Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Guruguru Eigakan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
meisekimu
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 337
Varsta : 21
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Guruguru Eigakan   Mier Aug 25, 2010 8:25 am

Guruguru Eigakan(グルグル映畫館) este o trupa angura care a luat nastere cam prin 1995, in Nagoya, avandu-l ca fondator pe Amano Tonbimaru. Au o muzica, pot sa zic variata, genul penduland intre punk, rock si enka, stilul lor fiind de asemenea puternic influentat si de miscarea eroguro. Si-au facut un renume pe scena eroguro mai ales datorita aspectului lor[ fete albe de 'geisha', ruj negru si uniforme din perioada Shouwa] si versurilor care abordau teme variate [ impactul pe care alte civilizatii il au asupra Japoniei, teme politice, iubire, tristete, etc.] GGE sunt din pacate una dintre trupele care nu prea au avut tangente cu alte tari, avand concerte numai in Japonia din '95 pana azi.
Componenta:
Vo: Amano Tonbimaru
Gu: Numakura Shin
Dr: Maeda Kazutomo
Ba: Gokimi

Well, despre GGE nu pot sa zic decat ca sunt printre trupele mele preferate. Au o muzica complexa, e imposibil sa nu-ti placa macar o melodie, trupa abordand o multime de genuri, teme, etc. Dupa cum probabil va dati seama si din nume, pe scena nu se rezuma doar la muzica, spun glume, imita diferite personaje ... they're anything but boring. Anyway, ii recomand si astept pareri.

14 Sai no Shayou - neh, gomen, nu prea se gasesc clipuri pe youtube, daca vreti sa ascultati[desi nu cred ca o sa intereseze pe cineva XDD] o sa va dau niste linkuri de unde puteti sa downloadati

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Guruguru Eigakan
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Muzica japoneza-
Mergi direct la: