Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Amalgam de sentimente.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Umi
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 77
Varsta : 23
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Amalgam de sentimente.    Sam Iul 24, 2010 6:25 am

Hehe se pare că apar și eu pe aici cu o chestiuță și nu sunt singura :] eu și Chibi ne-am gândit să facem amândouă un fic și eu postez primul capitol,iar ea al 2lea și tot așa...și ea a vrut să am "onoarea" să-l încep. <-< So here it is just the beginning.
Ah,da și pot apărea uneori și chestii +16,să nu spuneți că nu v-am avertizat.
Enjoy!

Liniște și
pace.Ce mai putem cere de la viață?Acestea sunt vorbele unor soți proaspăt căsătoriți și care vroiau să-și petreacă prima noapte împreună într-o casă nou nouță abia cumpărată.Se lăsase întunericul și toată lumea a plecat de acasă,numai servitorii și stăpânii casei rămăseseră în clădire.
Pe holurile întunecate ale casei se observa o siluetă care se sprijinea de perete.Era stăpânul casei cu o sticlă de whisky în mână.Era așa fericit că se însurase că nu mai ținea cont de paharele în plus care se acumulau din ce în ce mai repede.Deodată se auzise un zgomot.Bărbatul căzuse,iar o fată brunetă,cu ochii aurii și tânără sări să-l ajute,era una din servitoarele pe care le angajaseră.Îi duse mâna peste gât vrând să-l ridice și a simțit mirosul de alcool care îl înconjura pe bărbat.”Se pare că visurile mele pot deveni realitate” își spuse acea fată în gând apărându-i pe față un rânjet malefic și l-a dus pe bărbat într-o cameră din capătul holului.L-a pus încetișor pe pat,acesta nemaifiind conștient de ce i se întâmplă.Și-a dat șorțul alb ca neaua,apoi rochia cea neagră jos rămănând în lenjerie intimă de culoare turcoazului și se așezase deasupra bărbatului.Și-a apropiat buzele de ale lui, transformându-se într-un mic sărut.Bărbatul deschisese ochii și încerca să privească cine e,dar o vedea pe fată în față și avea aceleași caracteristici ca ale proaspetei sale soții.I-a pus mâinile pe față rostind un încet „Te iubesc” apoi a început să o sărute pe fată cu pasiune, neștiind cine era,iar fata se lăsase dusă de val gândindu-se că aceea poate fi cheia ei spre succes și o viață mai bună.Relația dintre cei doi deveni din ce în ce mai apropiată,iar bărbatul începea să o atingă pe toate părțile corpului,iar fata gemea de plăcere.
Pe hol se vedea o altă persoană,era o femeie șatenă cu ochii ca alunul,îmbrăcată într-o rochie albă,de mireasă. Aceasta era în apropierea camerei respective și auzise gemetele celeilalte fete. Fiind curioasă,a deschis ușa încetișor observându-i pe cei doi în pat,însă lumina era prea slabă pentru a le vedea fețele.Nu dăduse niciun fel de interes asupra faptului și când dăduse să plece,îi auzise vocea bărbatului care repeta într-un ritm alert cuvinte de dragoste impulsionate de aburii alcoolului.Femeia se întoarse văzându-l pe preaiubitul ei soț în pat cu altă femeie.Ochii îi erau în lacrimi amare deși nu îi venea să creadă că din prima seară i se poate întâmpla asta și în cele din urmă a izbucnit în plâns alertându-i pe cei doi,iar fata își întoarse privirea uitându-se la soția îndurerată căreia totul i se părea un coșmar oribil. Bărbatul o văzuse pe soție însă în ceață și încerca să își dea seama ce se întâmplase în acele momente.
-Nu,nu te mai vreau! Nu mai putem fi împreună în vecii vecilor,nu după ce am văzut! acestea sunt spusele acelei femei care zguduiau camera și chiar și întreaga casă.
-Iubito,nu înțelegi! Nu eram..eu,alcoolul a fost de vină! continuă bărbatul disperat spre a o convinge pe soția sa că nu el a fost de vină pentru cele întâmplate în acea cameră.

To be continued.

Vă rog treceți pe aici cu sugestii,critici și toate cele.Mulțumesc anticipat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nanory
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 436
Varsta : 20
Localizare : Pe Marte ...
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: Amalgam de sentimente.    Sam Iul 24, 2010 7:12 pm

Buna, ToxiChou :D
Intr-un fel imi pare bine ca sunt prima la comm, dar imi pare rau pentru ca sunt prima (si poate ultima) care critica :(
Mie personal mi se pare interesant, foarte interesant. E un capitol destul de bun ...
Acum criticile :twisted: :
-Mie mi s-a parut ca actiunea e putin grabita aici: " Îi duse mâna peste gât vrând să-l ridice și a simțit mirosul de alcool care îl înconjura pe bărbat.”Se pare că visurile mele pot deveni realitate” își spuse acea fată în gând apărându-i pe față un rânjet malefic (ei bine, pe aici te grabesti) și l-a dus pe bărbat într-o cameră din capătul holului.L-a pus încetișor pe pat,acesta nemaifiind conștient de ce i se întâmplă.", puteai sa dezvolti putin ideea, este una buna, mi se pare putin cam scurta. Fara sa modific prea mult continutul sau marimea frazei, dupa mine ar putea sa sune cam asa: "S-a apropiat de barbat, simtind mirosul de alcool care il inconjura. L-a privit insistent, spunandu-si "se pare ca visurile mele pot deveni realitate", in timp ce pe chip i-a aparut un zambet malefic. S-a aplecat si l-a ridicat pe barbat, punandu-i mana dupa gatul sau. S-au indreptat impreuna spre o camera din capatul holului. Fata a deschis incet usa si au intrat. L-a indrumat catre pat si l-a intins pe acesta ... "
Bine, eu nu sunt aici sa va modific fic-ul. E bun, asta-i drept.
Si inca ceva: data viitoare cand introduci dialogul incearca sa adaugi descriere in fata lui: "...ce se întâmplase în acele momente. -Nu,nu te mai vreau! ..." Nu ti se pare ca suna cam ciudat? Mie da. Imi pare rau ca iti critic si partea asta... puteai sa descrii starea femeii, dezamagirea din sufletul ei. Dialogul ala acolo, scuza-ma, dar e un fel de n-ar mai fi. Nu prea se leaga de restul textului. De ce nu putea sa fie asa: "...ce se întâmplase în acele momente. Acum totul parea neclar pentru sotia lui, care il privea cu dezamagire. Nu putea sa isi creada ochilor ce vazuse. Niciodata nu si-ar fi putut inchipui ca sotul ei ar insela-o. Nici macar cuvintele nu puteau defini ceea ce simtea in acele momente, dar nevoia de a se descarca de tot amarul a facut-o sa spuna cu ochii plini de lacrimi: -Nu te mai vreau! ..."
Imi cer scuze inca odata, eu am incercat sa iti arat cam unde am considerat eu ca puteai scrie mai bine :D In rest mi se pare ok, si nici nu mai critic ca mi se pune tot forumul in cap :))
Ok, te las cu bine si astept urmatorul capitol kiss

Edit later: imi pare rau, poate am criticat cam mult ...
Sus In jos
Umi
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 77
Varsta : 23
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Amalgam de sentimente.    Lun Iul 26, 2010 2:11 am

Oh mersi nanory comment și de critici,data viitoare voi ține cont de ele și mă crezi sau nu este a 3a tentativă de fic =] nu mă prea atrage să fac chestii mari și de obicei am scăpat cu un oneshot.
Sus In jos
nanory
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 436
Varsta : 20
Localizare : Pe Marte ...
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: Amalgam de sentimente.    Mar Iul 27, 2010 9:15 am

Ok, data viitoare vreau sa te laud. Stiu eu ca poti sa il faci perfect ^^
Chibi, iti urez bafta la scris si iti tin pumnii :) Si tie la fel, Toxichou :-*
App: incearca sa faci capitolele putin mai mari, macar cu 10 randuri ;)
Astept capitolul urmator.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Amalgam de sentimente.    Astazi la 1:27 am

Sus In jos

Amalgam de sentimente.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Forum :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: