Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Oare de ce?Ce ati face?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Oare de ce?Ce ati face?   Lun Mar 22, 2010 4:26 am

Se spune ca celebritatea te face sa innebunesti.Probabil ca asa e.Vip-urile sunt urmarite peste tot, fanii innebunesc cand ii vad, nu au o clipa de linsite.Multi ajung sa ia droguri iar in cazuri extreme sa se sinucida.
Ce ati sfatui o celebritate care vrea sa isi ia viata din cazuza stresului sa faca?Nu conteaza cine ar fi.Ce ati face voi daca ati fi in situatia lor?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
~Kumiko~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 21
Localizare : mangalia,constanta
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: Oare de ce?Ce ati face?   Vin Mar 26, 2010 9:37 pm

well imi inchipui ca viata de star nu e tocmai happy...adica in aparente poate parea asa dar cred ca in realitate poate fi tare neplacuta...sa numai poti avea intimitate sa vrea toata lumea sa stie ce faci,unde mergi,cu cine,de ce...sa iti analizeze si cele mai mici miscari...uneori sa fie rai cu tine....cred ca as ajunge si la depresii..
Chiar nu cred ca sunt in stare sa dau un sfat...doar sa aiba incredere in ei si in Dumnezeul lor..in credinta si sa incerce sa reziste multor tentatii pacatoase(droguri alcholl etc..)

Eu una cred ca as avea nevoie de my real best friends,indiferent de cata faima as avea.

Fara my real best friends sunt un nimeni,intr-o lume in care toti vor sa fie cineva.... m-hate

Ultima editare efectuata de catre YnuIasha_Aruko in Joi Apr 01, 2010 4:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: Oare de ce?Ce ati face?   Sam Mar 27, 2010 3:50 am

da, ai dreptate, daca nu ai prieteni, nu ai nimic!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
MiiutaChan
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 46
Varsta : 24
Localizare : ^_^
Data de inscriere : 06/06/2010

MesajSubiect: Re: Oare de ce?Ce ati face?   Vin Iun 25, 2010 7:58 am

sO,IN primul rand l-as sfatui sa consulte un psiholog,pe bune,adica daca ai ganduri de sinucidere ai nevoie de ajutor,in al doilea rand sa i-si ia o vacanta la tara intr-un loc izolat cu familia sa prietenii pentru a se reface,in viata suferi pentru ca daca nu suferi nu esti om,trebuie sa isi incarce bateriile pentru a revenii,iar daca stresul este prea mare poate ar trebui sa renunte...totul are un inceput si un sfarsit,pana si universul,parerea mea....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://janggeunsukromania.myforumgratuit.ro/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Oare de ce?Ce ati face?   Astazi la 9:29 pm

Sus In jos

Oare de ce?Ce ati face?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Anything-
Mergi direct la: