Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Scoala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Scoala   Vin Iun 06, 2008 9:32 pm

Mi-am dat seama ca nu facusem niciun topic legat de scoala...si l'am facut acum
Deci..discutii despre scoala

Ce materii va plac?
Care sunt cele mai grele si nasoale materii?
Profi nesuferiti
etc

Mie imi place engleza, profa e de treaba(si chiar daca nu era tot imi placea)
imi placea desenul-pe profa o cunosteam din generala dar din cauza mofturilor unor colegi nu o s'o mai avem la anu'... kanashii ..si bio imi place dar e ffff mult d tocit

Nu-mi plac: fizica, mate si chimia(pt ca am profi fff"dragutzi" care predau fff "bine"

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Miko
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 443
Varsta : 23
Localizare : Erm ... Tokyo ?! ^^
Data de inscriere : 29/05/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Vin Iun 06, 2008 11:55 pm

Imi place Romana,Biologia,Chimia si Engleza rose si detest Matematica,Fizica,si celelalte ca nu mai stiu m-hate
Ca profi nu ii detest pe nici unul zzz*
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/yumeantikku
Hana Ajibana
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 89
Varsta : 25
Localizare : ruki's bedroom (=^_^=)
Data de inscriere : 28/06/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Joi Iul 03, 2008 6:21 am

pai akum sunt in vacanta dar iti spun ce materii imi placeau: sportul (k pleakam akasa) si desenul :bball: :*clap*: :///cat/: cheerleader
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://byancutzy.hi5.com
^^Suzumiya Haruhi^^
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 135
Varsta : 22
Localizare : On The Beach
Data de inscriere : 17/07/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Iul 19, 2008 11:27 pm

hm..
IMI PLACE-Fizica,Biologia si Matematica

Profii preferati:De Matematica:)):)):)):))e super-cool

materii grele:romana...HATE TEHNOLOGIA...

in rest scoala e misto cheers
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://AnimeFam-and-AloneKid.hi5.com
cherry_blossom
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 239
Localizare : far away in tokyo
Data de inscriere : 07/07/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Iul 30, 2008 7:39 am

imi place scoala...ma rog...to a certain extent ;) imi place
*engleza, muzica,latina, matematica si istoria :geek:
*in materie de profi...cea de muzica mi se pare cea mai de treaba, cea de istorie si de mate
*cei mai nesuferiti...profu de bio ( care din pacate e si diriginte :pale: ),profu de romana, profa de sport (e ca un TERMINATOR feminin :x )
*materii grele as zice fizica si chimia, uneori si romana
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Makoto Shimura
Ex-Moderator

Numarul mesajelor : 1130
Localizare : Da.
Data de inscriere : 05/07/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Iul 30, 2008 1:32 pm

imi plc scoala doar de fun ^^ colegii... rasul p seama profilor si altor colegi ^^....
engleza...romana (literatura fortzata NU)
pai ce sa zic.... profi faini...hmmmm :-? profa de engl.... putin profa de rom....
profi nasoli....profu de fiz (dirigul bleah), profa de bio, profa de mate si lista poate continua la nesfarsit, pana se termina profii ^^
urasc mate....si fizica...... chimia putzin -_-''
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Iul 30, 2008 8:16 pm

Shimu ...st curioasa...u la scoala zici prostiile pe care le zici pe mess? lol

Vacantaaaa....mi'e putin dor de cativa colegi...da vine my best friend si n'o sa ma mai gandesc la ei :twisted:

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Makoto Shimura
Ex-Moderator

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Iul 30, 2008 11:28 pm

dore-chan fata ^^... sigur ca vb... nu cu toti... ^^ mai vorbesc si in timpul orelor ^^ de exemplu la geografie imi atragea atentia profu ^^ (MAAAX, asa ceva....) =))) nus singuru oricum :-j ^^ astept liceul :X:X
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

Numarul mesajelor : 1203
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Joi Iul 31, 2008 12:03 am

eu la scoala..dooorm..imi pun cashtile pun capu pe banca si :sleep: ..k noaptea intotdeauna stau pana dimineatza la calc..si ma duc la scoala si dorm=)) da profii nu se supara Suspect

Ultima editare efectuata de catre Michiyo in Joi Iul 31, 2008 12:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
hunnie_luv
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 576
Data de inscriere : 29/06/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Joi Iul 31, 2008 12:03 am

n-astept scoala pt k anu asta ne au scos obiectele l kre mai kiuleam si noi :-" la kre era n pic d fun :D
in schimb au stiut sa ne puna altele n plus :(( mai multe si mai grele :x
mi-e dor d profa d chimie putin ca era madam buna (adik d treaba, lol avea peste 50), d profu d fizik, un pic d cel d bio si.. cu ei vom face doar o sg ora trei in una :roll: :(( :pale:
asa..sa vedem c prof/a d enleza ne baga :shock: :pale:
d profa d mate NU mi-e dor pt k ultimele 2 ore am chiulit No si a fact ora cu vreo 4-5 copii

la sc mi pl profu d istorie k e mai silly el asa :-" pr d religie e super d treaba pr de romana o fi ea rea dar preda fff bn stie ea c stie ar mai fi profa d psiho e si b si rea si cam atat :|
noi : daikirai p diriga adik nu ne prea intelegem cu ea :-s No nici ea cu noi No [au fost si mici exceptii uneori]
concluzie: NU ast scoala No nici makr pt colegi :| (hai unii dintre ei)
Sus In jos
hiyono
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 128
Localizare : hellya'don'wanna'now
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Joi Iul 31, 2008 12:06 am

scoala?.....hmmm...........pai.....viata la liceu e usoara......intelegi lectiile usor...si altele.....eu urasc mate....dintotdeauna am urat mate.......ador eng(mai putin knd tre' sa dau teza....urasc tezele)..imi place franceza...romana(literatura in special)....psihologia mi-a placut mult si logica.....abia ast sa fac filosofie......si in rest......putin imi pasa de celelalt materii.....nu am probleme :D

edit later: si era sa uit......ador istoria....

Edit by Midori chan: daca uiti sau gresesti deva dai EDIT, nu mai face dublu-post
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://haygr8.hi5.com
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Scoala   Joi Aug 07, 2008 9:52 am

yay, un topic despre scoala cheerleader

Materii preferate: ador psihologia :confetti: inlove screwing with people's minds is so interesting and enjoyable , ma inteleg destul de bine cu engleza , romana, desenul, fizica
Nu as agrea urmatoarele materii nici daca cineva s-ar oferi sa-mi dea un bilet de avion pana in Japonia: chimia, sportul, logica, istoria
Nice teachers: domnisoara de psihologie, profa de latina( e o adevrata scorpie-just how I like), profu de chimie, profu de muizica, profa de literatura engleza
Oameni fara abilitati pedagogice: profu de desen, profu de mate, profu de sport...
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 166
Varsta : 21
Localizare : Tokyo( cine nu isi doreste)
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Aug 16, 2008 12:06 am

mie imi place desenul datorita frofei ca este intelegatoare si se poarta ca noi parca am fi se aceeasti varsta, imi place muzica pt ca profu ne pune nota din burta si cand pune note ia catalogul de la inceput si pune la toti zice si pt ca ne scoate in parc la ore ( super tare ), imi place franceza pt ca la ora vb despre orice mai puzin franceza dar are unele toane cand ne mai da cate un exercitiu si ne mai pune sa citim ( de exemplu intro ora am vb de retete anti matreata , ce iti face parul stralucitor si c iti da volum )
nu imi place istoria ( pt ca profa e diriga mea ) :) , tehnologia pt ca profa e o curca cel putin asa ii spunem noi sau mai rar bufnita din cauza sprancenelor stufoase ( parca ar fi rock lee din Naruto) si nu imi mai place ed fizica pt ca priful este un pisalog)
in rest imi place scoala cheers
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

Numarul mesajelor : 1203
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Aug 30, 2008 1:12 pm

paaai
noua ne-a renovat scoala
cica a vopsit-o cu negru pe jos crazy

cine stie ce ii mai apuca..
poate o sa dea si pe pereti cu negru
n-ar fi rau=)))ar fi mai interesant
in rest...mi-e putin dor de scoala
da numa putin
:-L
Sus In jos
Hana Ajibana
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Scoala   Mar Sept 16, 2008 4:35 am

si a inceput scoala yeeee :x :: abia mi-am cunoscut noiii colegi si cred ca sunt de treaba. NU mai sunt asa de multi manelisti.. :*drunk*: si suntem 25 de fete si 5 baietzi onigiri2

Ultima editare efectuata de catre Hana Ajibana in Dum Sept 21, 2008 4:16 am, editata de 1 ori
Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Mar Sept 16, 2008 5:16 am

MDA.....a inceput scoala onigiri2 is nemaipomenit de fericita onigiri2
tocmai ne renovase clasa in care invatam de 3 ani si acum s-au gandit sa ne mute in alta onigiri2 in care sunt banci vechi,scrise si sunt si foarte mici onigiri2
materii preferate:engleza,franceza,bio,istorie,geografie,sport,desen
MATERII PE CARE LE DETEST:CHIMIA!!!!!!!!!!!!si poate si din cauza profei care este foarte amabila si preda foarte bine >.< onigiri2

Ultima editare efectuata de catre anaoha in Dum Sept 21, 2008 3:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Hana Ajibana
Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Scoala   Mar Sept 16, 2008 5:19 am

asta da noroc :***angry***: confused la mn e mai rau ca nici macar nu avem o clasa a noastra ne plimbam din sala in sala si liceul e nou si este foarte greu...dar cik in cl a-10-a o sa avem o clasa a noastra cu clac Suspect si nu stiu ce...o sa vedem noi atunci... zzz*
aaa da materii pe care le detest deocamdata: fizk; affraid chimia No si mate :pale: dar sunt la filologie si hoask aia nu ne prea preda :*tease: cheers
Sus In jos
hinata-chan
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 160
Localizare : pe Terra sau Marte (nui sigur) poate pe Pluto
Data de inscriere : 08/09/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Mar Sept 16, 2008 6:08 am

hehe...sunt la liceu

numi vine sa cred cheers

a9-a deabea asteptam sa inceapa...sa-mi cunosc noii colegi lol!

materii preferate: desenu, fizica, logica(o ora am facut si deja imi place), romana(mai ales imi place sa compun), matematica, informatica si cam atat neko
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Oct 01, 2008 12:54 am

azi....antre(proafa care da 2 zambind si asculta la fiecare ora What a Face ): nu va asult azi ca vad ca sunteti speriati rau

romana: x'ulescu citeste tema si incepe sa rada dintr'odata...profa: x'ulescu u ai vazut vreodata vreo comedie? x'ulescu: da...profa: si n'ai facut infarct? lol =))))

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
katoka_san
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 138
Localizare : Nihon...n-ar fi rau
Data de inscriere : 09/10/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Vin Oct 24, 2008 1:06 pm

nu imi plac materiile realiste:mate,chimie,fizik

cu profii nu am treaba...a da era s uit de profa de chimie....ma dispera in fiecare ora ne asculta sau ne da test si da 10 zambind dar si 1 tot zambind....ce as vrea sa-i sterg zambetu ala de pe fata :evil:

Ultima editare efectuata de catre katoka_san in Lun Oct 27, 2008 3:12 am, editata de 1 ori
Sus In jos
~PlastiC SmilE~
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 26/10/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Dum Oct 26, 2008 10:58 pm

^macar da 1 din prima :| profa mea de fizica si de chimie [ e de amandoua] daca nu avem creta, daca nu-i unu in banca cand intra ea in clasa sau daca nu-i stearsa tabla ne da test [si notele variaz aintre 1 si 4]...si in timp ce ne distrugem creierii sa scriem ceva ea zambeste si se uita la noi de parca ne-ar iubi atat de mult...........

yeee scoala e "super" onigiri2 .....pe langa faptul ca am numai manelari in clasa si pitipoance, am si niste profi de ti se face greata[am si cativa ok]
in fine..deci..imi place: biologia,romana
urasc: fizica, chimia, istoria, franceza, civica..si altele
Sus In jos
Kyoko-takeru-Candy
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 20
Localizare : Nyappy Worldo~
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Scoala   Lun Oct 27, 2008 4:58 am

materii care imi plac...romana-Literatura, Engleza <3..XD....Info( pe prof il cheama gheorghe, dar noi ne batem joc si ii zicem domnule mitica nihonjin ).......
materii pe care le detest >,<: Geografia,...Biologia....ne asculta MEREU.... boxing
profi de treaba:^:engleza, romana , religie ( amiiiin).....franceza ( profa e cam bleguta -.^")
profi nenorociti: Geografie :evil: >-----< ......diriga(de mate) ..bine ca saptamana asta e la spital XD
and..nothing else 0 (^.^ ) 0
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://nyappy-freak-lolita.hi5.com
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Noi 26, 2008 8:29 am

Ce m-as face fara scoala? Probabil as fi fost o ignoranta care nu a auzit de niciun autor bun, care nu ar fi descoperit anumite lucruri, care , care si care!
Vorbind la modul cel mai serios, datorez multe influentei scolii(directe sau indirecte)!
materii care-mi plac: PSIHOLOGIA, SOCIOLOGIA, engleza, LITERATURA ENGLEZA, literatura universala, CULTURA SI CIVILIZATIE BRITANICA

hates: desen, sport, stiinte, economie.

favourite teachers: Domnisoara de psiho/socio(o adooooor) , profu de religie-oricat de mult as fi impotriva religiei , omu' asta ii simpatic tare si profa de literatura engleza-are o capacitate extraordinara de a-mi gasi mereu nod in papura. si daca papura n-are nod, o inoada doar de dragul de a spune ca avem nod in papura ;) =))

hates: profu de desen, profu de sport(a se observa asocierea materiei cu profesorul=))), PROFU DE DESEN!
Sus In jos
Makoto Shimura
Ex-Moderator

MesajSubiect: Re: Scoala   Lun Mar 16, 2009 4:36 am

Clasa a IX-a? SUPER!
Cu toate lucrurile care imi plac si care nu imi plac ADOR sa merg la scoala! As prefera sa merg la scoala decat sa stau acasa pentru ca ma plictisesc ingrozitor!
Materii preferate: engleza, romana, logica
Materii pe care le detest: latina, istorie, chimie, desen
Profi pe lista alba: profa de engleza (cea care a stat in Londra timp de 5 ani si nu cealalta fake), profa de logica (e tare de treaba) proful de mate (e el cam dumb dar ne lasa sa facem ce vrem in ora), proful de fizica (din semestrul 2 nu mai facem fizica, doar referat pentru nota, iar in timpul orelor facem ce vrem)
Profi pe lista neagra: profa de geografie (o femeie care este foarte versatila, acum ne lauda si in urmatoarea clipa ne da test ca am asteptat-o afara dom'le), proful de sport (un om fara pic de discernamant si care ar merita sa fie ars pe rug cu un mar in gura)
Profi funny: profa de latina (o fiinta extrem de scarboasa care isi mananca substantele dinauntrul cavitatii nazale si care nu preda cum trebuie), profa de geogra (modul in care vorbeste, ca si cum ar da de mancare la gaste), profa de romana si in acelasi timp diriginta (o femeie slightly cocalara care poarta haur si se imbraca de parca ar fi o regina/ducesa, cu un machiaj in stilul Cleopatrei), profa de desen (seamana foarte mult cu o maimuta, si la infatisare si la comportament)
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Feb 27, 2010 11:47 pm

materii care imi plac:
=>engleza,romana, latina,istoria,desenul
materii care imi displac:
=> matematica,fizica, chimia, , biologia,geografia,logica
materii neutre[ care imi displac SI imi plac ] :
=>muzica [ nu imi place cand trebuie sa cant X_X nu cu profa aia!],franceza[literatura e ok, gramatica e de groaza!!!]

profi care imi plac :
=>diriga, profa de engleza,proful de desen, proful de istorie,proful de biologiepdoar materia care o preda e tampita, nu si el ],profa de latina,profa de mate [ ne pune note mari ca suntem la filo <:-P ]
profi care imi displac:
=>tiranul de sport [bine ca sunt scutita la el ] ,logica [ nu stiu persoana mai plictisitoare ca aia!]

neutrii:
=>geografie si franceza
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Scoala   Astazi la 5:17 am

Sus In jos

Scoala
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Anything-