Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 07, 2010 1:50 am

Salutareee lume!!O_O
Ma numesc Lidia, imi place foarte mult Japonia cu tot ce inseamna ea: cultura, oameni limba, peisaje..........o ador.Imi place f mult japoneza si mi-ar place s-o invat, de acea,ii invit pe toti acei care stiu jap sa-mi fie prieteni ;)

Sper sa ne intelegem de minune. ;)

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
dikarasu
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 395
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 07, 2010 7:15 am

Bine ai venit,Lidia! blobflower
etoo...te uiti la animeuri?si ce muzica asculti?
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 08, 2010 3:36 am

eu nu stiu japoneza dar putem fi pretene daca vrei^_^
si welcome, bineinteles^_^
ce conturi ai pe web ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
~Kumiko~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 335
Localizare : mangalia,constanta
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 08, 2010 6:54 am

welcome ridia chan ^ ^
some questiones too
te uiti la anime? ^^
citesti? ^ ^ devil
Sus In jos
happy_berry
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 191
Varsta : 23
Localizare : in pat la Miura Haruma :]]
Data de inscriere : 08/02/2008

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 08, 2010 7:28 pm

Welcome here!
Ce trupe iti plac? Ai vreun actor favorit?

Hajimemashite^^
Sus In jos
Umi
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 08, 2010 9:18 pm

Heya there!
Bine ai venit pe forum,și..eu am o întrebare micuță de tot care s-ar putea transforma în două :]
Îți place Alice nine? Dacă da,ce melodii îți plac de la ei? ;;)
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Vin Apr 09, 2010 12:19 am

Salut!
M-am uitat la anime, inca imi plac dar nu prea am timp, imi place sa citesc, foarte mult, e hobby-ul meu favorit.Imi place muzica pop, new age/ambient, clasica si mai is si melodii rock care-mi plac, numai nu ma impac cu manelele si populara romaneasca:D Actor favorit : Jackie Chan, nu prea m-am uitat la filme japoneze, si muzica jap ce sa zic.........imi plac mai multe mel de la Chagin' my life, Ayumi Hamasaki, imi place si cum canta ww(double you)

Imi cer scuze daca n-am rasp la toate intrebarile, cand mai intru va mai spun ce va intereseaza.
P.S Kida putem fi prietene dak vrei:D

Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Vin Apr 09, 2010 2:18 am

super ^_^

ce iti place in mod special la Japonia? [si raspunde la cea de mai sus te rog cand ai timp ^_^]
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Dum Apr 11, 2010 12:57 am

Welcome Lidia^_^

Sunt sigura ca o sa-ti faci multi prieteni si o sa ne intelegem bine smile

Intrebari: Cum ai aflat de forum?
Cati ani ai?

Have fun!! kanpai

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 14, 2010 5:20 am

Heiya!Sa-ncep cu-nceputu' de Alice nine n-am auzit dar promit ca o sa caut si o sa-ti spun, conturi pe web nu am,ba aveam pe skype, dar n-am mai intrat de mult, dar putem vb pe messenger:D.Despre forum mi-a spus o ''prietena''(zic prietena deoarece ne intelegem destul de bine, chiar daca nu ne-am intalnit, vb pe mes) prima data am intrat pe siteu' asta anul trecut, dar acuma m-am decis sa-mi fac cont, deoarece e super interesant, faceti treaba buna;). Cat despre varsta , fac 15 ani in septembrie(sau ma rog, 14 si jum:D)

App, Midori, sa inteleg ca stii jap?Ma ajuti si pe mn sa invat, te rog, te rog !!
Ok mai vb loome.
Ja ne

Sus In jos
happy_berry
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 14, 2010 5:48 am

Eh, deabie acum tiai facut cont? 0_o
eh si eu nu am intrat de mult timp aici. Si am ramas placut surptinsa cum sa schimbat forumul spre bine ^^

Apropo, eu imi perfectionez japoneza prin google translate. )
Sus In jos
jun-kun
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 06/04/2010

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 14, 2010 6:17 am

bun venit Lidia

happy_beryy eu pe google il numesc baka google e cel mai prost traducator posibil existent -.-" lol
Sus In jos
happy_berry
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 14, 2010 6:58 am

oricum
ma mai folosesc de el
asta e cel mai normal din toate cate leam incercat :]]
macar ca are romanizarea
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Apr 14, 2010 7:02 am

Hi happy-berry and jun-kun, pleased to meet you! :D

Sus In jos
taruky
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 25
Localizare : Caransebes
Data de inscriere : 08/04/2010

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Dum Apr 18, 2010 5:58 am

sal....bine ai venit...kam toate intrebarile sor pus asa ca ne mai auzim ...let's be friend drunk
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Lun Apr 19, 2010 3:59 am

Salut Taruki! Let's be!:D
K veni vorba de translator, happy berry, am incercat sa traduc pe google, din rom in jap si-mi apare in litere japoneze:)) daca nu stiu nici in litere romaji(in afara de cateva expresii si cuv uzuale), nu am cum sa le inteleg pe acelea:d, deci nu-mi foloseste:D

Apropo, care la ce profile sunteti la liceu?Adica mai sunt 2 luni pana termin a 8-a si habar n-am la ce profil sa merg.Si daca binevoiti sa-mi spuneti, ce materii faceti mai mult si din ce o sa dati bac-ul. Ms!
Mai vb prieteni!:D

Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Lun Apr 19, 2010 5:03 am

Buna!

Bine ai venit :).

Pai...de unde esti?

Have fun around!Cat despre intrebarea cu profilul ai mare grija ce-ti alegi sa nu regreti pe urma.....Eu sunt la real(mate-info) dar sincer regret alegerea facuta...ehh...Succes!

Ultima editare efectuata de catre anaoha in Mar Apr 20, 2010 6:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
taruky
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 25
Localizare : Caransebes
Data de inscriere : 08/04/2010

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Lun Apr 19, 2010 5:22 am

RIDIA in legatura cu profilul...sfatul meu e sa iti alegi ceva ceti place..eu is la profil de stiinte (stiintele naturii) si materiile p care le fac cel mai mult e fizica,biologie,chimie,romana,mate....bacul o sal dau din mate,romana si la alegere o materie din fizica.chimie si biologie...e destul de greu sincer..dar daca iti plac materiile astea atunci nui nici o problema,,,,mie numi prea place dar acu nu prea mai am ce face mai ales ca mam obijnuit si cu kolegii...(sunt clasa 11) neko
pai....sper ca tiam fost de folos... huh
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 22, 2010 3:09 am

Ohayo Anaoha, Taruky!
Sunt din Stei, jud Bh, cum cred k n-ati auzit de orasul asta puteti intra pe site-ul orasului, stei.ro, sa vedeti cateva imagini.
Cat despre profil stiu ca trebuie sa-mi aleg ce-mi place, dar nu stiu ce mi s-ar potrivi.Imi place engleza si geografia foarte mult, aveti vreo idee ce-as putea sa fac?
M-am gandit sa merg la mate-info, ca tot aud k ii importanta matematica, dar nu prea ma pasioneaza, cat despre stiintele naturii, nu ma impac deloc cu fizica si chimia, biologia mai merge.
Multumesc de sfaturi, le i-au in considerare pe toate.

Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 22, 2010 6:03 am

Buna din nou.

Nici eu nu ma impac cu fizica si chimia si am auzit ca peste 2 ani BAC-ul va cuprinde si fizica si chimie si asta e foarte nasol!(nu stiu sigur doar am auzit).Matematica nici pe mine nu ma pasioneaza dar o invat de nevoie....La mate-info faci de toate ^^ sincer...si mai conteaza ce vrei sa faci mai departe.

Shogun

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Sam Apr 24, 2010 11:10 am

ai vazut animeul loveless?
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Joi Apr 29, 2010 3:49 am

Salut Anaoha! Salut din nou Kida!Nu am vazut animeul de care zici tu,mai ales acuma k is clasa a8-a m-am pus pe invatat:)) nu m-am mai uitat.Ca veni vorba de anime-uri, care este animeul tau preferat?(valabila pt toti intrebarea) Pana acuma din ce am vazut eu, Full Moon wo sagashite mi-a placut cel mai mult, si Prince of tennis, si altele:D

Sus In jos
Black butterfly
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 238
Varsta : 27
Localizare : Asia
Data de inscriere : 08/03/2009

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mar Mai 04, 2010 10:17 am

Welcome. Eu n-am mai intrat de ceva timp dar cu intarziere welcome aici.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fantasia.forumgratuit.ro/forum
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mar Mai 04, 2010 11:57 pm

Salut ''Black Butterfly!

Sus In jos
Azumi
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 03/05/2010

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Mier Mai 05, 2010 2:25 am

hello
Hajimemashite! Adriana to moushimasu! Yoroshiku onegaishimasu!

kitty
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!   Astazi la 1:16 pm

Sus In jos

Ohayo minna! A new Japan fan hereO_O!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: