Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Manelele...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Zambeste si Mori
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 100
Varsta : 21
Localizare : Tokio
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Manelele...   Dum Ian 27, 2008 2:40 am

Sper sa nu avem ghinionul de a avea momentan manelisti pe forum :P [fara suparare daca exista :P ]...Detest acest gen de muzica,si nu m-a incantat niciodata.
Nu au nici un mesaj de exprimat,ca alte genuri de muzica,ce exprima un anumit mesaj ce te poate conduce pe o cale dreapta.

Astept si parerile voastre...o sa iau seama de ele...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harryjamespotter.myfreeforum.ro
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Manelele...   Dum Ian 27, 2008 2:53 am

You're right!!! nu suport manelele si manelarii. momentan cu cred ca sunt manelisti...japonia, manele-antonime, nu s potrivesc d loc
Manelele inseamna incultura, mizeria muzicii, st cantate de tigani, si fraierii le asculta

stiu un banc cu manele:

Copilu: Mamaaaaaaaaaaa mi'eeeeee raaaaauuuuuuuuuuu
Mama: Ce sa'ti dau puiul mamii ca sa'ti treaca?
Copilul: Pune o manea sa VARS
lol!

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Zambeste si Mori
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 100
Varsta : 21
Localizare : Tokio
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Dum Ian 27, 2008 2:55 am

Tareeee bancu lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harryjamespotter.myfreeforum.ro
Karl Donitz
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 27
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/01/2008

MesajSubiect: hello   Joi Feb 07, 2008 8:35 pm

e cam greu de crezut ca ati facut si un subiect pt manele, oricum eu ma bucur....macar am unde sa-mi descarc nervii....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Manelele...   Sam Feb 23, 2008 11:45 am

lol! midori chan

mda buna ideea cu descarcatul=))=))
oricum genul asta de muzica, desi nu cred ca se poate numi muzica, a cam invadat Romania.Nu poti sta la trecere ca vine unu'(altfel nu pot spune) cu un ghiul cat capul meu de mare si cu telefon nu stiu ce marca si nu are nici macar bunul simt sa-si asculte "vaietul" la casti. nu, sa auda toata lumea ca asa fac smecherii...
Cred ca exista trei tipuri de manelari:1.cei prezentati mai sus.
2. Cei care dau tarcoale prin orash in ultimele jeep-uri cu cd playerul dat la maxim, geamurile coborate(chiar daca e mijlocul lui ianuarie) , cu bratul stangs scos pe geam pentru o eventuala intreventie in cazul in care intalneste pe strada o "domnisoara respectabila si nelipsitii ohelari de soare cu lentile cat mai groase( opimizate pentru a intra in urechi ).
3. cei care nici nu se cred la forumula 1 si nici nu isi arata telefoanele. Nu, ei se multumesc cu atlceva: nu doresc de cat sa ne "incante" auzul fredonand cu patima ultimul hit al lui guta(nu se scrie cu majuscula).

mda, ma simt mai bine
:*evil*:
Sus In jos
black_wings
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Sam Feb 23, 2008 11:12 pm

urasc manelele ....sunt doar melodii copiate de la greci si turci pe care au pus niste versuri idioate cu numeroase dezacorduri.....manelistii sunt lipsiti de imaginatie....ei scot 10-11 albume pe an iar marii cantareti se chinuie sa scoata unul pe an.... :nopo***:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animetears.topgoo.net/index.htm
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Manelele...   Dum Feb 24, 2008 2:18 am

01. Manelistii put urat. Rockerii put frumos.
02. Manelistii se dau cu gel in cap. Rockerii isi ingrijesc parul [de-aia si-l lasa lung].
03. Manelistii sunt nespalati. Rockerii se spala des.
04. Manelistii se scuipa. Rockerii se bat cu apa.
05. Manelistii au tarfe. Rockerii au fete bune, care nu sunt tarfe.
06. Manelistii dau din buric si din cur. Rockerii din cap si maini.
07. S-au facut campanii anti-manele. Nimeni nu a facut anti-rock.
08. Manelistii poarta tricouri roz, mulate. Rockerii tricouri negre largutze.
09. Manelistii injura urat. Rockerii inventeaza injuraturi pe moment.
10. Manelistii nu o sa trimita mesaju’ asta mai departe . Rockerii o sa rada si o sa-l trimita.

diferente intre manelari si clubberi
Manelarii dau din cur si din buric. Clubberii dau din cap si din picior. Clubberii se imbraca glam. Manelarii se imbraca de la Marvimex cu inscriptii de genul “De puta madre” (puta = curva , madre = mama - faceti voi legatura). Manelarii nu mananca toata saptamana sa bea “uischi”. Clubberii beau apa plata (din diverse motive ). Clubberii merg la eventuri prin tzara. Manelarii muncesc jumatate din viata sa le cante “Gootzah” la nunta. Pt a face muzica electronica e nevoie de echipamente de zeci de mii de euro. Pt a face manele e nevoie de 2 tzigani din palas si o orga cu baterii.

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
YunYun
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 25/02/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mar Feb 26, 2008 12:27 am

manele = incultura

nu ca as avea probleme cu cei care asculta manele , sau cu acest ' gen de muzica '
dar pur si simplu nu il sufar . :silent:

Nu gasesc alceva mai bun in versuri decat sa zica cat de 'bazati' sunt toti.

deci in concluzie nu imi plac .
Sus In jos
Jack
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 03/03/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Lun Mar 03, 2008 7:04 am

Nu le suport Suspect .Sa fim seriosi e muzica ?
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Manelele...   Lun Mar 03, 2008 7:09 am

nuuuu, nici eu nu cred ca se poate numi gen de muzica No no way

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Jack
Ronin
Ronin

Data de inscriere : 03/03/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Lun Mar 03, 2008 9:32 am

Off Topic
Ar fi fost culmea sa zic ca sunt manelar inrait =)) imi dau seama ce bine venit eram lol!
Sus In jos
YoUr_FrIeNd
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 23
Localizare : Undeva prin Sibiu`
Data de inscriere : 19/04/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Sam Apr 19, 2008 12:26 pm

Pai in primult rand manelele nu sunt un gen de muzica .. sunt doar vaicareli ...

Deci in manele singurele subiecte despre care se canta sunt banii , femeile si despre dureri de inima

Din pacate aceasta muzica dezacordata are toti mai multi adepti in romania ... sa fim seriosi acum .. deja romania e "manelarizata" k altfel n-am cum sa zic .. unde te duci dai peste manelari .. si mai vezi si cate un specimen ascultand muzica pe strada fara bunul simt de a asculta macar la casti ...

Iz` niste infumurati care se dau mari ... si se cred stapanii lumii

Si mai zic ca ai ceva cu ei .. :***angry***:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.flixster.com/user/xxwithoutxxxmyselfxx
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Manelele...   Dum Apr 20, 2008 5:27 am

am fost la cineva sa'i predau unui copil engleza..si cand m-am intors m-a dus un prieten de'al lor cu masina...si ghiciti ce ascultau..manele....da...fff frumos..bine macar ca nu era volumul prea tare, dar la fiecare semafor era rosu si..pana se facea verde...data viitoare merg p jos!!!

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
kumiko
Ronin
Ronin

Varsta : 26
Localizare : Pe cel mai inghetat munte...dorm
Data de inscriere : 13/04/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mar Apr 22, 2008 7:55 am

io is cea mai mare fana MANELE (NOT). lol!
midori chan stai linistita ca dupa 4 ani de naveta unde se ascultau manele deja m-am obijnuit (de 4 ani aceeasi caseta :: ) deja imi sunt indiferente. nu-mi mai pasa nici macar nu le mai aud. acu avem noroc ca s-a schimbat soferu si daca pune manele il batem (mai demult cineva a si spart o boxa) si acu avem radio tot timpul :: ... da sa nu confundati muzica lautareasca tiganeasca,(care-i chiar faina) cu manelele. in fine chiestia cea mai tare ii ca se intampla chiar in romania :no coment
Sus In jos
Tahrik
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Vin Mai 02, 2008 8:52 am

Ok so nuj de ce este un astfel de subiect hmm O.O" ok eu sunt anti-manele adica ce niste curcani stransi de gat ,care zic vreo 3-4 cuvinte xD sunt niste inculti cloaca Romaniei ,am auzit pe altii cum ca ar avea origini orientale.... pe draq (scuza-ti cuvantul ^^") au origini de la curcani >_<" sa fim seriosi cum ati zis si in mesajele de mai sus scot vreo 12-14 albume pe an WTF? adica trupele j-rock scot unul pe an maxim 2 din cate stiu ,dar melodiile lor sunt extrem de complexe si frumoase ,cica manelele itzi ajung in suflet in inima omului >_<" huh WTF?mie-mi ajung in strafundul cosmarurilor deci eu urasc manelele
Sus In jos
Shu*chu
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 43
Varsta : 69
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mar Mai 27, 2008 3:57 am

uuuuuu ce bine ca totsi suntem anti manele cheers
deci eu nu am ascultat NICIODATA MANELE O.O si nici nu ma voi cobori la acest nivel =))))
manelele sunt copiate -.-' si nu EXPRIMA NIMIC! . manelele suna cam asa =))))) "sunt mare si tare ma dau bengos am masina am femei am toti bani mei ce dracu?" =)))) vedetsi orice idiot poate sa faca manele ^.^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mary-tokiohotel.hi5.com
dark_angel
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 52
Localizare : under my bed
Data de inscriere : 15/06/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Vin Iun 20, 2008 11:45 pm

omg!! nu credeam k se va deschide vreodata un astfel de topic=))=)))=)))) manele !!! yaaaay asta nu e muzik ci poluare fonica!!!!!!!!!!!! detest muzik asta sa nu aud nici mkr un singur refren din vreo melodie
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Manelele...   Vin Iun 20, 2008 11:47 pm

exact
poi de asta a fost deschis....se ne batem joc de aceasta chestie

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
^^Suzumiya Haruhi^^
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 135
Varsta : 22
Localizare : On The Beach
Data de inscriere : 17/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Sam Iul 19, 2008 10:06 pm

MANELELE SUCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! boxing

cine poate asculta???E HORROR!!!

The Dark Angel
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://AnimeFam-and-AloneKid.hi5.com
Makoto Shimura
Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mar Iul 22, 2008 1:08 am

vaaaai aileleleleleee ma tai toooot pe maneeeleee denisaaa si florin saaalaaaaaaaaam :*rock***: LE ADOR! ce avetzi cu ele ???:X:X:X (noooo waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay never ever)
deci ma streseaza pur si simplu :-| urasc cel mai mult versurile si cum canta :-|
deci astia nu stiu decat sa cante despre bani, dusmani si pirande :-| deci uraaaaaasc loll astia nu 'stie' decat sa se imbrace in haine D&G false si in tot soiul de haine cu cristale 'jvaroschi' cat mai ''straluci'' de asemenea nu imi plc muzica populara : ex Puiu Codreanu :-L am fost la tzara si a pus un cd cu el si canta ca e plecat de acasa 8-| ca nush ce bani are sau n-are si ca nush ce dusmani are (sau din nou, n-are, ceea ce mi se pare absurd) faza e ca astia fac bani :-L de ce nu ii omoara nimeni :-w cel mai idiot manelar EVER este Florin Salam urasc fatza lu ala si cand incepe sa cante imi vine sa il iau la palmi (cu piciorul) :| totusi mie mi se pare ca Denisa este cea mai funny!!!=)))))) rad copios cand aud o melodie=)))))) daca imi dati voie o si caut maneaua la care am ras cu lacrimi! daca imi permiteti ;))
Sus In jos
Sachiko
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 26
Localizare : Hell
Data de inscriere : 21/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mar Iul 22, 2008 1:29 am

punga......punga ...punga ca vars ! acest cuvintzel pe care nu il pot rosti [chiar si gandul la acest gen de muzica si stomacul mi se da peste cap] prevesteste un lucru : prost gust [sau persoana respectiva a asurzit....... banal sa asculti acest gen de muzica : ritmul e vai de el,iar versurile nu inspira decat prostie si incompetenta ..ahh si lipsa de inspiratie dar neh nu credem noi ca asta e motivul ]
:nopo***:
Sus In jos
Momo-chan
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mar Iul 22, 2008 1:32 am

Daca iti permitem? Pai mai vedem noi.... Daca tu tii neaparat, sa ne surzesti de tot, e treaba ta. :D
Deci manele. Manele...
Ce sunt manelele?(am sa incerc pe cat posibil, sa folosesc un limbaj cat mai adecvat si fara injuraturi-poate sunt copii pe aici, ce trebuie sa-si astupe urechile, sau mai rau, ma aleg cu un warning). :D
Deci manelele, sunt tipul de muzica ce trebuie, sa nu il asculti cu orice pret(il asculti doar daca esti........:roll:);
Manelele, se refera numai si numai la bani(de parca ei ar fi cei mai importanti, de pe lumea asta), la femei(care sunt.....:roll:), si la masini ''bengoase''(cuvant tiganesc), cat mai mari, si cat mai cool, si cat mai ''bengose'', de parca lumea numai din asta e facuta.
Manelistii: ce inseamna sa fii manelis?
Inseamna sa te imbraci cat mai ''bengos'', cu cat mai multe bijuterii, de aur, sau mai bine zis cu cat mai mult aur, ca aurul e ''valoarea''. Trebuie sa ai multi dusmani, ca in manele, se mentioneaza acolo, si niste versuri, ''dusmanii mei'', etc.
Iar in rest nu mai stiu ce sa scriu(ma doare mana, ca am apasat cam tare pe tastatura).
Deci deja se intelege raspunsul meu, si anume ca urasc manele(nu era oricum o noutate).
Scuze pentru fanii manelelor(nu m-am putut abitne, ca si voi ceilalti), dar cred ca nu sunt fani ai manelelor pe aici, cel putin, eu nu am vazut...
Cam atat.
Ja! Gata m-am descarcat.. :D
Sus In jos
Makoto Shimura
Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Vin Iul 25, 2008 2:17 am

nu mai postez nicio melodie ca nu am gasito si in fine :)) daca cumva vrei=)) cautati pe undeva melodia Cine bate a lu Denisa :)) sau Cine cine bate :)) nu mai stiu :-j cocalari :-j adineaori mam dus sa cumpar un dvd gol si era o vita de baba intrun magazin cu fatza de caine si avea dat manele 8-| denissaaa ailelelele 8-|
Sus In jos
..::MayaMayaMaya::..
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 179
Localizare : EEE...departe..undeva prin Nippon
Data de inscriere : 27/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Lun Iul 28, 2008 5:34 am

Maneaua nici nu se poate considera muzica.....este o tampenie.... :nopo***: MANELE SUCKS!!!ROCK RULES!!!!! :*rock***:
Sus In jos
hiyono
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 128
Varsta : 25
Localizare : hellya'don'wanna'now
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Manelele...   Mier Iul 30, 2008 11:52 pm

lol! ..wow...nu imi vine sa cred..ati facut un topic dedicat acestei chestii.....io un lucru am de zis...
ma scuzati..ma duc sa vars.......
si culme....are 'fani'..... ;) ......doamne c l-as impusca pe 'gootzah'.....
fain topicul...am unde sa imi vars nervii.... ::
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://haygr8.hi5.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Manelele...   Astazi la 9:26 pm

Sus In jos

Manelele...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Muzica-
Mergi direct la: