentie,dar si c-o urma de nostalgie.
-Camelia...murmura domnul Tatarescu,caci el era si se lasa sa cada ostenit la marginea patului.Sa fie oare o intamplare ca te gasesti aici?continua dansul tot privind spre tanara fata.Nu,nu cred in intamplare.Cu siguranta ca stii ceva,dar ce?si mai ales cat?Asa adormita ii semeni asa cum seamana intre ele doua picaturi de apa.se opri putin si indreptandu-si ochii spre unul din sanii Mariei pe jumatate dezgolit ofta si spuse mai departe:pana si alunita,aceeasi,in acelasi loc.
Se ridica de jos si asezandu-se pe marginea patului ii mangaie usor obrazul.
-Zambetul ti-e dulce,pesemne ca visezi frumos,chipul tau e atat de senin,dar cand ai sa te trezesti are sa devina impietrit,iar zambetul amar ca fierea.Ce-o fi in capul asta mic al tau?L-a ce-ai venit aici?
Intreba inchizand ochii si trecandu-si un deget peste buzele ei rumene.O auzi cum ofteaza si vazu ca da sa se miste.
-N-ai sa te trezesti,bautura ce ti-am dat si-a facut deja efectul si-ai sa mai deschizi ochii abia maine pe la pranzisor.Oricum esti mai frumoasa asa si nici n-ai sa-mi mai dai batai de cap.
Dadu sa se ridice,dar se razgandi,ceva-l tinea in loc si mult prea obosit ca sa se mai lupte cu amintirile ce-l napadeau se lasa pe perna alaturi de ea.
-Tu nu esti ea,nu pe tine te vreau.vorbi deodata c-o furie mocnita si totusi nu se putu impiedica sa nu-si apropie buzele de ale sale.Ii simti suflarea calda si se dadu indarat;se ridica ametit si iesi gandindu-se cat e de capricioasa soarta care a dat acelasi chip la doua femei atat de diferite.
Cand ajunse la usa odaii sale si apasa pe clanta in spatele sau se auzi vocea unui tanar barbat.
-Alecu....
-Prietene...ii raspunse dansul intorcandu-se si privindu-l intrebator.
-Iarta-ma,cucoana m-a oprit la cina.
-Ce-a zis?
-A zis ca darurile tale n-au nici o valoare daca nu i le inmanezi personal.
-Si-altceva?
-Altceva nimic,vechea poveste:s-a vaitat de plictiseala si ca sa-i mai treaca de urat a ras de mine cum i-a convenit mai bine.
-Totusi mi-a scris ca are sa-mi spuna lucruri de seama.
-Asa o fi,caci si mie mi-a zis la fel,dar despre ce anume n-a suflat o vorba.
-Vom vedea maine.
-A sosit Clara?
-Da.
-Singura?
-Nu,a venit cu prietena despre care mi-a scris.
-Frumoasa?se interesa Teodor zambind rautacios.
-Nu.raspunse sec domnul Tatarescu.
-Doamna Eliza s-ar bucura tare sa te auda.Cand i-am zis ca domnisoara se intoarce acasa si aduce cu dansa si-o prietena mai mai s-o ia lesinul.
-Vorbesti mult.replica Alexandru ascunzandu-si un zambet.
-Asculta,Alecu,ce dracu ai de gand cu muierea asta?
-Muierea asta cum ii spui tu e vaduva verisorului meu,asa ca tine-ti gura!
-Iertare,dar nu te inteleg.E drept ca e frumoasa,dar tu nu-ti pierzi capul asa usor.
-I-am promis varului meu ca daca el piere in duelul ala am sa am grija de ea.
-Si de cand iti tii tu promisiunile?
-Uite de-acu'!
-Bine bine,Alecu,dar tu nu numai ca ai grija de ea,tu o rasfeti,ii cobori la picioare luna si stelele si-arunci banii in dreapta si-n stanga pt toate mofturile ei.Si-apoi ma mai si trimiti pe mine sa-i fac pe bufonul.Atata taraboi pt-o femeie,ce dracu!replica nemultumit domnul Negrescu.
-Niciodata n-am inteles ce-ai tu cu femeile.spuse Alexandru privindu-l curios.
-Nimic,prietene,eu n-am nimic,ele au ce au cu mine!Nu e una care sa n-o ia la goana cand ma vede!
Domnul Tatrescu incepu sa rada.
-Lasa,lasa c-ai sa vezi tu!Muierile aduc totdeauna belele,ferice de mine ca sunt slut si nu ma vrea niciuna.continua domnul Negrescu.
-Prostii,prietene,nu fug de tine ca esti pocit,fug ca n-ai o para in buzunare,d’aia fug!Ia sa mearga vorba ca te-ai imbogatit,ca uita dumnealor ca n-a fost natura prea generoasa cu tine!
-Si stiind ce fapturi perfide sunt tot o mai vrei?
-Ti-am zis doar ca i-am promis verisorului meu...
-C-ai sa te vari in asternutul ei?
-Si asta daca imprejurarile o cer,orice va fi nevoie.
-Sa-ti fie de bine n-ai decat,dar de azi sa nu ma mai trimiti la ea ca jur c-o strang de gat.vorbi Teodor scos din rabdari.
-Asa vezi!Pune-ma la punct,cum Doamne iarta-ma-mi permit sa te dau pe mana dusmanului!spuse domnul Tatarescu incercand sa para serios.
-M-am saturat,Alecu,zau!Cum pui ochii pe-o muiere,nu se mai intelege omu’cu tine!Parca intra dracu-n tine!
-Ce zici ii trece supararea cand o sa vada toate cutiile astea?Acum ca leapada doliul trebuie sa poarte rochii noi.I-am cumparat tot:de la pantofi pana la palarii.Parca-o si vad dinaintea mea cu ochii aia lacomi si sclipitori.
-E pierdut,Doamne,ratacit de-a binelea!Nu mai poti sa te-ntelegi cu el!dadu sentinta domnul Negrescu.
-Taci odata,caraghiosule!exclama Alexandru incruntandu-se.
-Tac,ce sa fac?Nu esti tu stapanul?Tu poruncesti!bombani Teodor.
-Ai dreptate,prietene,eu poruncesc.Si-acum iti poruncesc sa pleci dracu d-aici!racni chipesul barbat aruncandu-i domnului Negrescu o privire ingrozitoare.
-Cum doresti.se limita sa spuna acesta si in secunda urmatoare iesi.

Astept sa-mi spuneti ce va place,ce nu va place... blobtongue

Ultima editare efectuata de catre azami in Dum Mai 06, 2012 7:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mihaelamotreanu.blogspot.com
~Kumiko~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 21
Localizare : mangalia,constanta
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Mar 22, 2011 8:49 am

imi place tot!
da,ai dreptate,stiu ce valoare au cuvintele"ai talent" pentru un scriitor.Stiu cata muca presupune,si in cazul tau,cata finete,cat sentiment,cata delicatete!Te felicit!astept cu ardoare momentul in care ne vei mai incanta cu continuari!
*sper sa postez si eu in curand* blush2
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Mar 22, 2011 8:55 am

m-pu Multumesc din inima pt cuvintele tale>;d<
Continuarea nu stiu cand va veni,nu cred totusi ca o sa fie prea curand :|
Abia astept sa vad capitolul 1 din romanul tau,sa o cunosc mai bine pe adela happy

~Kumiko~
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Mar 22, 2011 8:57 am

Sti ca tot ce zic e din suflet.Simti asta,asa`i?
Desi nu ai cum sa sti teoretic asta,practic,pentruca nu m-ai cunoscut.Si totusi Simti ca sunt sincera.Gresesc?
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Mar 22, 2011 9:05 am

Ai dreptate!!Cred ca vorbesti din inima si-ti multumesc pt asta cu aceeasi sinceritate :D
presupun ca e vorba aici de afinitate intre scriitori lol

Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Mar 22, 2011 9:31 am

e foarte tare azami-chan :X:X:X ma bucur ca apare si putin amuzament in actiune caci da un echilibru mai deosebit ;) Alecu pare cu adevarat interesant si ma fascineaza mult.De altfel trecutul lui si al Mariei m-a facut curioasa :) Stiu ca ai spus ca nu stii cand va veni urmatorul capitol dar sper sa fie curand :
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Mier Mar 23, 2011 7:25 am

azami san....e dureros de tare!!!! imi place atat de mult incat nu ma pot opri din citit :D

Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: amor miop   Mier Mar 23, 2011 7:30 am

azami chan tot incerc sa iti dau un mesaj,de vreo doua zile,dar nu vrea sa se trimita.Esteceva mai personal,ca sa ma exprim asa.
Cum asputea sa iau legatura cu tine,in alt mod?
Si imi cer de asemenea,scuze pentru off dar nu ai jurnal,sau altceva,asa ca m-am gandit ca asaai observa mai repede,din moment ce doar asa pot lua legatura cu tine. blobtongue
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Mier Mar 23, 2011 7:44 am

Iry-chan imi pare bine ca te-a distrat :D in ce-l priveste pe alexandru si pe mine ma fascineaza lol
Ookami-chan :D ce pot sa-ti spun?m-a amuzat copios faza cu "dureros de tare" lol kiss
*ma bucura mult sa vad ca povestea mea va place :D
Ynu-chan,ti-am trimis un msg cu id meu de mess;asa o sa putem lua mai usor legatura blobtongue

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Lun Mar 28, 2011 9:28 am

Abia astept sa citesc urmatorul capitol *w* ...imi plac toate personajele, dar in special de Maria :-) nu poti face un capitol doar despre ea? ^w^ si frumoasa blonda ;-)

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Lun Mar 28, 2011 10:40 am

Uf,nu stiu cand postez urmatorul capitol! :|
Ma bucur mult ca-ti place povestea si ca personajele te atrag(mai sunt inca multe personaje ce iau parte la actiune,dar care inca n-au aparut)
Maria e personajul principal si o sa apara in mai toate capitolele,dar daca te referi la faptul ca sa fac un capitol doar despre ea in ideea sa povestesc mai multe despre trecutul ei si despre planurile pe care le are,nu,nu cred ca o sa fac asta,pt ca dand prea multe explicatii despre un personaj se duce din mister,prefer sa las lucrurile sa curga si enigma sa fie dezlegata putin cate putin,dar in mod clar fiecare capitol o sa surprinda cate-o particica din personalitatea ei :D cat despre Clara,are si ea un rol important in desfasurarea actiunii,nu tot atat de important ca al Mariei,dar important la urma urmei.
Oricum,vreau sa fiu sincera si sa va spun ca pt continuare o sa mai fie de asteptat pt ca habar n-am cand o sa pot posta capitolul urmator si-mi cer scuze pt asta. gomen
Nu am terminate la ora actuala decat 13 capitole si pana nu avansez ceva mai mult nu vreau sa mai postez,iar de avansat ma indoiesc ca o sa avansez curand pt ca mi-am luat o pauza de la scris(in vara am licenta si asta o sa fie prioritatea mea pt moment).
sper totusi ca in momentul in care va veni continuarea sa o cititi cu aceeasi placere cu care mi-ati citit povestea si pana acum m-pu

azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Mar Apr 19, 2011 7:57 am

Cantul durerii...

Rasuna-n vant cantul durerii
Si versul cinic al tacerii
Splendoarea clipelor nebune
Cu armonii suav pagane
Cu cerul tot brodat cu stele
Si luna trist privind spre ele
Cu vantu-n valuri aruncand
Iluzii lumii semanand
Si marea stancile batand
Furtuna vietii asteptand
Ecoul sumbru si flamand
In inimi groaza semanand
Cantul durerii repetand...

O noua poezie...sper sa va placa huh

Rina.A.S.
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: amor miop   Mier Apr 20, 2011 7:51 pm

Imi place mult azami-chan... inlove ca de obicei ma lasi uimita de talentul tau....

sper ca vei mai posta curand.:)
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 5:09 am

imi este atat de dooor de maria si clara...oare ce vor mai face? azami san, cand vei mai scrie din poveste?

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 10:31 am

Uf!Pai abia de azi am luat si eu vacanta...in sfarsit am terminat si cu licenta si se poate spune ca sunt libera(cel putin mometan) asa ca vreau sa profit si sa dorm mult:))))sunt lihnita de somn:)))
La poveste sa stii ca am scris cel putin o data pe saptamana si povestea a capatat proportii de roman(are 27 de capitole si aprox 200 de pagini)sper ca undeva pe la sfarsitul lui august sa reusesc sa termin.
De postat pe forum nu cred ca voi mai posta pt ca in afara de tine si inca vreo 2 persoane nimeni nu s-a aratat interesat asa ca mi se pare pierdere de timp.(dar promit ca imediat ce pun punct final o sa-ti trimit pe mess o continuare a povestii ca sa nu te las in suspans) lol
Am sa mai postez totusi alte chestii pe care le voi scrie,poate vor avea mai mult succes,cine stie?!
Oricum,Ookami-chan,iti multumesc sincer ca te-ai aratat interesata de povestea mea,a insemnat enorm pt mine! :D

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 10:44 am

Serios? Ma bucur atunci...este pentru prima data cand cineva spune asta. Ma simt f bine! Si sincer mie doooor de personajele din carte!!! Imi poti trimite te rog continuarea? Povestea ta e ca si cu dulciurile! Tot mai mult!

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 11:02 am

Foarte serios! :D
Adica stii,eu scriu pt ca imi place,dar la un moment dat daca nimeni n-ar citi ce scriu si nimanui nu i s-ar parea interesant m-as simti descurajata.
Comparatia m-a omorat:)))) sper ca povestea mea sa nu ingrase asa cum fac dulciurile,dar oricum e riscul tau!:))))

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 11:48 am

O da...oricum mai grasa de atat nu pot fi...adica eu mereu ma voi vedea tot timpul grasa.
deci, revenind la subiect: te implor sa imi trimiti continuarea! Pentru ca.daca citesc ceva, voi incepe sa mai citesc ceva...voi reincepe sa recitesc. Onegai shimasu. Iti trimit dulciuri pt energie daca vrei!

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 11:54 am

Ti-am trimis deja un pm(asa ca intra la mesagerie si lectura placuta) :D
*ps:nu esti grasa!te-am vazut in poze si nu esti grasa deloc! No

Rina.A.S.
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 21, 2011 10:42 pm

azami mi-ar placea sa imi trimiti si mie restul povestii.. te rooog :o3
Sus In jos
CuraJ
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 100
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 28, 2011 3:36 am

Foarte frumoase scrierile tale Azami......Abia astept sa citesc peste cativa ani cartea cu titlul "romanul" si la autor sa fie scris pseudonimul Azami. Atunci imi voi spune mie: "bai am citit printre primii manuscrisul aceste carti". Omedeto!
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Joi Iul 28, 2011 5:56 am

Domo arigato gozaimasu!
Multumesc mult pt aprecieri si pt gandurile bune:)

azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: amor miop   Vin Aug 12, 2011 10:57 am

Gol... (cadere in vid)

Gol,secatuit izvor de amintiri
de tine gol,secatuit in patima si foc
si focul ce ardea cu patima in tine