Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

NaRuTo

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Dum Iun 12, 2011 5:05 am

gaara nu are nu stiu ce poveste trista e mai trista a lui Naruto si a lui Sasuke adica sunt identice alor a lu Gaara ne e nu stiu ce de trista sincer la in episodu viitor e o lupta tare intre naruto si sasuke :)) deabia astept :D sa vad cine castiga >:D<
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Dum Iun 12, 2011 7:52 am

in shippuuden e mai tare.....desi grafica nu e intotdeauna buna....actiunea e buna :D si mangaul are parti bune-ca unele personaje tari is in actiune, si parti naspa-ca prea se lungesc cu chestiile marunte....

Taiko
Taiko

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Sam Iun 18, 2011 10:55 pm

da mai mult amintiri in si in shippuden da e bestial :X:X:X:X
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Dum Iun 19, 2011 8:13 am

de acord!!! nu zic ca atunci cand era mai mic nu era dragut, da acuma toata actiu7nea e mai buna. dar nu mai vareau fillere!!!!!.....vreau sa mearga actiunea mai departe....si mangaul la fel....sa nu se mai impotmoleasca!!

Vizitator

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Dum Iun 19, 2011 12:54 pm

Apare in fiecare joi pe animekage cate un episod nou din naruto shippuden :P s'au terminat fillerele si a inceput iar actiunea. Merita vazut ^_*
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Vin Iun 24, 2011 5:01 am

kazekageSON a scris:
Apare in fiecare joi pe animekage cate un episod nou din naruto shippuden :P s'au terminat fillerele si a inceput iar actiunea. Merita vazut ^_*
sau pe naruto ship. Manga apare de obicei miercurea...pe manga fox apare dupa o zi...mai demult era un site, narutocentral, unde aparea manga in fiecare miercuri...acuma nu cred ca mai e.
Si sa speram ca fillerele s-au terminat...

P.s: cand apare naruto shippudden movie 5?---am uitat titlul...

Taiko
Taiko

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Dum Iun 26, 2011 2:42 am

nu stiu trebuie sa apara am vazut toate filmele de la 1 la 4 este bestial :X:X
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Mar Aug 02, 2011 9:16 am

pe naruto ship le-am vazut pe toate...ultimul a fost bestial...mi-a placut mult pentru ca a aparut si minato :P ...era si timpul!

Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Sam Iun 16, 2012 9:46 am

am urmarit comentariile
se zice ca durerea nu poate fi masurata,ca nu poti compara 2 dureri,a unui om si-a altui om pentru ca nu ai simtit-o chiar tu si numai acel om stie cat de mare-i este durerea pe care-o simte.
dar oamenii totusi nu se pot abtine si natural,incearca sa o masoare si sa o compare,pentru ca nu suntem fiinte perfecte.
in legatura cu Gaara si Naruto,am un top,Kizuna,un top al "bond-urilor" :/,al relatiilor din Naruto/Naruto Shippuuden.
pe primul loc este Gaara cu Naruto pentru mine,pe al 2-lea Kakashi cu Obito si pe al 3-lea Naruto cu Sasuke.
dar nu ma refer la ceva gay :/ cum multi mi-au spus cand au auzit asta :)),ci la relatia de prietenie dintre personaje,legatura dintre ele si cat de departe e dispus un personaj sa mearga pentru altul,la ce e dispus sa renunte pentru celalalt.
povestea lui Gaara si relatia lui cu Naruto din momentul in care s-au intalnit prima data e preferata mea din tot anime si daca ar fi sa incep si eu sa compar durerea lor as spune ca a lui Gaara este mai mare si mai de lunga durata si pentru felul cum a sfarsit,pana sa-l intalneasca pe Naruto.
Kishimoto l-a creat pe Gaara ca un contrast al lui Naruto,am citit despre asta dar iti poti da seama cand privesti anime-ul,gen daca rolurile ar fi fost inversate asa ar fi ajuns Naruto,daca nu ar fi intervenit Iruka atunci,in padure,Naruto ar fi putut ajunge ca un Gaara consumat de ura si rautate,singur.
Dar nu s-a intamplat pentru ca nu a fost sa fie,sunt de parere ca Iruka l-a schimbat pe Naruto si l-a ajutat sa mearga pe calea cea dreapta,sigur ca Naruto mereu a spus ca ii va face pe cei din jurul lui sa creada in el si chestii dar eu cred ca daca nu se intampla toata chestia cu iruka din padure totul s-ar fi putut schimba in rau,Iruka a fost primul care l-a recunoscut pe Naruto si care l-a vazut in sfarsit ca un ninja al satului frunza,ca un student bun,prieten.
Naruto si Gaara au trecuturi similare,ambii fiind jinchuuriki,urati de sateni si mai toti oamenii din jur,singuri,doar ca unul a devenit bun,a gasit oameni care sa-l pretuiasca si a fost fericit pe cand celalalt nu a gasit.
la fel ca Naruto si Gaara a vrut sa aibe oameni care sa-l iubeasca si sa-i fie prieteni si cand a crezut ca are asa ceva s-a dovedit a fi o minciuna,chiar cei despre care se credea ca-l iubesc,familia lui,incercau sa-l ucida,de nenumarate ori,chiar taicasu'.
nu a avut de ales.
chiar si demonul din Gaara a fost construit de Kishimoto ca un opus al lui Kyuubi/Kurama dinauntrul lui Naruto,parca construiti sa fie dusmani,oarecum.
mai tarziu in manga am aflat ca Shukaku chiar il ura pe Kurama,aveau o relatie foarte proasta. :/
in final Naruto a fost cel care l-a schimbat si l-a salvat pe Gaara,defapt momentul din Shippuuden cand Gaara moare si sunt toti stransi acolo pe camp si Naruto plange,mi-o dat lacrimi :))
un anime foarte bun,foarte bun,si n-a fost greseala ca am scris de 2 ori,imi place mai mult decat One Piece,este prin top,iar partea a-2-a este mult mai matura si mai deep decat prima,a scazut comedia si numarul de momente comice,drastic,fata de prima parte,Shippuuden este partea serioasa si mai "intunecata",caracterele sunt mature si mai dezvoltate si are o animatie mai buna,razboi,planul lui Madara de-a cuceri lumea prin "Ochiul Lunii",totul e la alt nivel.

e enervant uneori numarul mare de fillere dar pentru ca-mi place atat de mult,trec usor peste xD,si mai e enervanta Sakura :/,nu prea mi-o placut de ea de la inceput,defapt mai ales la inceput cand se purta ca o ...........
mno,dar cu timpu' m-am obisnuit si a devenit mai ok,pana la faza cu Sasuke,din Shippuuden.
chiar credeam ca o devenit mai folositoare,mai sigura pe ea si chestii,da' iar am descoperit ca e inutila si fraiera,cu o vointa slaba. :-j
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Sam Iun 16, 2012 8:27 pm

A aparut si filmul Naruto Shippuden 5 , este genial :D il gasiti pe filelist la calitate foarte buna ;)
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Sam Iun 16, 2012 8:57 pm

da,l-am vazut,o fost ok,interesant :-?
ma astept ca al 6-lea sa fie surprinzator de bun ca aduce lucruri noi :)),o Hinata total diferita si care arata mai sexy,parca si Ino era putin schimbata in poster si Sasuke arata mai g*y ca niciodata :/ si apar si parintii lui Naruto plus ca pare sa fie cannon,ciudat O_O,apare Tobi si planu' "ochiul lunii" si secvente din lupta Tobi vs. Naruto mi se pare ca zice in trailer "finally i shall take your Kyuubi" sau cv de gen.
aaaa si chiar Kishimoto lucreaza la el, B-),o sa fie un HIT :>,cred c-o sa fie cel mai bun dintre filmele shippuuden de pan' acum,sau la asta ma astept :-?

si naruto's ON FIRE!!!
care citeste manga de p-aici? epic rau de tot ce-i acolo-n ultimele capitole...ar trebui sa aflam cine e Tobi,in sfarsit,in capitolul care-o sa apara saptamana asta B-)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: NaRuTo   Astazi la 3:53 pm

Sus In jos

NaRuTo
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Anime-
Mergi direct la: