Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Akihabara@DEEP

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
aki
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 23
Localizare : Prin Iasi pe undeva
Data de inscriere : 17/06/2008

MesajSubiect: Akihabara@DEEP   Joi Iul 30, 2009 7:31 am

nume: Akihabara@DEEP/ アキハバラ@DEEP
gen: actiune, comedie
an: 2006
numar episoade: 11
actori:
    Page- Shunsuke Kazama
    Box- Toma Ikuta
    Taiko- Gen Hoshino
    Akira- Yuka Kosaka
    Izumu/Ism- Hatsune Matsushima
    Daruma- Yuki Himura
    Yui- Manami Honjo
    Takeshi Nakagomi- Kazuki Kitamura
    (restul sunt pe wiki, de unde i-am luat si eu)

descriere: E un serial interesant si amuzant care mi-a placut (inafara de episodul cu zombi>.<) si care nu are ca protagonisti fete de liceu cu probleme in dragoste si altele asemenatoare, ci o multime de otaku( nu sunt sigura de forma la plural a cuvantului>.<) cheers . Akihabara@DEEP este o echipa formata din sase astfel de persoane, care mai de care mai diferita. Page-kun are probleme in a vorbi fluent, balbaindu-se mereu, dar este un lider bun si tine mult la noii sai prieteni. Box-kun are o fobie fata de femeile reale( totusi nu are nimic impotriva celor ce servesc la cafeneaua Akane-chin unde lucreaza si Akira, sau impotriva celor care fac cosplay) si poarta mereu manusi pentru a preveni contactul cu lumea( mai multe in ep.9 :D). El este si designerul grafic al echipei. Taiko-kun "ingheata" daca se afla in prezenta unei lumini puternice si este foarte bun in domeniul muzicii, compunand alarme si melodii. Desi are o ureche fina, nu are o voce prea buna ... . Akira-san lucreaza la cafeneaua Akane-chin unde este foarte respecatata nu doar de colegele de munca ci si de clienti. Noapte ea participa la lupte organizate in cusca intre fete, unde la inceput si catiga un cec substantial. Izumu este geniul echipei in materie de calculatoare si este prima care a cunoscut-o Yui-san. Dintr-un motiv necunoscut ochii ei sunt albastri. Daruma-kun este expertul in materie de cosplay si contabilul echipei( si cel care a venit cu ideea filmului cu zombi >>). Yui-san este o tanara ce a terminat cu facultatea dar se pare ca avea ceva probleme medicale. Ajutata de Izumu-san ea creaza un site unde vorbeste si ofera sfaturi celor care au nevoie. Astfel ea in cunoaste pe cei sase de mai sus si sub indrumarea ei acestia formeaza Akihabara@DEEP, o echipa menita sa ii protejeze si ajute pe locuitorii Akibei. Cand @DEEP se intalnesc cu Yui-san, aceasta moare in fata lor. Astfel ramasi fara "binefacatoareal" lor, ei continua sa rezolve problemele din Akiba, atragand atentia lui Takeshi Nakagomi, directorul unei mari companii, un otaku care e putin sarit de pe fix( se crede un otaku evoluat >.>").

(sper ca nu am stricat serialul cu descrierea mea ... )

titlurile episoadelor:
Episode 1- Our City Akihabara. Exterminate the Otaku Hunts!
Episode 2- Fighting Maid Akira. Get Revenge in the Cat Fight!
Episode 3- Getting Over Yui's Death. @DEEP Gets Started. Catch the Cosplay Peeper!
Episode 4- Taiko in Love!? Save the Brainwashed Akiba Children!
Episode 5- Appearance of Imposter Yui! Exposing the Suicide Site Targeting Ota!
Episode 6- Female Announcer vs Otaku. Prevent a Media Frenzy!
Episode 7- Akiba of the Dead. Repel the Otaku Zombie!
Episode 8- Great Maid War. Investigate the Ero Maid Cafe!
Episode 9- Box's Past. Conquer that Fear of Women!
Episode 10- Daruma Falls!? @DEEP splits up!?
Episode 11- @DEEP Goes Forth! Rescue Yui from the Electric Brain Castle!
(credit wiki for them)

Poze:
@DEEP team
incepand cu fata imbracata in alb si cu ochelari: Izumu, Box, Page, Akira, Daruma, Taiko

Page

Box

Akira

Izumu

din ep.3

din ep.5 daca imi amintesc bine

Daca il urmariti sper sa va placa smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Akihabara@DEEP   Sam Mai 29, 2010 3:53 am

Pare amuzant. Cred ca o sa incerc sa-l vizionez si eu in curand. Tocmai m-am imprietenit cu un otaku japonez de 26 de ani

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com

Akihabara@DEEP
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: J-Dorama-
Mergi direct la: