Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

one piece

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
karina
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 32
Localizare : japan
Data de inscriere : 23/06/2009

MesajSubiect: one piece   Mar Iun 23, 2009 12:42 pm

a vizionat careva one piece?http://ro.wikipedia.org/wiki/One_Piece
primul episod il pute-ti vedea aici ,sunt super interesante si comice

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.japonia-romania.com/forum.htm
fumoffu
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 25
Data de inscriere : 27/02/2010

MesajSubiect: Re: one piece   Sam Feb 27, 2010 11:06 am

Am ajuns zilele trecute la zi cu One Piece si trebuie sa spun ca este un anime de nota 10. Este un anime de aventura clasic, relaxant si cu multe faze comice. Daca ajungi sa-l urmaresti cu atentie si sa il simti,la un moment dat iti vei dori si tu sa faci parte din echipajul lui Luffy..
Anyway e un anime awesome. Il recomand la toata lumea..^^Nu va speriati de grafica, pentru ca grafica evolueaza dupa cum inaintezi in episoade.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
GeaR_SecanDo
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 21
Data de inscriere : 25/08/2010

MesajSubiect: Re: one piece   Mier Aug 25, 2010 6:00 am

eu am vazut one piece as la ultimu episod 463 :> :D ai dreptate e foarte fain animeu :P
Sus In jos
johny26
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/08/2010

MesajSubiect: Re: one piece   Sam Aug 28, 2010 6:30 am

eu am vaz toate episoadele si pot sa spun ca e cel mai reusit anime
Sus In jos
Yami
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 22
Data de inscriere : 13/06/2011

MesajSubiect: Re: one piece   Lun Iun 13, 2011 10:59 am

Eu sunt la zi cu One Piece!E cel mai EPIC! anime vreodata...le intrece cu usurinta pe celelalte anime!Personaje complexe, story line la fel, glume din plin si mai ales sunt amuzante, drama , actiune tot ce vrei si tot ce si-ar dori un fan anime sa vada...desigur lipseste romance (iubire intre 2 persoane) dar hey! cine are timp de iubire cand Marina e in spatele tau si in fata e o insula care abia asteapta sa fie cercetata!^^ as dori sa vorbesc cu mai multi fani OP daca vrea cineva sa-mi dea un P.M si voi da idiul
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: one piece   Sam Iun 18, 2011 10:54 pm

pe site'u care ma uit io la naruto si bleach este si one piece da nu ma uit la one piece sunte prea multe episoade dar credca o sa ma uit ca altceva nam ce face .... mai mult stau in casa si ma joc
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: one piece   Joi Iun 14, 2012 8:20 pm

:))
cred ca Oda vrea sa atinga recordu' de 1.000 de episoade :)) and beyooond O_o.
dar este interesant,clar,eu cel putin nu m-am plictisit si asta e ceva cand are peste 500 de episoade ...
nu cred ca este cel mai epic si nici cel mai bun anime ever dar cu siguranta unul ce merita vazut,i approve! cheers
si as vrea sa mai zic ceva,Akira Toriyama a inspirat o gramada de manga si anime,e fapt cunoscut,(doragon borru forever) si unii artisti au si recunoscut - Dragonball i-a inspirat,artisti precum Masashi Kishimoto-creator of Naruto/Naruto Shippuuden,Tite kubo-creator of Bleach dar si Eichiro Oda-creator of One Piece.
si-mi plac toate,mai ales Naruto/N. Shippuuden si One Piece dar dintre toate mi se pare ca cel mai bine se observa la One Piece,influenta DB. :-?,Luffy ,pe bune,zici ca e un Goku mai idiot :)),un kid Goku,asa era Goku cand era mic,idiot clar erau atatea lucruri pe care nu le stia xD dar in timp s-a maturizat s-a casatorit :)) a devenit mai destept, pe cand luffy e mereu idiot,mereu copil si uneori parca ar fi o reflexie a lui Goku,la anumite faze din anime parca-mi aparea imaginea lui Goku cand il vedeam :/ si seamana si la aspectul fetei,sau mi se pare,au caracter asemanator oricum.
de exemplu era o faza in anime atunci cand incercau sa o salveze pe Robin din mainile Guvernului,si Luffy era pe cladirea aia,urma sa se lupte cu Bruno,tipu' ala de putea deschide usi,si inaintea luptei incepuse sa se incalzeasca,sa faca intinderi de maini,picioare :)),nepasator,ca si cum era o joaca,pe cand Bruno ala era serios si chestii.
atunci am vazut imaginea lui Goku :)),asa e si el,inaintea luptei cu Freeza de exemplu incepuse sa se incalzeasca si Freeza ii spunea ca o sa se lupte cu o singura mana la care Goku, "oooook do whatever u want,but i doooon't recommend it! " *keeps stretching*:))
si amandurora li se activeaza creieru' cel mai mult cand se lupta :)),atunci devin seriosi si-ti dai seama ca nu-s chiar asa idioti cum par :))
de ex. luffy in lupta cu Crocodile s-a prins de slabiciunea lui Croco pentru apa.
iar Goku chiar pare inteligent in Dragonball Z uneori cu argumentele pe care le aduce in lupta.
mi-a placut cel mai mult cum i-a raspuns lui Freeza in lupta lor,dupa ce devenise super saiyan

inteligent raspuns adica nu te-ai astepta la asa ceva de la Goku,cel putin nu cand era mic =))
i-a pus capac lu' Freeza m-tabako \m/

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: one piece   Vin Iun 15, 2012 12:39 am

Hmm sunt la zi cu one piece ... desi pana saptamana trecuta deja incepeam sa ma enervez cand vedeam episoadele cand Jinbe le povestea tuturor despre vremea cand traia Otohime ... Cel mai sad moment din One piece ar fi moartea lui Portgas D. Ace (fratele lui Luffy) , am gasit pe yt un video care este pur si simplu genial crab14
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: one piece   Vin Iun 15, 2012 1:16 am

cu siguranta ala este cel mai trist moment,pentru Luffy si ceilalti care-l cunosteau si tineau la Ace.
si eu l-as pune pe locul 1 ca cel mai trist din intreg anime :-?
al 2-lea cel mai trist moment dpmdv. este momentul cand se intoarce Nami in satul ei incercand sa opreasca multimea de oameni care vroiau sa-l atace pe Aarlong(clar neavand nici-o sansa si fiind constienti de asta :-j,like sheeps to the slaughter,probabil s-au gandit ca mai bine mor in lupta,cu mandrie,decat sa traiasca in frica,fara libertate)
dar nereusind cade la pamant si incepe sa planga,dupa care in disperare ridica pumnalul de pe jos si incepe sa zbiere si sa si-l infiga in umar,in locul unde avea tatuajul cu emblema lu' Aarlong,cand apare Luffy si-i prinde mana,si tot aici incepe si primul moment super epic din anime,primul moment in care Luffy devine foarte serios si prima lupta badass,episoadele dinainte au avut lupte pana aici si mi-au placut dar arcul lui Nami a fost primul cu adevarat bun si epic din anime :>,gave me chills,l-am vazut de mai multe ori :))
si cand ii pune palaria de paie pe cap lui Nami,dupa ce ea ii cere ajutorul,ea care tot spunea ca uraste piratii (si e genul de tipa dura care se descurca si singura,nu ar cere ajutor altora mai ales,la momentul ala,unui pirat) a avut incredere in el ,si e si un clip scurt dupa ce-i pune palaria pe cap cand arata ce i-a spus lu' Buggy atunci cand s-au luptat,punandu-si palaria pe cap ii zice "Don't touch my treasure",mno cei care se uita stiu ca palaria aia e suuuper importanta pentru el si i-o pus-o lui Nami pe cap.
deja o considera un nakama xD,incredere deplina,moment super epic,si dupa THE EPIC WALK!! m-tabako pe muzica aia super epica :/
yup,good moments :))
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

MesajSubiect: Re: one piece   Mar Mar 26, 2013 10:36 pm

Eu sunt la ep 165 din One Piece :(( si mie ciuda ca nu mai sunt uploadate ep pe trilulilu pt ca peteava nu mai accepta videoclipuri mai mari de 20 min :((
One Piece merita vazut :D e comedie multa si actiune e foarte tare :D
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: one piece   Mier Mar 27, 2013 12:34 am

ia d-aici

http://www1.watchop.com/one-piece-episodes/
Sus In jos
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 25
Localizare : Cluj[temporar]
Data de inscriere : 05/11/2011

MesajSubiect: Re: one piece   Vin Mar 29, 2013 1:15 am

M-am uitat la primele 3-4 episoade dar nu m-a prea prins, mai ales ca stiu ca are sute de episoade deja[daca nu mai multe chiar]. Totusi ma gandesc sa ii dau o sansa la sfarsitul asta de saptamana, macar primele 10 episodea. Poate va deveni actiunea mai interesanta. Mersic de link Zzzzzzzzzzzzzzbang. :]
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: one piece   Vin Mar 29, 2013 2:36 am

da,asta zic toti si eu am spus-o.
One Piece are un inceput foarte slow si animatia nu este foarte marfa :/ dar totul devine mai bun pe parcurs. asta e unul din punctele slabe ale seriei,un inceput slow ce nu prea atrage lumea si iti vine sa te lasi dupa cateva eps.
doesn't have a strong hook,adica este ok si cum am spus,daca rezisti primele episoade va deveni mult mai bun,it has its moments xD,dar inceputul e slab.
adica stii cand te uiti la un anime,incepi si esti la primul episod,ala e baza,ala-ti formeaza o idee despre cat de bun e and stuff,de exemplu cand m-am uitat la primul episod naruto acum cativa ani abia aflasem de serie,am fost atras maxim,dupa primul episod eram gen "can't wait to see what happens next!",are un inceput puternic ce atrage lumea si te face curios B-).
One piece,not so much.
alt punct slab,sau poate nu,depinde cum vezi lucrurile,este faptul ca este luuuuuuuuuuuuuuuung,momentan cred ca e pe la episodul 580 si ceva,nu stiu sigur :/,nu multi indraznesc sa se "aventureze" :)),si citisem un interviu cu Oda Eichiro,in care spunea ca va mai dura vreo 10 ani sau mai mult acest anime =)),va depasi 1.000 si va intra in Guiness book world of records for the longest anime series ever. :))
in fine,sfatul meu e sa-i dai o sansa,sa rezisti pentru ca odata ce ajunge la Aarlong Arc,it gets awesome! este primul arc major din serie :-?. si prima lupta adevarata.
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

MesajSubiect: Re: one piece   Lun Apr 01, 2013 2:41 am

Dap aia e pe la ep 60 si ceva nu? dupa ce se bate cu omu rechin de acolo incepe adevarata aventura ^^ merita vazut e foarte tare dupa parerea mea . merita incercat mai ales ca e on-going ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: one piece   Astazi la 9:28 pm

Sus In jos

one piece
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Anime-
Mergi direct la: