Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Hana Yori Dango

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
vampiras
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 27
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 22/07/2010

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Vin Iul 23, 2010 7:16 am

Si mie mi-a placut foarte mult Hanazawa Rui lol inlove
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
lavyflory
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 23
Localizare : C-ta
Data de inscriere : 30/03/2011

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Joi Mar 31, 2011 4:16 am

a fost prima j-dorama pe care am vazut-o:X si ma cam indragostisem de matsujun pe atunci m-pu
Trebuie sa recunosc ca ma amuzau actiunile lui, felul de a se exprima si mai ales dificultatile in a vorbi corect...era asa de dragalas inlove
Sus In jos
Haruka
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 20
Localizare : Tokyo
Data de inscriere : 16/04/2011

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Sam Apr 16, 2011 10:37 am

Minunata dorama......nu ma asteptam sa imi placa asa de mult chiar de la primul episod dar cert este ca am vazut toate episoadele plus filmul in2- 3 zile ^^. Perechea Thukushi x Tsukasa este minunata si Matsumoto Jun este dulceee:X
Sus In jos
kawaiiwathermellon
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 19
Data de inscriere : 24/04/2011

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Mar Apr 26, 2011 1:02 am

Mia placut atat de mult aceasta dorama.Am vazut toate ep ieri si azi filmul,am plans putin...putin mai mult. Alaltaieri am citit despre ea si mam uitat vreo 15 min din primul ep (nu am putut mai mult ca era ora 2) iar in acea noapte mam culcat la 5 ,nu puteam sa mi scot din minte replicile si sa inventez eu unele noi... Iubesc Hana Yori Dango !!!!!!! inlove Prima oara am vazut parodia facuta de BigBang si nu am stiut de varianta japoneza ...http://www.youtube.com/watch?v=NcNutzB0YQA
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Sam Iun 11, 2011 9:56 am

Hana yori dango e prima dorama pe care am vazut-o :D
mi-au placut foarte mult ambele sezoane,dar filmul mi s-a parut cam aiurea(oricum m-a amuzat copios,a fost atat de aberant incat am ras mai mult decat la dorama)
personal,nu povestea de dragoste dintre makino si tsukasa m-a impresionat,ci prietenia celor patru(F4),iar dintre ei,in mod clar,il prefer pe rui(mi-a placut enorm personajul,dar in privinta aspectului,oguri shun a aratat mai bine in alte dorame).

Megumi
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 26
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/08/2011

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Lun Aug 22, 2011 9:52 pm

Si la mine a fost prima dorama pe care am vazut-o . Datorita ei am devenit mai innebunita dupa Japonia si dupa Jun Matsumoto lol!
M-a impresionat mult actiunea , iar personajele au jucat super! :D
Pacat ca nu prea exista povesti ca astea in realitate..un baiat bogat sa se indragosteasca de o fata de rand si sa ajunga la o dragoste adevarata .
Sa speram ca vor mai aparea multe seriale reusite ca asta! cheers
Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Varsta : 23
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Sam Aug 27, 2011 10:36 pm

Deoarece mi-a placut asa de mult aceasta dorama am inceput sa ma uit si la versiunea coreeana(Boys over flowers)ca sa fac o comparatie.Mi se pare ca lucrurile se petrec ceva mai repede ca in HYD,dar este la fel de funny!Multe scene sunt la fel,dar mai sunt si mici diferente,inceputul e total diferit,mult mai dramatic lol .Si numele lor sunt adesea confuze...poate pentru ca nu sunt eu obisnuita cu coreeana...Jan Di,Jun pyo,Jan hi :shock: .

Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Lun Ian 16, 2012 10:08 am

Hmmm...am vazut si eu versiunea coreeana si am incercat sa ma uit si la cea chineza-Meteor rain parca :-?? nu mai stiu exact cum se numeste pentru ca n-am putut rezista mai mult de 15-20 de min 8-| cel care juca rolul lui hanazawa rui mi-a creat traume:)))
Cat despre versiunea coreeana am avut si eu,ce-i drept,oarecare probleme cu numele,dar pe parcurs m-am obisnuit :)
Plusuri la boys over flowers ar fi ca actorii au fost mai frumosi,peisajele impresionante,dar calitatea interpretarii nu s-a ridicat la valoarea celei din versiunea japoneza,chiar daca asa cum spune si anaoha scenele au fost de multe ori mai dramatice ca in hana yori dango.
Mi-a placut insa foarte tare felul in care jan di ia masuri impotriva amneziei lui jun pyo,momentul a fost mai interesant decat cel dintre makino si tsukasa prinsi in mijlocul furtunii de zapada...in rest,in mare,episodul final m-a dezamagit pentru ca s-a terminat cumva prea repede,prea deodata,lasand multe semne de intrebare...
Dintre cei 4 mi-a placut Yi Jung(Kim Bum) <3

Mizuki
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 38
Localizare : Curtea de Arges
Data de inscriere : 20/01/2012

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Dum Ian 22, 2012 6:18 am

a fost pe youtube si chiar mi-a placut am vazut pe tot

Ultima editare efectuata de catre Mizuki in Dum Ian 22, 2012 8:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Black butterfly
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 238
Varsta : 27
Localizare : Asia
Data de inscriere : 08/03/2009

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Dum Mar 04, 2012 8:52 am

Azi am terminat de vizionat acest serial. E un amestec de drama si comedie.
Am vazut doar aceasta varianta. Mi-a placut cand au ramas blocati in lift, ea intarzia mereu la intalniri si Tsukasa era mereu imbufnat.
E un serial frumos care merita vazut si a doua oara.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fantasia.forumgratuit.ro/forum
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hana Yori Dango   Astazi la 1:22 am

Sus In jos

Hana Yori Dango
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: J-Dorama-
Mergi direct la: