Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

[Final Fantasty]Just for love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Mafuyu
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 330
Varsta : 22
Data de inscriere : 16/05/2010

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Lun Iun 07, 2010 11:46 am

Next :P

Capitolul 13

Akane P.o.V

Primele scaparari ale zilei impreuna cu muzica ce se auzea de la un televizor probabil mi-a facut somnul imposibil. Dau plapuma jos de pe mine si ma ridic trecandu-mi mana prin parul ciufulit simtind inca fixativul impregnat pe firele satene. Cred ca fara o baie nu avea sa iasa bine. Ia stai putin…nu erau razele soarelui cele ce m-au trezit. Din contra jaluzele acopereau ferestrele mari. Telefonul meu lumina si facea zgomot ca un cretin. Tifa…hmm?! Poate sunt ceva probleme in paradis. Bine hai sa-mi fac treaba de binefacator.
<<- Nebuno, sper ca esti pe drum.>> pe drum? Fata asta debiteaza de la prima ora.
- Poftim?! Scump-o, e devreme iar eu dormeam. Cred ca si tu ar trebui sa faci asta.
<< - Devreme?! Este trecut de 12 si trebuia sa ne intalnim la mall acum jumatate de ora.>> stai…este trecut de doisprezece?
Trebuie sa ma duc sa il desleg pe ala pana nu il gaseste mama altfel am dat de d***u. I-am inchis Tifei si am dat buzna la Noctis. Aratam ca naiba cel mai probabil dar numai de asta imi pasa mie acum. Am deschis cu cea mai mare grija usa dar …nu era acolo…mama naibii de treaba acum chiar o s-o patesc. Dar pana atunci hai sa ma relaxez…cel putin pentru cateva minute. Din moment ce trebuia sa ma intalnesc cu Tifa, a trebuit sa-mi anulez baia relaxanta in favoarea unui dus rapid. Am tras jaluzele, oferind luminii sansa de a patrunde in camera. Am deschis ferestrele, lasand adierea vantului impregnat de mirosul naturii sa ma invaluie. Timpul ma presa asa ca am ales rapid o salopeta de bugi, lipsita de bretele. O pereche de sandale din blug,putin…bine ceva mai mult creion dermatograf, si ca incheiere mi-a tras pe mana o bratara lata asortatata cu cerceii si medalionul. Nu stiu cum s-a intamplat de parul mi-a stat bine. Am fost surprins cand bretonul mi s-a asezat printr-o simpla trecere a unghiilor patrate, aranjate in manichiura frantuzeasca , prin el dar eram pregatita. Am hotarat sa merg prin bucatarie pentru a-mi lua un baton de cereale si spre fericirea mea mama nu era acolo, dar Noctis da. Nu imi pare rau ca am jucat murdar. Scopul scuza mijloacele nu? Am afisat un zambet cat mai nevinovat posibil si l-am salutat. A lasat cana de cafea pe masa si m-a privit in ochi.
- Maicata a spus sa nu pleci nicaieri pana se intoarce.- vocea ii era distanta, iar privirea inexpresiva. Doar nu s-a suparat ca l-am lasat aseara legat. Adica nu era in totalitate vina mea. Putea sa imi refuze saruturile.
- I-ai spus?- nu a schitat nimic. Nu-mi venea sa cred. M-a tradat…Da eu luam tacerea ca pe un da- Doamne esti ingrozitor. Poate ca sunt suparata pe tine dar tot credeam ca va fi super cu inca un adolescent in casa. In schimb tu esti de partea ei. Esti mai mult adult decat un adolescent normal. Aseara ai fi putut sa spui stai ca vin si eu sau ceva de genul in loc sa ma opresti. Tot ce iti pot spune este sa te mai distrezi si tu…relax…- desi am spus toate astea strigand nu ma durea gatul- Oricum sti bine ca o sa plec. M-am dus la el si mi-am apasat buzele peste ale lui. Cand era pregatit sa isi inclesteze mainile in parul meu. M-am indepartat.- Ai uitat? Trebuie sa fim cuminti iar ceea ce facem nu este bine. Am ras batjocoritor si am iesit pe usa. This is the life and i know the life is a bitch. Eram asteptata in fata mallului si nu era prea zambareata. Stilata ca deobicei, purta o pereche de blugi lungi, un top negru lipsit de bretele si niste platforme negre formate din multe curele. Cloud nu o insotea…wow…o aveam si eu putin timp doar pentru mine.
- Slava domnului ca ai ajuns! – era usor suparata , dar apoi un zambet i-a invaluit chipul. Ne-am imbratisat, intrand in imensul magazin. Dupa cateva ore stateam si ne savuram cafeaua, avand in stanga si in dreapta cateva plase cu haine.
- Deci chiar asa a fost?
- Poftim? Habar nu am despre ce vorbesti. – am ridicat din umeri…doar nu se referea la intamplarea de aseara? Nu avea de unde sa stie. Numai daca nu a aparut cumva in ziarul scolii….Nee n-are cum. Cred ca se refera la altceva.
- Aaa… nu era intentia mea sa aflu dar l-am auzit pe Cloud vorbind cu Noctis la telefon. Noctis spunea ceva cum ca ar fi legat si l-a chemat pe Coud sa-l ajute. Apoi l-am prins pe Cloud la inghesuiala si l-am facut sa-mi marturiseasca totul. Nu a fost asa usor avand in vedere ca este topit dupa mine. Dar in orice caz vreau sa o aud de la tine.- ma cerceta cu atentie, clipnd des, asteptand dezvaluirile socante. Nu stiu la ce se astepta sa ii povestesc dar haideti sa terminam o data cu asta.
- Nu a fost nimic. Probabil a dramatizat el putin cam mult. Ma pregateam sa ies afara la o petrecere si a aparut el si nu mi-a dat voie. Chiar trebuia sa ajung asa ca am inceput sa-l sarut, sa-l mangai ...sti si tu. Iar la un moment dat cand nu a fost atent l-am legat de pat ca sa pot pleca. – Parea usor dezamagita de povestea mea. Ce ?! Auzise ceva mai palpitant de la el?
- Aha…ma gandeam ca asa va suna din gura ta. – m-am uitat jignita la ea. -Nu vreau sa te jignesc- a adaugat repede- Dar el ii povestea lui Cloud, mai romantiuc oarecum.- Am ridicat din spranceana iar ea nu a mai adaugat nimic despre acest subiect. Cum adica mai romantic? Baiatul nu era indragostit de mine ce mama naibii. Faza cu amnezia a fost o gluma iar acum era doar suparat ca l-am pacalit. Iar ceea ce auzise Tifa la telefon…ei bina poate am fost pur si simplu pasionala. God cum puteti sa credeti ca cineva ca vedeta scolii Noctis Lucis Caelum s-ar uita la mine. Poate sunt frumoasa, dar el vrea fete stilate nici decum nebune care ies noaptea la petreceri si ocazional se drogheaza. Si ce-mi pasa mie ce fete ii plac lui? Nu ma intereseaza. Este doar problema lui. Pe la pranz a venit Cloud sa o rapeasca .
- Mia baiete mai au si altii nevoie de ea. – l-am mustrat eu. Afisand un zambet strengaresc m-a luat de dupa gat, invitandu-ma cu ei. – Si sa va stric eu seria nelimitata de pupaceli…am scos limba ca si cum mi-ar fi greata- …nu multumesc.
- Hai ca si tu le ai. Cel putina asa am auzit.- mi-a facut cu ochiul…si stiam bine la ce se refera. I-am tras un pumn in mana, el incepand sa-si maseze locul impactului.- Mai usor te rog…ma invinetesc repede. Deci vi cu noi sau nu? Uite daca vrei il chemam si pe Noctis ca sa ai companie.
- Cred ca ma multumesc sa fiu doar in compania voastra multumesc frumos . Cloud dragule, esti cumva in clasa cu unul Cris?
- Of course de ce? – in momentul actual ne plimbam prin parc, cei doi tinandu-se de mana si eu pe langa ei.
- Pentru ca era pur si simplu curios de ce nu ai fost aseara la petrecere.
- Pentru ca si eu am acasa o dadaca care nu ma lasa sa ies si spre deosebire de tine eu nu am atat succes sa o leg de pat…poate si pentru ca eu nu mai sunt in stare sa ma opresc dupa ce incep- am inceput toti sa radem si am simtit mai multe priviri atintite spre noi. Ce suntem nebuni…de parca voi ati putea fio caracterizati drept normali. Nu ne prea pasa noua de cei din jur. Cloud era un tip de gasca si spre deosebire de Noctis stia sa se distreze. Iar el…de ce imi place sa-i compar pe toti cu el? Oricine poate fi mai bun decat Caelum.
- In orice caz i-a spus mamei. Si intr-un cuvant am dat de dracu.
- Dar nu i-a spus lu maicata. Bine…poate ca la un moment dat a fost suparat ca ai profitat asa de el dar nu ar fi fost in stare sa te zica la maicata. Stia prea bine ca te-ar fi asteptat o pedeapsa lunga si nu ar fi fost in stare sa iti faca asta nici sa il fi omorat. De ce? Ei bine mai conteaza?- ma uitam ca la masini straine. Daca nu i-a spus lu maicamea atunci despre ce vroia sa vorbim. Poate am tras concluziile putin cam repede…
- Deci nu a…- nu mai aveam cuvinte…spre norocul meu Tifa a hotarat ca era momentul sa intervina.
- Uite eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el. Nu stiu poate sa iti ceri scuze?- ha cred ca glumeste. Eu sa imi cer scuze. Niciodata nu imi regret faptele cu atat mai putin acum. Daca vrea ii trece daca nu pe mine nu ma intereseaza.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Lun Iun 07, 2010 11:33 pm

bitch -.-"
saracul baiat!
deeeci ce vrea?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
Mizu-chan
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 21
Localizare : Prin Iasi
Data de inscriere : 01/06/2010

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Lun Iun 07, 2010 11:49 pm

ce ma bucur ca ai pus continuarea cheerleader ....ce ma inerveaza Akane ca nu vede ce mult o iubeste Noctis huh ....
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Joi Iun 10, 2010 3:00 am

ce ma poate enerva fata asta, ii super ficu, l-am citit dintr-o data ,n-am lasat mana de pe mouse pana l-am terminat.
Meritam nextu, nu?

Sus In jos
Mafuyu
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Mier Iun 16, 2010 9:17 pm

O să pun jumătate din Capitolul 14

Capitolul 14

Tocul inalt era pe cale sa alunece de pe grilajul subtire. Nu pot sa cred ca tocmai faceam asta. Trebuia sa ma strecor in propria mea casa. In ultima vreme Noctis devenise super sever. Mama a trebuit sa plece…asta dorea sa-mi spuna..ca ma lasa in grija brunetului handicapat. Am lipsit o saptamana de la petreceri din cauza lui asa ca acum am ajuns sa ies pe geam. Cloud ma astepta jos cu masina. Dar sa cobori de la etaj nu era asa usor. Eram aproape de tinta cand am alunecat si am cazut la pamant, inabusind un mic tipat. Cloud a venit repede langa mine si m-a ajutat sa ma ridic, sprijinindu-ma pana la masina. Am inceput sa injur in gand. Sper ca nu s-a trezit. A rasucit cheia in contact bagand in viteza intai, cand usa de la intrare sa izbit de perete.
- Ti-am zis sa stai in casa. Si tu Cloud? Parca ma ajutai sa am grija de ea. In mod normal nu ar trebui sa o ajuti sa scape. Esti asa un iresponsabil.-A venit si am tarat dupa el strangandu-ma de mana.
- Hei omule, am eu grija de ea. Nu are ce sa i se intample. Mai slabeste-o si tu putin…-a incercat Cloud sa-mi ia aparare. Dar a dezertat imediat ce Noctis ia aruncat o privire de baga si mortii in sperieti. M-a dus pana in casa apoi m-a trantit pe canapeaua din bucatarie.
- Pur si simplu nu vrei sa intelegi ca am spus nu. Nu ai voie sa mai iesi seara. Ti se poate intampal orice si nu am …- l-am intrerupt ridicandu-ma in picioare. Nu mai aveam chef sa primesc ordine de la el…trebuia sa preiau initiativa.
- Noctis, esti un baiat dragut dar pur si simplu nu incetezi sa fi un cretin. Nu esti dadaca mea in morti masii de treba asa ca mai slabeste-ma d***ului. Oricat de superb ai fi esti prea obsedat de reguli. Fi si tu un adolescent pentru numele lui dumnezeu. – a stat ca o stana de piatra uitandu-se la mine inexpresiv.
- Dar nu iti vreau decat binele.- ma scuteste de scuze din acestea? Am auzit destule la viata mea dar asta e cea mai handicapata.
- Imi vrei binele? Atunci lasa-ma sa imi traiesc viata. O faceam si inainte si sincer am supravietuit. – am plecat spre camera mea, trantind usa.
Am deschis cu stangacie sertarul din mijloc scotocind printre haine pana am dat peste pliculetul cu continut alb. Am turnat o particica in gura, savurand momentul de liniste ce imi era oferit. Drogurile imi amorteau treptat simturile asa ca nu am sesizat ca a intrat in camera pana nu a inceput sa vorbeasca.
- M-am gandit ca totusi poate ai nevoie de putina libertate…- apoi a zarit plicul din mana mea. – Spune-mi ca nu faci ceea ce cred eu ca faci.- Am dat plictisita din cap in semn ca da si m-am asezat pe pat, privindu-l indiferenta.
Mi-a smuls cu brutalitate plicul din mana si a inceput sa urle , plimbandu-se dintr-un colt al camerei in altul. Stiam cum aveam sa ies din asta si va fi foarte usor. Am simtit lacrimile siroind pe obraji mei, semn ca inca mai eram in stare sa plang la comanda. Acum incep sa cred ca orele de arte dramatice luate in copilarie nu au fost o pierdere de timp. Exact cum ma asteptam a venit langa mine si renuntand la tonul ala de boss, m-a luat in brate, vorbindu-mi bland. Ce naiv. I-am explicat motivul pentru care le luam, evident implicand in discutie si partea cu petrecrea…unul dintre motive se presupune. Cum s-a terminat totul? Simplu. Am primit libertatea mult dorita. Daca nu era prin preajma as fi inceput sa rad. Da am obtinut ce vreau, ar trebui sa fiu fericita. Dar nu sunt. Nu inca. Aveam sa il fac sa sufere pentru tot ce mi-a facut. Am fost umilita in ultimul hal datorita faptului ca am o ,,dadaca’’ acasa. Aveam sa ma folosesc de micul atu, faptul ca stiu ca este indragostit de mine…ma rog presupun…apoi intr-un mod nevinovat am sai scot in evidenta faptul ca il vad ca un frate, ca nu am, putea fi impreuna. Ii va pare arau ca m-a cunoscut. Sunt rea stiu dar asta este viata nu?Am invatat sa fiu dura si nu vreau sa schimb asta.
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Vin Iun 18, 2010 4:01 am

Ahh...droguri 8-|
tampenii 8-|
deci, cand ziceai ca inceteaza sa fie enervanta la culme ?
Sus In jos
Mafuyu
Samurai
Samurai

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Lun Iun 21, 2010 12:17 pm

Am sa pun tot Capitolul 14

Capitolul 14

Tocul inalt era pe cale sa alunece de pe grilajul subtire. Nu pot sa cred ca tocmai faceam asta. Trebuia sa ma strecor in propria mea casa. In ultima vreme Noctis devenise super sever. Mama a trebuit sa plece…asta dorea sa-mi spuna..ca ma lasa in grija brunetului handicapat. Am lipsit o saptamana de la petreceri din cauza lui asa ca acum am ajuns sa ies pe geam. Cloud ma astepta jos cu masina. Dar sa cobori de la etaj nu era asa usor. Eram aproape de tinta cand am alunecat si am cazut la pamant, inabusind un mic tipat. Cloud a venti repede langa mine si m-a ajutat sa ama ridic, sprijinindu-ma pana la masina. Am inceput sa injur in gand. Sper ca nu s-a trezit. A rasucit cheia in contact bagand in viteza intai, cand usa de la intrare sa izbit de perete.
- Ti-am zis sa stai in casa. Si tu Cloud? Parca ma ajutai sa am grija de ea. In mod normal nu ar trebui sa o ajuti sa scape. Esti asa un iresponsabil.-A venit si am tarat dupa el strangandu-me de mana.
Hei omule, am eu grija de ea. Nu are ce sa i se intample. Mai slabeste-o si tu putin…-a incercat Cloud sa-mi ia aparare. Dar a dezertat imediat ce Noctis ia aruncat o privire de baga si mortii in sperieti. M-a dus pana in casa apoi m-a trantit pe canapeaua din bucatarie.
- Pur si simplu nu vrei sa intelegi ca am spus nu. Nu ai voie sa mai iesi seara. Ti se poate intampal orice si nu am …- l-am intrerupt ridicandu-ma in picioare. Nu mai aveam chef sa primesc ordine de la el…trebuia sa preiau initiativa.
Noctis, esti un baiat dragut dra pur si simplu nu incetezi sa fi un cretin. Nu esti dadaca mea in morti masii de treba asa ca mai slabeste-ma d***ului. Oricat de superb ai fi esti prea obsedat de reguli. Fi si tu un aolescent pentru numele lui dumnezeu. – a stat ca o stana de piatra uitandu-se la mine inexpresiv.
Dar nu iti vreau decat binele.- ma scuteste de scuze din acestea? Am auzit destule la viata mea dar asta e cea mai handicapata.
Imi vrei binele? Atunci lasa-ma sa imi traiesc viata. O faceam si inainte si sincer am supravietuit. – am plecat spre camera mea, trantind usa.
Am deschis cu stangacie sertarul din mijloc scotocind printre haine pana am dat peste pliculetul cu continut alb. Am turnat o particica in gura, savurand momentul de liniste ce imi era oferit. Drogurile imi amorteau treptat simturile asa ca nu am sesizat ca a intrat in camera pana nu a inceput sa vorbeasca.
- M-am gandit ca totusi poate ai nevoie de putina libertate…- apoi a zarit plicul din mana mea. – Spune-mi ca nu faci ceea ce cred eu ca faci.- Am dat plictisita din cap in semn ca da si m-am asezat pe pat, privindu-l indiferenta.
Mi-a smuls cu brutalitate plicul din mana si a inceput sa urle , plimbandu-se dintr-un colt al camerei in altul. Stiam cum aveam sa ies din asta si va fi foarte usor. Am simtit lacrimile siroind pe obraji mei, semn ca inca mai eram in stare sa plang la comanda. Acum incep s acred ca orele de arte dramatice luate in copilarie nu au fost o pierdere de timp. Exact cum ma asteptam a venti langa mine si renuntand la tonul ala de boss, m-a luat in brate, vorbindu-mi bland. Ce naiv. I-am explicat motivul pentru care le luam, evident implicand in discutie si partea cu petrecrea…unul dintre motive se presupune. Cum s-a terminat totul? Simplu. Am primit libertatea mult dorita. Daca nu era prin preajma as fi inceput sa rad. Da am obtinut ce vreau, ar trebui sa fiu fericita. Dar nu sunt. Nu inca. Aveam sa il fac sa sufere pentru tot ce mi-a facut. Am fost umilita in ultimul hal datorita faptului ca am o ,,dadaca’’ acasa. Aveam sa ma folosesc de micul atu, faptul ca stiu ca este indragostit de mine…ma rog presupun…apoi intr-un mod nevinovat am sai scot in evidneta faptul ca il vad ca un frate, ca nu am putea fi impreuna. Iii va parea rau ca ma cunoscut. Sunt rea stiu dar asta este viata nu?Am invatat sa fiu dura si nu vreau sa schimb asta. Ultima data cand am lasat garda jos am avut de suferit si nu vreau ca istoria sa se repete.
Nu prea aveam ce face asa ca m-am hotarat sa-mi pun in aplicare planul diabolic. Statea intins in pat , cu laptopul in brate. A ramas putin uimit cand m-a vazut si a lasat laptopul din brate.
- Vroiam sa imi cer scuze-am oftat- Poate ca imi vroiai doar binele- halal bine cretinu dracu….las’ ca iti arat eu tie.A venit langa mine si m-a starns in brate. Nu mai am sase ani, iar daca nu isi ia mainile de pe mine in cinci maxim sase secunde il lovesc unde doare mai tare. In minte radeam haotic deja. Nu stiu cum pot fi atat de rea dar sunt. Si nu regret nimic din ceea ce am facut . Mda…cred ca am deja un loc rezervat in iad…Ar trebui sa verific posta poate am primit o invitatie cu Welcome to hell. Hei stati putin caci cred ca au trecut alea cinci secunde acordate. M-a desprins usor din imbratisarea aia stupida si i-am luat fata intre maini. Let’s start the game. Am luat o gura mare de aer si l-am privit in ochii. Am lasat cuvintele sa-mi scape aiurea…- Te iubesc. – A ramas paraizat si m-a rugat sa repet.- Te iubesc. Imi esti ca un frate si sincer cred ca sunt norocoasa ca te-am descoperit- prefer sa ma lipsesc de astfel de noroc pe viitor. A schitat un zambet fortat si trist, semn ca planul meu mergea perfect.
-Mda…si eu tin la tine ca la…o sora- ultimele cuvinte le-a spus asa de greu de parca ar fi facut te miri ce marturisiri socante. Imi pare rau scumpule dar ti-ai facut-o cu mana ta.
-Am nevoie de o favoare- iar dupa ce a aprobat, de parca pute sa ma refuze, am continuat. Mda...inca imi continuam planul de razbunare,sunt incapatanata I know.- Maine seara este o petrecere si ca tot veni vorba de libertate, merg. Dar ai mei, amicii mei,sunt plecati din oras si ar cadea prost la reputatia mea sa vin neinsotita. Cum momentan inca nu stie lumea ca suntem despartit...ce porcarie...as dori sa ma insotesti ca iubit. Of course ca nu va trebui sa ne pupam...yac adica asa e mai bine. - Am afisat un zambet inocent...doar chestii inocente aveam eu in cap sa stiti- Vom spune ca esti bolnav sau asa ceva. Gasesc eu ceva inventiv pe moment.- A aprobat asa sec. Banuiam ca planul meu dadea roade. Si habar nu aveti ce fericita eram. Stiu ce ganditi, sunt o fiinta demna de dispret daca ma bucur de suferinta celorlalti dar va ganditi putin la ce mi-a facut el mie? Aaaa...da sigur ca nu...fraternizati cu dusmanul...lasati ca ma ocup de voi( tradatorilor) mai tarziu.

Noctis P.o.V

Nu imi puteam crede ochilor. Nu puteam crede. Sunt sigura ca fata avea o explicatie. Akane NU se drogheaza. Si cand ma gandesc ca eu am venit cu ganduri pasnice. Vroiam sa ii ofer libertate, crezand ca ar putea fi responsabila.Cand a mai si afirmat ca suspiciunile mele erau adevarate am crezut ca o sa explodez. Isi nenoroceste viata singura. I-am smuls plicul din mana si l-am aruncat undeva prin camera, iar ceea ce ma enerva cel mai mult era faptul ca nici nu se sinchisea prea tare de chestia asta. Imi venea sa ii trag o palma peste mutra aceea indiferenta, dar nu puteam. Asa ca in schimb am inceput o morala de zile mari. Din aceea cum intalnesti deobicei in filme. Cand am zarit lacrimile cristaline, ce au inceput sa ii ude obraji, prelingndu-se una cate una, m-am oprit, simtind ca mi se rupe sufletul. Nu vroiam sa o vad suferind cu atat mai mult din cauza mea. Am luat-o in brate, iar dupa ce s-a linistit , am iesit . Nu o puteam intelege. E frumosa, are tot ce isi doreste dar isi distruge viata cu drogurile. Si nu inteleg mania aceasta pentru petreceri. In weekend inteleg, si eu merg nu sunt chiar asa cuminte dar zilnic. Era pur si simplu dependenta. O sa am eu grija sa o aduc pe drumul cel bun, chiar daca stiu ca nu va fi usor. Am oftat in gandul meu. M-am intins dupa laptopul de pe noptiera si am tastat rapid id-ul meu. Mda ex-a mea era prezenta si ca deobicei a si intrat in convorbire cu mine. Fiinta aceasta era atat de enervanta si avea asa un egou enorm , ca sa nu mai vorbim de obsesia pe care a facut-o fata de mine.
$tell@: Salut scumpule! Cum o mai duci? ;;)
Noct^_^Just Noct: Mda...acceptabil. Ce vrei?- cu cat scapam mai repede de ea cu atat mai bine. Dar ma indoiesc ca va fi asa usor...
$tell@: Ti-ai pierdut amabilitatea in ultima vreme. Nebuna ti-a spalat creierul nu?
Noct^_^Just Noct: Akane nu are nici o vina, Defapt tu ma enervai dintotdeauna.:P
Stell@: mda...intr-o vreme te atrageam. Apropo...am auzit ca v-ati desptit. True nu?
Noct^_^Just Noct: Mersi ca imi amintesti...X-(- poi mereu se gaseste cate un cretin sa iti aminteasca chestiile pe care tu incerci sa le uiti
Stell@: Ti-ai dat insfarsit seama ce c****a este ?- eram pregatit sa ii spun pitipoancei astei vreo doua, dar am fost intrerupt, Si-a gasit momentul...Era mica problema. Dar ce cauta aici?
Si-a dat seama de sentimentele mele pentru ea si a desoperit ca este si ea indragostita de mine? Viseaza Noctis , viseaza. Cand am devenit asa sentimentalist? Aa fi preferat sa nu ma indragostesc niciodata. Ma descurcam destul de bine cu Stella. Nu as fi ajuns sa sufar ca un caine din cauza ei de asta sunt sigur. Si acum imi amintesc prima data cand ne-am intalnit. Stella mi-a dat intentionat peste mana si am varsat cafaua peste ea. Imi amintesc ce furioasa era. Dar stiam ca eu am avut acea licarire in ochii dupa felul in care o privea Nox( mda Stella Nox). A bolborosit ceva, dar eu eram prea fascinat de ea ca sa inteleg ce spunea. Mi-am cerut scuze si am ranjit ca un idiot. Am privit-o cum se departeaza, constatand ca arata bine si de la spate...deja sunt exagerat stiu. In scut timp ii aflasem si numele, datorita amicului meu Cloud...Akane...hmm....imi placea din ce in ce mai mult.
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Joi Iun 24, 2010 7:48 am

super, dar tipa e o ticaloasa si jumatate :-L >.<
cred ca ar fii trebuit sa pui povestea de unde ai ramas

next!
Sus In jos
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Joi Sept 30, 2010 5:47 pm

Am citit totul dintr-o data .
E super .Prietena ta se pricepe sa scrie.
Cand pui next-ul? What a Face
Sus In jos
: : :Theo: : :
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 19
Localizare : Another World
Data de inscriere : 21/03/2011

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Lun Mar 21, 2011 12:34 am

wow cate commuri!
Mda asta e ficul meu :D
Thx Mafuyu ptk l-ai postat pentru mine. Cred ca o sa pun eu de acum incolo continuarile. Stiu ca s-a intarziat mult dar abia acum am aflat si eu :) :*

Next Chap: Enjoy it!

Capitolul 15
Noctis P.o.V

Bine eu doar imi imagineam lumea perfecta. Dar ea chiar asta a spus. Ca ma iubeste. Am fost tentat sa cred ca totusi eram inca in fantezie si nu am auzit bine asa ca am rugat-o sa repete. Da am auzit bine dar continuare m-a lovit din plin...ca pe un frate....detest sa aud cuvintele alea din gura ei...ca un frate...doar asta imi rasuna in cap... Mai bine sa nu simte nimic decat asa. Eu vreau sa fie iubita mea nu sora...Doamne chiar atat de mult am gresit? Mi-am fortat un zambet si i-am spus la randul meu ca tin la ea...ca la o soara...aprope am scuipat ultimele cuvinte, m***ii m**ii de treaba. Akane habar nu ai cat de mult ma poti ranii...ahh scumpa mea daca ai sti. Nici nu imi mai simteam inima. Fata asta mi-a dat atatea lovituri asa ca nici nu stiu daca mai este vreo particica intacta. Avea nevoie de o favoare. Am incuviintat cu greu. Cat de mult puteam sa o iubesc pe aceasta fata.
- Maine seara este o petrecere si ca tot veni vorba de libertate, merg. - a continuat ea. Ok nu aveam de gand sa ma mai impun. Am vazut prea bine unde se ajunge atunci cand vreau sa o opresc.-Dar ai mei, amicii mei,sunt plecati din oras si ar cadea prost la reputatia mea sa vin neinsotita. - mda logic. Eu constitui planul de rezerva. Dar nu vroiam sa ma cert acum pe tema asta- Cum momentan inca nu stie lumea ca suntem despartit- wow totusi nu este chiar asa rau-...ce porcarie...- ok se pare ca sunt singurul cu aceasta opinie- as dori sa ma insotesti ca iubit. - bine deja ziua mea se inbunatatea. Cineva acolo sus totusi ma iubeste- Of course ca nu va trebui sa ne pupam...yac- cum adica yac? Spuneti-mi ca nu inseamna ceea ce cred eu. - adica asa e mai bine.- mai bine pentru tine nu pentru mine.
E cel mai rau lucru pe care puteai sa il spui vreodata. Am vrut sa-i ating obrazul catifelat si palid dar s-a retras rapid urandu-mi noapte buna. F**k. M-am pus pe pat lasand laptopul deoparte. Nu aveam nici cel mai mic chef de massenger astazi. Cineva a reusit sa-mi strice toata ziua. Ma rog noaptea. Telefonul a inceput sa vibreze semn ca am primit un mesaj. Era de la ea...
,, Sal ma cf? Scz daca dormi …''- ahh cat am bucur ca te intereseaza.
,, Nu dorm ascult muzica da tu''
,, Aaa mult adorata muzica. Ce asculti? Beethoven =)):)) ''- cred ca oficial isi batea joc de mine.
,, NU! Ask rock dc?''
,, Scuze...dar impresia asta o lasi :)) arati bine ce-i drept '' - a multumesc. E bine de stiu ca ma considera frumos-,, Dar esti cam prea serios. Ai chiulit macar vreodata?'' – chiul chiul...hmmm nu prea des recunosc... si am 18 ani. Bine poate totusi e putin cam aiurea nu?- ,, Ai putea fi baiatul perfect dak ai fi putin mai rebel.''- asta nu este prea greu . Daca asa ma vei dori cere si ti se va da printesa mea .
Nu i-am mai trimis sms inapoi pentru ca deja primisem un apel de la Cloud. In mare parte erau aiureli dar apoi a atins un subiect delicat. Si cred ca nu am auzit bine. Amicul meu aici de fata tocmai ma conforma cu faptul ca Akane stie foarte bine cat de mult sufar si defapt totul este doar un plan de razbunare? Nu putea fi adevarat. Adica ce i-am facut eu atat de grav incat sa merit asta. A relatat un scurt rezumat dar mie mi-a fost suficient. M-a asigurat ca stie dintr-o sursa sigura , de la Tifa deci nu avea cum sa fie gresit...
Am simtit deja cum sngele isi accelereaza cursul. Nu am mai intalnit in viata mea pe cinvea atat de crud si malefic. Ce fiinta... dar tot o iubeam. Cred ca ar trebui sa consult un psiholog. Am iesit din camera trantind usa in urma mea. Tinta banuiesc ca o stiti si singuri. Am gasit-o stand in fata laptopului vorbind cu cineva. Am tras-o de mana, ridicand-o in picioare. Se uita adanc in ochii mei, neintelegand ce se intampla. Nu am mai rezistat, asa ca i-am tras o palma destul de puternica, care i-a intors fata. Cred ca era socata, nervoasa, si sincer eram curios de urmatoarea ei miscare. Si-a pus mana pe obrazul respectiv, apoi a vrut sa imi intoarca palma, dar i-am prins mana si am sarutat-o apasat, dar in acelasi timp pasional. Nu mi-a raspuns, asa ca am zis ca e cazul sa ma opresc, adica, ce rost avea sa o oblig?
Am rupt incet sarutul, si i-am dat drumul. Ma indreptam catre iesirea din camera, dar urmatoarea ei miscare m-a surprins cu adevarat. I-am simtit mana calda si delicata prinzandu-ma de brat, tragandu-ma foarte aproape de ea, si sarutandu-ma cu brutalitate. Sigur era Akane sau am incurcat persoana? Adica, ea nu ar face asta niciodata, nu? Limbile noastre erau intr-un joc nebun, vroiau neaparat sa se cunoasca mai bine. Ma tragea incontinu mai aproape de ea, punand mainile in jurul gatului meu. Am continuat sarutul, punand mainile in jurul taliei ei, izbind-o cu putere de un perete al camerei. Am inceput sa cobor usor cu sarutul, trecand la gat. Ii placea, la nebunie, si vroia neaparat sa continui. Am inceput sa o sarut tandru pe gat, muscand-o la un momendat cu putere. Fara sa deschid ochii am trecut la urechea ei, lingand-o putin ca sa o excit si mai mult, in final muscand-o. Continuasem sarutul , iar cu fiecare minut care trecea era si mai brutal. Am simtit cum isi pune mainile pe tricoul meu, apoi, printr-o singura miscare, il rupe fara mila. God, era tricoul meu preferat, si era si de firma, dar acum trebuie sa trec cu vederea nu? I-am raspuns la fel de brutal, incepand sa ii dau jos maieul galben. Am reusit doar dintr-o miscare rapida, aceasta avand acum pe ea doar sutienul negru si pantalonii scurti de blugi. I-am atins cu tandrete piciorul, apropiindu-ma de nasturul pantalonilor. Am vrut sa il deschid dar, a deschis larg ochii.

Akane P.o.V
I-am simtit mangaierea tandra pe picior, urcand tot mai mult. What the fuck ? Ce mama dracu fac eu aici? Ok concentreazate. Am resusit sa deschid ochii impingandu-l cu putere. A ramas socat in timp ce eu turbam de furie. A fost placut recunosc…dar nu el. Intentia de ai da o palma a fost in scurt timp inlocuita de pumnul meu. Am simtit lichidul rosiatic pe degete si stiam ca acum avea nasul spart. Am mai facut asta.
- Iesi in mortii matii afara din camera mea. Acum! – am strigat la el , intinzand mana spre usa deschisa. Si-a luat tricoul de jos si l-a apasat pe noua rana. Mi-a strafulgerat o privire nervoasa dar in acelasi timp perversa si a iesit.
Dupa ce a inchis usa in urma sa m-am aruncat pe pat. Am cautat cu mana in buzunarul pantalonilor pliculetul cu praf alb, dar apoi mi-am amintit ca mi-a fost luat. Am inceput un sir lung de injuraturi si am incheiat abia atunci cand a inceput sa ma doara gura. Dar asta nu a fost suficinet pentru a ma calma. Eram nervoasa pe el dar si mai mult pe mine. Pentru ca am lasat garda jos. Nu stiu ce mi s-a intamplat dar cand iam simtit sarutul am devenit moale. Mangaierile tandre impreuna cu sarutul brutal a fost suficient pentru a ma determian sa las garda jos. A fost mai placut decat orice senzatie pe care mi-ar fi provocato orice drog. Dar mi-am revenit la timp . Nu vreau sa ma mai indragostesc. Problemele cu Nick mi-au fost suficiente. Oricat de incantator ar fi Noctis nu am de gand sa ma indrogostesc din nou. Stiu ca va trebui sa-mi calc pe inima si nu stiu cat de usor va fi dar sunt in stare de orice pentru a evita asta. Si cand spun orice vorbesc foarte serios.

Scuzati eventualele greseli si spor la citit!
Sus In jos
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Lun Mar 21, 2011 7:00 am

WoW nu credeam ca voi mai citi continuarea la fic-ul asta :D imi place ca de obicei ;) imi pare bine ca Akane a dat in sfarsit semne de slabiciune si imi plac si fazele cu palmele lol

Sper ca vei continua sa postezi aici ;)
Sus In jos
: : :Theo: : :
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 19
Localizare : Another World
Data de inscriere : 21/03/2011

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Vin Mar 25, 2011 10:41 pm

Uitati nextul ;)
Sper sa va placa :* :

Simteam nevoia sa scap de toate aceste sentimente. Sa las altcuiva aceasta povara. Nu vreau sa-l iubesc. Dar e asa fermecator cu ochii aceia negri. De ce trebuia sa fie asta perfect ? Desi perfectiunea nu exista el este asa aproape de a o atinge.
Mi-ar placea sa cred ca si el ma iubeste asa cum imi tot spune, dar apoi daca ma amagesc degeaba ? Aceeasi situatie. Ultima data cand m-am avntat in acest joc am pierdut. Si seamana atat de bine cu Nick. Aspect, comportament, parca ar fi una si aceeasi persoana. Nickolas…era si el atat de perfect in ochii mei, dragastos, sensibil. Asta la inceput …apoi totul s-a schimbat…era distant si rece. Ne certam din ce in ce mai des pana a plecat. Am fost suparata, nervoasa, trista…o saptamana intreaga mi-a luat pana sa ma restabilesc pe picioare. Si atunci mi-am promis ca dragostea nu va mai face parte niciodata din viata mea. Si am reusit. Flirtam cu baietii si aveam succes dar niciodata nu era nimic mai mult decat o relatie de sezon. Devenisem o fire rebela si delasatoare. Fetele ma dispretuiam…nu ca mi-ar pasa mie ce crede curva x si curva y . Cand m-am alaturat unei bande din oras a fost cireasa de pe tort. Dar nu era chiar cum credea lumea. Nu erau niste drogati si infractori . Erau o a doua familie pentru mine. Cand unul intra in bucluc toti interveneam pentru el. Ne ajutam si eram alaturi unii de ceilalti. In concluzie devenisem o ciudata. Singurele fete cu care ma intelegeam erau in aceeasi situatie cu mine si in aceeasi formatie. Mda cantam …si am si jucat in niste filme. Ideiile nebunesti ale mamei. Credea ca asa o sa devin si eu un copil popular. De parca mie asta imi pasa. M-a pus sa merg la niste castinguri si cica aveam talent. Ma rog sincer mie una imi e egal. Am avut ceva probleme cu muzica. Nu a fost de acord cu faptul ca am hotarat sa cant rock. Da sti ma doare undeva de parerile ei in materie de muzica.
Deduceti si voi ca imi mergea super bine. Pana sa ma tarasca in locul asta handicapat si sa il intalnesc pe Noctis. Sentimentele s-au trezit si nu imi mai dadeau pace . Zi dupa zi se aprofundau in ciuda protestelor mele. M-a mintit dar imi placea senzatia provocata de buzele lui acaparandu-le pe ale mele. Seara trecuta m-am lasta condusa de impulsuri, lasand sa-mi cada acea masca impenetrebila. Sa las frau liber sentimentelor este o greseala, una pe care refuz sa o mai repet. Mai bine ma deranjeaza acum modul in care il tratez eu pe el decat sa sufar mai tarziu de pe urma acestor sentimente. Trebuie sa actionez acum cand inca le mai pot stapani.
As fi dorit sa pot vorbi cu cineva despre toate astea. Sa-i pot spune Tifei , peste cateva minute cand ne vom intalni. Dar asta este o lupta pe care trebuie sa o poart singura. Am lasat peria pe masuta de machiaj si am mai privit o data in oglinda. Am ingrosat stratul de creion dermatograf si am plecat.
Pentru prima data am ajuns prima. Vroiam sa intru putin in NewYorker dar mai erau doar cateva minute pana la fix asa ca am hotarat sa o astept pe Tifa in cafenea. Mi-am comandat ceva de baut, incepand sa ma joc cu cheile motocicletei.
Am dus inca o data buzele spre paiul subtire tragand cu putere lichidul colorat pana nu am mai acaparat decat aer. Tocmai am terminat 0,5 l de bautura si nici urma de prietena mea. Ma pregateam sa mai comand inca un suc cand am zarit-o la intrare.
- Ai intarziat!- i-am strigat cand a ajuns in dreptul usii. Este randul tau sa faci cinste. I-am zambit jucaus si abia atunci am analizat-o atent. Avea ochii rosii si umflati..- Stai nu-mi spune…probleme-n paradis?- mda sigur va dura maxim o saptaman si se impaca iar. Asa fac tot timpul. Nici nu stiu de ce se mai oboseste sa planga.
- Aka…crede ca il insel.- a oftat si am vazut cum o lacrima icerca sa se strecoare pe obrazul ei.
- Si il inseli ? – am vorbit pe un ton calm ceea ce i-a furat un suras si o urma de amuzament a aparut pe fata ei.
- Nu ! Ce naiba sti ca il iubesc.- privirea mea pofticioasa cerea detalii asa ca nu mai a mai fost nevoie sa le ceara si glasul, pentru ca a inceput sa povesteasca.- Pai eram in sufragerie si motaiam cand mi-a sunat telefonul. El era mai aproape si a raspuns imediat. Era varumiu Vince si a inceput sa turuie ca boul si cloud a dat pe spiker :,, Salut iubita ce mai faci ? Care mai e viata ta ? Ceva actiune ? Sunt in oras pentru o vreme si am pus mana pe niste filme noi pe care sunt sigur ca nu le-ai vazut. Da-i o tura si pe la mine. Ce zici ? Apoi in incheiere revenim la vechiul nostru ritual ? ‘’ Cand a auzit de ritual Clouda sa gandit imediat la s*x. Dar nu e asa sti si tu ritualul nostru…jocuri pana nu mai poti, ne indopam de e-uri, apoi o tura de adevar sau pedeapsa. Dar cand am incercat sa-i explic nu a vrut sa ma asculte si de atunci nu imi mai raspunde la telefoane sua la mesaje. Pur si simplu sunt sfarsita. Nu stiu ce as mai putea face. – apoi siroaie de lacrimi i-au invadat ochii prelingandu-se pe obrazii palizi. Dupa doua sucuri nu mai plangea dra in schimb a inceput sa sughita. Ce ma voi face eu cu ea ?
Inca imi tinea mana stransa dard in toate varietatile de consolari pe care as fi putut s ail le adresez eu am ales:
- Ce facea Cloud la tine acasa ?- a ridicat privirea surprinsa dar totusi mi-a raspuns.
- A fost cu parintii lui la cina la noi. Bineinteles ca nu i-am spus tatei ca il cunosc dar e ciudat ca ai mei si ai lui se stiu de mult timp. Dar ce legatura are ?- am dat din cap in semn negativ si am hotarat ca este responsabilitatea mea sa o inveselesc asa ca am tarato prin toate magazinele posibile. De obicei ea era cea care ma tara pe mine dar am facut si eu o exceptie . Din fericire la ultiemle mi s-a alaturat ceea ce era un semn bun.
Ne-am luat ramas bun in urmatoarea jumatate de ora deoarece maicasa a chemto acasa asa ca fara doar si poate am urcat si eu pe motocicleta, indreptandu-ma spre casa. Am parcat pe aleea din spate cand am simtit telefonul vibrand. Imi trec degetul peste ecranul are al iphon-ului si il duc la ureche:
- Hey Kadaj, care-i treaba amice ? m-am asezat in balansoarul din curtea din spate, asteptand raspunsul prietenului meu.
- Hey Aka, eu si Zack am auzia aa…- si pentru un moment tot ceea ce am mai auzit a fost respiratia lui usor sacadata- a..ca ai probleme cu Caelum.
- Eu ?! …pai oarecum…adica nu e nimic grav- asta imi mai lipsea …Kadaj si Zack sa ,, ma salveze ‘’ de Noctis. Dumnezeule stiu eu ce salvare as primi…bietul noct…nu nu aveam nevoie de ajutor. Noctis este sub control.
- Stii ca eu si baietii ne putem ocupa de el si iti promit ca nu vei mai avea pro…- nu am mai auzit nimic altceva. M-am uitat disperata la ecraul mobilului pentur a confirma faptul ca era descarcat. Cred ca glumesti . Am intrat val vartej pe usa si am inceput sa sar peste doua trei trepte in drum spre camera mea. Trebuia sa pun telefonul la incarcat si sa il sun pe idiotul ala . Ma aflam la jumatatea scarilor cand m-am izbit cu putere de un corp bine facut, aterizand in fund. Au!!! Asta a durut. Am ridicat privirea, ochii mei intersesctandu-se cu binecutii ochii intunecati. Dumnezeule ce ochii superbi putea avea tipul asta. Am scuturat puternic din cap pentru a alunga gandurile necurate si m-am ridicat incruntata in picioare.
- Uita-te pe unde naiba mergi boule. De aia s-au inventat ochii! Stiu stiu poate am exagerat umpic dar chiar nu vroiam sa-mi observa slabiciunea.
- Akane…- avea o voce calma si ma privea trist… ha buna incercare. Fa pe victima…asta era rolul fetei geniule…
- Dad a scuze e vina mea nu? Am uitat nu se alearga in casa…sau stai stai nu-mi spune nu mi-am spalat farfuria. Ce alta regula idioata de a ta am mai incalcat dictatorule?
- Plec. Astazia la am bilete de la cursa de ora opt. Te las in pace. Sti chiar am incercat sa ma apropii de tine dar esti imposibila asa ca nu mai am de gand sa ma consum aici. Plec . ma gandeam ca vrei sa dai o petrecere cu ocazia asta. – eram pregatita deja cu o noua replica usturatoare cand imi dadesem seama ce spusese. Pleca… adica de tot. Nu aveam sa-l mai revad vreodata si era doar vina mea. Cu toate astea mi-am pastrat calmul si am raspuns pe un ton sec.
- Drum bun si cale batuta. – apoi fara alte adaugari am trecut pe langa el si am intrat in camera.
Mi-am trantit poseta pe pat apoi am sarit eu insumi. Miiinunat. Am cautat in buzunatr dupa noua achizitie si am strcurat umpic din praful alb pe limba. Am asteptat si am asteptat dar nici urma de paradisul asteptat. Nici astea nu-si mai fac efectul? Am aprins calculatorul. Messul a intrat automat dar am iesit. Nu vroiam sa vorbesc cu nimeni acum asa ca am dat play serialului meu preferat Gossip Girl….ramasesem in urma cu episoadele. Dar oricat as fi incercat sa privesc ecranul, gandul era departe… la plecarea lui. Inca parea ireal. Imaginile s-au derulat prin fata ochilor mei timp de cateva ore sin u reusisem sa inteleg decat primele 5 minute din film desi l-am tot rulat. In timp ce Blair si Chuck aveau unul din saruturile lor siropoase am aruncat ochii spre ceas: 19:30. Probabil era deja acolo. Poate avionul a plecat mai repede si deja decola ducandu-l naiba stie unde sin u aveam sa-l mai vad. M-am cutremurat doar gandindu-ma la asta. Am luat hanoracul de pe pat si am sarit de-a dreptul in trenesii de la converse. Cheia era in buzunarul hanoracului dar cand am cautat dupa ea aceasta nu mai era acolo. Firar astazi avusesem geaca neagra din piele. M-am uitat la ceas 19:35 …dumnezeule avea de facut jumatate de ora pana la aeroport. M-am intors repede in camera dar mi-am amintit ca am pus geaca la spalat deoarece astazi a fost bataie cu mancare la cantina…nimanui nu i-a prea placut mazarea. Nu aveam timp… Asa ca am luat cheile de la masina lui…una dintre ele… pentru ca era o situatie de criza si oricum pleca daca nu am grabeam putin. Desi creierul repeta intr-una ca e o greseala ma gandeam ca de cand nu risc eu umpic. Am trecut de doua ori pe rosu, era sa calc o batranica pe trecere sic red ca m-a prins si radarul dar am ajuns la 19: 55. Am lasat masina in parcare fara sa mai platesc taxa . O sa am o multime de probleme dar macar merita daca aveam sa il opresc. Abia ajunsa inauntru mi-am pus problema cum aveam s ail gasesc in mai putin de cinci minute. M-am indreptat spre panoul imens cu zboruri. Era doar unul ce pleca la ora opt, spre Marea Britanie, poarta trei. Ok… eram foarte aproape de poarta trei. Am luat-o la goanna intr-acolo cand l-am vazut punandu-se ceasul si telefonul,…de ce nu l-am sunat…mi-am dat ochii peste cap, stupefiata de prostia mea….si se pregatea sa treaca prin bara de control. Nu aveam sa ajung la timp asa ca l-am strigat ca o apucata.
- Noctis , STAI! – nu aveam sa mai scot capul afara de rusine. Toti se uitau la mine…
Cred ca nu se asteptase la asta asa ca s-a intors usor…defapt enorm de surprins spre mine. S-a scuzat politistului si-a luat lucrurile si a venit spre mine. Am inspirit adanc … reusisem. Abia mi-am stapanit impulsul de ai sari in brate.
- Ce vrei? – tonu lui sec m-a demoralizat total… adica nu venea acasa . Plus ca ce vroiam. Adica abia m-am convins pe mine insumi sa vin , nu ma gandisem si la un discurs din acela romantic. Prefer sadic dar acum ce d**cu fac?
- Nu pleca!- simplu, scurt si adevarat. Asta vreau…Sa nu plece. Si-a ferit privirea de a mea asa ca am dedus ca avea sa renunte. Am ras diabolic in mintea mea. I never lose. Ritanmie.
- De ce as veni? Nu ti-ai terminat numarul sadic? – nu-I correct. Nu era nevoie sa-mi scoata astea pe ochi. Stiu ca am fost nesabuita si nesimtita dar chiar vroiam sa se intoarca.
- Imi pare rau eu… adica… - ma balbai? Eu ma balbai? Wtf. A ridicat din spranceana…nu-I frumos sa isi bata joc de mine in halu asta. Nu m-am umilit destul? – Ai o multime de prieteni aici.
- Am prieteni in Marea Britanie. I-am cunoscut in tabara de la Oxford de anul trecut.- stie de ce vreau sa vina inapoi nu? De ce trebuia sa o mai si zic?
- Si esti in orasul acesta de-o viata. Nu ti-ar parea rau sa-l parasesti acum? – hai mai nu ma provoca ce naiba. Vino cu mine acasa. Promit sa fiu fata buna. Se pune daca tin degetele incrucisate?
- Nu chiar. – si s-a intors pe calcaie indrerptandu-se inca o data spre banda magnetica. O trecea. Il puteam vedea plecand fara sa se uite inapoi. Hai Akane lasa d**cului orgoliul . Am respirat rar de vreo cateva ori apoi am adaugat.
- Si te iubesc! – credeam ca nu m-a auzit dar s-a intors uimit , schimbandu-se directia. Nu se asteptase la asta si sincer nici eu. Cuvintele au iesit inainte sa le gandesc macar. A ajuns in fata mea si s-a uitat intrebator. Nu stiam ce sa-i spun asa ca m-am ridicat pe varfuri si l-am sarutat apasat. El a fost cel care a interupt sarutul, si-a pus mana in jurul taliei mele si am iesit din aeroport.

A trebuti sa pletesc trei amenzi si baba aia nenorocita a cerut bani pentru daune morale. Cica avea nevoie de psiholog dar ziua urmatoare am vazut-o pe cucuoana intr-un costum Chanell si mult nu mi-a lipsit sa-I dau in cap.

Sezonul 2 va veni ceva mai tarziu :) pentru ca nu stiu cand voi mai reusi sa scriu :)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Final Fantasty]Just for love   Astazi la 5:15 am

Sus In jos

[Final Fantasty]Just for love
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Fiction-
Mergi direct la: