Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Twilight

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Twilight   Vin Apr 24, 2009 7:51 pm

Regia:Catherine Hardwicke
Cu:Kristen Stewart, Robert Pattinson
Gen:Drama, Fantastic, Romantic, Thriller
Durata:122 minute

Viața unei adolescente pe nume Bella ia o turnură diferită din momentul în care se mută în orășelul Forks-Washington, pentru a locui cu tatăl ei. Inițial, totul i se pare deprimant, pentru că trebuie să se acomodeze cu noua locuință și cu noii colegi, însă la scurt timp îl întâlnește pe misteriosul și seducătorul Edward Cullen. Acesta se îndrăgostește de ea, însă are un mare secret de ascuns, care le pune în pericol relația - el și familia lui sunt vampiri, care au renunțat totuși la vânatul oamenilor. Bella află secretul lui, dar nu realizează că își riscă viața continuând această relație. Totul se complică atunci când dușmanii vampiri ai familiei Cullen apar și încearcă să o vâneze pe Bella. Va putea oare Edward să o protejeze și să se abțină el însuși de pofta pe care i-o provoacă mirosul ei?
(copy-paste de pe cinemagia.ro)

Sigur au vazut multi acest film..
Eu l-am vazut dupa ce citisem vreun sfert din carte(si sub indrumarile insistente ale mai multor persoane), si nu m-i s-a parut asa mirobolant cum auzisem...o ingramadeala de faze, taiate si scurtate de unde au putut. Cartea(in engleza cel putin) e mult mai buna. Vizualizez fazele si nu mai am nevoie de niciun film.
Alte pareri?

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
black_wings
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Sam Apr 25, 2009 12:46 am

blobflower wow nu ma asteptam ca cineva sa deschida subiectul .......twilight e filmul meu preferat ...la noi in liceu e o adevarata manie ....cred ca fiecare fata a vazut macar o data filmul ....multe dintre noi lau vazut deja de 8-9 ori blobtongue ...sunt obsedata de Edward :blush1: pana acum am citit Twilight, new moon si eclipse.(intradevar e mult mai buna varianta in engleza dar e dificil sa citesti de pe pc)....abia astept si urmatoarele 2 carti ....si evident nu prea mai am rabdare pan se laseaza urmatorul film in noiembrie....ceea ce e mai frumos e ca dupa ce am citit toata cartea am avut fluturasi in stomac cel putin o luna bravo mi se pare cea mai frumoasa poveste de dragoste great
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animetears.topgoo.net/index.htm
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Twilight   Sam Apr 25, 2009 10:58 am

da si la noi in liceu la fel crazy daca cineva zicea ca nu l-a vazut sarea toata lumea: ceeee???cum adica??? nu l-ai vazut???
sunt draguti actorii din film^^imi plac ochii lui Edward:))
cartea a4a a aparut...a citit-o var-mea...mai sunt 2?@_@ nasol cititul pe comp:| mai ales ca eu am mai inceput alte 2 carti:)) dar tot nu ma las pana nu le citesc si p-astea pe toate

inlove mel astea sunt super^^

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
black_wings
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 18/02/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Dum Apr 26, 2009 2:40 am

da ....sunt arhicunoscute acum cu filmul astonished ....iar melodia pe care a cantat-o edward in film a devenit sonerie pentru telefon crazy .....a devenit o daevarata manie..si cartea a patra o poti citi doar de pe pc ...in romana apare in septembrie daca imi amintesc si e partea cea mai interesanta happy .....Spoiler!bella are un copil cu edward bravo o astept cu nerabdare ...acum am inceput cea de a treia parte

Admin: spoilerele se scriu mai mic..sau intr-un fel care sa nu se vada de cei care n-au citit si voi sa afle singuri :D
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animetears.topgoo.net/index.htm
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Varsta : 23
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Joi Iun 11, 2009 7:39 am

In sfarsit am vazut si eu acest film.L-am vazut cu cateva prietene,am vrut sa vedem de ce e asa obsedata toata lumea de el......Dar totusi am asteptat sa treaca putin curentul si l-am vazut deja dupa ce toata clasa il vazuse :D .Ce sa zic,a fost frumos in mare parte,desi Bella e foarte ciudata O.O''' mai ciudata ca vampirii,iar apoi totul s-a desfasurat foarte repede.......s-a indragostit mult prea repede de Edward.Trebuie sa citesc si cartea ca sa inteleg mai bine....

Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Vin Iun 12, 2009 11:47 am

L-am vazut acu cateva luni in urma. Filmul e bun (felul in care e regizat, jucat, efecte etc.) dar nu prea ma impresioneaza povestea. E cam banala: o dragoste clasica dintre un vampir si o femeie.
Cartile nu cred ca le voi citi. Am auzit ca modul in care sunt scrise este fain dar nu sunt asa de entuziasmat de poveste.
Concluzie: merge. lol
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Fluffymochi
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 206
Localizare : in universul Japoniei ^^
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Twilight   Dum Iun 14, 2009 11:29 am

cred ca l-am vazut de vreo 6-7 ori :d mi-a placut la nebunie :X Robert Pattinson :X:x
Sus In jos
cherry_blossom
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 239
Varsta : 22
Localizare : far away in tokyo
Data de inscriere : 07/07/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Mier Iun 17, 2009 8:35 pm

imi place povestea si filmul , i general mie imi plac povestile cu vampiri...

demo imi placea mai mult cand twilight era doar o carte noua, meaning atunci cand nu stiau multi despre ea, mi se marea mult mai speciala, dar nu am nimic cu ae nici acum... ramane ft tare.

si aparent se zvoneste ca ar aparea candva in viitor un anime Twilight...cum ar fi ala?
:scratch:
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 91
Data de inscriere : 07/04/2009

MesajSubiect: Re: Twilight   Lun Aug 24, 2009 5:02 am

mia placut asa mult bella:))si nu e ciudata doar ca nu e vreo pitipoanca ahtiata dupa roz Suspect imi plac fetele mai ''obscure'':)) care nu fac asa cum spune turma:|si bella e exact genul ala...si sa fim seriosi nu orice femeie poate deveni iubita unui vampir doh:|si se pare ca faza cu twilight anime a fost doar o gluma :)
Sus In jos
happy_berry
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 191
Localizare : in pat la Miura Haruma :]]
Data de inscriere : 08/02/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Lun Noi 30, 2009 11:53 am

Super film. Lam privit de mai multe ori shi nu ma satur. Curind voi privi shi a 2-a parte. Cine vrea cartile pot sa le trimit prin skype )
Sus In jos
vampiras
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 27
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 22/07/2010

MesajSubiect: Re: Twilight   Vin Iul 23, 2010 8:08 am

Poate o sa va suparati pe mine dar este o prostie de film. Eu nu m-am uitat la el dar a fost de ajuns sa vad trailerul si m-am lamurit. Sunt super fan vampiri iar filmul asta isi bate joc de ei. Nu inteleg ce e asa de interesant la el ca ajunge in topuri, nu are nimic spectaculos. In primul rand un vampir care nu e afectat de soare nu se mai cheama vampir chiar daca are puteri supraomenesti. La fel si in Vampire Diaries dar nu comentez aici despre el.
Celor carora va placut ma bucur dar nu va inteleg
Numai bine
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Twilight   Vin Iul 23, 2010 8:14 am

dar sunt afectati de soare:-? dupa cate am citit in prima jumatate din prima carte:))

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
vampiras
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 23
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 22/07/2010

MesajSubiect: Re: Twilight   Vin Iul 23, 2010 9:04 am

Un vampir daca iese in soare este distrus dupa cum stim
Sus In jos
Chibi
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 278
Localizare : Far away...
Data de inscriere : 21/07/2010

MesajSubiect: Re: Twilight   Vin Iul 23, 2010 9:09 am

Asta stiam si eu , dar Twilight a facut o exceptie .
Sus In jos
Shizuko
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 28/07/2010

MesajSubiect: Re: Twilight   Mier Aug 04, 2010 7:40 pm

Am citit cartile si mi se par destul de intresante si se citesc foarte usor :))
Filmul, sincer nu mi-a placut.Cum a spus si Midori "o ingramadeala de faze, taiate si scurtate de unde au putut"
Am inceput sa ma uit si la al doilea dar pe la jumatate m-am plictisit de moarte,pt ca stiam ce sa va intampla, si nu m-am mai uitat.
Poate o sa va suparati dar dupa parerea mea Kristen Stewart joaca fooarte prost astonished
Sus In jos
~Kumiko~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 21
Localizare : mangalia,constanta
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: Twilight   Dum Mar 20, 2011 9:22 am

well,a 3-a si a 4-a carte au fost mai interesante,dar mi separ destul de..slabe
adica e ceva de duzina,daca stam sa ne gandim la carti precum "cronicile vampirilor" sau"jurnalele vampirilor"
cat despre filme,ecranizarea cartilor..nu stiu ce sa zic...mie cel putin nu imi place bella,ma plictiseste,mi se pare liniara si enervanta la un moment dat.
dar asta sunt doar eu.am vazut ca a prins la public,era o frenezie totala acum cam un an.
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Twilight   Sam Iun 18, 2011 11:16 pm

am vazut toate 3 partile de la twilighht deabia astept partea 4-a breaking down :twisted: rock
este o comedie sa luat dupa twilight exact acelasi scenariu dar te pisi pe tine de ras daca il vezi razi cu hohote eu lam vazut acu 3 saptamani mi-am trezit parinti din somn atata am ras :))) Vampires Sucks asa este numele filmului trebuie vazut nota 10++
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Twilight   Mier Iun 29, 2011 9:30 pm

~Kumiko~ a scris:
well,a 3-a si a 4-a carte au fost mai interesante,dar mi separ destul de..slabe
adica e ceva de duzina,daca stam sa ne gandim la carti precum "cronicile vampirilor" sau"jurnalele vampirilor"
cat despre filme,ecranizarea cartilor..nu stiu ce sa zic...mie cel putin nu imi place bella,ma plictiseste,mi se pare liniara si enervanta la un moment dat.
dar asta sunt doar eu.am vazut ca a prins la public,era o frenezie totala acum cam un an.

stai linistita ca nu esti singura care crede ca twilight e un film prost. E mult prea siropos! Colegele mele erau atat de prinse de film incat numai despre asta vorbeau la scoala...iar eu nu intelegeam ce e atat de interesant? A, da, tipul e dragut...si ce daca? Ar trebui sa te uiti la un film pentru ca merit...nu doar sa-l vezi pe ala. Si pe langa asta, povestea e atat de plictisitoare...mie mi-au placut mai mult cronicile vrajitoarelor...dar gusturile nu se discuta. Parerea mea e ca fetele astea traiesc intr-o poveste continua de dragoste siropoasa...

Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 238
Localizare : Asia
Data de inscriere : 08/03/2009

MesajSubiect: Re: Twilight   Mier Iun 04, 2014 4:21 am

Excelenta serie Twilight nu mi se pare stralucita. Da am citit acum mult timp cartile, am vazut si filmele.
Pur si simplu au transformat niste fiinte mitologice, care sunt creaturi ale noptii, in personaje aproape invincibile, cu exceptia focului. onigiri2 
La momentul in care auzisem de serie, am zis, alt film cu vampiri facut de duzina. Nu au venit cu nimic nou. Sa zicem ca ultimul mi-a placut.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fantasia.forumgratuit.ro/forum
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Twilight   Astazi la 5:20 am

Sus In jos

Twilight
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Filme-
Mergi direct la: