Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Michiko
Phantom mod

Numarul mesajelor : 1203
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Dum Mar 16, 2008 11:08 am

neko hei...nice to meet you
Ma numesc Michiyo.
Asta mi se pare un forum interesant si de-abia astept sa ma uit peste el...ca acuma e ora 00:02 si ma simt cam asa :scfdscgewr: ,, da sper sa-mi treaca pana maine sau poimaine...abia astept sa va cunosc si sa povestim :#smile#:
Bun...am 17 ani fara o saptamana si singurul lucru la care ma gandesc de la 10 ani..este cum sa ajung in Japonia. :scratch: si am deja niste planuri cheers si da...imi plac ff mult animeurile...preferatele mele sunt Sailor Moon...le-am vazut de 7 ori de la inceput la sfarsit si nu m-am plictisit niciodata :(sailor): :(sailor): :(sailor):

Va pup :*arigato*:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Lun Mar 17, 2008 12:02 am

WELCOME :#welcome###:
hajimemashite!!!
ma bucur ca te'ai inscris :///cat/: , de unde ai aflat de forum?
wow de la 10 ani, ai ceva vechime :D
japan
sper sa te simti bine pe forum, sa te distrezi, sa'ti faci prieteni :#smile#:

welcome inca o data si la multi ani pt saptamana viitoare :D

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Mar Mar 18, 2008 9:31 am

merci mult :D
de forum am aflat de pe hi5...te am la friends Midori-chan si ai trimis un mesaj cu 2 linkuri printre care era si linku cu forumu asta :D
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Mier Mar 19, 2008 1:54 am

ah da asa e, am trimis mesaj mai multor persoane cu forumul asta(si inca unul p care nu mai intru), nu prea a avut succes atunci, nu sa inregistrat nimeni :: asta e...
a si mia mai venit in cap o intrebare: citesti manga?

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Mier Mar 19, 2008 7:23 am

da....am o biblioteca intreaga la dispozitie la centru cultural japonez..de manga in japoneza...si panao sa ajung sa inteleg tot ce scrie acolo..avem un club de manga nou infiintzat care aduce mangauri din canada in engleza...e super..am citit cateva serii din Bleach si Blade of the immortal si ink ceva DBZ si...mai multe :D
Sus In jos
Karl Donitz
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 27
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/01/2008

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Joi Mar 20, 2008 6:59 am

hello Michiyo, ne bucuram sa te avem printre noi....am o intrebare si un raspuns la intrebarea ta..
intrebarea e...din ce oras esti ... la ce centru cultural inveti?.....si raspunsul la intrebarea ta "cum sa ajung in Japonia?" ..... pai doar cu avionul (cel mai ieftin) te costa biletul cam 1000$ doar dus....si avionul se ia doar din Paris sau Londra sau Berlin sau Moscova sau orice oras mare din Europa. Cand pleci in Japonia sa ma iei si pe mine?. pls.:D
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Joi Mar 20, 2008 7:34 am

wow da' complicat mai e sa ajungi in japonia
poi si d la noi de ce nu merge avionu? cry
sa ma iei si pe mn :P

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Vin Mar 21, 2008 10:21 pm

pai...am planuit totul :D

prima oara termin a 12-a si dau admitere la academia de muzica din Londra (bineinteles mai sunt multi pashi de facut pana acolo :drunken: ) dup-aia mai trec cativa ani pana imi gasesc de lucru si imi fac un salariu acolo ...intre timp noi pastram legatura...si bineinteles o sa vina si ziua cand o sa plec in japonia...voi vedea daca definitiv sau nu...oricum avionu pleaca din Londra...eu asta urmaresc...sa merg intr-un orash cu plecare directa in Japonia cheers

si in functie de ce putere financiara o sa am....va pot chema la Londra...deocamdata(daca am shansa sa ajung acolo) :alien: cine vrea

^^sunt din Cluj si invatz la centrul cultural japonez... :D ceva prieteni japonezi in plus nu strica niciodata :!: bineintzeles :P deci cine vrea sa vina cu mine la Londra neko
Sus In jos
Karl Donitz
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 27
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/01/2008

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Sam Mar 22, 2008 7:24 am

Cluj?......uau....pai poate vom fi colegi...eu fac japoneza La centrul Cultural Japonez din Brasov si sunt clasa a-12-a ...si vreau sa fac facultatea in Cluj (sau Timisoara) si vreau sa continui japoneza in Cluj (sau Timisoara). Apropo...ai ganduri foarte mari...iti urez mult noroc in implinirea lor....:)
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Dum Mar 23, 2008 8:51 am

merci mult :sunny: ...eu iti sugerez sa vi la Cluj...pt ca la centrul cultural japonez de aici sunt profesori foarte foarte buni din Japonia...printre ei preferata mea Yoko-san...cea mai tare ever :D si bineinteles restaurantul japonez...care cred ca este o raritate in Europa (din cate am vazut ca au zis strainii :: )
Sus In jos
Midori
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Lun Mar 24, 2008 5:05 am

cat va invidiez....cat mi'as dori s fie si la noi centru japonez..dar pt orasul nostru amarat...vai steaua lui...slabe sanse sa se faca prea curand asa ceva...

vreau si eu la LONDRAAAAA, visez sa ajung pe acolo intai, si apoi in japonia, i love england too,(da' tot japonia ramane prima!) cunosc cativa englezi, au venit in romania, neam 'imprietenit' , am tinut un timp legtura cu ei dar apoi sau plictisit si nu mi'au mai scris...

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Lun Mar 24, 2008 8:50 am

mie nu imi plac englezii...is zgarcitzi si irascibili si iritatzi:))))) anyway..o sa rezist :D
Sus In jos
alucard
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 213
Varsta : 23
Localizare : Behind you ^^
Data de inscriere : 08/02/2008

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Joi Mar 27, 2008 11:02 am

welcome Michiyo, bun venit pe forum

eh...mam trezit si io cam tarziu :D
eh nam putut intra panacumm.

nvm that..

bine ai venit pe forum...distreazate :)

alte animeuri inafara de sailor moon care sunt?
manga cva?
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Joi Mar 27, 2008 9:07 pm

pai sa vedem...Samurai 7, Ruroni Kenshin, ceva Naruto, DBZ , Ayakashi,Bleach,Yu-Gi-Ohhhh :))), hmmmmmmm

manga--Blade of the immortal, Bleach, Sailor Moon---cam atata...(cu manga stau cam rau :*arigato*: )
acuma nu mai am timp de citit manga si de anime ..ca am tot felu de concerte cu vioara si mai ales..am inceput din nou lectziile de japoneza la Centru Cultural...asa ca am multe kanji de invatzat :D

cheers
Sus In jos
happy_berry
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 191
Varsta : 23
Localizare : in pat la Miura Haruma :]]
Data de inscriere : 08/02/2008

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Vin Mar 28, 2008 2:28 am

hey michiyo,ai prieteni japoneezi?????? kanpai

imi dai pls ji mie idul lor dak ai??
Sus In jos
Michiko
Phantom mod

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Vin Mar 28, 2008 6:31 pm

dap..of course :) incerc sa-ti dau add pe messenger si ti le dau acolo :!:

:arrow: am incercat sa-ti dau add...da nu pot ca-mi trebe flash player 9 instalat (de fapt ii instalat da nu merge :pale: )
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here   Astazi la 3:53 pm

Sus In jos

Hajimemashite minna-san!^^Michiyo here
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: