Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Punk

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 25
Localizare : Cluj[temporar]
Data de inscriere : 05/11/2011

MesajSubiect: Re: Punk   Dum Sept 23, 2012 10:50 am

Citat :
DXD, gusturile nu se discuta! Daca spui ca e pentru tine, atunci pastreaza pentru tine!

Gresit, exact asta facem aici. Unele gusturi nu se discuta[culori, mancaruri, oameni...].

DXD a scris:
Imi place punk foarte mult,decat j-rock si alte minuate .Trupe preferate de punk imi place Ramones si Sex Pistols .Punk e o gen de muzica care trebuie sa ascult nu J-Rock si K-Pop

Fiind un subiect despre punk nu inteleg de ce ai pomeni/compara cu j-rock si "alte minuate". Eventual ai putea mentiona trupe punk din Japonia... in fine.

on: Nu sunt un mare fan al genului, calitativ nu mi se pare prea bun. Totusi uneori ascult punk, in funtie de stare. Cateva trupe: The Clash, The Sex Pistols, The Ramones, NOFX, Agnostic Front, Bad Religion si altele.
Chiar si noi romanii avem/aveam ceva trupe punk, totusi nu-mi vine in minte nicio trupa, probabil nu sunt chiar atat de buni incat sa-i mentionez oricum.

...goining to sleep, byeeee :helkit:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Pandora Roses
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 24
Localizare : Zalau
Data de inscriere : 23/09/2012

MesajSubiect: Re: Punk   Dum Sept 23, 2012 6:22 pm

Nu ma omor cu Punk ,Imi place unele trupe in special Shonen Knife si Ramones .In rest mai ascult si Mother Love Bone (glam-punk o sub-gen al punk),NOFX,Fall Out Boy,Violent Femmes (post punk),The Stalin si Velvet Underground (canta proto punk)
Mi-a placut din punk majoritea trupe de punk precum The Sex Pistols,Bad Religion si sunt cateva trupe de punk care mi-a placut .In rest imi place proto punk,pop punk si post punk
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: Punk   Lun Sept 24, 2012 5:05 am

Ma refeream ca nu se discuta in sensul de " Eu ascult muzica asta, voi astia care ascultati alta muzica fara valoare sunteti niste ratati"
In sensul de "Mie-mi place cutare si cutare"asa da.

Sus In jos
Yo Kira
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/09/2012

MesajSubiect: Re: Punk   Lun Sept 24, 2012 11:36 pm

E super acest gen de muzica dar nu imi place cum se imbraca astia si cu frezele alea in rest e super mie imi place AFI si Sum 41 si mai sunt foarte multe formati care imi plac dar astea sunt printre favorite
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: Punk   Mar Sept 25, 2012 1:33 am

woo,singura de aici care-am recunoscut-o, A.F.I. !!
A fire inside,nu? :> adica stiu si sum41 si falloutboy da' asta o stiu de mai demult
tin minte ca gasisem acum cativa ani Prelude 12-21,e misto aia ;) si acu' o am prin pc.
da' altele nu mai stiu de la ei :))
sum41 e marfa !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Yo Kira
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/09/2012

MesajSubiect: Re: Punk   Mar Sept 25, 2012 2:50 am

Da asta e, e chiar marfa am un videoclip de la AFI care este bestial nu stiu daca sti melodia sau daca ai vazut vreodata videoclipul eu il am pe telefon
Sus In jos
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Punk   Mier Sept 26, 2012 9:39 am

Sunt mai mult alternative baietii, desi wikipedia pomeneste si hardcore-punk(:]]]). Nu prea sunt pe gustul meu, prea "de duzina".

@Ridia: atunci trebuia sa spui asa de la inceput. :] Oricum ai dreptate, e penibil sa judeci o persoana dupa gusturile in materie de muzica, ofc exista exceptii.

@Pandora Roses(random name is random): yeey Violent Femmes :]

La genul asta i-as pomeni si pe The Stooges, ca niste precursori(imo).
In liceu mai ascultam mult hardcore punk Inside Out si Gorilla Biscuit sunt 2 trupe de care imi amintesc.

edit: http://youtu.be/nNEVAy8bNiU
Se observa un inceput de ratm, hehe.
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Punk   Joi Sept 27, 2012 12:25 am

mda,....nu mi-am dat seama ca trebuie sa ma explic chiar asa.....

Nu e penibil ceea ce ai spus tu, ci e cat se poate de adevarat, si sustin asta, insusi marele Platon spunea : "Caracterul unui om poate fi judecat dupa gusturile muzicale". Eu personal sunt impotriva genului rock, si tot ceea ce deriva de acolo, dar nu trebuie sa stie toata lumea acest lucru, si nici nu-mi permit sa spun despre o anumita trupa sau melodie ca e ieftina sau "penala" ( in nici un caz nu intr-un astfel de loc,...intr-o conversatie mai restransa, da) pentru ca traim intr-o tara libera si fiecare asculta ceea ce-i place si trebuie sa ne respectam pentru ca suntem toti oameni.
La asta ma refeream in cele 2 postari anterioare:
*Daca consideri ca ceilalti asculta muzica ieftina, pastreaza acest lucru pentru tine, cel putin nu o posta pe un forum ( exceptand cazul in care ti s-ar fi cerut acest lucru)
** Si da, intr-adevar aici este locul in care discutam ceea ce ne place, dar respectand opiniile si gusturile celuilalt.

Sus In jos
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Punk   Mar Oct 02, 2012 11:14 am

Nu stiu daca te-ai referit la postarea mea sau nu, dar spunandu-mi parerea despre o trupa nu am facut atac la persoana.

Citat :
Eu personal sunt impotriva genului rock, si tot ceea ce deriva de acolo, dar nu trebuie sa stie toata lumea acest lucru, si nici nu-mi permit sa spun despre o anumita trupa sau melodie ca e ieftina sau "penala" ( in nici un caz nu intr-un astfel de loc,...intr-o conversatie mai restransa, da) pentru ca traim intr-o tara libera si fiecare asculta ceea ce-i place si trebuie sa ne respectam pentru ca suntem toti oameni.

...ce?
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Punk   Mier Oct 03, 2012 5:46 am

Comentariile mele precedente nu s-au referit la tine, iar prin acest penultim comentariu ma faceam inteleasa, pentru ca asa cum reiese din ce-ai spus tu,..s-a ainteles altceva,...

ce anume nu ai inteles din citatul ala? Cred ca ar fi mai bine sa ne continuam discutia la sectiunea orice, asa ca iti astept acolo nelamuririle

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Punk   Astazi la 3:51 pm

Sus In jos

Punk
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Muzica-
Mergi direct la: