Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Hellsing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ayko Ren
Ronin
Ronin

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 21
Localizare : Romania
Data de inscriere : 29/07/2012

MesajSubiect: Hellsing   Dum Iul 29, 2012 9:09 am

Bun..din cate se pare nu a deschis nimeni pana acum, deci imi permit sa o fac eu...un singur cuvant! Hellsing, acum mai multe cuvinte, ce este hellsing? Ah, simplu, este un anime, un anime tare, un anime creepy..probabil singurul anime in care tipul bun este mai creepy si mai sexy decat orice tip rau :)) da, multi ar spune ca e o combinatie intre Dante din devil may cry si inca un tip (pe care spre rusinea mea nu mai stiu nici din ce anime este si nici cum il cheama -___-" ) dar ideea este ca tipul e tare.
Daca va plac chestiile horror..sau bine..partial..uitati-va..daca nu..meh..mai bine nu :)) oricum, mie una imi place, nu neaparat actiunea cat personajul principal =p~ (nu ati citit aia) dar nu strica niciodata sa incerci ^_^

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: Hellsing   Dum Iul 29, 2012 10:29 am

Daca ne spui si despre ce trateaza ar fi ideal,adica o scurta descriere :>

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: Hellsing   Dum Iul 29, 2012 6:59 pm

ce ma azami,nu stii? :))
e printre cele mai tari anime,mai ales ova-urile!
animatie beton acolo crab8
este on-going in ova-uri,anime s-a terminat demult la 13 episoade si e mai slab decat ovas :-? parerea mea desi le recomand pe amandoua pt. ca sunt lucruri mici care sunt mai bune decat in ovas,anumite momente,vocile sunt putin diferite,chestii dastea.
momentan sunt vreo 9 si urmeaza sa iasa Ova 10,epic stuff !
cat timp m-am uitat mie mereu mi-a dat o senzatie de Devil may cry si H.O.T.D :)) adica o senzatie super,e chiar un anime f bun.
fac eu o descriere,e despre o organizatie numita Hellsing al carei rol este sa caute si sa distruga orice forma de rau care ameninta Conducatorii tarii si tara,totul se petrece in Londra parca :-?,e ciudat cand fac japonezii asa ceva si totul e in japoneza desi esti intr-o tara straina xD
Organizatia este condusa de Integra Hellsing care-o preluat-o de la tasu' dupa ce-o murit.
Pana aici totul oke dar ceea ce face anime-ul asta atat de epic este tipu' de care zicea mai sus.
Alucard,inversul lu' Dracula :)) m-am prins si yo dupa ce vizionasem de cateva saptamani anime-ul :/,si pentru mult timp am crezut ca Integra era barbat :/...numai cu Hellsing si Ouran High School mi s-a intamplat asta...
in fine, Alucard a jurat credinta organizatiei dupa ce-o fost invins in lupta de catre tasu' lu Integra cu mult timp in urma daca-mi amintesc bine,ca nu m-am mai uitat de cand am terminat Ova 9 si astept pe 10 :-?,oricum sunt niste legaturi cu opera lu' Bram Stocker,pe taicasu' lu' Integra il chema Abraham Van Hellsing
si Alucard e cam cea mai puternica badass creatura din serie,este un vampir,dar nu orice vampir ci vampirul original,cel mai puternic vampir.
si cred ca cel mai adevarat vampir din toti pe care i-am mai vazut prin anime...
pff,Edward e mic copil /:)
mno,e ca o arma secreta a organizatiei.
deci pe bune,anime asta este foarte epic,nu glumesc victory
pun si un amv care arata cat de epic este :X /)isturbed merge asa bine cu seria

aaa si exista si o serie Abridged =)) care este foaarte tare,logic ca doar e Hellsing B-)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Ayko Ren
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Hellsing   Dum Iul 29, 2012 10:15 pm

Geniala descriere :)) nici eu nu o puteam face mai buna :))
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 3:57 am

In primul rand atentie la reguli!Nu ai voie sa faci dublu post!In cazul in care vrei sa mai adaugi ceva la postarea anterioara apasa butonul EDIT.
Ideea sectiunii Anime nu e doar aceea de a vorbi si discuta despre anime-uri pe care le-am vazut deja,ci de a cauta recomandari,asa ca in ce priveste descrierea nu era neaparat pentru ochii mei,ci pentru ai tuturor celor care arunca o privire pe-aici(o descriere convinge,zic eu)
Si nu,n-am vazut hellsing(e ceva vreme de cand nu ma mai uit la anime) crab8

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 4:23 am

absolut ;) e normal sa fie o descriere sau un trailer,e necesar B-)
as fi scris oricum crab8
Sus In jos
Sammy
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 06/02/2011

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 10:20 am

Citat :
(e ceva vreme de cand nu ma mai uit la anime) crab8
Di ce?

on: Anime-ul in sine nu e tocmai bun, dar mi-a placut din motive. Am sa editez cu argumente valabile.
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 11:30 am

@Sammy:N-am un motiv nemaipomenit pentru treaba asta:))) ideea e ca timpul meu e impartit in asa fel incat ori ma uit la un film sau la un serial ori ma uit la un anime si de ceva vreme parca ma atrage mai mult sa vad seriale si filme.

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 6:47 pm

asta spune exact cat timp liber am eu,cumva reusesc sa ma uit la toate :)))
da' cred ca fara Alucard ar fi scazut mult de tot...
ca si Devil May Cry fara Dante sau Vampire Diaries :/ fara Damon :)) etc
si Seras,anime girls with big guns and other big stuff :)),it's a must crab10
Sus In jos
Ayko Ren
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 8:03 pm

Sa fiu sincera, pe mine una ma enerveaza Victoria, are o tona de putere in corpul ala si tot ce stie sa faca e sa tipe -____-" which is very lame...

In orice caz, pentru Alucard, chiar merita sa te uiti :)) btw...pentru cine s-a uitat...ati observat vreo asemanare intre el si un actor cunoscut?
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Hellsing   Lun Iul 30, 2012 10:13 pm

mmmmmm mie-mi place caracteru' ei grin
poate fi suuuper badass,cum o fost in lupta cu Zorin Blitz !
one-sided maxim a fost aia.
sper sa mai vad o lupta cu ea.

cat despre Alucard si o asemanare cu un actor real si cunoscut...
probabil Johnny Depp,nu stiu alt actor sau nu-mi vine in minte acum altul care sa semene fizic cu Alucard :/
cred ca daca ar purta costumul si ochelarii aia rosii badass si palaria,tot si cu niste schimbari,machiaj si alte dalea chiar ar semana destul de mult.
este si un actor foarte bun,cred ca ar juca si un rol bun daca s-ar face vreodata un live hellsing movie :))
este filmul ala mai nou "Dark Shadows" in care joaca el si este un demon parca,nu l-am vazut inca,doar postere si trailer dar arata bine,parca ar fi un caracter dintr-un anime,mi-aminteste de cineva din Ao no Exorcist :-?
Sus In jos
Ayko Ren
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Hellsing   Mar Iul 31, 2012 2:19 am

Nuu...in nici un caz..Johnny e prea cute ca sa fie Alucard...dar have a look dupa Adrien Brody :-> acolo nu e nevoie de machiaj :)) eventual putina paloare..si are si nasul acela :->

si..btw..in Dark Shadows..e un coltos ^,..,^
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: Hellsing   Mar Iul 31, 2012 3:03 am

da,il stiu si pe ala,o jucat in Splice... bleah :))
am vazut poze editate de fani ca sa-l faca sa arate ca Alucard dar tot cred ca Johnny ar juca mai bine rolul :-?

mai ales cum arata Alucard initial...inainte sa aibe aspectul asta care-l are acum
mustata si barba.
mno oricum eu vreau sa vad o lupta intre Alucard si The Captain ca am auzit multe despre tipu' ala dar nu l-am vazut vreodata in actiune.
in manga scria ca mai demult prin timpul celui de-al 2-lea razboi mondial s-a luptat atat cu Walter,cand era mai tanar cat si cu Alucard si pe Walter cica a reusit sa-l bata dar o intervenit Alucard bla bla
daca Alucard este arma secreta a organizatiei atunci ala e arma secreta a alora.
nu citesc manga defapt,doar am aruncat mici priviri,nu vreau sa stiu ce-o sa se intample :))
dar am mai aruncat niste priviri si se pare ca o sa fie lupta epica intre el si Seras B-)
epic stuff to come

Sus In jos
Ayko Ren
Ronin
Ronin

MesajSubiect: Re: Hellsing   Mar Iul 31, 2012 6:34 am

O_O Nice! Dar nu..tot nu sunt de parere ca Johnny l-ar putea juca :))
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hellsing   Astazi la 4:25 am

Sus In jos

Hellsing
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Cultura moderna :: Anime-
Mergi direct la: