Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Berserk!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Berserk!!   Sam Dec 29, 2012 3:45 am

nu cred ca e si un topic cu Berserk,cei care nu a-ti auzit de el,nu stiti ce pierdeti si cum naiba de n-ati auzit de Berserk,mai ales pt cei ce vizioneaza anime,O_o!!

Set in a medieval Europe-inspired fantasy world, the story centers around the characters of Guts, an orphaned mercenary, and Griffith, the leader of a mercenary band called the Band of the Hawk (鷹の団 Taka no Dan?).
este ataaat de bun!! it will blow ur mind,pe bune,am fost dezamagit maxim cand am ajuns la sfarsit si am aflat ca manga e on-going dar anime acopera doar cateva capitole...si te lasa mindf*Ck*d :O.
DAR deee ceva timp stiu,citisem mai demult ca o sa se faca niste filme...de le inceput or sa reia manga intr-o serie de filme animate MAXIM HD @_@ beautiful 8->. si azi vazui pe Filelist aparute 2 filme deja,deci eu cred ca or sa animeze toata manga...ar fi atat de misto! inca e on-going :))
oricum,va recomand maxim si nu o sa regretati \m/
va bag si un trailer,ca asa e frumos :
nu e al seriei anime dar e al celui de-al 2-lea film.
va puteti uita la filme chiar daca nu v-ati uitat la anime pt. ca au reluat tot..de la 0,adica inca nu m-am uitat la nici-un film dar am vaz faze in trailer ce au fost si-n anime,deci e totul acolo. ;) de cand s-au intalnit ei si pana la final...

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Lun Dec 31, 2012 12:17 am

uitate pe myanimelist.net acolo gasesti animeuri :D de orice gen si manga :D
ce am vazut si ce vreau sa vad:D http://myanimelist.net/animelist/AkumaDxD asta e profilu meu pe mal :D crab8
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Lun Dec 31, 2012 2:09 am

da,stiu.
eu de obicei caut ceva bun,o serie si o downloadez de pe un tracker ca s-o vad HD.
da' tre' sa fie buna ca sa n-o iau degeaba si s-o vad pana la sfarsit.
mai le vad si pe net dar cu netul meu e greu...poate cadea oricand...uneori se opreste deodata din incarcat si tre' s-o iau de la capat..etc.
si am vazut ieri Golden Age 1 si este beton \m/ maine ma uit si la Golden Age 2.
si azi e revelionu'...sa-l petreceti maxim si la cat mai multe anime pentru 2013 \m/ dalea bune :>
Sus In jos
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 25
Localizare : Cluj[temporar]
Data de inscriere : 05/11/2011

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Lun Ian 07, 2013 5:57 am

Am vazut seria veche, mi s-a parut decenta. Sincer nu stiam ca au facut si filme.
@ZzbangNoMi: spuneai ca ai vazut unul din ele, ti se pare mai bun decat seria, merita sa le caut si sa le downloadez?
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Mar Mar 26, 2013 10:28 pm

ZzbangNoMi uitate la Code Geass :D e psihologic si e foarte tare e animeul meu preferat :D
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Mier Mar 27, 2013 12:32 am

se merita sa le downloadezi si sa le vezi in HD,cu siguranta!! ;)
eu m-as fi uitat chiar daca nu era o animatie atat de marfa si 3d cgi,mi-a placut foarte mult si animatia seriei anime,chiar daca este sub asta,adica 3d cgi..duuh xD era clar low budget,dar m-as fi uitat oricum.
singura chestia care m-a deranjat la inceput si nu numai pe mine se pare,a fost faptu' ca au folosit 3d cgi pentru absolut tot,chiar si corpurile personajelor,muschii fetele,tot!
si se misca putin ciudat,anumite expresii sau atunci cand vorbesc.
m-am documentat si cica e f greu sa aplici legile fizicii precis cand folosesti 3dcgi pe corpuri umane,cand incerci sa le animezi,iti va da senzatia de papusa.
mno,daca te uiti o sa-ti dai seama O_o.
dar m-am obisnuit rapid,am uitat de asta pe parcursul filmului.
pt mai multe info despre cgi : http://askville.amazon.com/CGI-stand-terms-movies/AnswerViewer.do?requestId=6679288

ca eu nu stiam sigur ce insemna desi mai auzisem de termenu' ala pe la filme si anime.

chestia asta,de exemplu,o mai gasesti si in Fate Stay Zero,dar acolo nu este totul animat asa,doar unele chestii,gen Berserker mi se pare ca e animat asa,sau avionul ala care-l controleaza intr-o lupta cu Archer. cei care s-au uitat stiu despre ce vb.
si da,filmele mi se par mai bune decat seria anime :-?

si am vazut si Code Geass,aproape :)),mai am putin sa-l termin si o sa-ncerc si parte a-2-a,cred. este bun,unii spun ca e la acelasi nivel cu Death Note pentru ca are un plot asa bun si este inteligent dar pe mine Death Note m-o tinut mai lipit de monitor decat Geass,mi s-a parut mai interesant.
o fi de vina si partea mecha din el,nu prea ma atrage :/
Sus In jos
[The]Ladd Russo
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 25
Localizare : Cluj[temporar]
Data de inscriere : 05/11/2011

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Vin Mar 29, 2013 1:19 am

Hmm.. 3dcgi nu suna prea tentant dar mi-a placut seria originala, poate il pun si pe asta la download.

Citat :
...unii spun ca e la acelasi nivel cu Death Note pentru ca are un plot asa bun si este inteligent...

Nu cred ca seriile se pot compara, fiecare are felia ei[daca exista expresia asta]. But hey,0 what do I know? I have yet to finish neither of the series. :]]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Berserk!!   Astazi la 9:06 pm

Sus In jos

Berserk!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Anime-
Mergi direct la: