Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

GACKT?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Molkisha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 88
Varsta : 28
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/11/2008

MesajSubiect: GACKT?   Lun Noi 24, 2008 11:31 pm

Cine a auzit de Gackt?
Cine i'a ascultat melodiile macar o data?
Cine este de'a dreptul fanatic(a) dupa el?

Cine nu, nu stie ce pierde!

Va ofer spre vizualizare cateva video-uri ca sa'mi spuneti ce parere aveti:
Acesta e cel mai recent video al sau:

Altele mai vechi:
Din ultimul turneu:

Concertul Drug Party din Koreea:

Asta sigur are sa va placa!

Mai punk:

Si gata, v'ajunge!

Data viitoare promit sa mai scriu cate ceva despre el, daca va place! Incerc sa'i fac cat mai multa publicitate in Romania.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.molkishastyle.blogspot.com
Molkisha
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mier Noi 26, 2008 9:55 am

Hmmm, de ce nu citeste nimeni acest thread? confused Este vorba de cel mai talentat artist al Japoniei la ora actuala! E cantaretz, instrumentist (stie pe putin 10 instrumente), actor, face arte martiale, stretching, danseaza, stie 5 limbi straine, ca sa nu mai spun ca la 35 de ani arata cu adevarat extraordinar, ca are simtul umorului, ca este modest si are un caracter foarte placut!!!

Where is your head girls?! HELLOOOO astonished
Sus In jos
Molkisha
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mier Noi 26, 2008 10:30 am

Bine bine, va pun si poze:

Sus In jos
aki
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 23
Localizare : Prin Iasi pe undeva
Data de inscriere : 17/06/2008

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Dec 01, 2008 3:26 am

Gackt-sama cheers
Scuze ca nu am vazut topicul pana acuma.

Intradevar, e unul dintre cei mai talenati artisti ai momentului, are melodii superbe, si arata foarte bine.
Am citit, cred ca in Jihaku(carete scrisa de el, despre el), ca a inceput sa cante la pian de pe la 3 ani(parintii il obligau). Apoi, prin liceu, a cantat la tobe, chitara si tot asa.
Era sa moara de cateva ori, si sustine ca de cand a avut o experienta ce "l-a adus aproape de moarte" (pe la 7 ani cred) a putut sa vada lucruri pe care oamenii normali nu le vad(norocosul).
Ii plac fetele feminine, si a fost casatorit o data, dar a divortat. Nu vrea sa aiba copii pentru ca nu doreste ca ei sa nu ii mosteneasca "puterile supranaturale" sau ceva asemenator.

Ar fi atat de multe de sups despre el :roll:

Prima melodie J-rock auzita a fost "Asrun Dream".Atunci il stiam doar de Gackt si nimic mai mult. Apoi, dupa ce am avut internet am dat de videoclipul melodiei "Returner" si m-am indragostit de el si vocea lui.

Melodiile mele preferate ar fi "Mizerable", "Vanila", "Last song", "Love leter", "Redemptition", "Lust for blood", "Soul of fire", "Neuromancer", "Lu:na", "Rain", "Longing", "Sayonara", si ar mai fi cateva :roll:

Am vazul si filmul "Moon child" in care joaca alaturi de Hide, si mi-a placut. :onigiri:

Ceva poze:

http://img92.imageshack.us/my.php?image=393903bu7.jpg

Citat :
Nu sunt fanatica dupa el, dar imi place mult, si din lipsa de ocupatie(cand aveam mai mult timp liber) am tot cautat informatii despre el si de aceea stiu ce am scris mai sus What a Face
Citat :
Incerc sa'i fac cat mai multa publicitate in Romania.
Hei, daca ai nevoie de ajutor spunemi ;) . Si eu vreau ca mai multa lume sa stie de el, asa incat poate data viitoare cand vine in Romania va sustine si un concert :roll:

Ja ne!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Molkisha
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Dec 01, 2008 10:14 am

Aleluia! cheers

Da, ar fi extrem de multe de zis!
Si e enervant ca cei de la revistele pt tineret (gen Bravo, Popcorn) nu'i fac publicitate cat ar trebui, sustinand ca "vezi doamne, nu sunt destule cereri" fara sa realizeze ca nu sunt cereri pt ca nu stie lumea de el, TOCMAI pentru ca NU apare in reviste!!!!

Anyway, in vara lui 2009 va iesi un film numit Bunraku, in care e personaj secundar, deci un rol f important intr'un film de Hollywood, si care a fost filmat in totalitate in Romania! Enjpy!
Sus In jos
Psycho
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 08/09/2008

MesajSubiect: Re: GACKT?   Vin Dec 26, 2008 11:11 am

mie mi se pare ca mai toti fanii anime/j-rock stiu de Gackt :) Si tind sa cred ca fanii lui sunt mai numerosi decat cei ai lui Miyavi... Whatever, astept posterul cu Dir en Grey. (sper sa publice odata unul...). In Popcorn n-am vazut decat un articol cu el, si ala vechi...
Sus In jos
moon child
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 31
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/08/2008

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mier Ian 14, 2009 10:11 am

hey , sashiburi ; sorry de absenta ; s-au intamplat multe.
hmmmm nu stiu sigur daca Bunraku s-a filmat in totalitate in Romania dar cu siguranta s-a filmat si aici. stiu sigur pt ca o fosta colega de-a mea a aparut si ea in film (rol insignificant cum dupa spusele ei) si a avut onoarea de a-l cunoaste pe gackt in persoana bikkuri a zis ca este un gentelman desavarsit , saruta mana fetelor cand face cunostinta cu ele , si , spre deosebire de "constipatu ala de josh hartnet caruia i-a ajuns faima la cap" este un tip super de treaba si sociabil. :blush1: just as expected from gackt sama
partea nasoala a fost ca la momentul in care l-a cunoscut habar n-avea cine e si cat e de faimos in Japonia (desi eu o bombardasem cu poze si informatii despre el ; but did she listen? NOOOOOOOOO ) chestie care ma face sa cred ca viata nu e corecta deloc ; eu n-am apucat nici macar sa-l vad in trecere si ea a jucat alaturi de el si au vorbit etc bawling : :nopo***:
poate totusi e mai bine asa ; eu cred ca as fi cazut pe spate cand as fi vazut despre cine e vorba si m-as fi facut complet de ras atsui
Sus In jos
Kamijo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 91
Data de inscriere : 07/04/2009

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Iul 20, 2009 6:27 am

gackt-sama=p~il ador,sunt megafan,iubesc orice e legat de gackt:xam toata discografia:))intrun cuvant sunt FAN!!!
Sus In jos
Nephilim
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Orchestra of Rain
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: GACKT?   Sam Aug 01, 2009 1:18 am

Gackt a fost mereu unul dintre j-rockerii care mi-au placut foarte mult si cred ca e cam greu sa nu-ti placa macar o melodie, un PV sau ceva la el. Mie imi place totul, chiar daca uneori poate parea enervant, mie nu mi se pare asa lol. Melodiile care imi plac foarte mult sunt Redemption; Vanilla; Mizerable; Jesus; Flower; Todokani Ai to Shitteiru no ni Osarekirezune Aishisuzuketa [*head desk* & yay for copy/paste]; Oasis; Love Letter; Last Song; Returner ~Yami no Shuen~; Lust for blood si altele, la fel si aici nu sunt in ordinea in care imi plac. Oricum nu pot zice ca sunt cine stie ce obsedata sa tin nu stiu cate poze cu el in comp sau mai stiu eu ce. Oricum imi plac foarte mult si versurile pe care le scrie. Cred ca mereu mi-a placut mai mult in perioada solo decat in cea de la Malice Mizer, desi imi place foarte mult si acolo, parca vocea lui suna mai altfel solo si dupa parerea mea mai bine.
Anyway nu am stat sa caut zvonuri sau mai stiu eu ce despre el pentru ca nu ma prea intereseaza ma rog. Pur si simplu omul asta e genial XD
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/Loopain
1Sakura
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 3
Localizare : http://gackt.heavenforum.com/
Data de inscriere : 21/10/2009

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mier Oct 21, 2009 8:03 am

Nu stiu daca am voie sa fac asta...dar daca nu e bine puteti sterge mesajul si imi puteti spune daca era un topic unde aveam voie :)
Astfel...pt doritori de a-l cunoaste sau fani: http://gackt.heavenforum.org/
Nu va asteptati la prea multe fiindca este la inceput :)
Sus In jos
Miyako
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 21/01/2010

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Ian 25, 2010 10:08 am

GACKT!!!
Sunt fana...fanatica as putea spune lol!
Nu imi vine sa cred ca sunt atat de putini cei care au postat aici!!! bawling
Este artistul meu preferat...dintre tot artistii din lume nu doar dintre cei japonezi.
Melodii preferate : hmmm...toate blobtongue (fara sa exagerez)
Haide sa va postez si eu cateva poze (dintre cele peste 2000 pe care le am)...sunt mai noi:

deocamdata atat...daca mai vrea cineva si altele,spuneti-mi!

Sa pun si cateva videoclipuri...poate daca veti cunoaste mai bine muzica lui veti ajunge sa il iubiti si voi:

Sus In jos
Ritsuka
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 52
Localizare : --- beside you
Data de inscriere : 27/01/2010

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mier Ian 27, 2010 11:07 am

Trebuie sa recunosc, la varsta pe care o are, arata chiar foarte bine. Desi, nu stiam ca stie sa cante la atatea instrumente.

Cadou de la mine, in cazul in care nu l-ati mai vazut pana acum. Nu ca are o casa atat de.. de.. uimitoare? :o3. Pe mine colectia aia de manga ma atrage cel mai mult..
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mier Mar 24, 2010 3:32 am

aham, nice house
are voce draguta si imi ;lac versurile dar e ceva la el ce nu imi place si nu stiu ce
by the way: cati ani are?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
Descendant of the Rose
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 24
Data de inscriere : 25/03/2010

MesajSubiect: Re: GACKT?   Vin Mar 26, 2010 8:50 am

Molkisha a scris:
Cine a auzit de Gackt?
Cine i'a ascultat melodiile macar o data?

Cine nu, nu stie ce pierde!

Si gata, v'ajunge!

Data viitoare promit sa mai scriu cate ceva despre el, daca va place! Incerc sa'i fac cat mai multa publicitate in Romania.

Cat imi place reclama ta bravo

Gackt este un artist adevarat , chiar imi place stilul lui muzical ...

well eu stiam ca are 38 de ani worried but I'm not sure
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://miyavi-382.myforum.ro
hunnie_luv
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 576
Data de inscriere : 29/06/2008

MesajSubiect: Re: GACKT?   Dum Mai 23, 2010 6:36 am

Gackt-last song e melodia mea preferata, iar live e stunning
http://www.youtube.com/watch?v=C4zwp31tYOE
Sus In jos
Asuka
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 23/05/2010

MesajSubiect: Re: GACKT?   Dum Mai 23, 2010 10:13 pm

Nush de ce mi vine sa spun numai VANILLA??????? X))
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: GACKT?   Mar Iul 20, 2010 8:46 am

lol

ok...m-am mai uitat odata la vid...si am vazut detalii cum ar fi ALA ERA UN CRANIU????:o:o:o:o:O:O:O<3333

si draguta casa :-? asa nu stiu..."veche"

foarte misto :-?

si sabile alea <3si chestia aia ....Biblia si crucea :-? hmm...recunosc...are gusturi bune tipul :-? si se vede ca a citit MULTE manga la viata lui :O

totusi -.-" pacat ca a inceput sa cante asa nu stiu.....pop........... -.-"
Sus In jos
Dexlo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 61
Localizare : On top of a castle, next to a gargoyle with a dry sense of humor...
Data de inscriere : 23/08/2010

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Aug 23, 2010 5:51 am

Idolul meu! ^^ O mare influenta pentru mine :D Ii ador muzica, stilul, personalitatea si creativitatea. E foarte funny cand este invitat la emisiuni lol Face chestii gen: prinde o musca cu o mana in timpul unei conversatii lol , adoarme in timpul unei conversatii si la un pas de-a cadea de pe scaun XD are un aparat pentru a se perfectiona in a face sfoara, asa ca l-a pus pe un tip la o emisiune sa stea pe aparat si cu cat invarti maneta mai mult, cu atat ti se indeparteaza picioarele... am ras cu lacrimi cand Gackt l-a pus pe tip pe aparat si a invartit maneta de nu mai stia de el lol apoi a scos maneta si l-a lasat pe tip asa LOL... o alta intamplare ar fi cand a povestit ca atunci cand bea incepe sa rada din orice, urmat de un plans din orice si in final violentza.. la care unu din emisiune ii spune ca Gackt e un tip cu care n-ar vrea sa bea ceva XD lol
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: GACKT?   Dum Aug 29, 2010 7:56 am

=))))))))))))))))))))))))) stiu la ce ma uit maine =]]]

sincera sa fiu am vazut moon child si cu toate ca filmul chiar nu e comedie in unele momente radeam de muream =]]

trebuie sa recunosc ca e amuzant tipul =]] nu stiu daca l-ai vazut sau nu , dar pe mine m-a facut sa rad cu lacrimi momentul in care un tip i-a aruncat tigara aia si cand a vazut ca a prins-o avea un zambey pana la urechi =]]]]]]]]]]

cine i-a vazut expresia ma intelege =]]
Sus In jos
Dexlo
Ninja
Ninja

Localizare : On top of a castle, next to a gargoyle with a dry sense of humor...

MesajSubiect: Re: GACKT?   Dum Aug 29, 2010 10:53 am

L-am vazut =P mi-a placut super mult ^^ geniala a fost si faza cu Hyde cand este atacat de un tip si pus la pamant, apoi Hyde ii da una tipului de sare cateva etaje... se ridica Hyde, isi aprinde o tzigare si pleaca...apoi cade si ala =)))
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: GACKT?   Dum Aug 29, 2010 4:35 pm

daaa si aia =]]

au fost mai multe si la inceput eram ceva de genul "ha? O_o asta e japoneza sau chineza? iar e japoneza, iar e chineza O_O " =]]

Sus In jos
Dexlo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Aug 30, 2010 1:37 am

lol trebuie sa-l mai vad odata zilele astea lol
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Aug 30, 2010 2:33 am

Uite, tu esti fan, stii mai multe despre el, presupun. Imi dau seama ca nu il cunosti personal lol dar totusi, cum e tipul asta? Adica, nu vreau sa imi fac o parere gresita, face muzica buna, trebuie sa recunosc , si ar fi pacat. Ma refer la personalitatea lui and stuff like that :-?
Sus In jos
Dexlo
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Aug 30, 2010 5:03 am

Well, dupa cate emisiuni am vazut cu el si live-uri, intotdeauna face spectacol. A venit odata la un live, cu un cal pe scena si era imbracat in hainele lui Genesis (character din Final Fantasy, care a fost facut dupa chipul lui Gackt si tot Gackt este voice actor-ul pentru Genesis... deci are propriul lui character in genialul univers Final Fantasy). La una dintre emisiuni si-a aratat casa... am ramas fara suflare, are un fel de baie care zici ca e un sanctuar sacru si modern in acelasi timp, gen cum e monumentul ala mare din parcul Carol din Bucuresti. Are si momente funny de exemplu cand era la un concurs de biliard si urma sa bage o anumita bila in gaura si n-a nimerit si a tzipat tare "FUCK!!!" si-a ras toata lumea prezenta lol Pana acum 1 an si ceva, aproape 2, nu si-a facut publica varsta, si a pretins ca e un vampir nascut pe 4 iulie 1540 si de ziua lui, la un live, i s-a facut o surpriza si s-a adus un tort pe care scria Happy 467th Birthday XD dar nu de mult, si-a publicat anul oficial al nasterii lui (1973) si a devenit mai light sa zic asa... inainte avea o personalitate mai retrasa, nu prea vorbea dar cand vorbea chiar facea spectacol. Acum in general vorbeste mult mai deschis si zambeste mult mai des. Este implicat in tot felul de show-uri, seriale, filme, clipuri, reclame, etc. Cu siguranta printre cei mai populari oameni din Japonia si un adevarat idol nu numai pentru japonezi :D
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: GACKT?   Lun Aug 30, 2010 5:35 am

1.FINAL FANTASY!!!!!!!!!! de cand caut jocul ! ador povestea si tooot!
2. din cauza casei lui iubescc craniile -.-" mi s-a pus pata pe craniul ala pe care il are langa coletia aia imensa de manga. Video-ul e pe aici pe undeva =]] si trebuie sa recunoosc ca are gusutri foarte bune tipul :-?
3. =]]]]]]]]]]] la mine ami am putin si asta devina overused word =]]
4.asta e :-? 4 secole si ceva :-? arata bine pentru "varsta lui " =]]
5. deci cati ani are ? numai de matematica nu am eu chef acum -.-"
6. aham, light personality, nice, nice :]]

10x a ajutat ^_~
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: GACKT?   Astazi la 5:15 am

Sus In jos

GACKT?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus