Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

orice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Urmatorul
AutorMesaj
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: orice   Sam Aug 04, 2012 6:55 am

ce mai faceti dragilor ?:) cum e in vacanta? :<5>>:

Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: orice   Sam Aug 04, 2012 8:42 am

Bine ai reveniiiit,Ookami-chan!!!:>
Eu prefer sa nu povestesc azi despre vacanta,azi vad totul negru,deci o sa vorbesc despre asta intr-o zi mai buna:))))

Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: orice   Sam Aug 04, 2012 9:20 am

La fel si eu...

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Sam Aug 04, 2012 10:54 pm

dar ce e cu voi? e vacanta...e frumos afara-momentan e al dracului de cald...dar frumos :P. prea molesiti de caldura?

Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: orice   Dum Aug 05, 2012 6:54 am

Vacanta,.....adica nu e scoala, mda asta se cheama frumos, si probabil asta e singurul avantaj...cel putin acum.....caldura si plictiseala si.. ...etc...nu e frumos la mine oricum..

Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Dum Aug 05, 2012 10:36 am

Ced ca si la mine incepe sa devina urat...

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Dum Aug 05, 2012 12:29 pm

credeti-ma sunt cu bietul meu laptop in grave suferinte si cand el e bolnav eu sufar si mai tare :| si asta pe langa multe altele :( parc-au venit toate tocmai acum peste mine,urat urat! :(

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: orice   Dum Aug 05, 2012 7:16 pm

WElcome,to the Land Of Depression =)))
m-tabako
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 5:24 am

Deci e foarte grav daca intram cu totii in depresie.....oh urasc caldura asta.:((

Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 7:40 am

da,ziua e super cald chiar si la umbra
bai deci astazi pe la ora 1 sau 2 am iesit din casa,eu stau la curte si in casa e mai racoare clar.
baaai nene cand am deschis usa un val de caldura m-a pocnit peste fata,i s**t you not! :)) parca m-a ars,era atat de cald vantu'...este nebunie ce e afara da' totusi mie-mi place :)),summer is awesome \m/
prefer oricand caldura peste frig si zapada si alea :/
e bine sa iesi afara seara,e foarte marfa si racoare
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 7:45 am

la fel prefer vara decat iarna,dar totusi...prea cald !!!:( si eu stau la casa si cand am iesit azi dupa amiaza prin curte am avut acelasi sentiment :))))) uf,tot primavara e cel mai bine!!!<3

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 9:54 am

Vreau iarna....imi place enorm de mult zapada...
Caldura asta te face sa decii nervos...si plictisit- stai!...poti sa fii ambele deodata? In fine...
Si eu vreau sa stau la casa...

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 11:36 am

nu e chiar asa o minune,mie mi-e dor si-acum de apartamentul meu si mi-a luat destul pana m-am acomodat cu schimbarea kanashii

Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 12:39 pm

Sincer...mereu mi-am dorit sa stau la casa...ca sa pot tine animale...

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 3:31 pm

eu am avut catel si la apartament si la casa.acum ce-i drept am si un motan,dar nu ma omor dupa pisici,imi plac cainii,alte animale n-as tine oricum chiar daca as avea hectare de gradina:)))))

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: orice   Lun Aug 06, 2012 6:40 pm

:)) eu m-am acomodat instant!!
sa fim seriosi...viata la casa e mult mai marfa,prefer oricand casa,curtea decat un apartament la bloc,am locuit si eu la bloc dar eram mai mic,oricum nu-mi place.
faza e ca zona asta e de c***t,poate de asta am o ura puternica pentru bloc :/,chiar mai mult acum decat in trecut,gaseam seringi pe la colturi de bloc,injuraturi aproape toate ziua pe afara si prin bloc,manelele tot la fel aproape toata ziua le auzeam prin bloc si pe afara,aruncau gunoaiele de la etaj si in jurul blocului era un fel de camp de gunoi,unele ramaneau prin copaci,pungi de gunoi,pampersuri murdare atarnate de crengi,haine rupte,murdare,etc.
aa si se intampla uneori sa ne curga apa de prin pereti :/ era un bloc vechi si praf
ghenele de gunoi erau jumatate pline si destul de multe,super jegoase si mai multe gunoaie pe langa decat inauntru.
si cand ieseam sa ma joc cu alti pusti de p-acolo 3-4 din ei se duceau prin gunoaie sau se bagau in ghene si cautau prin jegu' ala.
ce naiba,influente maxime :/ bine ca n-am ajuns asa :)) m-am mutat tot cand eram destul de mic la casa
si chiar de nu erau toate astea,viata la casa e pt. mine \m/,pur si simplu.
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Mar Aug 07, 2012 5:41 am

eu am stat intr-un bloc relativ nou intr-un cartier fara niciun fel de pericole exceptand strada,pentru ca era cu vedere la strada principala,dar aveam spatiu unde sa ne jucam si fiind un bloc turn cu 7 scari aveam o gramada de prieteni,pe vremea cand m-am nascut eu erau cate 2-3 copii de familie,nu ca acum cand faci unu si bun sau mai putin bun:)))) era distractie si nu te simteai nici singur,nici izolat,asta ca sa nu mai vorbim ca aveam statia de autobuz exact langa mine,ma lasa autobuzul la scara,faceam cativa pasi pana la el daca voiam sa plec undeva,deci pentru mine locuitul la bloc a avut numai avantaje...la casa in schimb e altceva,e adevarat ca ai curte si iesi cand vrei,dar nici la bloc nu te opreste nimeni sa faci la fel,eu la casa ma simt cam singura,asta mi-e problema,nu mai poti sa zici ies pe afar' si nici sa dai de zece oameni cunoscuti cand ai coborat;e neaparat nevoie sa iesi prin centru cand stai la casa si prin centru nu poti sa iesi in papuci si c-un mot in crestetul capului:)))))trebuie sa te aranjezi si alte porcarii,stres!nu e relaxant No

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: orice   Mar Aug 07, 2012 7:17 pm

si yo aveam multi prieteni si ma distram,scoala era f aproape majoritatea erau din cartier deci chiar cunosteam o gramada ,eram prea mic si prost sa imi fac griji si sa vad cat de nasol era in jur,eram happy dar daca ar fi fost sa cresc acolo cu siguranta nu mi-ar fi placut.
depinde de loc presupun,m-am distrat mult mai mult aici,la casa decat as fi putut in veci vecilor sa ma distrez acolo la bloc :))
si majoritatea copilariei la tara,departe de civilizatie =))),la casa,padure,campuri verzi cu flori,copii din sat,e alt feeling nu pot sa explic dar e ceva diferit,ceva ce nu gasesti in oras intre blocuri sau intr-un apartament,in primul rand mai multa libertate chiar daca si la bloc esti total liber,poti iesi oricand vrea muschiul tau si te poti duce oriunde,dar e diferit si mi-e lene sa explic :))
mi-era foame dimineata ieseam afara ma duceam in gradina la mamaia unde erau o gramada rosii si castraveti.
sau in curtea de langa unde erau copaci cu cirese,visine,mere.
are si o mare portiune de vita de vie deci multi struguri,oricum e si-n fata casei o mare si lunga bolta care tine umbra vara B-).
si curtea mea e langa a ei,lipite dar separate de un gard cu o poarta veche si ruginita plina de iarba crescuta pe ea,e mereu pe jumatate deschisa din cauza asta
si in curtea mea este la fel o portiune de vita de vie dar eu am capsuni printre ele,si mereu au fost foarte mari,cat un ou de gasca dinala mare aproape,sunt uriase pt niste capsuni :))
imi place natura si faptul ca totul e mai simplu' la casa,mai ales acolo la tara.
tin minte la tara acum mai multi ani in vacanta de vara era sezonul ala foarte ploios cu tunete si fulgere si stateam cu mamaia si 2 veri si priveam de pe un hol fara perete exterior,ceva gen cum au japonezii ,imi scapa numele,si dupa ploaia aia am iesit afara fara ciorapi papuci sau altceva si pe strada prin namol si balti =)) si am alergat m-am facut ca dr*** eram super jegos mi s-o parut asa super dar dupa trebuia sa spal tot jegu' ala de pe mine :))

sau pe seara faceam un foc maaare in fata curtii cu ceilalti si ne distram pe langa el bagam mere pe bat in foc si asteptam sa se coaca si le mancam...aah ,nostalgie :))
viata la casa forever \m/
vad ca si aici e o chestie de gust,unii prefera blocul altii casa/curtea,conteaza si oamenii pana la urma,oricat de frumos ar fi un loc cred ca daca nu ai cu cine sa-l imparti,cu cine sa te bucuri de el,nu-ti va placea.
daca te simti singura atunci clar e o problema,daca stau sa ma gandesc,desi am atatea amintiri frumoase la tara si aici in bucuresti la casa,si locurile sunt asa frumoase,daca nu erau oamenii cu care am petrecut,copii din sat cu care n-am mai vb de cativa ani ca n-am mai dat pe acolo :/,n-ar fi fost la fel...
faza cu centru' nu-i adevarata eu nu prea ma aranjez deloc,ma rog defapt fiind fata =)))) :-j am intalnit fete care stateau cu orele in fata oglinzii sa se aranjeze si erau mai urate dupa decat before :)),puteai vedea straturile de machiaj de pe fata :/
nu e chiar asa,nu tre sa fii film star in centru :-j,te imbraci cum iti place esti cine esti .
eu ma duc in papuci pe afara cand e prea cald si nu ma duc la alergat sau la un fotbal sau la ceva de genu' asta ce necesita adidasi :))
mi se rupe de ce cred altii ce naiba sunt niste papuci,sunt curati sunt misto sunt de la Nike =)))))
mi-am cumparat acum vreo 3 ani cred o pereche de blugi,baai ce marfa erau ,blugii mei preferati,ii purtam peste tot,e imp sa te simti tu bine in haine nu ce cred strainii de pe strada,si odata prin parc cu niste preteni cu bicicletele am cazut de pe o rampa si m-am lovit la genunchi dar nimic grav,doar ca s-au rupt blugii :/ bai si chiar imi placeau
atat de mult incat am continuat sa-i port rupti uneori cand ieseam pe afara,sunt f smecheri ii am si acum da' au ajuns prea uzati nu-i mai port decat pe acasa :))
daca intreba cineva spuneam ca asa i-am cumparat,adica stiti ca e moda aia cu blugii rupti =))) desi mie nu-mi place dar mno..era o ruptura mica nu cine stie ce :/
nu stiu cine credea asa ceva dar w/e :))

yoy hai acum vad cat am scris.. crab10
:)))
tulai cat am scris,se vede mai bine dupa postare :/
:-"

Sus In jos
Shivalaiz
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 135
Data de inscriere : 31/07/2011

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 12:02 am

Vacanta asta nu e tocmai vacanta. Merg la scoala inca dar totusi e din ce in ce mai bine. E extrem de cald, ma simt de parca sunt intun cuptor vesnic, si e si mai cald atunci cand iau trenul de dimineata sau cand vin acasa.
Si in casa e destul de cald, sper ca va fi mai rece pe parcurs. Vreau mai multa ploaie.
In rest doar activitatile zilnice de fata care sta acasa,
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 6:11 am

@zbang:ii zice prispa sau pridvor :)))si nu m-ai inteles,eu n-am zis ca ma aranjez pentru altii,am zis ca nu poti sa iesi pe strada cum iesi in curte sau in fata blocului si nu poti,cel putin eu una nu pot pentru ca nu ma simt bine si cat priveste machiajul nu sunt adepta lui si nici n-am fost vreodata(sau mint,probabil undeva prin clasa a 10-a ma machiam)dar acum f rar si f putin)si la faza cu tara,zarzavaturile si capsunile nu ma pasioneaza,am bunicii la oras si sunt adepta orasului.Da,e adevarat ca uneori e bine sa ma schimbi locatia,aerul si chestii de genu,dar nu ma omor dupa mediul rural.
@Shivalaiz:de ce mergi inca la scoala?m-ai facut curioasa ;;)

Shivalaiz
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 11:40 am

Merg in Japonia la scoala, invat japoneza aici la Universitatea din Tokyo. Doar pentru 2 luni totusi.
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 11:48 am

Zbang...jur..omul nu se plictiseste langa tine.:))) mereu aduci argumente care mai de care...
Shiva...ce frumos de tine...parca esti un vis pentru mine...

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 12:13 pm

Hmmm...inca o intrebare :"> te-ai inscris tu doar pe perioada vacantei pentru a putea invata mai bine limba?sau cum e acolo in japo?de cand pana cand tine un an universitar?

Shivalaiz
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 9:57 pm

Prietenul meu m-a inscris mai exact. Din cate bine stiu de inscrii cand vrei tu si platesti fiecare clasa , de asemenea parca poti sta minim 1 saptamana si maxim cat de mult vrei tu (depinde cati bani ai). Momentan sunt cam in lipsa de bani dupa micile mele scapari asa ca 2 luni aproape sunt suficiente pentru inceput.
Este interesant ce sa zic. De la 10 dimineata si pana la 13.30 sau can asa.
Nu stiu cat tine un an ,probabil un nivel tine 2 luni si apoi treci la urmatorul. Nu stiu inca prea bine . Asta e prima mea saptamana de scoala.
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: orice   Mier Aug 08, 2012 10:36 pm

da ma prispa-i zicea,uiti lucruri dastea cand nu mai vizitezi locu' :/
aici la Buc. n-am prispa,as vrea sa am B-) dar am etaj si acolo nu am,acolo ma urc pe casa =))
da' nu stiu cum stau unii la etaj vara ca e si mai nebunie...eu nu pot dormi sus deloc,transpir atat de mult pfuai ce este in camera aia...zici ca-i sera :/
partea buna e ca nu sunt tantari si nici-un fel de insecte acolo...
asta e unu' din motivele pt. care e naspa la tara,gandaci,tantari,muste, :-j toate supradezvoltate,mai mari si mai periculoase decat cele de la oras =))
mai ales noaptea..bondari si alte zburatoare dalea mari frate,de cate ori nu se intampla vara sa intre una prin casa si nu puteam sa dorm o tot auzeam cum bazaia puternic,te-nteapa una deaia ti se umfla cat capu' :|
eh,da' e parte din farmec :))
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: orice   Astazi la 1:18 pm

Sus In jos

orice
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 19 din 22Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Anything-
Mergi direct la: