Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Concerte visual kei in Romania-Guild

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Dexlo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 61
Varsta : 24
Localizare : On top of a castle, next to a gargoyle with a dry sense of humor...
Data de inscriere : 23/08/2010

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Lun Oct 25, 2010 9:15 am

Am fost la concert si mi-a placut super mult! ^^ Sincer, mi s-au parut mai tari ca Anli Pollicino, si inca cu cat!? o.o' drummer-ul parca era energia incarnata, nu puteai sa-ti dai seama care-i mana stanga si care-i mana dreapta ca le incrucisa de nenumarate ori ba in stanga ba in dreapta cand lovea cu betele. Apoi a schimbat locul cu vocalistul si au cantat o mini piesa apoi au trecut la headbanging. Practic, drummer-ul Koichi a fost, in opinia mea, cireasa de pe tort si spunea tot felul de glume tari gen "I want to see a great headbanging like this (funny demonstration)" si apoi radea de un cameraman din stanga lui cum incerca sa faca headbanging in timp ce tinea camera dreapta sa filmeze totul bine si-l imita pe cameraman "Cameramano! Cameramano! Hehehe!" apoi dupa 15-20 min, dupa ce au cantat unele melodii si vroiau sa inceapa alta, Koichi intreba fanii "Ready?" apoi "Ready Cameramano?" lol! muream de ras! Am avut noroc ca am reusit sa cumpar ultimul album ramas O.o 80 RON s-au dus in mai putin de 3 sec X__x dar meh, si asa nu dau eu multi bani pe muzica mea preferata, macar atunci cand am ocazia, cumpar ca sa le dau support. Dupa ce-o sa am propriul job cu salariu, etc, vreau sa cumpar toata discografia de la Despa. Dar sa nu sar de la subiect! xD Chitarist-ul Yoshihiro s-a dus in mijlocul scenei si am vazut din spate ca erau multe maini de fangirls in primele randuri, care practic il trageau de pantaloni What a Face Mai pe la sfarsit, solistul Ryuichi a venit cu un steag al romaniei care avea scris GUILD si simbolul lor de diamant :D Mi-as fi dorit sa filmez totul dar mi-am consumat toata bateria de la camera la Nijikon :x si am mers direct la concert X__x in fine, a fost super tare concertul!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Lun Oct 25, 2010 1:58 pm

caaat de tareeeeeee <33

daca aveti poze va rog sa imi trimiteti si mie ^^

mi-au promis astia de la kohaku music ca imi trimit si cu toate ca le-am retrimis mail vad ca au uitat complet :-w

nu mi-au trimis decat versuri de la cantece :-w

multumim de impartasirea opiniilor ^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
Dexlo
Ninja
Ninja

Localizare : On top of a castle, next to a gargoyle with a dry sense of humor...

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Mar Oct 26, 2010 4:06 am

O sa uploadez poze de la Nijikon in curand :D
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Mar Oct 26, 2010 6:19 am

bun ^^

totusi...de la Guild nu ai nimic ?:-s

daca are cineva poze de la Guild va rog mult trimiteti-mi prin mail, am nevoie pentru forum...

don`t worry,voi pune credits :)
Sus In jos
Dexlo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Mier Oct 27, 2010 12:37 am

Nope :( sorry, n-am nimic de la Guild X__x
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Mier Oct 27, 2010 5:54 am

e ok ... :-s

cate persoane au fost la concertul lor la bucuresti ?
Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Varsta : 23
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Mier Oct 27, 2010 6:37 am

A aparut concertul lor pe youtube.

Si aici sunt cand au urcat pe scena de la Niji:

^_^

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Mier Oct 27, 2010 11:03 am

Cel care a scos mobilul si s-a apropiat de translatoare e drummer-ul Koichi! Cireasa de pe tort de la concert! <3 E genial tipul XD funny, nice si super talentat!
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Joi Oct 28, 2010 4:54 am

merciiii de video ^^

aha, deci vorbesc in japoneza :-? [probleme cu pc-ul , m-am uitat fara sunet]
am creut ca in engleza ;]]

Dexlo, la ce mom. e faza aia? nu am vazut :-?
Sus In jos
Dexlo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Joi Oct 28, 2010 11:41 pm

Pai faza cu mobilul incepe la 1:00 si tine pana la 1:14, iar faza cand se apropie de translatoare ca n-a inteles nimic =))) incepe la 2:54 si tine pana la 3:00 ca apoi calmeaza Koichi publicul XD
Sus In jos
Chibi
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 278
Localizare : Far away...
Data de inscriere : 21/07/2010

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Sam Oct 30, 2010 3:45 am

Ce rau imi pare ca nu am fost . T_T Sunt prea kawaii >.< si eu ii ratai T.T
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Concerte visual kei in Romania-Guild   Astazi la 3:48 pm

Sus In jos

Concerte visual kei in Romania-Guild
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Evenimente-
Mergi direct la: