Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

VAMPS [1st Official Romanian Fanclub]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Asuka
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 23/05/2010

MesajSubiect: VAMPS [1st Official Romanian Fanclub]   Dum Mai 23, 2010 10:33 pm

*nu ma asteptam sa gasesc topic XD

Okey first comes first XD

VAMPS [1st Official Romanian Fanclub] dedicated to a Jrock Band

Dupa desfiintarea putin neoficiala a trupei Laruku... Hyde infiinteaza o noua trupa. Nu stiu cati ati aflat de ea, dar au ceva timp la activ... Trupa se numeste VAMPS.

Si puteti afla totul de myspaceul lor oficial.

Intru in detalii in 5 minute , insa in primul rand :

AVEM FANCLUB OFICIAL ^____________________________^ pe VPJ .

CE este VPJ?

-Okey , Vamps Promoting J-rock este o comnitate jrock dedicata aproape in totalitate trupelor pe care le reprezinta oficial.
-Noi nu ne ocupam doar de Vamps. [cica] ::
-Denumirea provine de la "Vampire"
-V.P.J - organizeaza meetinguri , si promoting actions pentru trupele de care a fost aprobata.

Official managements: bravo
-Pentru trupa Vamps .- Alcatuita din Hyde [ l'arc en ciel ] :inu:: si K.A.Z [ Obvilion dust ]

-Aprobarea a fost facuta prin Myspace in prima faza de catre management`ul trupei [co-manager I think] si apoi prin convorbire directa, de catre membrul trupei HYDE.
http://myspace.com/vamps - > puteti verifica , pagina noastra pe myspace este prima la fani [ a 4 a la numar in top ]
http://myspace.com/vampsromania - > aici ne puteti urma pe myspace, deasemeni pagina oficiala. :pinkdiary:
[cea regasita si in top]

-Vamps a avut pana in 16 Mai 2010,3 meetinguri. Fanii nu sunt multi la numar. Urmarim marirea comunitatii noastre.

Proiecte curente la care lucram : Oficializare pentru : Anli Pollicino, Myv, Gackt.

*** Pentru a va inscrie in fanclubul oficial Vamps trebuie sa urmariti pasii:
-inregistrarea pe siteul oficial de myspace : http://myspace.com/vampsromania
-participarea pe forum prin activitate si proiecte. [forumul nu este inca cne stie ce pentru ca nu l.am promovat, l.am facut curand si... chiar daca,comunitatea noastra
include mai multe trupe..... ne ocupam in mare parte de vamps... deci recomandat ar fi sa va alaturati pe myspace , insa pentru cei care vor : VPJ FORUM AICI

Acum....

Vocalistul Trupei L'arc en Ciel , Hyde a lucrat deasemenea viguruos si la alte proiecte
de cand a debutat solo in 2001. Primul lui album "Roentgen", a fost lansat in 2002 ,si contine
3 single-uri "Evergreen", "Angel's Tale" si "Shallow Sleep".
In 2003 , Hyde debuteaza in primul lui film de succes "Moon child" alaturi de cantaretul
japonez Gackt.
Mai tarziu , lanseaza cel de-al 4 lea si al 5 lea single solo : "Hello" si "Horizon"
ambele extrase dupa albumul din decembrie "666" .
Anul 2004 ne aduce primul turneu a lui Hyde , pentru promovarea albumului 666,
si varianta in engleza pentru : "Roentgen" , si deasemenea Dvd-ul "Roentgen Stories"
In 2005 compune "Glamorous Sky" tema live action-ului "NaNa" , totodata lansand si cel
de-al 6 lea single "countdown" si al 7 lea "Season's Call" la inceputul anului 2006 ,acestea
reusind si obtinerea unui loc in topurile japoneze.
In aprilie 2006 imediat dupa lansarea celui de-al 3-lea album "Faith" ,Hyde isi incepe si
al 2 lea turneu national "HYde tour 2006, Faith". Aceleasi an , a intretinut 4 concerte in
SUA . Sfarsitul lui 2006 - Hyde se realatura trupei L'arc en ciel pentru a 15 a
aniversare .
In 2007 Hyde compune din nou alaturi de trupa , sustine concerte , finalizand in unele din cel
mai mari orase ale Japoniei.
Pana acum , in ceea ce priveste acest an Hyde isi continua munca alaturi de L'arc en ciel , in acelasi timp
lucrand si cu K.A.Z pentru trupa VAMPS.

Kaz a format trupa "obvilion dust" in 96 si debuteaza in 97 cu 3 single-uri
"Sucker" ,"Numb", "Failling" dupa albumul "Looking for Elvis" ,lansat in acelasi an.
In 1998 Kaz se alatura trupei Hide with Spread Beaver , lansand 2 singleuri : Rocket Dive si Pink Spider.
In 1998 deasemenea lanseaza inca 2 singleuri : Therapy si Trust dupa albumul lor Misery Days.
In 1999 Kaz si Obvilion Dust lanseaza inca 4 single-uri : Blurred , You , Goodbye. Crazy si un pv pt cantecul Overdose
toate dupa albumul Reborn.
Anul 2000 cunoaste o reuniune rapida cu Hide and Spread Beaver , pentru un nou single
Designer Fetus , si albumul Butterfly Head cu Obvilion Dust.
Anul urmator Obvilion Dust lanseaza un Best of "Radio songs" dar deasemenea se despart.
Tot in 2001 Kaz a inceput sa lucreze cu Tetsu de la L'arc en ciel la proiectul lui solo
Tetsu69. In 2002 . formeaza Spin Aqua cu vocalista Anna Tsuchiya producand 3 singleuri si
un album : PIsces.
Imediat dupa K.A.Z a inceput co-writing si co-producing cantece cu Hyde.
Pentru cel de-al 3 lea album al acestuia Faith , scrie 5 cantecte incluzand Season's Ca;;
si co produce toate cantecele.
Kaz apoi la acompaniat p Hyde in turneul sau Faith ca , chitarist din vara pana in toamna
anului 2006.
In 2007 Kaz si 2 dintre fostii membri de la Obvilion Dust au decis sa se reuneasca,
petrecand aproape tot anul scriind si inregistrand pentru lansarea din 2008 , ianuarie a a lucrarii intituala
Obvilion Dust.
La inceputul acestui an trupa a avut un mic turneu semnificand reunirea lor , si in timp ce
lucreaza cu acestia si la inca cateva proiecte Kaz si Hyde au decis sa infiinteze VAMPS.

Sper sa va atraga ..... macar pentru faptul ca e official si putem avea multe de castigat din asta.

^___^ astept reply`urile voastre .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nanory
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 436
Varsta : 20
Localizare : Pe Marte ...
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: VAMPS [1st Official Romanian Fanclub]   Sam Mai 29, 2010 5:28 am

Wow ... super, Asuka!
M-am indragostit de forumul vostru!!
Stiu ca nu am postat comm-uri dar am arucat o privire pe unde am putut.
Felicitari, e foarte ine facut!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

VAMPS [1st Official Romanian Fanclub]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Muzica japoneza-
Mergi direct la: