Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Astrologie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Miko
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 443
Varsta : 23
Localizare : Erm ... Tokyo ?! ^^
Data de inscriere : 29/05/2008

MesajSubiect: Astrologie   Vin Mai 30, 2008 4:34 am

Aici va fi topicul celor pasionati de astrologie ((ex.:: eu :#smile#: ))
Stiti care este "CARTEA CARE TE REPREZINTA" ?
Intrati pe :: http://www.astronet.ro/carteata.htm (eu am cartea "INDRAGOSTIT" -- de ce nu ma mir ?! :***angry***: )

Pentru CARTEA ZILEI intrati pe :: http://www.astronet.ro/carteazilei.htm

Horoscopul saptamanal :: http://www.astronet.ro/astrologie.htm

Intrebari :: De ce sunteti pasionati de astrologie ?
Cunoasteti tainele astrologie ?
Credeti in vise? dar in zodii si compatibilitati ?

Va astept parerile :#smile#:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/yumeantikku
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Mai 30, 2008 4:57 am

Cartea care te reprezinta este: IMPARATEASA

Imparateasa simbolizeaza inteligenta creatoare. Este femeia perfecta, ultra-feminitatea, Mama Natura, implinirea viselor, intruparea sperantelor si aspiratiilor noastre. Cartea reprezinta trasaturile pozitive de farmec, gratie si iubire neconditionata, dar si aspectele negative de vanitate si afectare, ca si intoleranta fata de imperfectiune.

CARTEA ZILEI

IMPARATEASA - simbolizeaza forta inepuizabila a naturii, cu ajutorul careia este perpetuata viata. Ea reprezinta vitalitatea si fertilitatea, cresterea si nasterea noului.

Incredibil...tot imparateasa lol

hmm nu pot sa spun ca, cred in astrologie...citesc horoscopul cand il vad prin reviste..dar doar asa de amuzament
si visele imi place sa caut simbolul..e funny nu de alta...dar n-as vrea sa fiu ca mamaia: 'am visat aseara flori albe..e de rau..sun'o repede pe mami si vezi ce face..spune'i sa aiba grija ca am visat rau" lol
apoi...masina face pana..mamaia cu convingere: "VEZI VISU'??? VEZI??? CE AM ZIS YO? E DE RAU AI VAZUT? zici sa nu cred in vise da uite ca se intampla, st adevarate" lol

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Michiko
Phantom mod

Numarul mesajelor : 1203
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Mai 30, 2008 9:34 am

pai...eu stiu perfect zodiile si compatibilitatzile
apoi daca aflu data de nastere stiu ce zodie este omul respectiv
dar nu imi place sa ma influientzeze cu ceva zodiacul

imi place in schimb foarte mult sa aflu zodiacul druidic (park asa ii zice)
adik ce floare, ce animal si ce copac esti dupa diferite zodiacuri

eu sunt iris, alun si capra sau oaie.. :P
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Miko
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Mai 30, 2008 10:35 pm

Arigato pentru parerile voastre :*arigato*:
Sa vedem ce se mai intampla cu PESTII :: atsui

Citat :
In saptamana ce urmeaza veti fi in rimul rand mai activi. Pentru unii dintre voi se anunta mare agitatie, dar in sensul bun, la locul de munca sau in sfera afacerilor. Se anunta colaborari fructuoase, aliante, asocieri sau parteneriate care aduc profitul scontat. De asemenea veti fi ceva mai populari si tocmai din pricina faptului ca va veti amesteca in toate proiectele in care aveti ceva de spus. Se poate vorbi si de sprijin din partea unor persoane, dar aici ar fi de mentionat ca trebuie sa va vedeti lungl nasului pentru a nu profita excesiv de bunatatea altora.
Ce bine blobtongue sa zicem ca imi va merge bine bravo
Deci raspunsurile mele la intrebarile adresate de ... gomen ....mine haihai

1.Sunt pasionata de astrologie datorita mamei grin se pare ca mostenesc pasiunea ei hello
2.Nu pot sa zic ca,cunosc tainele astrologiei(desi le-am descoperit pe cateva de pe net sau din carti) m-bata Se spune ca "pestii" sunt buni ghicitori m-hate desi cand eram micuta dadeam pasente mamei si ea credea ce imi iesea acolo worried dar mi-am dat seama ca e un pacat sa dai in carti asa ca m-am lasat desi o buna prietena de-a mamei a sfatuit-o sa imi continui acest "dar" worried
3.Nu cred in vise! zzz* Visele pot fi halucinatii worried poate doar unele care sunt daruite ca semn de la divinitate worried dar in general nu cred in ele m-bata

Mai am 2 intrebari pentru voi m-bata ::
1. Credeti in spiritism ? de ce ?
2.Credeti in ocultism ? de ce ?

Scuzati-mi curiozitatea dar incerc sa cunosc "ascunsurile" celorlalti m-pu

EDIT LATER:: Pentru semnificatia zilelor de nastere dupa calculul numerologiei intrati pe http://www.astronet.ro/ziuadenastere.htm
Sus In jos
Nephilim
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Orchestra of Rain
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Mar Iun 03, 2008 5:30 am

Cartea care ma reprezinta: INDRAGOSTITII O.O' why?

Cartea zilei: IMPARATEASA ~ aham O.O'

Semnificatia zilei de nastere (adica 6 la mine) : Suavi, tandri si incāntatori, manifesta devotament pentru familie, prieteni si relatiile care il apropie si īi unesc pe oameni. Simtul datorei, care il leaga de cei dragi, este atāt de puternic, īncīt, de multe ori, īsi sacrifica interesul si sanatatea. Desavārsiti, senini si echilibrati, īi nemultumeste foarte mult dezinteresul si dezaprobarea manifestate fata de actiunile lor, devin atunci certareti si brutali ~ x.x' what?

De ce sunteti pasionati de astrologie ?
Pai nu sunt foarte pasionata de astrologie si nici nu am un motiv anume.

Cunoasteti tainele astrologie ?
Nu O.O'

Credeti in vise? dar in zodii si compatibilitati ?
In vise da, dar in horoscop nu x.x'

1. Credeti in spiritism ? de ce ?
Da, pentru ca... nu stiu x.x' nu am un motiv anume, cred ca din cauza unui film

2.Credeti in ocultism ? de ce ?
Nu x.x'
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/Loopain
Miko
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Astrologie   Mier Iun 04, 2008 1:31 am

Arigato Yume ptr. parere angel
1.Nu cred in spiritsm ... sunt practici satanice ((parerea mea))
2.In ocultism nu cred din acelasi motiv i think ... :blush1:
Va astept parerile in continuare cheerleader
Sus In jos
saby_mikaru
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 03/07/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Iul 04, 2008 2:44 am

astrologia mi se pare foarte interesanta, iti dai seama de niste lucruei cu totul noi si de fiecare data adevarate . Am incercat sa aflu despre tainele astrologice,dar nu am reusit sa gasesc despre lucrurile care ma intereseaza. Si da cred in vise,pentru ca de cateva ori ceea ce am visat s-a intamplat, deci mi s-a parut incredibil, intrgul vis cu atmosfera , cu totul s-a transformat in realitate. Cred si in zodii si compatibilitati, iar in spiritism si ocultism nu prea blush2
Cartea care te reprezinta este: FORTA

Forta infatiseaza o regina gratioasa imblanzind un leu fioros. Regina simbolizeaza femeia Magician, care poate stapanii energii rebele, si reprezinta atat morala, cat si forta fizica. Latura pozitiva a acestei carti include charisma si hotararea de a izbandi. Latura negativa include vanitatea si folosirea gresita a puterii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://miyavi-382.myforum.ro
hunnie_luv
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 576
Data de inscriere : 29/06/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Mier Iul 16, 2008 11:44 pm

Cartea care te reprezinta este: PONTIFUL (PAPA) :scratch:
Cartea zilei: MARELE PREOT :scratch:

Ziua 5, 14, 23
Activi, nelinistiti si nervosi. Dispun de o imaginatie bogata, o minte vioaie, plina de solutii. Īi incānta orice schimbare, iar viata lor este plina de asa ceva. Deseori acestea vin pe neasteptate, de aceea trebuie sa fie intotdeauna pregatiti sa se acomodeze cu noile conditii. Entuziasti, iubesc libertatea, dorind doar sa traiasca viata intens, fara nici un fel de restrictie, piedica sau obstacol.

etou..la fel ca si Midori chan
Citat :
hmm nu pot sa spun ca, cred in astrologie...citesc horoscopul cand il vad prin reviste..dar doar asa de amuzament
si visele imi place sa caut simbolul..e funny nu de alta...dar n-as vrea sa fiu ca mamaia: 'am visat aseara flori albe..e de rau..sun'o repede pe mami si vezi ce face..spune'i sa aiba grija ca am visat rau"
apoi...masina face pana..mamaia cu convingere: "VEZI VISU'??? VEZI??? CE AM ZIS YO? E DE RAU AI VAZUT? zici sa nu cred in vise da uite ca se intampla, st adevarate"
de ceva timp nici horoscopul nu l mai citesc zzz*

insa faza cu, cartile mi s a parut interesanta haihai
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Astrologie   Joi Iul 17, 2008 9:35 am

dap si eu is nascuta pe 23
ce reprezentant e pt mine PONTIFUL..ai ai : What a Face :alien: Suspect
Sus In jos
Aida chan
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 74
Varsta : 21
Localizare : Tokyo(as vrea yo)
Data de inscriere : 02/08/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Joi Aug 14, 2008 12:50 am

cartea care ma reprezinta:INDRAGOSTITII

Indragostitii simbolizeaza iubirea care uneste intreaga omenire prin integrarea polaritatilor masculina si feminina. In latura pozitiva, cartea indica afectivitati si dorinte la un inalt nivel moral, estetic si fizic; latura negativa: dorinte neimplinite, sentimentalitate si nehotarare
bravo
Sus In jos
Miko
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Astrologie   Joi Aug 14, 2008 8:26 am

Povestea vietii tale anterioare

http://www.acvaria.com/div-viata_anterioara.htm

La mine :

Citat :
Se pare ca ai fost BARBAT in viata anterioara.
Te-ai nascut si ai trait undeva prin Sudul Americii Latine in jurul anului 1825.
Ocupatia ta a fost aceea de luptator, vanator, pescar, calau, militar.
--------------------------------------------------------------------------------
Ce fel de om ai fost in viata anterioara:
Ti-a placut sa umbli, sa calatoresti, sa cunosti locuri, lucruri si oameni noi. Ai dorit mereu sa afli mai mult, mai departe, mai profund, in orice domeniu.
--------------------------------------------------------------------------------
Ce trebuie sa faci in aceasta viata:
Invata sa iubesti, sa fii fericit, sa lasi entuziasmul sa te conduca si sa-i incurajezi si pe altii sa fie la fel.
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Aug 15, 2008 1:45 am

cartea zilei la mine

DIAVOLUL - sub forma expresiei puterii intunecate, magiei neagre, materialismului. El ne apare intr-o forma imbietoare, ne arata ca ne jucam cu focul si ca trebuie sa fim atenti sa nu ne frigem degetele. Aceasta arcana simbolizeaza faptul ca intram in contact cu latuara noastra intunecoasa.

infiorator dar ma simt foarte bine azi devil
latura aia a mea intunecoasa e buna pt mine..si aialalta rea devil
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Tokyo( cine nu isi doreste)
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Aug 15, 2008 9:34 am

vreu sa stiu cine este in zodia pesti ?! la fel ca mine astept sa imi spune cat mai curand blobflower
Sus In jos
Arisa chan
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Tokyo( cine nu isi doreste)
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Astrologie   Vin Aug 15, 2008 9:39 am

semnificatia zilei mele de nastere "Este proprie persoanelor individualiste si independente, abile, inteligente si creative. Egocentrice, ele au o buna parere despre sine. Aceasta zi de nastere confera aptitudini intelectuale, luciditate si un rationament adecvat. Vor fi buni organizatori, adevarati lideri care īsi vor folosi constructiv calitatile, daca Tabloul include si Vibratii echilibrate (repetarea numarului 1 la diverse analize)."

cartea mea este a soarelui!!!!!!!!!! :D
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: Astrologie   Sam Feb 27, 2010 11:36 pm

Cartea care te reprezinta este: DIAVOLUL

Diavolul indica o dinamica de tipul teama - dorinta actionand in privinta atractiei sexuale, irationalitatii si pasiunii. Diavolul ne subjuga prin nevoia de securitate si bani; El reprezinta caracteristica noastra fundamentala de a cauta siguranta si ne controleaza prin deosebirile ireconciliabile care exista in natura noastra barbat sau femeie. O latura pozitiva a acestei carti este atractia sexuala si exprimarea dorintelor patimase. Pe de alta parte, cartea ne poate raminti ca, desi suntem incatusati de trupurile noastre, spiritul ne este liber sa se inalte.
:shock: :shock: :shock: eu nici macar nu cred in chestia asta inventata si ei uite ce imi dau! :shock:

CARTEA ZILEI
MAGICIANUL - simbolizeaza intelepciunea, iscusinta, constiinta propriei valori si o conceptie de viata activa. El reprezinta acea perioada a vietii cand reusim sa facem fata chiar si celor mai dificile probleme cu o constiinta vie si o vigilenta intelepciune de viata.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
dikarasu
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 395
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Astrologie   Dum Feb 28, 2010 1:57 am

Cartea care te reprezinta este: LUNA

Luna - in esenta reprezinta lumea viselor, emotiilor si inconstientului. Atributele pozitive ale acestei carti includ sensibilitatea, empatia si intelegerea emotionala. Dintre trasaturile negative fac parte maleabilitatea emotionala, pasivitatea si lipsa de ego.

Cartea zilei
LUNA - sub forma cunoasterii intunecate a prapastiilor sufletului. Luna simbolizeaza visele romantice, fantezia vie si o mare sensibilitate. Latura intunecata a Lunii simbolizeaza prapastiile ascunse ale sufletului nostru: temerile, inhibitiile, presimtirile negre, teama.
ioii neko si eu sunt pesti
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Astrologie   Astazi la 1:19 pm

Sus In jos

Astrologie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Anything-
Mergi direct la: