Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

make-up

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Hime Lavulin
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 18
Localizare : Oradea :D
Data de inscriere : 15/07/2011

MesajSubiect: Re: make-up   Dum Aug 28, 2011 3:34 am

Gyaru are multe sub-categorii. Fiecare sub-categorie are propriul ei stil de machiaj. Cum s-a spus si mai inainte la ganguro ca trebuie sa ai pielea inchisa la culoare si parul blond sau porocaliu si se foloseste machiaj alb pentru pleoape si actibilduri pe fata.
In fine, nu trebuie sa credeti ca toate sunt extremiste din Ganguro, daca vreti sa aflati mai multe ca de exemplu cititi revista Egg. Eu in aceea am gasit multe poze cu Ganguro. bravo

Poza asta mi-a placut in special, mi s-a parut haioaosa:

Cat despre Hime Gyaru este exact invers. :) Pielea sa fie deschisa la culoare iar parul cu cat este mai mare cu atat este mai bine. Si binenteles acele unghii false care in Japonia devine o arta.

In fine, pentru a va machea Gyaru aveti nevoie de ( in mare si dupa cercetarile mele )
~ Genele false
~ Trusa de machiaj
~ Unghii false
~ Lentile de contact ( optional )

P.S. : Stiu ca majoritatea celor ce urmeaza Hime Gyaru isi cumpara lentile de contact ce le face ochii capuri pentru a arata mai natural. blush2 De asemenea Ganguro nu mai este un stil comun, a inceput prin 1990 si ceva parca si s-a terminat prin 2000. Multi considera Ganguro a fii foarte urat dar hai sa recunoastem, macar ele nu se confunda cu restul femeilor ce se machiaza aproape la fel. boxing cheerleader

Mie personal imi place Ganguro, nu ca l-as adora dar mi se pare foarte creativ.
De asemenea ador Gyaru si merg pe Casual Hime si Gyaru key. kanpai
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://konakonayaay.blogspot.com/
Hayuki
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 18/11/2011

MesajSubiect: Re: make-up   Mier Noi 23, 2011 9:20 am

kyaa T.T ador stilul de machiaj al gheiselor si desigur celelate stiluri ! smile
insa ganguro e un stil (parerea mea) pt cei care chiar vor sa iasa in evidenta (sau pur si simplu li se potrivesc/le place ) great
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

make-up
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Stilul de viata-
Mergi direct la: