Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Salut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Broken Star
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 21/04/2009

MesajSubiect: Salut   Mar Apr 21, 2009 8:22 am

Hellow lume!
Sa vedem.. am 14 ani, sunt din Alba Iulia, ma numeeesc, pai, ziceti-mi Broken Star ca deaia sunt nick-uri pentru forumuri lol!

Bun, pot spune ca nu stiu nimc despre Japonia si de aceea m-am inregistrat pe acest forum, ca sa-mi imbogatesc cunostiintele despre aceasta tara. Cultura, moda, mancare si ce o mai fii de stiut.
Imi placeau mult de tot anime-urile ceva timp in urma, dar acuma nu ma mai uit >.> poate imi puteti recomanda cateva siiii la vara o sa am pe ce sa-mi stric timpul. Aceeasi faza si cu manga-urile ^^

Ah! muzica. Ascult doar j-rock =D nu si j-pop si ce mai este (vedeti prostia?). Formatia mea preferata este D'espairsRay ^^
J-drama?! Nu m-am uitat in viata mea! si chiar acum, cat scriu asta, ma crap de rusine blobtongue
Puteti sa-mi recomandati =D
Voi incerca sa fiu activa =)

Ndareba
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ryokun
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 15/04/2009

MesajSubiect: Re: Salut   Mar Apr 21, 2009 8:30 am

Welcome ...

1. Daca vroiai sa afli cate ceva despre Japonia un simplu search pe wikipedia ar fi de ajuns ...
2. Japonia nu consta numai in cultura , moda si mancare .. dupa parerea mea .. astea ar trebui puse la umra ...
3. De ce nu te'ai mai uitat la anime'uri ? .. nu erai cool or stuff ?! ... e cam aiurea nu crezi ...
4. Imposibil sa asculti numai jrock .. sau daca stii numai 10 formatii de jrock se intelege .. nu asculti jpop pentru ca NU ai incercat ...
5. Din cate ai scris despre tine ... degeaba asculti D'espairsRay .. in afara de faptul ca arata bine ce stii despre ei? .. poti sa'mi numeri 20 de melodii de la ei .. fara sa dai niciun search ( oricum ar fi imposibil sa nu dai ... )
6. Ce intelegi prin activa ?! ...sa faci 300 de posturi intr'o zi numai sa vada lumea ca esti cool?! ...

P.S. : Anime'urile ... sa'ti strice timpul .. iti zic eu .. lasa'te de Japonia .. nu e pentru tine :))) ..

Off : Pentru' sefa' ... scuze ca sunt cam dur .. dar ma satur sa gasesc specimene d'astea in fiecare zi :)
Sus In jos
Broken Star
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Mar Apr 21, 2009 8:44 am

Buu chiar esti dur.

1. Uite ca nu vroiam sa dau search pe wiki
2. Deaia vreau sa stiu mai multe despre ea
3. Nu. Nu ma uitam ca sunt cool sau ceva, ma uitam deoarece imi placeau.
4. Nu ascult j-pop pentru ca nu-mi place, nu pentru ca nu am incercat.
5. Arata bine, dar si muzica pe care o fac ii geniala. Crezi ca sunt preferati doar pentru ca arata bine sau asa ceva? Si da, pot sa enumar destule mel de la ei.
6. Nu :)) ar fii imposibil (cel putin pentru mine). Vroiam sa spun sa incerc sa bag un post, cel putin, pe zii si sa nu ma car dupa 3 zile ( vad ca tu asta iti doresti).

Sper ca nu o sa mai gasesti specimene ca mine pe nicaieri. Doare, asa este?
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Salut   Mar Apr 21, 2009 8:56 am

*ignoring the rudeness>.<*

welcome
Yoroshiku Broken Star [nice to meet you]
Sper sa aflii cat mai multe despre japonia...sigur o sa gasesti lucruri interesante despre aceasta incantatoare tara...well nu-i nimic daca nu prea stii multe..totul are un inceput
Ganbatte! don't give up studying and searching for things about japan...am facut o data prostia asta dar datorita unor prietene am revenit la obsesia pt japonia..*phew*

o sa gasesti destule recomandari la anime/manga/dorame/muzica si ce mai vrei tu pe aici^^I highly recommend you to watch j-dorama!(especially the funny ones)...you should try j-pop too
Scuze de atata engleza...just felt like writting in english
@prea multe limbi@

Ryokun..I know it very well..i'm used to it^^we're trying to be kind...
minna...don't fight..it's against the rules!

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Ryokun
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Mar Apr 21, 2009 7:52 pm

Off : It's not fighting .. there's some little inoffensive questions ... :) ..
Sefa' ... forumu' chiar are nevoie de moderatori ca lumea .

Darling .. tu crezi ca ma agit pentru tine ?:)) ... ai incredere ... dreptate ...

1. Asta rezulta ca esti sedentara ... si in loc sa dai tu un search si sa cauti ce te intereseaza ... ai preferat sa intri pe un forum ca sa ti se dea mura in gura .. ce sa'i faci daca ai 'net in ziua de azi ...
2.N'ai inteles ce am vrut sa spun la 2 ... :| ...
3. Nici la 3 :))) ...
4. Demonstreaza ...
5. Ma bucur ca muzica lor ii geniala :| ... dar dat fiind ca este formatia ta preferata .. presupun ca muzica lor iti trezeste anumite sentimente ... anumite lucruri pe care le ai cand asculti muzica respectiva ...a fi genial nu inseamna a fi neaparat bun ... poti sa fii un geniu .. sa ai 10 pe linie peste tot ... sa fii la cel mai bun liceu din tara ... esti 1% dintr'o persoana .. care a citit mult ... poate prea mult .. si care si'a trait viata asa cum trebuie ...cam asa e si cu muzica ...degeaba arata bine si suna bine ..daca nu iti transmite nimic .. muzica nu consta doar in a asculta .. consta a simti ce asculti ..
6. Nu'mi doresc sa te cari in 3 zile .. ci imediat :))) .. oricum .. mai vedem noi :)
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Salut   Mar Apr 21, 2009 8:37 pm

Ryokun...da, moderatorii nu prea s-au mai ocupat si intra cam cu lunile :| o sa caut unul mai constiincios..daca nu, ma descurc si singura:-j
imi place ce ai scris la 5 :D

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Ryokun
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Mar Apr 21, 2009 8:38 pm

Am spus adevarul .. crede'ma ca sunt satul de pustoaice de 13-14 care nu stiu ce'i aia muzica ...
Sus In jos
Broken Star
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Mier Apr 22, 2009 12:57 am

Bine frate nu stiu ce-i aia muzica. Imi pare rau =(
Am decis sa raman si sa nu-ti fac tie pe plac :))
Presupun ca poti sa ramai pe forumul acesta si daca sunt eu, nu?
Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Varsta : 23
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Salut   Mier Apr 22, 2009 4:12 am

Welcome Broken Star! baloon
Trebuie sa intelegem totusi ca la inceput e normal ca fanii Japan sa fie mai bulversati si sa stie putine lucururi despre aceasta tara.Eu sustin ideea ca ei mai intai sa se documenteze si apoi sa intre si ei in discutii. cat .Oricum atitudinea lui Ryokun este dreapta si nu putem ca mereu sa trecem cu vederea unele lucurui si sa facem numai intampinari kawaii si dulci. :D .Am I making any sense? confused Anyway Yoroshiku and Have fun here ^-^

Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Mier Apr 22, 2009 6:35 am

Multumesc =)
Da.. poate am dat-o in extreme la faza cu "nu stiu nimic despre Japonia". Stiu ceva, dar cu siguranta nu mai mult ca voi >.>

Si cand ziceam ca sa-mi stric timpul cu anime-uri.. pai ma refeream ca intr-un mod placut, fain, util blabla.
Sus In jos
Ryokun
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Mier Apr 22, 2009 6:56 am

N'am zis de tine in mod special ..daca tu te simti .. pe tine sa te impusti :) ..

Edit : vezi .. nu sunt singurul care crede asta :)
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 91
Data de inscriere : 07/04/2009

MesajSubiect: Re: Salut   Joi Apr 23, 2009 3:42 am

bun venit broken star;))etoo....eu unu nu am nimic contra ta;))dar iti zic ca j-popul este o muzica foarte valoroasa la fel ca si k-pop...eu unu ascult acum numai j-rock,j-pop si k-pop si recent am descoperit k-rock.si culmea ca eu nu ascult despairs ray (trupa mea preferata j-rock este versailles)...anyway bun venit:)
Sus In jos
Broken Star
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Joi Apr 23, 2009 8:14 am

haha
Ma bucur ^^
Pai j-pop nu-mi place =D am scris. Am auzit de k-pop si k-rock si stiu de o formatie de k-pop, parca DBSK. Nu am ascultat inca formatii din Korea, dar am sa incerc sa vad cum sunt :)
Nu inteleg ce ii culmea la faptul ca nu asculti D'espairsRay. Fiecare cu gusturile lui ;) Stiu si de Versailles, le ascult din cand in cand melodiile =)
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 91
Data de inscriere : 07/04/2009

MesajSubiect: Re: Salut   Joi Apr 23, 2009 8:16 am

nu stiu cum sa zic...sunt prea morbizi;))eu prefer un j-rock fericit:))

Admin: fara mesengerisme onegai...incearca sa scrii normal,nee?^^
Sus In jos
Broken Star
Gaijin
Gaijin

MesajSubiect: Re: Salut   Joi Apr 23, 2009 8:25 am

ah ceva gen Oshare? :)) Oricum, Versailles nu sunt oshare =P dar ma rog, stiu ce zici.
Pai mie astia "morbizi", cum zici tu, imi plac mai mult :)

Dar au si D'espa cantece care sunt mai "fericite" sa zic asa, cum ar fi HORIZON
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Salut   Astazi la 1:20 pm

Sus In jos

Salut
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: