Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Why can't a girl fight with love???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 166
Varsta : 21
Localizare : Tokyo( cine nu isi doreste)
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Lun Dec 29, 2008 5:44 am

hmmmmmmmm.... :scratch: Imi placeeee neko Astept sa vad ce se mai intampla!! clap
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Aya
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 266
Varsta : 28
Data de inscriere : 25/12/2008

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Sam Ian 10, 2009 5:53 am

wow deci... am inceput sa citesc.... din pura plictiseala... si n-am putut sa ma opresc pana n-am ajuns la sfarsit....

more more more!!! :D :D :D
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 21/07/2008

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Dum Ian 11, 2009 9:54 am

In gara, doi studenti asteptau nerabdatori sosirea trenului.
- Hei Mark, cand ziceai ca ajung trenurile?
- Trenul lui Tara ajunge pe la 13:05, iar trenul lui Maggie ajunge cam in acelasi timp.
- Amice, joci pe doua fronturi! spuse brunetul razand
- Eric, ce doua fronturi! Intr-unu' vine sor'mea, in celalalt vine gagica'mea!
- Daa...Si ia spune-mi, arata bine sor'ta? Cred ca arata bestial din moment ce ai chemat-o sa-ti fie model...
- Stiu la ce te gandesti, si te avertizez: sa nu te dai la ea, ca ajungi pe patul de spital!
- De ce nu? Ma bati tu?
- Inainte sa pun eu mana pe tine, sor'mea te rupe de o mie de ori. Ti-am mai spus ca e luptatoare profesionista!
- Haha! Bine. Atunci ma multumesc cu amica ei. Si ea trebuie sa fie o bunaciune...
- Te-as sfatui sa nu te apropii nici de ea.
- De ce? Ai vreun interes aparte pt ea? Vrei sa-i pui cornite lui Maggie?
- Daca te iei de ea, e acelasi lucru ca si cum te-ai lua de sor'mea. Ia-te de Misa sau de Tara, si in ambele cazuri sor'mea iti va face felul!
- Tsk tsk! Ce familie mai ai si tu! Sor'ta luptatoare profesionista, maicata avocata, tac'tu fotograf profesionist, si tu designer! Da' stiu ca va pastrati afacerea familiei!
Roscatul vroia sa-i dea replica amicului sau, dar fu intrerupt de sunetul scos de trenul abia sosit in gara. Din vagon isi facura aparitia si cele doua adolescente, vizibil incantate ca in sfarsit au ajuns la destinatie. Geamantanele era tarate cu putere de fata printre ceilalti calatori, pe cand amica sa mergea timid pe langa aceasta. Cand ii vazu pe cei doi baieti, incepu sa le faca cu mana haotic, iar fata ii radia. Cand se apropiara de ei, bruneta zbura direct in bratele tanarului, fericita ca in sfarsit il revedea. Spre deosebire de ea, prietena sa se apropie in liniste de grup, nescotand un sunet.
- Misa! Cat ma bucur sa te vad! spuse el imbratisand-o puternic.
- Si eu! spuse aceasta raspunzandu-i la imbratisare.
Studentul se dezlipi de Misa, luandu-si sora in brate. Era foarte fericit ca o revedea, dupa atata timp. Dar roscata statea nemiscata, murmurand ceva neinteles de nimeni.
- Ce spune? intreba Eric curios.
- Am spus sa-ti iei mainile de pe mine! spuse aceasta iritata.
- Sis' , ce-i cu tine? Sunt eu, Mark, fratele tau!
- Fratele meu care m-a obligat prin mijloace indirecte sa-mi petrec vacanta fataindu-ma pe o pasarela nenorocita! Asta e frate'miu!
- Hei, nu vorbi asa de Mark! O fi el cum o fi, dar pana la urma nici tu nu mori daca faci asta pentru el! se rasti Eric.
Tara era foarte nervoasa de situatia in care se afla, iar vorbele brunetului nu faceau decat sa inrautateasca starea ei. Era fericita ca a ajuns, era fericita ca-si revedea fratele, dar era suparata pe el! Simtea ca a invitat-o doar pentru munca, si nu pentru ca ii ducea dorul...Vroia sa il imbratiseze, sa-i spuna cat de mult i-a lipsit, dar orgoliul ii era prea mare. Nu se simtea in largul ei, vroia sa plece cat mai departe, atat de departe incat si gandurile ei sa ramana in urma.
Mark o citi din priviri, si o lua din nou in brate.
- Prostuto, mi-a fost atat de dor de tine, si tu! Sa nu crezi ca o sa te exploatez la munca, am vrut doar sa petrec o saptamana cu sora mea departe de observatiile mamei! ii sopti acesta. Micuta ii raspunse la imbratisare, soptindu-i un " Mi-a fost dor de tine ". Isi baga nasul in geaca fratelui sau, inspirand adanc. Parfumul " Dunhill X-Centric " ii invada simturile, facand-o sa-si arate zambetul de copil inocent pe care si-l arata atat de rar...Era fericita! In sfarsit scapase de acel gand negru pe care il avuse inca de cand fratele ei o sunase. In sfarsit putea sa-l imbratiseze cu adevarat! Si o saptamana impreuna cu el, departe de familie...ce putea sa-si doreasca mai mult?! Munca i se parea acum un chilipir pe langa momentele minunate pe care le vor petrece. Deja avea mii de idei: vroia sa viziteze, sa manance, sa se plimbe prin parcuri, sa se distreze in cluburi, sa petreaca momente de neuitat! Vroia sa traiasca clipa la maxim, si in acel moment nimeni si nimic nu parea ca-i va sta in cale!
- Mark! se auzi o voce din spatele grupului. Roscatul o lasa din brate pe surioara sa, indreptandu-se cu pasi grabiti spre o studenta tanara, care ii sari in brate. O saruta apasat dupa care ii lua bagajul si se reintoarse la grup.
- Tara, Misa, v-o prezint pe Maggie, iubita mea! spuse acesta radiind de fericire.
- Buna fetelor! Ma bucur sa va cunosc! Mark mi-a vorbit atatea despre voi! In special despre tine, Tara. spuse fata intinzandu-i mana roscatei. Adolescanta se uita cu dispret aceasta, masurand-o din priviri. Nu era o fata prea inalta, ajungandu-i putin peste umar lui Mark. Parul ii incadra fata minuscula aproape perfect, ajungandu-i pana la umeri. Nu era genul de fata usuratica, si acest lucru se observa. Avea o geaca de piele maronie, iar pe dedesubt i se observa gulerul camasii. Ochii ii erau partial ascunsi de perechea de ochelari pe care ii purta, acest lucru dadandu-i un aer de fata constiincioasa.
- Mda. spuse aceasta strangandu-i mana putin cam tare studentei, pana aceasta scoase un scancet. Ooh, scuza-ma, nu stiu sa-mi controlez puterea! spuse aceasta razand zgomotos. Toti ceilalti se uitau uimiti la adolescenta, era clar ca a facut-o intentionat! Nu o placea pe bruneta, si nu se sfia sa-i arate acest lucru. Privirea ei era infricosatoare, gata sa omoare!
- Si eu sunt Eric, prietenul lui Mark! spuse dintr-o data tanarul, incercand sa salveze situatia.
Grupul o lua din loc, indreptandu-se spre apartamentul lui Mark. In masina era cald si bine, iar cum roscata era obosita dupa drum, atipi pe umarul Misei. Se trezi intr-un pat de doua persoane, invelita si imbratisata. Se intoarse, si observa ca era fratele ei cel care o tinea in brate. Se sustrase incet, dar fu trantita inapoi de o mana puternica care incepu sa o gadile.
- Credeai ca scapi de arma mea ultra secreta? Megalo-gadiliciul nu iarta pe nimeni! spuse acesta razand. Tara incepu sa rada si sa tipe, incercand sa scape de "arma" fratelui sau. Se gadila foarte usor, si era slaba in fata fratelui sau.
- Vad ca v-ati trezit! Masa e gata! spuse Maggie care tocmai intra acompaniata de Misa si Eric.
Se mutara in bucatarie, de unde venea un miros divin. Masa arata excelent de bine, avand tot ce-ti puteai dori, de la aperitive si salate, pana la fripturi si desert. Intr-adevar, iubita roscatului stia ce stia in bucatarie, nu era o sclifosita ca toate celelalte fete de varsta ei, care daca ar fi intrat intr-o bucatarie nu le-ar mai fi scos decat pompierii! Dar daca toti ceilalti ramasesera cu gura cascata, micuta rebela nu era deloc impresionata. Se aseza la masa, si in timp ce toti ceilalti mancau de zor cu pofta, ea se juca cu furculita in farfurie.
- Tara, ce ai de nu mananci? Nu-ti place mancarea pe care am gatit-o? intreba studenta.
- Normal ca nu. Are multe calorii si grasimi, si mi-ar lua saptamani sa dau jos ce as pune in seara asta. Din moment ce fratele meu drag si scump ti-a vorbit atatea despre mine, presupun ca ti-a zis ca tin la silueta mea, din motive evidente. spuse aceasta comportandu-se ca o sclifosita, intepand-o pe tanara la tot pasul cu vorbele sale.
- Tara! Imi cer scuze iubito, dar micuta asta vrea ca fratele ei drag si scump s-o rasfete. Nu-i asa surioara? spuse Mark incercand s-o hraneasca ca si cum ar hrani un copil mic. De ce nu vrei? Aa, gata, stiu! Vrei sa-ti si mestec? intreba acesta sarcastic.
- Vrei sa-ti mesteci dintii? rabufni adolescenta ridicandu-se de la masa.
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Vin Ian 16, 2009 7:37 am

ce fain!! Imi place Tara mai ales cum se comporta cu studenta! blush2 Shi eu am un frate shi imi place sa imi bat joc de prietenele lui!!
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mar Feb 03, 2009 10:45 pm

- Tara! Imi cer scuze iubito, dar micuta asta vrea ca fratele ei drag si scump s-o rasfete. Nu-i asa surioara? spuse Mark incercand s-o hraneasca ca si cum ar hrani un copil mic. De ce nu vrei? Aa, gata, stiu! Vrei sa-ti si mestec? intreba acesta sarcastic.
- Vrei sa-ti mesteci dintii? rabufni adolescenta ridicandu-se de la masa. Iesi din bucatarie, si in curand se auzi si usa de la intrare trantita. Misa isi lasa capul pe masa, suspinand adanc. Mark insa, fierbea de nervi si de ingrijorare. Incepu sa injure si sa bombane, ridicandu-se de la masa val vartej. Isi lua geaca din cuierul de la intrare, iesind pe usa la fel ca sora sa.
- Hehe, se pare ca pana la urma chiar sunt frati. chicoti Misa.
- Dar Misa, nu crezi ca ar trebui sa mergem si noi s-o cautam? Adica, orasul e mare, si o fata noaptea singura...Daca i se intampla ceva?! intreba ingrijorata studenta.
- Ar fi inutil sa mergem si noi. Mark s-a dus dupa ea, si chiar daca nu o gaseste, Tara isi poate purta singura de grija.
Afara, roscatul incerca sa dea de urma surorii sale, insa aceasta era de negasit. Alerga prin multimea impresionanta de oameni, care erau asemenea unor roboti, stiind fiecare de unde vine, unde se duce, si ce va face. Din cand in cand mai aparea in peisaj si cate un cuplu de adolescenti, unii aratandu-si dragostea tuturor, altii tinandu-se sfios de maini.
Dupa cateva de cautari indelungate printre gigantii orasului, tanarul se opri obosit pe o banca, sprijinindu-si capul in mainile care ii pareau mai aspre ca niciodata. O cauta pe Tara prin tot orasul, strabatandu-l in lung si-n lat, insa nici urma de ea. Mark se gandea sa nu cumva sa fi parasit orasul, sa fi plecat inapoi! Daca ar fi fost asa, planurile lui erau naruite! Ar fi pierdut concursul fara macar sa fi incercat! Dar in acest moment concursul era ultima lui grija. Vroia sa-si gaseasca sora! S-o imbratiseze, si s-o simta alaturi de el! Vroia s-o stie bine, s-o stie aproape!
Isi ridica privirea din asfalt, si vazu doi copilasi dusi de mama lor, un baiat, si o fetita. Copila era frumos imbracata, ca o papusa. Avea niste ghetute de blana, ornamentate cu niste ciucuri care sareau o data cu pasul acesteia. Coditele impletite erau date pe spate, cazandu-i natural pe geaca maronie. Isi tinea fratele de mana, straduindu-se sa tina pasul cu acesta...Era atat de draguta!

Flashback

- Mark, Mark, mai incet! O sa cad! spuse fetita care abia se tinea dupa fratele ei
- Hai mai repede! O sa intarziem si mama se va supara pe mine! Hai odata, Tara!
- Aauch! Uaah!
- Gata, gata, nu mai plange. E doar o cazatura. Hai, te duc eu in spate daca nu poti sa mergi! ii spuse acesta zambindu-i dulce micutei. Tara se resemna si dupa o jumatate de ora au ajuns acasa.
- Unde ati fost?! Aveti idee cat e ceasul?! Am intarziat la ceremonia de deschidere! Tatal vostru ne asteapta! tipa Sara la copii acesteia.
- D-dar mami, Tara s-a impiedicat si..
- Ca de obicei oaia neagra a familiei trebuia sa faca ceva! Off, ce ma fac eu cu tine fetito?!
- Mami...eu..
- Taci! Sa nu te aud! Intra in masina odata sau ramai acasa, nu-mi pasa!

End of flashback

" Si a ramas acasa. Mama i-a zis tatei atunci ca si-a luxat glezna, dar dupa ce ne-am intros, Tara nu mai era...Imi aduc aminte ca nu a zis niciodata ca nu putea sa mearga. Heh...ce vremuri... Am gasit-o dupa cateva ore in parc, sub un copac. Tata inebunise cand a vazut ca disparuse...Si aia a fost doar prima data cand a plecat de-acasa...Prima data..."
Se ridica fulgerator de pe banca, si incepu sa alerge inapoi spre casa. Dupa 15 minute ajunse in fata blocului, dar nu intra, in schimb se uita frenetic in jurul sau, incepand sa dea tarcoale cartierului. Nu-i lua mult sa gaseasca ceea ce cauta,in fond, un petec de natura intr-o lume dominata de masini si constructii gigantice era ceva pretuit de oameni. Intra grabit in parculet, si dupa putin timp un zambet imens i se asternu pe chip.
- Tara! In sfarsit te-am gasit! spuse roscatul apropiindu-se de banca pe care statea ghemuita sora sa.
- M-mark..Eu...Nu vreau sa te vad! Pleaca!
Baiatul se aseza calm langa sora sa, ca si cum nu ar fi auzit deloc ce i-a zis ultima data. Se uita visator la cer, admirand peisajul nocturn.
- Stii...cand eram mici, mereu veneai noaptea la mine in camera si ne uitam la cer amandoi pana adormeam. Imi aduc aminte cand le dadeam stelelor nume, sau cand ziceam ca soriceii planuiesc in secret sa construiasca o nava spatiala, sa zboare pana la luna si s-o manance pe toata! Pe atunci credeam ca luna e facuta din cascaval... Heh, ce amintiri...Si mama mereu se supara cand vedea ca mereu dormeam impreuna! Ha...dar cand nu veneai tu, mergeam eu la tine si intotdeauna era asa! Cand erai mica erai atat de draguta, niciodata nu lasam vreun alt baiat sa se apropie de tine. spuse acesta razand, dupa care isi continua povestirea: Aveai niste rochite superbe albe cu danteluta...Tata mereu iti aducea cate o rochie cand venea din calatoriile sale! Erai o papusa! Si te iubeam atat de mult...Cand ma strigai, cand ma strangeai in brate, cand plangeai ca nu pot sa ma joc cu tine, cand te raneai cumva si mereu te tineam de mana cand tata iti trata rana! Erai atat de dulce si inocenta, si eu ma simteam mandru ca-ti sunt frate si ca pot sa te protejez! Dar acum...ai crescut si te-ai facut tot mai frumoasa. Ai invatat sa te aperi singura, nu mai ai nevoie de mine...
- Mark.. dar atunci eram copii...Ai plecat dupaia si m-ai uitat complet..
- Eu am plecat, mama nu te mai cearta ca dormi in camera mea...Tata nu-ti mai cumpara rochii...Timpul a trecut, si totusi un singur lucru nu s-a schimbat: te iubesc prostuto! Cum poti sa crezi ca mi-am uitat surioara?! Tocmai pe tine?!
- Mark!
- Hai sa ne intoarcem, ceilalti trebuie sa fie ingrijorati. spuse acesta sarutand-o pe frunte parinteste
- D-dar, ce-o sa-i zic prietenei tale? M-am comportat urat, probabil crede ca sunt o pustoaica sclifosita si aroganta...
- Niste scuze ar fi indeajuns.
Cei doi se indreptara spre apartamentul lui Mark, unde ceilalti ii asteptau ingrijorati in jurul mesei. Cand ii vazura inapoi, iesira bucurosi in intampinarea celor disparuti.
- Tara! tipa Misa de bucurie imbratisand-o pe roscata. Stiam eu ca Mark te va gasi! spuse aceasta facandu-i cu ochiul baiatului.
- Ma bucur ca v-ati intors. spuse Maggie zambind calduros
- Maggie, eu...imi pare sincer rau! spuse adolescenta. Stiu ca m-am comportat in cel mai urat fel cu tine, dar te rog sa nu-ti faci o impresie proasta despre mine, sau despre Mark! Te rog sa-mi mai dai o sansa! spuse aceasta pe nerasuflate. Tanara izbucni in ras, si o lua pe roscata in brate.
- Chiar semeni cu fratele tau! spuse aceasta chicotind.
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Vin Feb 06, 2009 6:56 am

imi place foarte mult :D Ce bine se inteleg Tara shi cu Mark, shi eu cu fratele meu ne intelegeam foarte bine cand eram mici dar acum ma enerveaza foarte tare !! :P
Astept continuarea :D
Sus In jos
Daniel-san
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 15
Varsta : 26
Data de inscriere : 13/02/2009

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Dum Feb 15, 2009 8:44 am

bv foarte faina povestea nota 10+ ... ar trebuie sa scoti o carte eu zic ca se merita :D astept comtinuarea
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Lun Apr 13, 2009 12:10 am

Daniel, multumesc pt comentariu:D Nu esti primul care imi zice chestia asta, dar e dificil sa scoti o carte in Romania...Si in plus, la cat de des scriu eu, mai bine ma duc in padure!:))

O scurta continuare:

- Chiar semeni cu fratele tau! spuse aceasta chicotind.
Mark se uita putin ciudat la iubita lui, si aceasta incepu sa chicoteasca din nou. Se indrepta catre tanar si-i depuse un sarut scurt pe buze, dupa care ii sopti ceva la ureche. Baiatul se uita ca traznit la ea, dupa care o lua val vartej spre o camera ,care se afla langa dormitor. Adolescentele se uitara mirate la Maggie, dar aceasta le facu semn sa o urmeze in liniste. Intrara in camera si ramasera total socate. Pe pereti stateau atarnate de umerasi costume si outfit-uri care mai de care, pe pat erau imprastiate materiale de toate culorile, panglici taiate, foarfece, ata de cusut, tipare de haine... Langa usa se gasea un birou pe care stateau imprastiate o gramada de schite si desene, unele mazgalite, altele mai ingrijite, altele pur si simplu rupte intr-un moment de disperare. Dar ceea ce le lasa pe fete cu gura cascata, fu manechinul de langa biroul baiatului, care avea pe el o rochie absolut superba. Rochia era de un purpuriu mai deschis, cu niste imprimeuri florale, specific verii. Era facuta dintr-un material finut, putin transparent. Avea niste umeri bufanti care se terminau cu o dantela mov inchis si in fata rochia se strangea cu o panglica neagra care forma o fundita foarte draguta.
- S-seamana c-cu..
- Cu una dintre rochiile pe care ti le adusese tata din Paris. spuse Mark scotandu-si capul din dulapul plin de haine. Era foarte zambaret si dupa fata lui se parea ca gasise ceea ce cauta. O chema pe Misa langa el si ii inmana un outfit care era format dintr-o bluza alba stil rochie, care era foarte provocatoare, si in combinatie cu o pereche de colanti negri...
- E-esti... incerca Eric sa ingane ceva.
- Sacsi! spuse Tara fluierand si apoi punand-o pe Misa sa faca o pirueta. Si intr-adevar arata bine... bluza era conceputa in asa fel incat sa se muleze doar pe forme si in rest sa fie larga. O bretea ii venea cazuta pe brat si ii lasa o parte din zona gatului, dar si din spate, descoperite, si acest lucru dadea si mai multa senzualitate tinutei.
- Dar rochia de pe manechin? Cine o va purta? intreba Eric vizibil incantat la gandul ca o va vedea pe Tara imbracata in ea.
- Misa. raspunse prompt tanarul.
- D-dar Mark..eu..Tara..ea ce va purta? intreba bruneta
- Pentru ea am alte tinute. spuse acesta zambitor. Dar hai, afara! V-ati holbat destul la camera mea de lucru!
Grupul se retrase din incapere, si in acelasi timp adolescentele se indreptara spre camera in care vor dormi toata saptamana. Erau destul de obosite dupa o zi cu atatea peripetii! Tara se schimba in pijamalele ei albastre si urmatoarea ei oprire a fost patul!

- Alex! Alex! il striga roscata pe tanar, alergand si sarindu-i direct in brate. Se uita indelung la el, si ii zambi fericita. Parul lui negricios ii era ravasit de vant, ochii lui de onix o priveau intens, facand-o sa simta fiori pe sira spinarii. Se simtea atat de atrasa de el, de privirea lui! Simtea ca se topea in bratele lui...nimic nu mai conta in acel moment.
- My love..o imbratisa acesta puternic si apoi o saruta apasat...un sarut lacom, dar atat de intens..
- Te iubesc, Alex! ii sopti aceasta printre sarutari.
In secunda urmatoare adolescenta nu mai ramasese in brate cu nimic, doar cu o multime de fluturi negrii care acum zburau pe langa ea, cat mai departe...cat mai departe... Incepu sa se uite disperata in stanga si in dreapta, cautandu-si iubitul peste tot..Abia acum realiza locul in care se afla, un desert! Nu era nimic in jurul sau decat trunchiul unui copac uscat de soarele torid. Deznadajduita, se aseza pe nisipul fierbinte, langa trunchi. Incepu sa isi analizeze manichiura, gandindu-se la ce va face acum in acel loc, unde nu exista nimic, unde nu era nimeni, unde nu era Alex... Deodata un fluture cobori de nicaieri pe degetul ei, si incepu sa-si destinda aripile. Fata se uita ciudat la el...in fond, fluturele era ciudat! Era negru, parca scos dintr-un abis de mult pierdut, readus la lumina impotriva vointei sale.. Acel negru intens ii aducea aminte de cineva, dar nu putea sa-si dea seama de cine..Cu cat incerca mai mult sa-si aminteasca, cu cat amintirile ii reveneau mai in ceata... Parca cineva i-ar fi sters acele amintiri cu buretele, lasand-o sa se chinuie in nestiinta si confuzie! Isi aminti ca fluturele aparuse in locul lui Alex, si incepu sa planga. Se simtea vulnerabila si neajutorata. Vroia ca Alex sa fie acolo, cu ea! Nu conta locul atata timp cat el era alaturi de ea! Dar era singura..
- Alex...intoarce-te...spuse fata printre lacrimi.

Tara se trezi foarte speriata de visul pe care il avuse. Respiratia ii era accelerata iar ochii i se plimbau haotic prin camera. Nu mai recunostea nimic! Nu mai stia unde se afla sau ce se intamplase! Lacrimile incepura sa curge de la sine, iar gandurile o bombardau la propriu.
- Tara? Te simti bine? spuse Misa vizibil ingrijorata de starea in care era prietena sa. O vedea ca plangea, ca incepuse sa tremure...Ce dumnezeu visase?!
- Tara! Tara! Esti bine?! ii zise Misa, de data asta luandu-i fata intre palmele sale, fortand-o sa se uite la ea.
- Huh? Misa..da, sunt bine..Am visat urat..Ma duc la baie..
Bruneta se uita ingrijorata la amica sa, care iesea agale din camera. Era ingrijorata si curioasa. Vroia sa afle ce vis a avut rosacata de a pus-o intr-o asemenea stare, dar stia ca era mai bine sa-si lase curiozitatea pentru a doua zi. Tara nu avea nici starea nici dispozitia sa stea la povesti.
In baie fata isi dadu de cateva ori cu apa pe fata. Contactul cu apa rece o facu sa mai reactioneze putin, dar tot ravasita era... Se privi in oglinda si ochii i se fixara intr-un punct, semnul de pe gatul ei. Incepu sa-si examineze fata obosita si ochii rosiatici. Semana cu un vampir! In ce stare putuse sa o aduca un vis...
" Ce-a fost cu visul asta? De ce l-am strigat pe Chris "Alex" si de ce tot timpul am crezut ca el era Alex? De ce nu a fost chiar Alex? Si ce-a fost faza cu fluturii aia negrii?! De ce cand am incercat sa-mi aduc aminte de Chris nu am putut?! Aah, o las balta! Sunt o ciudata si asa sunt si visele mele! Dar totusi...mi-e dor de Alex.."
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Lun Apr 13, 2009 1:24 am

Uite inca un motiv de a ne gandi de ce ne-am nascut in Romania si nu in alta tara . Esti foarte talentata!!
Imi place la nebunie cu scrii si mai ales imi plac descrierile pe care le faci! Astept continuare :D:D:D
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Sam Iun 13, 2009 12:47 pm

I

Zilele trecura si fetele erau tot mai nerabdatoare de inceperea concursului. Tara era fericita, profita din plin de timpul petrecut cu fratele sau, iar Misa se bucura si ea de zilele ei de liberate. Se simtea linistita, pentru ca il lasase pe Max linistit, si nu se certasera cand isi luase ramas bun de la el. Spera ca totusi in lipsa ei sa o aleaga pe Vanessa. Tot ce facuse de cand venise cu Tara, fusese sa se gandeasca la sentimentele ei...la ce simte pentru Max, si pentru Mike. Ii era greu sa aleaga intre cei doi, dar nici nu mai putea continua asa. Simtea ca trebuie sa ia o decizie cat mai curand, sa puna capat acestei situatii complicate, indiferent de consecintele ei!
Sosi si ziua concursului. Toata lumea era agitata, mai putin Tara...statea si se uita la toti ceilalti cum se invarteau de colo colo, cautand ca totul sa iasa perfect. Ea era deja imbracata, si acum astepta ca Misa sa fie si ea "scoasa din fabrica". Roscata purta niste pantaloni scurti de blugi cu bretele, o bluza neagra cu paiete rosii in forma de floricele, si in picioare avea niste opinci simple, negre. Parul il avea prins intr-o parte, jos, iar pe cap purta o palarie.
Toate celelalte modele erau superbe si ele, astfel incat Tara se indoi pentru un moment de reusita fratelui sau. Dar indoiala ii disparu imediat cand o vazu pe Misa. Era superba! Parul i se revarsa in bucle si onduleuri peste rochita purpurie, iar machiajul pe care i-l aplicase Maggie o facea sa arate incredibil de draguta. Era ca o papusa!
- Wow, Misa...ingana Eric.
- Esti ca o papusa! spuse Tara venind si punand-o sa faca o pirueta.
- Mersi, Tara. Dar nu uita ca tu intrii prima pe scena! Si aproape e randul tau!
Adolescanta dadu din cap in semn de aprobare, si se indrepta catre intrarea in scena. Pasi increzatoare inainte, si straluci. Scaunele spectatorilor erau toate ocupate, iar juriul se afla pe partea dreapta a scenei. Deja era o cu totul alta lume, o lume a luminilor, unde mersul lasciv, si corpul unduios, dadeau o cu totul alta nuanta hainelor. Se simtea bine. Tot ce conta era mersul si prestatia ei, nimic mai mult.

- Mark, totul a fost minunat, nu conteaza premiul!
- Da, iubitule, asa e.
- Man, nu inteleg de ce esti asa. Zi mersi ca n-am plecat de acolo cu coada intre picioare. Totusi, ai castigat! Premiul 3, dar tot castig e!
- Da, aveti dreptate. spuse tanarul schitand un zambet pe fata trista. Era dezamagit de rezultate, muncise destul de mult pentru concursul acesta, si premiul 3 nu-l multumea..
- Mark, daca nu iti schimbi atitudinea in momentul asta, o sun pe mama si ii spun ca m-ai lasat sa dansez in club pe boxa cu inca doi pe langa mine, si cu sticla de bere in mana! il ameninta Tara.
- Ha?! Dar nu te-am dus in nici un club! raspunse perplex baiatul.
- Nu...dar o sa ma duci acum! spuse micuta chicotind si apucandu-si fratele de brat.
- Binee, dar fara bere. Si fara boxe. Si fara tipi. Doar suc. Natural.
- Eric, stii cumva cand pleaca ultimul tren din gara?
Toti izbucnira in ras la raspunsul roscatei fata de autoritatea fratelui sau, astfel incat acesta facu o grimasa, dar dupa aceea incepu sa rada si el.

In acelasi mod isi petrecura si restul zilelor din vacanta, razand si distrandu-se. Dar sosi si ziua de duminica, iar fetele trebuiau sa plece. Aveau tren la trei dupa-amiaza, si ajungeau acasa seara pe la opt. Isi luara ramas-bun de la amicii lor si de la Mark, si se suira in acceleratul care le va marca sfarsitul vacantei inter-semestriale.
Pe drum, fetele discutara de planurile de luni, si ce vor face cu noile lor colege transferate. Misa avea o parere buna despre ele, si vroia ca si Tara sa se inteleaga bine cu fetele. Stia caracterul dificil al prietenei sale, dar vroia sa aibe si ea mai multe amice! De multe ori fusese nevoita sa renunte la anumite pritenii pentru Tara, cum ar fi cea cu Rikki...Tinea foarte mult ca roscata sa se inteleaga bine cu noile colege, caci ei chiar i se parusera dragute! Deja se imagina iesind toate patru in oras, glumind si chicotind despre baieti. Chiar vroia ca acest lucru sa devina realitate...
Dupa cinci ore de somn si conversatii, adolescentele ajunsera in sfarsit inapoi in oras. Luara un taxi pentru drumul de intoarcere acasa, caci erau obosite, si bagajele se cam...inmultisera.
- Pa, Misa! Ne vedem maine la scoala! spuse Tara inchizand portiera masinii. Fata privi cum automobilul se indeparteaza, si dupaia intra in casa. Isi lasa bagajele in sufragerie, si prima ei oprire fu patul.
"Casa, dulce casa!"

II

In casa goala o melodie de telefon incepu sa sune. Bruneta se trezi enervata de faptul ca nimeni nu era in casa ca sa raspunda, si se duse in sufragerie, sa-si ia mobilul enervant. Isi tranti tot continutul rucsacului, pana cazu si telefonul.
- Alo.
- Alo, Misa. Sunt Mike. Esti libera asta-seara?
- Da. De ce?
- Pai, vezi, eu sunt la Butterfly's, si...ma intrebam daca poti veni. Cred ca data trecuta m-ai lasat cu o intrebare pusa, si inca nu mi-ai raspuns. Mi-ar placea daca ai face-o asta-seara, fata in fata. spuse baiatul accentuand ultimele cuvinte.
- Ah...bine. spuse fata inchizand. Se uita imediat la ceas. Zece si douazeci. Calma, lua loc pe canapea, si incepu sa se gandeasca.
" Bun, zece si douazeci...primul lucru, in ce ma imbrac. Rochita alba facuta de Mark e perfecta. Urmatorul, cum ajung. Un taxi ar fi perfect. Bani, mai am. Si partea cea mai dificila...ce raspuns o sa-i dau. Uff, ce sa fac, Doamne? Tin la Mike, dar tin si la Max.
Max...suntem impreuna de o luna, a fost primul din viata mea, si..nu pot spune ca s-a comportat cu mine chiar foarte urat. Din ce mi-a zis Alice, si toti ceilalti, s-a schimbat mult, foarte mult. Dar...nu pot uita usor tot ce mi-a facut, si motivul pentru care am ajuns impreuna...
Mike...e super dragut, se comporta foarte frumos cu mine, dar...Doar marti era impreuna cu Tara, cea mai buna prietena a mea! Si dupa nici doua zile imi spune ca ma iubeste si ca vrea sau fiu prietena lui?! Nu prea il cred...dar ma simt bine alaturi de el, si cand e prin preajma mea inima incepe sa-mi bata de parca mi-ar iesi din piept...Nu stiu. Ce sa fac? N-as putea mai bine sa raman cu amandoi? Ah, asta e un gand nebunesc! Mai bine incep sa ma imbarc, vad eu ce fac cand ajung acolo! Ce-o fi, o fi!"

Dupa mai bine de o ora, bruneta intra in clubul Butterfly's. Statea debusolata la intrare, cand il vazu pe Mike ridicandu-se de la un separeu unde stateau mai multe tipe, indreptandu-se spre ea. Era imbracat intr-o camasa descheiata la toti nasturii, si in mana dreapta avea o sticla de bere. Se indrepta spre Misa, o cuprinse de talie si o saruta apasat. Mirosea a bere si a tigari.
- Iubii, cat ma bucur sa te vad! spuse acesta incercand sa o sarute inca o data dar nimeri obrazul, caci fata intoarse capul. Era scarbita de starea in care adolescentul se afla. Bataile accelerate de inima nu disparusera, dar cu siguranta nu erau la fel de puternice ca inainte...
Il urma pe acesta la un alt separeu, si se aseza langa el. Brunetul o lua in brate si o rasfata cu saruturi pe gat si pe obraji. De la bar insa, aveau spectatori. Doua fete le urmareau surprinse toate miscarile.
- Asa deci... spuse o blondina deschizandu-si telefonul si apeland un numar.
- Vanessa, ce-ai de gand sa faci?
- Mmm, asteapta si-ai sa vezi! spuse fata cu un zambet satisfacator, indreptandu-si atentia spre apelul efectuat.
- Vanne, sper ca nu..
- Alo, Max? Daca vrei sa-ti vezi iubita tavalindu-se cu altul in vazul tuturor, facandu-te de cacao, vino la Butterfly's chiar acum! Am o priveliste minunata! spuse aceasta inchizand brusc, nedandu-i baiatului sansa de a raspunde ceva.

- Mmm, Misa, ai niste buze atat de dulci...spuse brunetul sarutand-o inca o data. Ce zici? Te-ai mai gandit? Care e raspunsul tau, pana la urma?
- Chiar asa, care e raspunsul tau? Vreau sa-l aud si eu. se auzi o voce din spate.
- M-max...eu...nu e ceea ce crezi! spuse fata ridicandu-se de langa Mike. Nu-i venea sa creada ce se intampla!
- Tu cine esti? Nu stii ca nu e frumos sa intrerupi cuplurile?
- Si tu nu stii ca nu e frumos sa te bagi in alte relatii?! Mai bine stai in banca ta, ca nu cu tine vorbeam! Deci, sa revenim. Scumpa mea iubita care ma inseala pe la spate, te-ai gandit? Ce raspuns ii dai? Haide, nu ne lasa sa asteptam! Nu e frumos.
" Nu-mi vine sa creed ca mi se intampla asta! De ce?! De ce mie?! Doamne, ce sa fac? Stiu ca eu sunt cea care vroia sa iasa din toata situatia asta, dar nu asa! Nu acum!"
- Misa, iubito, hai mai repede, n-am toata noaptea la dispozitie. Iti dau sansa sa alegi, si tu ce faci?
- H-hei, amice...incerca Mike sa spuna ceva, dar in zadar, caci fata ii taie vorba.
- Mike, imi pare rau, raspunsul meu este nu. spuse aceasta pe un ton ferm.
Baiatul se uita debusolat cum adolescenta parasea incinta, nestiind ce sa mai creada. Nici nu putea gandi prea clar din cauza alcoolului, asa ca se intoarse la separeul unde statuse inainte ca Misa sa soseasca. Aceasta incerca sa-si croiasca drum printre adolescentii care vroiau sa intre la Butterfly's. Ei vroiau sa intre, ea vroia sa plece! Cat mai departe, acasa, oriunde! NSituatia fusese pur si simplu mult prea coplesitoare pentru ea. Nu mai putea gandi clar, doar pasii ii ascultau singura dorinta din acel moment, sa plece!
- Hei, hei, hei! Unde crezi ca fugi?! se rasti Max, prinzand-o de brat.
- Max, eu...lasa-ma sa plec. spuse aceasta incercand sa scape din stransoarea baiatului.
- Unde sa pleci? Spre alt club, sa te bavardesti cu altul?! Misca-te in masina sau nu raspund de mine! spuse acesta nervos. Se urca la volanul masinii, si incepu sa conduca haotic pe soselele orasului. Era nevos, da! Cum altfel se putea simti cand stia ca iubita sa l-a inselat cu altul in vazul tuturor?! Pentru a doua oara! A doua oara! Cum se putea simti cand cuvintele Vanessei ii rasunau in minte?!
" Daca vrei sa-ti vezi iubita tavalindu-se cu altul in vazul tuturor, facandu-te de cacao..."
Apasa pe pedala acceleratiei, si printr-o minune ajunsera in fata blocului sau teferi si fara a fi urmariti de vreo masina de politie. Bruneta nu mai scotea nici un sunet, nu se mai impotrivea...intelesese ca iubitul sau era nervos, si avea si de ce. Il urma in liniste, si ii suporta toate injuraturile. Ajunsera in apartamentul sau, si atunci incepu sa-i fie frica cu adevarat. Ce avea sa se intample? Daca Max nu se linistea, ea ce va pati?
- De ce ma? De ce? Ce dracu' are ala si nu am eu?!
- Max...imi pare rau...
- Sa nu aud pareri de rau, stiu ca nu e asa. Lasand la o parte lamentarile groaznice de iubit inselat pe care le-ai putea auzi, mai bine trec la partea care vreau s-o auzi cu adevarat. E pentru a doua oara cand te prind ca ma inseli, si scapi basma curata. Altele care au indraznit sa si flirteze cu altii, s-au ars cu mine, si tu! Tu scapi basma curata! Incredibil! Nu pot nici macar sa ma apropii de tine, ca mi-e ca te ranesc! Cand dracu' am devenit atat de...atat de...
- Max... rosti fata apropiindu-se de el.
- Nu te apropia! Si asa de abia mai raspund de mine! Asta-seara, m-ai calcat in picioare in fata unui club intreg, printre care erau si cunoscuti de-ai mei...Ai maturat pe jos cu orgoliul si reputatia mea. Fi sigura ca o sa te doara si pe tine lucrul asta..O sa-ti rapesc ceva care e la fel de pretios pentru tine, cum a fost pentru mine... Si sper ca esti constienta de decizia pe care ai luat-o, faptul ca l-ai refuzat pe... ala. Ti-am dat ocazia sa alegi, ai ales. Pe mine. Asa ca fi pregatita sa suporti si consecintele acestei decizii. spuse brunetul privind-o in ochi.
- Am inteles. Sunt pregatita sa suport consecintele.
- Bun. Atunci dezbraca-te. Am suportat destul astea 6 saptamani doar saruturi si imbratisari false, si alea doar in fata celorlalti. De acum incolo vreau sa am o iubita cu acte in regula, cu toate costurile si beneficiile ei.
- Max!
- Ce? N-ai inteles? Trebuie sa-ti desenez, sau vrei sa te ajut? spuse acesta apropiindu-se de fata. Aceasta inghiti in sec, si inchise strans ochii...
" In fond, asta e ce am ales. "
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mier Iun 17, 2009 2:50 am

Biata de ea.. cred ca se astepta la asta ... Abia astept continuarea mai ales cand va afla Tara ..:D
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mier Iun 17, 2009 1:10 pm

Multumesc Arisa pentru toata sustinerea ta! ^^

Dimineata sosi pe nesimtite, si o prinse pe Tara sub asternuturile protectoare de bumbac. Razele jucause ale soarelui dansau pe fata roscatei, determinand-o sa faca grimase in somn, si in final fortand-o sa se trezeasca. Toata noaptea se uitase la luna, amintindu-si de clipele cu Alex, si uitase sa mai traga draperiile. Normal..doar fusese cu capul in nori. Cum putea oare sa se mai gandeasca la draperii, cand ea defapt fusese toata noaptea in trecut, retraind amintirile.. Vazuse inca o data chipul iubitului sau reflectat de luna, inspirase inca o data parfumul sau intepator, adormise inca o data cu vocea lui in gand..
Ii era dor. Dor de ochii sai, dor de vocea sa, dor de bratele sale, dor de buzele sale...dor de tot ce putea reprezenta el!
Dintre paturile deranjate, un ghemotoc mieuna vizibil iritat de faptul ca stapana sa se trezise atat de devreme, readucand-o totodata inapoi la realitate, in prezent.
- Neata si tie, Bijou! spuse aceasta cu un zambet larg pe fata.
Dupa ce se mai trezi cu o baie fierbinte, si lua micul dejun in compania pisicii, fata se pregati pentru un nou semestru la scoala, si porni la drum.
" Alt semestru... iar n-o sa pot sa ma abtin sa nu coafez pe vreo una sau vreo unu' , iar o sa am belele cu directoarea, iar o sa urle mama...Uof, greu! Greu dom'le greu! Cu temperamentul meu.. Daca as putea sa ma schimb, as vrea sa fiu mai mult ca Misa. Timida, gandeste lucrurile de doua ori incainte sa ia o decizie, vorbeste putin...Eu, sunt total opusul! Daca nu-mi convine ceva, sar imediat cu gura si cu pumnul! Nu e bine, dar nici nu ma plang. Macar imi stiu de frica. Eeh..."
Intra in incinta scolii, si incepu sa se uite de prietena ei. In schimb, ochii ei albastrii dadura peste alta priveliste...Pe o banca, statea plictisit un baiat inconjurat de un grup mare de fete. Adolescenta incremeni. Nu era doar un baiat, era...el. Si deodata parca sangele clocotea in ea, iar picioarele incepura sa se miste singure, chiar in directia lui. Cand o vazura pe roscata, toate celelalte fete plecara de langa brunet. Se temeau de ea, iar daca tipul o cunostea, nu mai vroiau sa aibe de-a face cu el. Oricine din anturajul Tarei era de temut!
- Ce cauti aici?
- Mmm, asteptam pe cineva care sa-mi prezinte noua scoala. spuse acesta zambind.
- Pai din moment ce esti nou, nu puteai sa rogi pe una din fetele de mai dinainte sa ti-o prezinte?
- Mmm, nu. Ele nu sunt "cineva". Tu in schimb, esti. spuse acesta ridicandu-se si capturandu-i o suvita de par in mana. Se juca cu ea asa nonsalant, iar ochii lui...Ochii lui negri o priveau atat de intens, incat la un moment dat o fortara sa-si intoarca privirea. Putine persoane reusisera sa o determine sa faca asta! Dar privirea lui...nu o putea suporta. Era prea intensa!
- A-atunci, o sa ti-o prezint eu, dupa ce vine si prietena mea!
Ce era cu asemenea acte de caritate pe capul ei?! Tara, sa se ofere sa faca turul scolii unui elev nou?! Dar nu era orice elev nou, era Chris Hanson, adversarul ei din concurs. Baiatul care o muscase de gat! Tipul care o sarutase increzator pe covorul unei camere oarecare!
Acesta se reaseza inapoi pe banca, facandu-se comod.
- Ce faci? Nu vrei sa-ti arat scoala? se uita fata enervata la el.
- N-ai zis ca o asteptam pe prietena ta?
- Ba da, dar totusi...ridica-te.
- Da-mi mana si ma ridic. spuse acesta zambind smechereste.
Tocmai cand roscata dadu mana sa-l ridice, auzi o valva mare la intrarea din scoala. Si cum presimtea ca este vorba despre Misa, o lua la goana, tragandu-l si pe Chris dupa ea, tinandu-l inconstient de mana. Isi facu loc printre elevii care se stransesera, si intr-un final ajunse la "sursa".
Avusese dreptate. Chiar era vorba de Misa.
Statea infricosata rezemata de o masina neagra, in timp de doi tipi se bateau in fata ei. Tara recunoscu pe unul dintre ei, era Mike. Celalalt, nu stia...Dar trebuia sa intervina intre cei doi, ii speriau prietena, care nu avea nici o legatura cu ei! Sau cel putin asa credea...
Isi arunca ghiozdanul intr-o parte si vru sa se arunce intre cei doi, dar doua maini puternice o prinsera din spate.
- Ce crezi ca faci?! spuse aceasta plina de nervi smucindu-se din bratele brunetului. Cine se credea s-o opreasca?! Cu ce drept?!
" Of, Doamne, m-am pricopsit cu o mica hiena in viata mea. Mica mare hiena." gandi baiatul inainte sa se alature Tarei in incercarea de a-i imobiliza pe batausi.
Chris il apuca pe Mike, iar Tara pe celalalt.
- Idiotule, chiar credeai ca vroia sa ramana cu tine?! Atat de prost esti? Normal ca s-a intors la mine! E iubita mea!
- Prin ce metode ai facut-o sa se intoarca la tine? Luand-o cu forta?! Sigur nu te iubeste! Cine ar putea iubi un asemenea specimen ca tine?!
- Baieti, taceti! Incetati amandoi! urla Misa care deja plangea.
- Chris, ia-l. ii facu semn Tara, in timp ce-l tinea strans pe Max. Doar dupa ce brunetul pleca cu Mike, si facu curatenie la fata locului, rebela ii dadu drumul si necunoscutului. Trecu pe langa acesta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, si se duse la prietena sa, stergandu-i lacrimile si imbratisand-o.
- Gata, Misa, gata...A trecut. Nu ai nimic de-a face cu tipii astia, asa ca nu mai plange. spuse aceasta zambindu-i dulce.
- Misa...mapa ta. spuse Max deschizand portiera masinii si luand mapa fetei. Dar in schimb cea care intinse mana fu roscata.
- Uite ce e, domnule...Nu stiu cine esti, nu ma intereseaza. Dar fa bine si stai departe de prietena mea. spuse aceasta apropiindu-se de el, tintuindu-l cu privirea drept in ochi. Ori o lasi in pace, ori te fac sa o lasi in pace.
- Mmm, eu as lasa-o in pace, dar ea ce opinie are despre asta? spuse brunetul apropiindu-se de iubita sa, si dand la o parte esarfa care-i acoperea gatul. Era plina de semne.
Tara incremeni.
- Nenorocitule! spuse aceasta vrand sa-l loveasca direct in stomac, dar din nou, Chris interveni. O lua pe rebela pe sus, imobilizand-o. Deja Chris o enerva la culme, intrerupand-o mereu in cele mai importante momente! Dar isi zise ca de el avea sa se ocupe alta data...
- Lasa-ma! Lasa-ma sa-i mut fata unde i-e spatele! Lasa-ma! spuse aceasta zbatandu-se sa scape, dar brunetul era mult prea puternic. Nu fusese asa ultima data cand se intalnisera, la concurs.
- Crezi ca am violat-o, sau ce? spuse acesta razand. Normal ca a facut-o de bunavoie... Se vede ca nici tu nu o cunosti pe adevarata Misa. Uite, convinge-te! spuse baiatul aruncandu-i din masina un plic galben la picioare.
Misa ingalbeni la fata.
- M-max, doar nu...Tara nu te uita! Te rog, nu te uita!
Roscata era socata...Vorbele necunoscutului, teama prietenei sale...De ce? asta era prima intrebare care ii venea in minte. Avea motive, oare? De ce anume se temea bruneta? Ce era in plicul ala?
Raspunsul la toate intrebarile sale, asta era sigur.
Hotarata, aduna plicul de pe jos, si il deschise. Si cerul cazu peste ea.
Poze. Asta continea plicul. Poze cu Misa imbracata intr-un outfit sumar, impreuna cu doi tipi intr-un club, intr-o atmosfera destul de incinsa. Nu erau foarte clare pozele, dar indeajuns incat sa i se recunoasca fata brunetei.
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Dum Iun 21, 2009 7:57 am

pozele astea de unde au mai aparut :?: vai de Misa mai ales la cum e Tara :shock:
Abia astept continuarea What a Face
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mar Iun 23, 2009 1:17 pm

Next...

- M-misa?! spuse roscata abia reusind sa articuleze vreun cuvant.
Amutise. Nu-i venea a crede ochilor.
- Tara, te rog! Pot sa-ti explic! spuse bruneta care venise spre ea.
- Nu te apropia de mine! Tu nu esti Misa! Esti dor o... vru roscata sa termine propozitia, dar Chris ii acoperi gura cu mana sa.
- Nu spune ceva ce ai putea regreta mai tarziu. ii sopti acesta.
Rebela lasa capul in jos, si pentru un moment gandi inainte sa mai scoata alte perle pe gura. Brunetul avea dreptate... Incet incet isi lasa greutatea pe el, semn ca totul era prea mult chiar si pentru ea. O mie de lovituri si durerea fizica n-ar fi echivalat cu durerea pe care o simtea in acest moment. Era mult prea greu pentru ea...intotdeauna fusese slaba in privinta sentimentelor fata de cei dragi ei, daramite fata de Misa, cu care isi impartise toata viata...

Flaskback

- Urato! N-ai ce cauta printre noi!
Intr-un parculet micut mai multi copii se jucau, cu exceptia a doi baieti care se luau de o fetita micuta, cu parul pe ochi.
- Pleaca! Pleaca!
- Hei, ia nu va mai luati de ea sau va bat din nou! spuse un baietel slabut cu voce pitigaiata.
La vederea cavalerului, ceilalti o lasara in pace pe micuta, si se dusera inapoi la groapa de nisip. Baiatul se apropie de fetita, care plangea la pamant.
- Hei, esti bine? Nu mai plange, sunt niste prosti! Esti chiar frumoasa daca ma uit mai bine la tine. spuse acesta dandu-i parul de pe ochi.
- M-m-ultumesc. Eu sunt Misa. spuse aceasta fioasa.
- Eu sunt Tara. Dar mi se zice Goe. spuse aceasta razand si intinzandu-i mana noii sale prietene.

End of flaskback

- Tara, te rog, lasa-ma sa-ti explic! spuse Misa apucand-o de brat.
- Da-mi drumul! Nu suport sa ma atinga toate pitipoancele! spuse rebela smucindu-se. Isi aduna ghiozdanul de pe jos si se indeparta sovaind din acel loc, lasand in urma doua persoane care ii erau total necunoscute in acel moment, si o amintire fada a zece ani de prietenie...

- Tara, esti bine? spuse Chris care statea de ceva timp alaturi de ea pe o bancuta din parc.
Tacere. Nici un raspuns.
Roscata era pierduta in ganduri, si nu-si putea reveni. Pozele acelea, chiar erau cu Misa?! Chiar erau cu cea mai buna prietena a sa?! Refuza sa creada, dar...o recunoscuse. Si o durea. Rau.
Faptul ca prietena cu care ti-ai impartit toata viata, nu este ceea ce ea credea...I se sfasiase inima. Ce sa mai creada? Ca in toti acesti zece ani bruneta a fost o cu totul alta persoana?! Ca in tot acest timp ea nu o cunoscuse niciodata pe adevarata Misa?! Dar cea din poze era adevarata? Sau cea care se balbaia cand avea emotii in fata unui baiat?
Cine era Misa defapt?!
- Hei, revino-ti! spuse brunetul care deja disperase. Ii prinse fata intre palmele sale, si se uita in ochii ei. Erau indurerati si in lacrimi. Dar nu plangea, se abtinea cu toate fortele ei sa planga. Nu vroia sa faca asta.
- Stii, daca vrei poti sa plangi...spuse acesta imbratisand-o. O sa te simti mai bine. Hai, descarca-te!

- De ce?! De ce a trebuit sa-i arati?! Chiar vrei sa ma vezi cu lumanarea pe piept?! Atat de mult ma detesti?! Ce ti-am facut eu ca sa-mi distrugi viata in asemenea hal?! urla bruneta care deja arunca cu tot ce apuca in iubitul sau. Era furioasa! Scapata de sub control!
- Hei, potoleste-te! spuse Max evitand o perna zburatoare. Cum poti sa ai tupeul sa ma mai si intrebi ce mi-ai facut?! Stii foarte bine! Ti-am zis ca o sa platesti! Ai primit ce ai meritat!
Misa practic scotea flacari pe ochi si fum pe urechi. Cum putea sa spuna asa ceva?! Nu avea inima deloc?! Macar putin respect fata de prietenia ei cu Tara sa fi avut!
Apuca o vaza de pe noptiera de langa pat, si il tinti pe demon. Din pacate pentru ea acesta se feri, iar vaza se lovi de perete, facandu-se bucatele pe podea...cioburi, asa cum se alesese si de prietenia ei cu roscata...
- Hei! Era vaza de la mama! Potoleste-te odata ca darami casa, femeie nebuna! spuse brunetul imobilizandu-si iubita in pat. Se aseza peste ea, si ii ridica mainile, astfel incat nu mai putea face nimic. Gata, mai calma? zise acesta zambind.
- Calma pe dracu' sa te ia! Da-te jos de pe mine! Te urasc! Te urasc! Te urasc! spuse aceasta dand din picioare.
- Asa, deci? spuse acesta fortandu-i un sarut, dar imediat se isi desparti buzele de ale sale.
Il muscase. Il muscase rau.
- Hmm, fiara ca la inceput? spuse acesta stergandu-si buza sangerie cu degetul.
Cu ochii plansi fiara il privea. Il ura cu toata fiinta sa. Se luase de ce avea ea mai sfant pe lume, de prietenia ei...O distrusese. O facuse bucatele. De ce?!
- Nu te mai uita asa la mine. Nu eu sunt de vina. Tu esti cea din poze, nu eu. Deci practic ti-ai facut-o cu mana ta..eu doar te-am ajutat putin. Faptul ca esti cum esti..ar fi aflat pana la urma. Peste o luna, un an, zece...tot ti-ai fi dat masca jos odata si odata. Eu in locul tau as incerca sa-i explic...daca e ceva de explicat. spuse acesta devenind mai calm.
Bruneta nu spuse nimic. Se dadu jos din patul acestuia si iesi. Se duse in bucatarie si incepu sa gateasca. Cu siguranta avea nevoie de ceva care sa o distraga pentru moment. Era intr-o pozitie atat de complicata...De ce ea? De ce Tara? De ce prietenia lor?
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mier Iun 24, 2009 12:43 am

Chiar e ea adevarata Misa? Nu se poate ... trebuie sa ii fi facut Max ceva ..Astept continuare.. kanashii
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Dum Aug 09, 2009 5:25 am

- Esti mai bine? intreba Chris incercānd sa-i ridice capul roscatei.
- Nu! spuse aceasta īngropāndu-si mai mult fata in sacoul baiatului.
- Tara...azi trebuie sa te duci la sala, nu?
Rebela se ridica imediat de pe acesta. Se uita mirata la el. Uitase complet de sala, dar...el de unde stia?
- Heh, mereu cand vii la sala esti prea preocupata de exercitiile pe care le faci, incāt uiti de toti cei din jurul tau. Si eu merg la sala aia, prostuto! De aia stiu! Asa ca nu te mai mira atāta. spuse acesta rāzānd.
- Ooh...realiza fata. Azi n-am chef de sala, mai bine ma duc acasa... spuse aceasta lasāndu-si privirea in jos.
Era pierduta...Īn spatiu, īn amintiri, īntr-o iluzie care tocmai se sparsese asemeni unei oglinzi izbite de pamāntul rece...
Adolescentul auzi comanda fetei care deja o luase īnainte, si se ridica si el de pe banca parcului, urmānd-o silentios din spate. Ii urmarea miscarile...felul īn care īsi tāra picioarele fara vlaga ca si cum nu mai avea nici un rost in viata, māinile care se miscau īn ritmul mersului pe lānga corp.. Tot ce avea in fata brunetul era o persoana dezamagita. Dezamagita de trucurile vietii. Dezamagita de ticalosia oamenilor. Dezamagita de ea īnsusi...
- Gata. Mersi ca m-ai condus...spuse Tara luāndu-si ghiozdanul din mana baiatului.
- Nici o problema. spuse acesta zāmbind. O urmāri cu privirea pāna intra in casa, si cu pasi lascivi incepu sa se indeparteze de casa ei, luānd-o si el spre propria lui locuinta..
" Imi pare rau pentru tine...Nu credeam ca fiinta aia e slabiciunea ta cea mai mare..
Nu-mi place deloc cum e acum. Vulnerabila. Cu moralul la pamant...Se pare ca in momentele astea si o musca ar putea-o bate. E atat de fragila, incat mi-e frica sa o si ating, ca mi-e ca se sparge intr-o mie de bucatele!
Aah, desi nu-mi place sa fac asta...dar prietena aia a ta mi-a oferit ocazia perfecta sa ajung mai aproape de tine, mai aproape de inima ta...
Cu rabdare si blandete, pana si cea mai salbatica fiara se imblanzeste usor!"

In bucataria demonului, o alta fiara se dezlantuia. Era Misa. Deja nu mai tinea cont ce facea. Mancarea arata...groaznic. Taiase tot cu cel mai mare cutit pe care il gasise, si in acelasi timp se taiase si ea la degete de nenumarate ori...Adaugase sare si piper in exces... Mancarea era groaznica. Mirosea oribil. Arata oribil.
- Urgh, Misa... reusi demonul sa articuleze uitandu-se in cratita cu mancare.
- Ce dracu' mai vrei?! spuse aceasta nervoasa intorcandu-se cu cutitul in mana.
- Nu vrei mai bine sa comandam ceva de mancare? spuse baiatul inghitind in sec. Pizza? Sau..orice altceva mai doresti tu? spuse acesta aruncand inca un ochi la monstruozitatea ce se gatea la foc mic pe aragaz.
- Nu. spuse aceasta invartind cutitul in mana intr-un mod absolut maniac.
Baiatul observa taieturile de pe degetele ei, dar isi lasa in pace iubita. Se retrase in dormitor si se tranti pe pat, meditand asupra incidentelor petrecute in acea zi.
" Poate ca am fost prea dur...Ma uit la ea cum e acum, si imi vine sa ma distrug pentru starea ei. Asta am vrut, sa o vad terminata, dar nu m-am gandit ca in acelasi timp ma va afecta si pe mine...Misa.."
Se ridica de pe pat si se intoarse in bucatarie. Bruneta statea intinsa pe podea, cu privirea pierduta in spatiu...Probabil si ea se gandea la tot ceea ce se intamplase. Max se aseza langa ea si ii managaie usor parul.
- Imi pare rau.. stii ca sunt impulsiv si razbunator...si furia chiar m-a orbit dupa tot ce mi-ai facut.. Nu trebuia sa te iau cu de-a sila si mai ales sa ma bag peste prieteniile tale..Imi pare rau Misa.
Fata se uita in ochii lui lung dar nu scoase nici un sunet. Se puse cu capul in poala lui si reflecta, in timp ce baiatul continua sa vorbeasca.
- Stii, acum ca nu mai am cu ce sa te tin langa mine, esti libera sa faci ce vrei....sa pleci...
- Si la ce mi-ar folosi asta? Nu o s-o aduca pe Tara inapoi, nu o sa-l faca pe Mike sa ma iubeasca, nu o sa-mi aduca nici mie virginitatea inapoi. Nici unul din lucrurile astea nu o sa se intample...Si in plus, parca am decis...atunci, in club..
Adolescentul se uita uimit la fata. Se astepta sa-l paraseasca, sa scape de toate chinurile pe care i le aducea relatia asta, dar ea...ramasese. Alaturi de el.
O lua in brate ca pe o regina, si se indrepta spre dormitor. O puse usor pe pat si o saruta dulce pe frunte.
- Dormi, n-am sa-ti fac nimic. spuse acesta dezmierdandu-i parul zambind.
- Unde pleci? spuse fata prinzandu-l de mana.
- In bucatarie. Sa omor mutantul pe care l-ai creat pe aragaz. spuse acesta razand.
Misa adormi si ea zambind, dar cateva ore mai tarziu fu trezita de sunetul telefonului ei care suna enervant din sufragerie. Se dadu jos din pat si observa ca de partea cealalta a patului se trezea si Max somnoros. Alerga pana in sufragerie ca sa nu se trezeasca de tot, dar amuti cand vazu ecranul telefonului.
- Alo?
- Sunt acasa. M-au sunat de la scoala sa-mi zica ca n-ai fost azi la ore. Am sunat la Tara si mi-a zis Richard ca n-ai dormit azi-noapte la ei. Prezinta-te in momentul asta acasa, eventual si cu persoana cu care esti. se auzi o voce de la capatul firului, dupa care nimic. Inchisese.
In usa dormitorului aparu si iubitul acesteia adormit.
- Mmm, cine era? spuse acesta frecandu-se la ochi.
- Tata. spuse aceasta inghitind in sec.
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mier Aug 12, 2009 1:54 am

asta ii mai trebuia ...alte probleme in plus... buuh
Sus In jos
~Kumiko~
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 335
Localizare : mangalia,constanta
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Lun Aug 31, 2009 2:45 am

Am citit prima pagina si imi place foarte mult grin
de abea astept sa citesc restul sper sa fie cat mai mult inlove

Am citit tot si vreau sa stiu ce se intampla in continuareee cry
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Vin Noi 06, 2009 9:13 pm

Stiu ca o sa-mi dati numai acatiste pentru giganticul capitol, dar promit ca-mi fac mai mult timp sa scriu ;)

Continuarea:

La auzul acelui cuvant, brunetul se trezi brusc.
- Si...ce ti-a zis?
- Uhm, l-au sunat de la scoala, ca n-am fost la ore..si a aflat si ca aseara n-am fost la Tara...spuse aceasta inghitind in sec. Trebuie sa plec acasa Max, mi-a zis sa ma duc sa-i dau explicatii,si sa vin cu cine sunt, dar mai bine ma duc singura, nu vreau sa..
- Merg cu tine.
Era hotarat, niciodata nu mai fusese asa. Pentru prima oara in viata lui vroia sa faca lucrurile cum trebuie, sa le puna in ordine, sa faca in asa fel incat sa fie bine! O vedea pe ea in fata lui, cu mainile tremurande, ingrijorata pentru viitorul ei, surprinsa de comportamentul lui. Si lui ii era frica de actiunile sale, si intr-un fel era surprins de ceea ce facea. Niciodata nu daduse socoteala cuiva, niciodata nu-si asumase responsabilitatea pentru ceva, mereu lasa greul pe ceilalti. Dar de data asta vroia sa fie diferit. Vroia ca persoana din fata lui sa ajunga sa tina la el incetul cu incetul, vroia sa nu o mai raneasca, sa nu ii mai faca viata un calvar, mai mult decat era in momentul de fata.
Misa se uita lung la el, pe chipul sau citindu-se uimirea si teama. Teama ca vroia sa-i faca mai mult rau, ca ii va spune tatalui sau tot adevarul, ca o va condamna la o viata mizerabila. Nu vroia sa fie el calaul sau pentru a doua oara in aceeasi zi!
- Max, cum sa mergi cu mine?! Ai inebunit?! Vrei sa ne omoare tata pe amandoi? Ce-o sa-i zici?!
- Calmeaza-te. spuse acesta sarutand-o pe frunte. O sa fie bine, ai sa vezi. Asteapta sa fac un dus si mergem.
Adolescenta ramase in dubii, si se tranti absenta pe canapeaua din sufragerie. Mii de ganduri ii treceau prin minte, dar mai mult decat faptul ca a fost prinsa si a dat-o in bara, o ingrijora reactia tatalui sau. Deja ii spusese sa vina cu cine era, dar daca Max nu mergea, putea sa inventeze ceva si in final ar fi scapat...Dar acesta mergea cu ea, si situatia era total scapata de sub control!
Se temea. Mult. De reactia tatalui sau, de reactia Matildei, de neprevazut! Si mai ales de ce ii va spune brunetul tatalui sau..Daca ii va marturisi adevarul, ii va semna cu adevarat condamnarea la moarte... Totul, sau ceea ce mai ramasese, depundea de ce ii va spune Max. Totul depindea numai de el..

In cealalta locuinta, Tara cazuse grav pe ganduri in patul sau. Nici mieunaturile pisicii sale mult iubite, nici tipetele mamei sale, nu o trezeau din starea de reverie pe care o avea. Nu se gandea la nimic, nici la cele petrecute in acea zi, nici la iubitul sau dupa care tanjea atata, nici la noul sau coleg care ii starnea atata intriga si interes. La nimic! Tot ce vedea era peretele din fata sa, atat. Si il examina in cel mai mic detaliu, isi imagina prin cate a trecut acel perete sa ajunga asa cum era. De la fundatia casei, pana la ultimul strat de glet aplicat.
Parea stupid tot ceea la ce se gandea, dar ii tinea mintea ocupata. Si atata timp cat ii tinea mintea ocupata, era perfect. Nici nu vroia mai mult.
Nu vroia sa mai stie de nimic si de nimeni. Vroia sa pluteasca in aer, sa fie dusa de vant ca un fulg, lasata in voia destinului.
" Nu mai vreau sa mai simt, nu mai vreau sa aud, sa vad, sa stiu, sau sa ma mai consum! De azi inainte voi lasa lucrurile sa decurga in voia sortii, si eu nici ca ma mai impotrivesc! Imi voi da frau liber impulsurilor, viselor, si dorintelor! "

Sus In jos
angelindisguise
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 26
Localizare : nanesti/vrancea
Data de inscriere : 09/09/2009

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Dum Noi 22, 2009 2:55 am

imi place. deci, am deschis fisierul si cand am citit primul paragraf ma cuprinsese rabdarea sa vad ce se va intampla mai departe. bravo! te felicit

bravo

eu sunt greu sa ma convinga cineva sa citesc ceva si sa-mi placa,dar asta chiar mia placut.( si celelalte ficuri sunt superbe- scuzati paranteza.) ar trebui sa va faceti fiecare cateo carte si s-o scoateti pe piata,sincer. da nu in romania. o traduceti in engleza si o dati in afara tarii. veti avea un succes meritat.

felicitari pentru toti cei care au ficuri postate pe forumul asta great
Sus In jos
Rocker Girl
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Dum Iun 06, 2010 2:48 pm

A doua zi, Tara se trezi cu perna uda. Avusese un vis ciudat legat de Misa, care cu fiecare secunda ii devenea mai neclar, dar starea de mizerabilitate i se conserva pe tot parcursul diminetii, si asa mult prea matinala. Din pacate, trebuia sa se duca la scoala de la prima ora, deoarece prea-iubita ei directoare avusese grija sa o sune personal pe mama sa pentru a o īnstiinta de noua sarcina pe care i-o daduse. Escorta. Pentru un tip. Jalnic.
I se parea patetica situatia īn care erau pusi, atāt ea cāt si Chris. I se parea si mai patetic faptul ca dirigintele ei nu se baga īn chestiile astea deloc si o lasa īn plata Domnului sa se rafuiasca singura cu directoarea si capriciile ei. O luase in vizor de la prima bataie pe care o avusese, si de atunci nu o mai scutise deloc! Se obisnuise īn mare parte sa īi faca voia, asa nu o exmatricula si nici nu-i aplica sanctiuni groaznice cum mai facea cāte-o boacana.
Si apoi...chiar nu vroia sa mearga la scoala! Sa dea ochii cu Misa?
Nu multumesc!
Tot cauta o solutie pentru a nu da ochii cu prietena sa, si cautand, pierdea timpul care era si asa mult prea scurt pana la prima ora. Nu vroia sa dea ochii cu Misa. In capul ei ideile o luasera deja razna, toate incepand cu un nu. Insa toate solutiile ei se izbeau de un zid mare si problematic numit "Chris". De ce ea?!
Baiatul o regasi cu privirea mergand alene pe strada pustie. Statea in coltul scolii si o astepta sa mearga cu ea. Era deja si jumate, iar prima ora era pierduta de-a binelea. Se uita la ea inistent sperand ca se va simti si isi va grabi pasul, insa nici o sansa. Era in lumea ei si nimic n-o putea scoate din ea. Se vedea de la un colt cum picioarele i se impleticeau si privirea ii staruia in jos. Parul roscat o facea sa iasa in evidenta si cu toate ca era neglijenta cu el, reflexia luminii te facea sa te pierzi in stralucirea lui.
Chris se lasa pe vine in incercarea de a-si mai calma nervii, si-si puse mainile in cap. Ura sa astepte pe cineva. Nu-si mai ridica privirea din asfalt pana ce doua picioare subtirele se oprira in fata lui. Stia ca e ea. Ii intalni privirea infranta si isi opri in gat toate dojenelile legate de punctualitate.
O sa inebunesc cu fata asta...
Se ridica si o urma tacut. Trecura de portile liceului si se indreptara spre micul parc din apropierea sa, cel caruia ii placea Tarei atat de mult odata. Baiatul alese o banca si-i zise sa mearga sa stea pe ea, insa fata nu-l lua in seama. Tot ce-i ramanea brunetului de facut, era sa se resemneze si sa o urmeze supus. Se asezara pe iarba verde si roscata intinse pe spate, incepand sa fredoneze o melodie. Chris ramase perplex rapiditatea schimbarilor starilor ei. Inca era racoare si iarba era uda, si ea statea intinsa cu atata non-salanta... De parca pamantul rece ar fi calmat-o. De parca ar fi vrut sa se faca una cu el.
- Hei, nu ti-e racoare?
Nici un raspuns. Tacerea si penibilitatea asteptarii unui raspuns care nu mai venea il enervau pe Chris cu fiecare secunda care trecea. Si enervarea nu era buna.
- Cu tine vorbesc, sa stii. spuse acesta urcandu-se deasupra ei. Vreau un raspuns. Acum!
Dar singurul raspuns venit din partea ei fu o privire ironica si atat. Lucru care il enerva si mai mult pe baiat. Ii lua fata intre mainile sale si la fel de rapid o saruta apasat. Isi desclesta degetele din parul ei, si astepta iminentul. Dar pana si iminentul se lasa asteptat. Deschise ochii, si privirea ii intalni un corp de lut. Niste ochi care il priveau asa absent...Nu! Nu il priveau pe el, priveau in gol...
Se desprinse de buzele sale cu uimire si scarba. Cum putea fi atat de slaba doar dintr-un lucru atat de minor?
- Tara, trezeste-te! tipa acesta la ea.
Vazand-o ca nu reactioneaza, Chris se decise sa-i mai aplice o doza din tratamentul de mai devreme. O mai saruta o data, luand-o in brate si tragand-o dupa el cu spatele de pe solul rece. Nu rupse sarutul, ci o musca violent pe fata de buza inferioara, lucru ce o facu sa se smuceasca din bratele lui si sa inceapa sa injure.
- Asa mai merge. spuse acesta zambind.
- Idiotule! Mi-a dat sangele! Asta vroiai?!
- Hai, acum ca ti-ai revenit, hai la scoala. Si sa nu mai vad privirea aia de javra batuta pe fata ta. Nu accept sa fi pierdut in fata unui catelus plangacios, ai inteles? spuse acesta luand-o de mana si ridicand-o.

La scoala, Misa se juca nerabdatoare cu un pix. Era coplesita de tot ceea ce se intamplase in ultima perioada, dar mai presus de tot, vroia sa vorbeasca cu Tara! Insa scaunul gol din dreapta sa indica lipsa acesteia. Ora a doua incepea, iar bruneta incepea sa-si piarda sperantele ca prietena sa sa mai fi venit la scoala... Max exagerase, dar...

Masina lui gonea haotic pe strazile orasului, insa ea nu realiza viteza reala cu care se deplasau. Tot ce vedea erau niste punctulete luminoase de diferite culori care veneau din stanga geamului si dispareau in dreapta sa. Era cu privirea departe, incercand sa-si imagineze evenimentele care aveau sa se petreaca in viata sa. O sa isi manance bataie, o sa fie pedepsita pe viata, o sa i se ia toate privilegiile, o sa fie facuta de ras...Grozav. Minunat!
Bolidul parca in fata casei fetei, insa aceasta nu se dadu jos nici macar dupa ce Max ii deschise portiera.
- Hai, o sa fie bine. spuse acesta luand-o de mana si intrand in casa.
In living, pe canapea, stateau asezati nervosi parintii acesteia, intr-o liniste deplina. Cum deschisera usa apartamentului auzira vocea groasa a tatalui sau. Max inghiti in sec.
- Deci domnisoara, ai de gand sa imi spui unde ti-ai petrecut noaptea?
- A fost cu mine. spuse hotarat baiatul aparand din spatele Misei.
- Scumpa mea, de ce nu ne faci prezentarile? incerca in zadar Matilda sa aplaneze conflictul.
Max tacu in semn de respect si o lasa pe bruneta sa il prezinte, ca sa nu para grosolan daca o facea singur.
- Tata...mama...el este Max, iubitul meu.
- Aha. Deci din moment ce domnisoara nu-mi raspunde la intrebare si tu ai luat cuvantul mai devreme inaintea ei, te intreb pe tine, iubit al fiicei mele, unde v-ati petrecut noaptea?
- Aseara a fost majoratul meu asa ca am rugat-o sa ramana toata noaptea sa ma ajute cu invitatii din moment ce am parintii plecati. raspunse prompt tanarul.
Fata Misei i se lumina. Se uita uimita la baiatul de langa ea, si nu-i venea a crede ce aude.
- Si azi? De ce a lipsit de la ore? Nu-mi spune! Te-a ajutat tot cu invitatii! Pesemne ca trebuia sa-i cari si acasa dupa.
- Nu, domnule. A ramas cu mine pana la ultimul invitat si dupa m-a ajutat la curatenie. Dupa asta, eram si eu si ea foarte obositi, asa ca i-am spus sa ramana sa se odihneasca.
- Dar sa stiti ca observ ca inca sunteti foarte obositi...extrem de obositi chiar... remarca ironic parintele.
- Cu tot respectul, dar nu admit asemenea insinuari. O respect pe fata dumneavoastra, si nu i-as face niciodata ceva ce i-ar putea face rau. Faptele s-au intamplat asa cum v-am spus. Ca ma credeti sau nu, este treaba dumneavoastra.
- Bine tinere. Curajul tau m-a impresionat. Te cred. Dar asta nu inseamna ca o sa mai permit asa ceva sa se intample pe viitor.

Un suras infundat se auzi din banca brunetei. Se gandea la Max si la cum vorbise aseara cu tatal ei. Avusese tupeu, nu gluma! Ea tremura ca varga in fata parintelui sau, iar el spusese atatea lucruri cu o asemenea non-salanta! Nu-l slabise din priviri pe tatal sau, nu se daduse in laturi de la explicatii, si in nici un punct nu zisese nimic compromitator! Ce actor perfect! Pana si adultii il credeau.

Vai Max, cat de bine stii sa minti!
Sus In jos
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Lun Iul 05, 2010 12:15 am

hey. nu mai bagi next????, plzplz

Sus In jos
Rina.A.S.
Samurai
Samurai

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 20
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 02/08/2010

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Mier Sept 29, 2010 8:06 am

Am citit totul si abia astept next-ul.Apropo cand il pui? What a Face
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Why can't a girl fight with love???   Astazi la 11:13 am

Sus In jos

Why can't a girl fight with love???
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Forum :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: