Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Konban wa! Aterizez si eu xD

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Owaranai_Yume
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 29/07/2008

MesajSubiect: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 7:59 am

Ok...So...M-am lovit si eu de acest forum,cautand lectiile dupa care am invatat eu japoneza [ Nu va inchipuiti ca-s experta,inca mai am de invatat ^^ ]

Am vazut cateva fetze cunoscute pe aici,deci pentru uni nu voi fi chiar un element necunoscut. Okay,let's get started.

My name is Ana [cam simplu],am 14 ani jumate,imi plac anime-urile,si bineinteles Nihon & nihongo,altfel nu ma inscriam si aici.Pasiuni : Muzica in special,sa ascult,sa cant,sa compun s.a.Imi place sa scriu fanfic-uri sau scurte povestioare si compuneri,si sper sa reuesc sa intru la jurnalism anul viitor,sau cel putin la un profil romana-engleza. Imi schimb starea de spirit dupa vreme,deci sa nu fiti mirati daca acum sunt happy si peste o ora sad.O fire foarte visatoare,desi stiu ca nu e bine,tot nu ma pot abtine sa visez cu ochii deschisi xD

Anime-uri preferate: De la vechiile Yu Yu Hakusho,Slayers pana la Kaleido Star,Spiral,R.O.D the TV,Ginban Kaleidoscope,Higurashi no naku kori ni kai,Itazura na kiss,Vampire Knight,Zombie Loan si multe altele. In ultima vreme m-am reprofilat pe genul psihologic combinat cu putin thriller,dar nu refuz nici romance,comedy pentru relaxare ^__^ A da,si putin shounen-ai din cand in cand [nu ma condamnati prea tare ^^ I'm a girl,asa ca imi permit si eu :lol: ]

Artisti si trupe : Stratovarius,Simple Plan,Skillet,Sum41,Timo Kotipelto,Timo Tolkki,Sugarcult,Bryan Adams...Si la genul feminin cele care au reusit sa se strecoare in topul favoritelor mele sunt : Hillary Duff [happy songs,ma inveselesc xD], Kelly Clarkson,Celine dion. Deschisa la toate genurile de muzica,exceptand unul fooarte cunoscut,imi place mereu sa descopar cate ceva nou.Ascult cu placere si melodii mai vechi romanesti [ adica de cand eram mai micutza,nu de pe vremea lu' bunica].Despre muzica actuala de la noi..prefer sa nu discut,desi mai e si cate ceva care merita [Vita de Vie etc]

Stiu ca am cam deviat cu mult,dar..daca sunt intr-o dispozitie buna vorbesc mult! ^^ Gomen.
Inca un hobby ar fi GFX-ul,desi nu am prea mult timp pentru el...Si cum am putut sa uit,frecatul mentei...Asta e pe primul loc ;)

Interese: Sa-mi fac prieteni noi,bineinteles,si sa particip sau sa asist la discutii interesante xD Acestea fiind spuse,daca mai aveti intrebari,intrebati!

Sper sa ne intelegem bine :P V-am pupat!

EDIT : Am uitat ceva,alucard...esti cumva vechiul alucard pe care il cunosc si eu sau cu totul alta persoana? ^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Michiko
Phantom mod

Numarul mesajelor : 1203
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 8:09 am

BINE AI VENIT oWARANAI YUME-CHAN!!!
cheers
sper sa te simtzi bn pe forum si sa ne intzelegem super

ja nee
!!

~~~
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 8:23 am

:#welcome###:

Frumoasa descriere^^
Nu am intrebari..ai spus cam tot

Happy posting!! Have fun!!
Sper sa'ti faci multi prieteni

ja ne

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
hunnie_luv
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 576
Data de inscriere : 29/06/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 8:25 am

youkoso Ana-chan :#welcome###:
frumoasa introducere super animeurile :X:X
Have fun and happy posting rose
Sus In jos
Makoto Shimura
Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 10:35 am

:#welcome###: Have fun and happy posting! sper sa ne intelegem bine!
Sus In jos
K-chan
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 144
Data de inscriere : 07/07/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 12:17 pm

:#welcome###: Ana-chan
enjoy,have fun and happy posting! seeyou around great
Sus In jos
..::MayaMayaMaya::..
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 179
Varsta : 22
Localizare : EEE...departe..undeva prin Nippon
Data de inscriere : 27/07/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 8:41 pm

:#welcome###: Bine ai venit Yume- chan^^...sper sazti faci mutzi prieteni si sa ne intzelegem bine^^
Sus In jos
Momo-chan
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 113
Varsta : 22
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mar Iul 29, 2008 9:42 pm

Hy Yume! Imi pari foarte cunoscuta, si sunt sigura ce te cunosc si de pe alte site-uri(sper sa nu te confund cu altcineva)...
In fine: Happy Posting!, and NO SPAM!
Have fun!
Sus In jos
Miko
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 443
Varsta : 23
Localizare : Erm ... Tokyo ?! ^^
Data de inscriere : 29/05/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mier Iul 30, 2008 12:05 am

Owaranai_Yume a scris:
Ok...So...M-am lovit si eu de acest forum,cautand lectiile dupa care am invatat eu japoneza [ Nu va inchipuiti ca-s experta,inca mai am de invatat ^^ ]

Am vazut cateva fetze cunoscute pe aici,deci pentru uni nu voi fi chiar un element necunoscut. Okay,let's get started.

My name is Ana [cam simplu],am 14 ani jumate,imi plac anime-urile,si bineinteles Nihon & nihongo,altfel nu ma inscriam si aici.Pasiuni : Muzica in special,sa ascult,sa cant,sa compun s.a.Imi place sa scriu fanfic-uri sau scurte povestioare si compuneri,si sper sa reuesc sa intru la jurnalism anul viitor,sau cel putin la un profil romana-engleza. Imi schimb starea de spirit dupa vreme,deci sa nu fiti mirati daca acum sunt happy si peste o ora sad.O fire foarte visatoare,desi stiu ca nu e bine,tot nu ma pot abtine sa visez cu ochii deschisi xD

Anime-uri preferate: De la vechiile Yu Yu Hakusho,Slayers pana la Kaleido Star,Spiral,R.O.D the TV,Ginban Kaleidoscope,Higurashi no naku kori ni kai,Itazura na kiss,Vampire Knight,Zombie Loan si multe altele. In ultima vreme m-am reprofilat pe genul psihologic combinat cu putin thriller,dar nu refuz nici romance,comedy pentru relaxare ^__^ A da,si putin shounen-ai din cand in cand [nu ma condamnati prea tare ^^ I'm a girl,asa ca imi permit si eu :lol: ]

Artisti si trupe : Stratovarius,Simple Plan,Skillet,Sum41,Timo Kotipelto,Timo Tolkki,Sugarcult,Bryan Adams...Si la genul feminin cele care au reusit sa se strecoare in topul favoritelor mele sunt : Hillary Duff [happy songs,ma inveselesc xD], Kelly Clarkson,Celine dion. Deschisa la toate genurile de muzica,exceptand unul fooarte cunoscut,imi place mereu sa descopar cate ceva nou.Ascult cu placere si melodii mai vechi romanesti [ adica de cand eram mai micutza,nu de pe vremea lu' bunica].Despre muzica actuala de la noi..prefer sa nu discut,desi mai e si cate ceva care merita [Vita de Vie etc]

Stiu ca am cam deviat cu mult,dar..daca sunt intr-o dispozitie buna vorbesc mult! ^^ Gomen.
Inca un hobby ar fi GFX-ul,desi nu am prea mult timp pentru el...Si cum am putut sa uit,frecatul mentei...Asta e pe primul loc ;)

Interese: Sa-mi fac prieteni noi,bineinteles,si sa particip sau sa asist la discutii interesante xD Acestea fiind spuse,daca mai aveti intrebari,intrebati!

Sper sa ne intelegem bine :P V-am pupat!

EDIT : Am uitat ceva,alucard...esti cumva vechiul alucard pe care il cunosc si eu sau cu totul alta persoana? ^^

Welcome ~~ Frumoasa descriere m(_ _)m Spor la postari & NO SPAM m-tabako
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/yumeantikku
hiyono
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 128
Varsta : 25
Localizare : hellya'don'wanna'now
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Konban wa! Aterizez si eu xD   Mier Iul 30, 2008 12:15 am

c descriere lunga.......