Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 51
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2011

MesajSubiect: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Dum Ian 09, 2011 9:35 am

Numele meu este Alexandra, insa prefer sa imi spuneti Toph. Am 23 de ani, sunt din Bucuresti, studenta la Hyperion la Litere si Limbi Straine, Japoneza-Franceza. Daca mai aveti intrebari nu ezitati sa ma intrebati ^_^.

Yoroshiku!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nanory
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 436
Varsta : 20
Localizare : Pe Marte ...
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Dum Ian 09, 2011 9:42 am

Dozo yoroshiku onegaishimasu, Toph-chan!
Si eu ma numesc tot Alexandra :D
Si da, am niste intrebari pt tine:
-ce genuri de muzica/formatii japoneze iti plac?
-Ai privit dorame? Daca da, care?
-Cum ai descoperit forumul?
Sus In jos
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Dum Ian 09, 2011 9:52 am

Nu am preferinte in materie de muzica, insa ascult cel mai mult Jpop, cum ar fi Teppei Koike, Shuhei Kita si altii ca ei si unele melodii Jrock. Cat despre formatii..... nu ma pricep la ele, normally ascult ce imi face placere sa ascult.

Daca am privit dorame? da am vizionat cateva... insa nu le mai stiu pe nume si tot asa si la acestea ceea ce imi face placere. Spre exemplu am vazut gokusen si dragon zakura si nu mi-a placut Hanakimi.

Intamplator am descoperit forumul. Eram la un prieten si avea forumul deschis. Mi-a placut designul si mai ales ca este despre Japonia si m-am inscris.
Sus In jos
nanory
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 436
Varsta : 20
Localizare : Pe Marte ...
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Dum Ian 09, 2011 10:16 am

Interesante preferinte in materie de music :) Am observat ca ai mentionat formatii in care vocalistii sunt baieti. Eu prefer vocea unui baiat, consider ca este mult mai puternica si ... reala :) Cele mai bine evidentiate voci sunt (dupa parerea mea) a unei soprane si a unui rocker. Ambele sunt puternice si ... destul de frumoase, daca stai sa te gandesti putin.

La dorame ... ce sa zic ... Gokusen am vazut si eu. Ma rog, am vazut da n-am vazut! M-am pierdut pe undeva pe la ep 2 :)) mi s-a parut interesant dar nu l-am continuat. Asa fac si cu anime-urile :))

Oricum, mi se pare incantator faptul ca inveti japoneza blush2 e o limba superba.
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Dum Ian 09, 2011 10:06 pm

Wow...ce tare^^
vroiam sa te intreb...tu cum te-ai decis sa faci japoneza la faculta? Ai vrut sa faci altceva si te-ai decis in ultimul moment? Ai mai multe oportunitati pe viitor?

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Dum Ian 09, 2011 10:13 pm

Pai ce sa zic.... la inceput eram indecisa ce facultate sa urmez si ce anume sa studiez, avand in vedere faptul ca eram la un liceu cu profil trehnologic : Chimie industriala. Totul a inceput cand eram clasa a 10, cand am urmarit, intamplator un anime la tv. (Yuyu Hakusho) Mi-a placut limba si nu animeul, mi-a placut melodicitatea ei si usurinta cu care erau pronuntate cuvintele. Nu aveam idee unde as putea sa invat limba Japoneza, insa am o prietena care in scoala primara studiase putina japoneza si i-am cerut ei cartile si caietele de pe care studiase. Asa am inceput sa invat japoneza. Apoi cand am terminat liceul stiam deja ce vroiam sa studiez, spre diferenta de colegii mei care habar nu aveau ce vor face dupa liceu.

Oportunitati gasesti la tot pasul, ideea e sa le recunosti si sa le explorezi o perioada pe cat posibil mai indelungata.
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 2:05 am

ce tare....eu vreau sa fac medicina veterinara, dar nici japoneza nu mi-ar displacea sa o fac...si cum e? trebuie sa faci si o limba secundar? se invata greu japoneza? faci cu profesori japonezi?

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 2:11 am

iti urez bafta, nu e grea si in general da trebuie sa inveti si o limba secundara. nu se invata greu, dar e mult de munca, iar profesori japonezi am avut dar acum au plecat inapoi in tara lor
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 2:15 am

si te inscrii la bursa sa pleci in japonia? japan

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 3:08 am

da as vrea insa nu stiu daca anul asta.... poate la anul
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

Numarul mesajelor : 1203
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 8:17 am

eu iti doresc succes si sa-ti implinesti toate visele :)
bine ai venit pe forum
Hajimemashite!
arigato smile
Sus In jos
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 9:10 am

Domo arigatou gozaimasu!
Hajimemashite!
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 9:53 am

wow....chiar foarte tare....ah....ce idioata sunt....am uitat sa iti zic Bun venit pe forum si la multi ani ^^ vrei sa vii la un meeting? sa ne intalnim toti userii? :D ....sa intri la "sa ne cunoastem mai bine" la top-meeting^^ si sa iti spui parerea^^

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Lun Ian 10, 2011 11:04 pm

multumesc! am postat deja acolo parerea mea, deci nu mai are rost bsa o spun si aici. Si la multi ani si tie!

~\(=^-^=)
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Mar Ian 11, 2011 3:44 am

Bine ai venit! Happy posting^^

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Mar Ian 11, 2011 8:16 am

Multumes! Hajimemashite ^-^
Sus In jos
Revan
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 11/01/2011

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Mier Ian 12, 2011 4:31 am

ne...Toph chan, din cate am inteles iti doresti sa mergi in Japonia, stii ca exista un speach contest in care poti sa castigi un bilet de avion catre Japonia. Te-a tentat vreodata sa te duci? mai ales ca tu esti la facultatea de japoneza, ai avea mai multe sanse sa iei.

Eu una nu as putea >.< sunt prea emotiva sa vorbesc in public, m-as emotiona, as scoate cateva cuvinte apoi m-as bloca
Sus In jos
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Mier Ian 12, 2011 4:37 am

:)) :)) Doar Toph este de ajuns, multumesc. Stiu de acel speech contest si am participat si anul trecu si nu am facut mare lucru. Nu doresc sa vorbesc despre acest subiec
Sus In jos
meisekimu
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 337
Varsta : 21
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Mier Ian 12, 2011 6:53 pm

Hay thar =D Bine-ai venit si sper sa te distrezi!
Sus In jos
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Mier Ian 12, 2011 9:12 pm

Multumesc! asa intentionez! ^-^
Sus In jos
~DemonGaara~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 274
Data de inscriere : 03/07/2010

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Joi Ian 13, 2011 3:15 am

welcome ce fain la japonez^^si eu vreau acolo numai ca engleza nu franceza^^anyway enjoy here
Sus In jos
Toph BeiFong
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Joi Ian 13, 2011 4:09 am

multumesc! bafta daca vrei sa intrii la japoneza
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu   Astazi la 8:50 am

Sus In jos

よろしくお願いいたします Yoroshiku onegai itashimasu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: