Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

buna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
kikyo
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 26
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/11/2008

MesajSubiect: buna   Vin Noi 28, 2008 10:52 pm

Hello hello baloon
Ma bucur f mult k in sfarsit am gasit un forum atat d dragutz si mai ales despre Japonia.
Ce pot sa spun despre mine?

Sunt innebunita dupa tot ce este japonez lol! cred k totul a inceput din copilarie, cu Sailoor Moon :(sailor): ...de atunci am ramas fascinata si mi-am zis k intr-o zi voi ajunge si eu in Japonia indiferent cat d greu ar fi...
Ink nu mi s-a indeplinit visul..dar "am doar 18 ani, sunt nebuna, iubesc si nu am bani":((

Nu va voi pliktisi scriindu-va detalii nesemnificative despre personalitatea mea pt k nu intereseaza p nimeni. Tot c conteaza e pasiunea noastra, aceea pt Japonia, si asta ar trebui sa ne faca mandri pentru k suntem diferiti de ceilalti. Eu una aja simt, desi recunosc, multa lume ia in bataie de joc acest lucru. Chiar nu ma intereseaza c crede lumea, e viatza mea, am visele mele si voi lupta sa mi l indeplinesc. BANZAAAAAAAAAAAAAI!

Sunt fericita k nu sunt singura care iubeste atat d mult o civilizatie...sper k tuturor sa ni s indeplineask visele...cine jtie, poate intr-o viatza anterioara am fost toti japonezi m-bata

See ya hello

Ps : k sa ma revansez k v-am pliktisit redau acest haiku (poem japonez de 14 silabe) despre fluturi

Spuma e floarea valului...
In zadar incearca sa se aseze pe ea fluturele!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Emma4ang3l
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 148
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/11/2008

MesajSubiect: Re: buna   Vin Noi 28, 2008 11:37 pm

hello there.. ^^ bine ai venit pe aici.. ;)) nu esti singura care isi doreste sa ajunga in Japonia si nare bani.. :D si eu vreau sa ajung, dar stiu ca 1 sapt cam asa, cu avionu, te duce undeva peste 3000 de euro >_< e cam mult dar sa speram ca nil vom indeplini :P
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: buna   Sam Noi 29, 2008 1:03 am

WELCOME
welcome

Foarte frumoasa prezentarea^_^ Si eu simt ca suntem diferiti fata de cei carora nu le place Japonia....si cred ca am fost japonezi intr-o alta viata lol
Sper sa ajungi in Japonia curand. Ganbatte!!!! Ti-ai facut vreun plan..cum sa ajungi acolo?;;)
Nice haiku^_^ avem un topic "Haiku" pe forum

hmmm some questions: asculti muzica japoneza? ce trupe/cantareti?
Te uiti la dorame? Daca da....care sunt preferatele tale
Cum ai aflat de forum?

Have FUN! HAPPY Posting! Sper sa-ti faci multi prieteni(#^_^#) blobflower

PS: nu vreau sa te sperii de la inceput cu regulile...demo...plsss incearca sa nu mai scrii cu "k", "d", "c" :P parca arata mai frumos scris normal blobtongue

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
kikyo
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 26
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/11/2008

MesajSubiect: Re: buna   Sam Noi 29, 2008 1:34 am

arigato arigato arigato arigato

Pai cum sunt intr-a 12-a , vreau sa-mi incerc norocul si sa studiez medicina la o facultate in Japonia...ar fi cel mai frumos vis care mi s-ar indeplini grin. Deja m-am apucat de tocit matematica, chimia si biologia :((

Imi place f mult muzica japoneza...gen Ayumi Hamasaki, mel mai vechi ("Heaven", "Dearest" etc) si alea trance(mxi-urile lui Ferry Corsten la "Naturally"), Aiko etc. La acestea s adauga si muzica koreeana.

Ma uit la jdorame precum si la kdrame...preferatele mele sunt Hana Kimi si Hana Yori Dango (sunt moarta dupa Shota Matsuda si Shun Oguri pucca*)...dintre cele koreene imi plac My Girl, Princess Hour si Coffee Prince. Filme : Shinobi, Memoirs of a Geisha, 200 Pounds Beauty ( superb filmul) si Death Note.(maj le-am urmarit p Mysoju blush2)...deja e prea lunga lista blobtongue

De site am aflat dand un search p Google:P

Happy posting si tie
See ya
Sus In jos
Makoto Shimura
Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: buna   Sam Noi 29, 2008 4:42 am

Welcome! welcome
Have fun and happy posting!
Sa iti faci cati mai multi prieteni si sa aflii cat mai multe!
neko
PS: Poezia din primul tau post nu este un haiku, desi este interesanta. Un haiku are 3 versuri cu masura de 5-7-5 sau 3-5-3 silabe.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: buna   Astazi la 3:48 pm

Sus In jos

buna
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: