Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Alte filme

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Alte filme   Sam Aug 13, 2011 11:13 am

Eu m-am uitat de cateva ori la coco avant chanel...e un film cu adevarat impresionant...cel putin pentru mine...si il si recomand :d

Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Alte filme   Sam Aug 13, 2011 11:43 am

Eu m-am uitat azi la Hazard of hearts.E un film vechi,din 1987,nici nu ma nascusem:)))
L-am mai vazut si inainte,de cel putin 10 ori,dar imi plac atat de multe filmele de epoca(nu neaparat pt ca sunt romantice,ca nu asta ma atrage,dar imi plac vremurile alea si imi place ca filmele de genul asta sunt aventuroase si placute,au o aroma aparte) :P

Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Alte filme   Dum Aug 21, 2011 3:28 am

azi m-am uitat la Hangover II...e genial....omg, atat de mult poti sa razi la el....
merita vazut!!!!

Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: Alte filme   Joi Mai 31, 2012 8:48 pm

da,o fost marfa hangover 2 dar tot primul ramane the best!!
sa zic si eu cateva filme care mi-or placut
Coach Carter,Remember the Titans,Cinderella Man(la asta aproape ca am plans,este beton! ),Gladiator,Scent of a Woman (pfuai,mai tre sa zic ceva? Al Pacino joaca bestial),Horton hears a who!? (sa va zic ceva,e despre un elefant care aude un strigat dintr-o floare pe care se afla o particula de praf pe care traiau niste omuleti =))),i know right? :)),dar e super! ),Dawn of the dead (cel mai bun film cu zombi in opinia mea! ),Zombieland(cea mai buna comedie cu zombi in opinia mea =)) e prea tare! ),American History X,Slumdog Millionaire,Shawshank Redemption(care este in top 250 IMDB si ocupa chiar primul loc deeee ceva timp cu 9.2 la fel ca The Godfather,dar are cu vreo 200 de voturi mai mult! bineinteles ca ar trebui sa-l vedeti chiar voi ca sa puteti spune daca va place sau nu dar si nota,numarul de voturi si locul pe care-l ocupa spun ceva m-tabako ),The Green Mile,Lost(Naufragiatul),The Matrix B-),Braveheart,Memento,Silence of the Lambs,The Boondock Saints (primul este epic numai,al 2-lea nu prea mi-o placut asa mult :/ ),The Dark Knight (cel mai bun Joker dintotdeauna,RIP Headth Ledger :/,o fost un actor foarte bun!!) ,A Knight's Tale (tot Headth Ledger :>),John Q. (pfuai aici mi-au dat lacrimile,tre' sa recunosc,e..are niste momente deep rau,e extraordinar filmu' must see ! ),Kill Bill,Snatch,Hitch,I am Legend,Seven Pounds,Pursuit of Happiness (in ultimele 4 joaca Will Smith,e actoru' meu preferat m-tabako ), Terminator xD,Leon (cu accent pe e :)) nu stiu sa pun accente de pe tastatura,accent dinala ascutit :-? ),Inglorious Bastards,300(MADNESS!?! THIS!! IS!! SPARTAAA!!! >:D ),Piratii din Caraibe \m/ (best pirate films ever,jack sparrow ftw!),Donnie Darko,Big Lebowski :)) ,Forrest Gump,Room 1408 (l-a mai zis cineva pe aici,chiar e un psihologic foarte bun),Gothika,The Watchmen,Butterfly Effect(primul e cel mai bun),Full Metal Jacket,Avatar,Running Scared,Goodfellas,American Psycho,Rise of the Planet of the Apes,Fight Club,Pay it forward,Black Snake Moan,Yes Man,Banlieu 13,District 9,Donnie Brasco,Finding Neverland,Kingdom of Heaven,From Dusk 'till Dawn (mi s-a parut foarte tare pana or aparut vampirii :)),a fost ciudat,parca nu se potrivea dar oricum e bun),Blade,Eden Lake (pot sa spun ca este cel mai enervant film care l-am vazut vreodata chiar am injurat in timp ce l-am vazut si imi venea sa arunc cu ceva in altceva X(,nu ca e un film prost,e bun ca altfel nu-l mai mentionam dar grupu' ala de copii psihopati era de vina,pfuai ce nervi mi-or facut,mai ales sfarsitul filmului,chiar nu ma asteptam,f****d up!!)

si sunt sigur ca am scapat muulte filme bune n-ai cum sa le zici pe toate :-j
da' ajung pentru azi :))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Alte filme   Vin Iun 01, 2012 1:17 am

The Avengers
Hot Shots 1 si 2
Shaolin Cowboy
Grown ups
Johnny English 1 si 2
si m-am mai uitat la cateva dar le-am uitat numele....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: Alte filme   Dum Iun 03, 2012 7:23 am

Pride and prejudice (2005) mi-a placut foarte mult, vi-l recomand, in special lui Azami :))

Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Alte filme   Dum Iun 03, 2012 4:14 pm

cel cu keira knightley?;;) l-am vazut si mi-a placut f mult :D la fel ca toate filmele keirei,o iubesc,e geniala!:X iar filmul chiar daca nu urmeza intru totul cartea seamana destul :D

Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Alte filme   Mar Iun 05, 2012 4:58 am

Da:X:X:X Mie mi-a placut mai mult de Mr Darcy. Citisem cartea inainte, dar mie cel putin nu prea mi-au transim nici o emotie personajele. ( poate si din cauza ca am citit-o in eng) Mi-a placut mult cum a jucat actorul ala,...parca puteam sa vad in ochii lui toata "povara iubirii" ..:X:X:X
Vorbeam azi cu profa de eng despre film, si sare o colega si spune ca ii plictisitor si urat X(X(X(X cum pot fi oamenii atat de insensibili?

Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Alte filme   Mar Iun 05, 2012 6:15 am

au gusturi diferite si daca gusturile lor sunt proaste,n-ai ce sa faci :))
:-j
mi s-a intamplat si mie
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Alte filme   Mar Iun 05, 2012 6:32 am

eh!gusturile nu se discuta!nu toti au atractie pentru filmele ce prezinta lumea de altadata,eu sunt devoratoare de asa ceva si ca si Ridiei mi se pare ciudat cand intalnesc oameni care nu-mi impartasesc ideea,dar asta nu inseamna ca gusturile lor nu sunt bune,poate ca vad si ei filme la fel de bune,dar cu altfel de subiecte.
Cat priveste cartea,eu n-am citit-o in engleza,am citit-o in romana si tot nu pot sa zic ca m-a impresionat ceva de speriat,pentru mine cea mai frumoasa carte din literatura engleza ramane Jane Eyre si mi-au placut foarte mult si filmele care s-au facut dupa carte(destul de multe,eu cel putin am vazut 3 ecranizari)
La mandrie si prejudecata am vazut doar doua ecranizari,cea cu keira si alta mai veche(unde nu mi s-a parut ca actorii au jucat asa bine ca in cea din 2005,dar se apropia mai mult de carte in ceea ce priveste scenariul)
In general dupa ce citesc o carte imi place sa ma uit la filmele care se fac dupa cartea respectiva.
Va recomand War And Peace 2007,e de-a dreptul superb! :>

ps:si mie mi-a placut darcy,il place prototipul barbatului englez,cu toate ca domnul Rochester o sa fie mereu pe primul loc in preferintele mele:">

Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Alte filme   Mier Iun 06, 2012 11:31 pm

Am vazut azi dimineata Jane Eyre varianta 2011, mi-a placut foarte mult, de carte nu prea am chef,...povestea e foarte frumoasa,...actrita din rolul principal putea fi si mai frumoasa,...dar merge si asa, e cu adevarat impresionant.
Imi place Mr Rochester ca si personaj si om, dar Mr Darcy a fost mult mai dragut ;))

Aici nu cred ca e voba de gusturi, e vorba si de caracter adica, odata ce asculti numai muzica ieftina ( dpmdv aia nu se cheama muzica, dar ma rog...) si te "hranesti cu toate prostiile din lumea asta, unde mai pui ca nu pui mana pe nici o carte, e si normal sa-ti placa numai filmele ieftine, fara nici o valoare!

Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Alte filme   Joi Iun 07, 2012 4:14 am

right..
am vazut astazi Amistad si-l recomand,e foarte bun,peste Saving Private Ryan parerea mea :-?
si urmeaza sa ma uit la Hannibal,poate si Hannibal Rising.
sunt continuarile la Silence of the lambs / Tacerea mieilor,cu Hannibal Lecter.
eu am vazut decat Silence of the lambs si este foarte bun

m-tabako
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Alte filme   Joi Iun 07, 2012 4:46 am

Ridia a scris:
Am vazut azi dimineata Jane Eyre varianta 2011, mi-a placut foarte mult, de carte nu prea am chef,...povestea e foarte frumoasa,...actrita din rolul principal putea fi si mai frumoasa,...dar merge si asa, e cu adevarat impresionant.
Imi place Mr Rochester ca si personaj si om, dar Mr Darcy a fost mult mai dragut ;))

Aici nu cred ca e voba de gusturi, e vorba si de caracter adica, odata ce asculti numai muzica ieftina ( dpmdv aia nu se cheama muzica, dar ma rog...) si te "hranesti cu toate prostiile din lumea asta, unde mai pui ca nu pui mana pe nici o carte, e si normal sa-ti placa numai filmele ieftine, fara nici o valoare!

Tocmai aici e treaba,Jane Eyre nu e descrisa ca o femeie frumoasa in carte si niciodata nu s-au ales actrite frumoase ca sa interpreteze rolul,iar in ce-l priveste pe Rochester portretul il arata cu adevarat urat:)))) sa citesti cartea cand iti vine cheful,e superba! heart

Eu am vazut ieri bel ami si rebecca(ambele adaptari dupa carti):>

anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Varsta : 23
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Alte filme   Vin Iun 08, 2012 9:54 am

Eu am vizionat de curand filmul Ray http://www.imdb.com/title/tt0350258/ si vi-l recomand cu incredere!L-am vizionat la scoala si toti am ramas impresionati.Muzica din film este de cea mai buna calitate,deoarece filmul este o biografie a renumitului cantaret de jazz Ray Charles.Imi pare rau ca nu am vizionat sfarsitul,dar sper sa il gasesc pe net.

Alt film deosebit pe care l-am vizionat la scoala este Coco avant Chanel,cu adevarat deosebit.

In ultima vreme am vizionat multe filme biografice si consider ca ma inspira.Tot din categoria asta filmul Amadeus este un film care merita vazut.

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Alte filme   Sam Iun 09, 2012 2:59 am

Multumim pentru recomandari,anaoha! :D chiar o sa ma uit la ele :> si daca tot mi-ai amintit de filme biografice va recomand pianistul The Pianist (2002) are la baza memoriile pianistului W. Szpillmann.Este povestea adevarata a unui stralucit pianist polonez, care, datorita originii sale evreiesti duce o viata mizera pe timpul ocupatiei naziste din Polonia.
Pe mine m-a impresionat ingrozitor,e un film foarte bun,dar foarte socant,am ramas vreo 2 zile cu traume:))))

Ridia
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Alte filme   Lun Iun 11, 2012 1:55 am

azami a scris:

Tocmai aici e treaba,Jane Eyre nu e descrisa ca o femeie frumoasa in carte si niciodata nu s-au ales actrite frumoase ca sa interpreteze rolul,iar in ce-l priveste pe Rochester portretul il arata cu adevarat urat:)))) sa citesti cartea cand iti vine cheful,e superba! heart

Ea se descrie urata, si la fel o considera cei din jurul ei. Am cautat pe google un portret de-al ei, si nu arata urat, eu cel putin nu i-as spune nici in gluma asa ceva. Asta aplic cu toate persoanele care din "nefericire" , cum spun ele, nu au trasaturi fine si frumos proportionate. cat despre Mr Rochester sincer, n-am putut nici un moment sa mi-l imaginez urat poate din cauza ca inainte vazusem filmul si totusi cred ca , cauza a fost caldura cu era descris. Orcum ar fi fost m-am indragostit de el asta-i sigur :))

-"Ma gasesti frumos?
-Nu" ( m'o dat gata replica asta :)) )

"Jane Eyre" este cauza pentru care pana azi dimineata pluteam,.......cand m-am uitat la "The Pianist" nu cred ca exista pe lumea asta ceva mai ingrozitor decat razboiul :| .Daca n-as fi stiut ca e inspirat din realitate, nu m-as mai fi uitat la el,....sunt si acum in stare de soc....Merita vazut!

Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Alte filme   Mar Iun 12, 2012 6:06 pm

girl,interrupted
the blind side
sweet home alabama
a bronx tale
hachiko

crazy

edit : si-am vazut Half Nelson aseara,ii bun il recomand :-?
si Project X :))),e nebunie!
a si Burlesque,mi-o placut.

Paulie,unul dintre cele mai frumoase filme pe care le-am vazut
Frozen!

Identity - printre cele mai bune filme psihologice,mindf*ck pe care le-am vazut,incepe sa-mi placa mult
actoru' asta,John Cusack,e genial in psihologice/horror,l-am mai vazut si-n 1408 si a fost O_O masterpiece. recomand maxim! m-tabako

Detachment -> recomand ! este foarte bun.

inca un film bun cu John Cusack - > The Raven :> ,ce mai,tipu' e bun.

Cadillac Records - cu Beyonce in rolul lui Etta James m-tabako - awesome movie! blues~
Legend of 1900 , Meet Joe Black

si vazui si The Pianist,este foarte bun si-l recomand maxim victory
A space odyssey 2001
si am aflat de un film care se numeste Pi (π) pe care inca nu l-am vazut dar urmeaza sa-l vad si deja pot sa zic ca-i bun,pare f. interesant din trailer. [A paranoid mathematician searches for a key number that will unlock the universal patterns found in nature.]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alte filme   Astazi la 7:19 am

Sus In jos

Alte filme
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Filme-
Mergi direct la: