Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Hallo everybody!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Raachan
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 38
Localizare : JAPAN
Data de inscriere : 24/07/2009

MesajSubiect: Hallo everybody!   Vin Iul 24, 2009 10:31 pm

Bine v-am gasit!Locuiesc in Japan de 3 ani,sunt casatorita,am un copilas superb si imi place foarte mult aceasta tara atat prin civilizatie cat si cultura si traditii!am rasfoit putin,vad ca sunteti toti tinerei :colouredkitty: ,dar ma bucur ca exista un loc unde va puteti aduna si unde va puteti impartasi gandurile si pasiunile ce va leaga de acest taram.va doresc numai bine si daca cumva marea voastra dorinta este sa ajungeti aici...va doresc din suflet sa vi se indeplineasca! kitty2 nu uitati ca nu este un loc unde poti veni oricum si oricand...dar daca ve-ti dori cu adevarat... neko
felicitari adminului...cred ca ne cunoastem si de pe alt forum...yoroshiku ne!
cheers cheers cheers
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Fluffymochi
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 23
Localizare : in universul Japoniei ^^
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Sam Iul 25, 2009 10:13 am

yorishiku ne Raachan ^^ lol! bine ai venit pe forum :P

sper sa te simti bine printe "astia" tineri blobtongue
am si eu cateva intrebari daca se poate blush2
esti casatorita cu un japonez?
cum il cheama pe bebe?(daca ii pot spune asa...ca nu stiu varsta):P
ti-a fost greu prima oara cand ai ajuns acolo?

sper ca nu te-am imbarligat blush2 hehe
Mata ne ^^/~~
Sus In jos
crazy bunny
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 22
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/05/2009

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Sam Iul 25, 2009 10:17 am

yorishiku ne Raachan^^ sunt de acord cu Fluffymochi sper sa te simti bn printre noi neko
Sus In jos
Raachan
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Sam Iul 25, 2009 2:58 pm

Multumesc de primirile calduroase kiss ...si eu sper sa ma simt bine intre voi,chiar daca sunteti asa tinerei...ptr mine nu este un impediment arigato
Haideti sa va raspund la intrebari...
-da,sunt casatorita cu un japonez,de 3 ani(mariajul are 3 ani :D )
-pe fetita mea o cheama Maria-Raffaela(noi ii spunem Raa chan) si are 1 an si jumatate.o sa pun o pozica la avatar
-da,mi-a fost foarte greu cand am venit,dar am avut noroc cu sotul meu,care a avut mare rabdare cu mine,ma invatat limba,la inceput conversatii usoare,apoi usor usor am inceput sa invat singura,de la tv,de pe net,iar acum 1 an am invatat hiragana si katakana,citit perfect,scris mai putin,kanji cativa sa-i citesc,as fi vrut sa merg la o scoala ,dar nu am putut ptr ca a venit bebe.
angel
acum pot spune ca m-am integrat cat de cat,desi sunt si momente cand nu-i pot intelege in comportament sau unele discutii...cam atat,daca mai vreti sa stiti ceva...douzo! happy jaa ne!
Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Sam Iul 25, 2009 8:47 pm

Welcome Raachan!
Bine ai venit si poate ne mai povestesti si noua despre viata ta zilnica in Japonia!Eu sunt dornica sa aflu cat mai multe.
De exemplu,ce loc de munca ar putea un strain sa-l aiba acolo?
Si in ce oras stai?
Maria e fff kawaii!Ii urez sanatate!

Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 206
Localizare : in universul Japoniei ^^
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Sam Iul 25, 2009 10:43 pm

e superba Maria blobflower e un ingeras mic si kawaii blobtongue sa-ti traiasca si sa ai parte de cele mai frumoase amintiri alaturi de familie blush2 felicitari pentru cei 3 ani de casnicie bow
dar cu de te-ai hotarat sa te duci pana in Japonia?
mata ne ^^/~~
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 91
Data de inscriere : 07/04/2009

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 12:07 am

omg traiesti in japonia de 3 ani:O:xbun venit:))cum e viata peacolo?:))buna presupun nu:Dsi sati traiasca fiica:D
Sus In jos
Raachan
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 1:35 am

va multumesc tuturor! :) ...locuiesc in nord,orasul se numeste Akita,sigur a-ti auzit de AKITA INU,un caine foarte destept si foarte devotat stapanului ;) ,nu stiu ce va intereseaza,daca aveti intrebari,eu va raspund cu drag,cum m-am hotarat sa vin aici?hmmm..muzukashii...am cunoscut pe sotul meu datorita unor prieteni,am tinut legatura vreun an si apoi am aterizat pe Narita,cu el bineinteles, rock ,sincer am hotarat sa vin aici ptr ca Ro nu ne ofera nimic,eu am terminat medicina veterinara,iar sa lucrezi in domeniul acesta...cam greu,trebuie sa fii numai pe drumuri..am renuntat,am lasat familia,de care mii tare dor...si am venit aici...nu-mi pare rau ptr decizia facuta...doar ca dorul de casa ma cam sufoca uneori,anul acesta am fost acasa 3 luni,de SF Paste,a fost super,revedere dupa 3 ani ,impreuna cu bebica,singurul nepot al parintilor mei...a fost frumos...matta ikitai neeee.... smile
altceva...nu am lucrat aici ,nu stiu ce sa va spun...am vrut dupa casatorie sa caut ceva ,dar ..a venit bebe si am renuntat,iar de atunci sunt casnica...stau cu fetita acasa.
va multumesc ptr cuvintele frumoase adresate fetitei kiss
cum e viata aici...frumoasa...daca stii sa ti-o faci,cuvantul de ordine este"civilizatie 100%",i-mi place ca nu trebuie sa dai bacsis,ca peste tot ,functionarii publici i-ti vorbesc politicos(si sotul meu este functionar public),este o tara suuuper curata,oamenii sunt zambitori ,chiar ptr nimic in schimb.La orice magazin esti "client=dumnezeu(la ei)",la noi nu va fi niciodata asa...am mers la un market in RO la cumparaturi si am ramas :shock: de cum mi-au aruncat casierele produsele,in timp ce le scana...yadaaa,de parca mi le dadea gratis...ori aici ti se pleaca ,capul de 4 ori pana pleci... clap
gata ca m-am lungit...va mai astept cu intrebari daca aveti...o duminica frumoasa!
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 1:39 am

raachan daca pot spunemi si mie cateva vedete populare peacolo:))spre exemplu daca stii cv despre ce mai face artista koda kumi prim ultima vreme=))sorry dar sut obsedat de tot cei nipon:))
Sus In jos
Raachan
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 1:48 am

koda kumi...numele i-mi spune ceva,cred ca am vazut-o la tv,este cantareata? :?: ...mie i-mi place f mult enka...altceva nu ascult decat ocazional,la radio in masina...etc.scuze...ptr ca nu am putut raspunde la intrebarea ta japan
Sus In jos
cherry_blossom
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 239
Varsta : 22
Localizare : far away in tokyo
Data de inscriere : 07/07/2008

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 2:04 am

aaaaa....sorry I'm late *probleme tehnice*...

ma bucur foarte mult ca te-ai gantit sa ni te alaturi si speri sa-ti faci o gramada de prieteni noi...

povestea ta e impresionanta si chiar cred ca ii vei inspira mult pe cei care vor sa descopere cat mai mult aceasta tara superba....

:D ja ne!
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 2:26 am

ok nui nimic sorry si eu ca tiam pus intrebari ciudate:))
Sus In jos
Makoto Shimura
Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 2:48 am

welcome !
Bine ai venit pe forumul nostru si sper sa te simti "ca acasa" aici. Varsta nu conteaza. cheers Oricine e bine-venit ^^
Cum ai zis si la inceput, e adevarat! Si nu numai in cazul Japoniei. Intotdeauna, daca vrei ceva in viata trebuie sa ai VOINTA in primul rand. Daca nu, you fail. ^^ Multi renunta pentru ca li se pare "imposibil de realizat" sau "limba prea grea" si e kinda sad.

Poti sa pui poze cu fetita ta pls? Vreau sa stiu daca seamana mai mult cu mama sau cu tatal lol Sunt foaaarte curios lol (din fire).

Cam asta e tot. Happy posting! smile
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 2:51 am

Yokoso Raachan! cheers ma bucur sa te vad pe aici
ai o fetita foarte foarte draguta! inlove sa-ti traiasca!!!ce norocoasa esti ca locuiesti in Japonia .. sper sa ajung si eu ca tine...de fapt nici nu pot sa ma imaginez locuind in romania la 30 de ani No
am citit cu drag randurile despre Japonia :onigiri: ..mda..stiu cum e>.< de fiecare data cand merg la un magazin/restautant/coafor etc si vad cu cata sila sunt tratati clientii...incerc sa supravietuiesc repetandu-mi mereu ca trebuie sa ajung in japonia sa scap de aici:))>.<

o intrebare..stii vreun site pe net unde se poate asculta muzica traditionala japoneza?

genki de ne

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Raachan
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Dum Iul 26, 2009 7:21 pm

multumesc de primire tuturor kiss
Midori,i-mi cer scuze dar nu stiu nici un site unde sa poti asculta muzica tarditionala japoneza,eu caut pe you tube sau trilulilu...altceva :roll: ,sorry
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hallo everybody!   Astazi la 5:20 am

Sus In jos

Hallo everybody!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: