Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

AKB48

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: AKB48   Joi Noi 18, 2010 10:10 am

AKB48, formatie j-pop,

Nu m-am abtinut sa nu deschit topic despre ele dupa ce am gasit:

"Cel mai mare grup muzical din lume este din Japonia și cuprinde 200 de membri. Trupa a intrat în Cartea Recordurilor și este un adevărat fenomen în Japonia. AKB48 a devenit peste noapte cea mai populară trupă din Japonia. Criticii spun că reprezentanții formației au urmat o rețetă simplă: au pus 200 de fete să cânte împreună. Producătorul nu se mulțumește însă cu atât.

Primul lor single s-a vândut în 500 de mii de exemplare, în prima săptămână de la lansare."

Asta am gasit aici :http://www.antena3.ro/life-show/fun/recorduri-in-lume-japonia-cel-mai-mare-grup-muzical-chile-cel-mai-inalt-turn-din-piese-lego-113166.html

Dar n-am gasit poze in care apart toate, sau vreun videoclip, poate ca, canta toate, dar nu le arat pe toate, aici cateva mel:

Aici o piesa super tare in care toate sunt atat de cuute:X

O sa revin cu mai multe detalii ;)

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
meisekimu
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 337
Varsta : 21
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: AKB48   Dum Noi 21, 2010 8:01 pm

Cum sa fie 200 de fete? :| Eu stiam doar de 48, de aici si numele AKB48. Si oricum, nici alea 48 nu canta toate ... se face un fel de concurs unde fanii sunt intrebati ce fete vor sa apara in urmatorul single, de obicei 16 sau ceva in gen, si numai alea apar.

Anywaaaaayz, imi place AKB48 foarte mult, numai ca a inceput sa ma cam enerveze ca o baga mereu pe Atsuko in fata. :|
Sus In jos
Shivalaiz
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 135
Data de inscriere : 31/07/2011

MesajSubiect: Re: AKB48   Mier Aug 17, 2011 7:31 am

Hmmm... niciodata nu mi-au placut grupurile de fete asa de mult insa AKB48 imi place destul de mult.
Sunt niste fete talentate si imi plac destul de mult melodiile lor. Sunt frumoase si ele sunt foarte dragute.

@ meisekimu: sincera sa fiu si pe mine ma cam enerveaza ca tot o baga in fata pe Atsuko. As prefera sa vad si alte fete in locul ei.

Melodiile mele preferate sunt: Sakura no Ki ni Narō, Aitakatta, Seifuku ga Jama o Suru, Skirt, Hirari, Boku no Taiyo si 10nen Zakura.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: AKB48   Astazi la 6:39 am

Sus In jos

AKB48
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Muzica japoneza-
Mergi direct la: