Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 403
Localizare : ChildOfSalaj
Data de inscriere : 25/05/2012

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Joi Mai 31, 2012 7:46 am

xD eu n-am avut niciodata sub 9 pana acum dar oricum sunt multi mai buni ca mine,am vazut asta la olimpiade si concursuri,e alt nivel :-j
numa' in generala am castigat concursuri de engleza,in liceu neam :))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://focnoishi.blogspot.ro
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Joi Mai 31, 2012 8:13 pm

Bacul asta...cred ca e cel mai usor examen din cate am dat...nici nu vreau sa ma gandesc ce va urma. Oricum, la facultate numarul cartilor se va tripla-asta daca mergi la o facultate serioasa. Ideea e ca pentru bac trebuie sa bagi umpic mai tare in ultima luna inainte de examen...cel putin eu asa am facut.

Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Joi Mai 31, 2012 8:56 pm

pfuai de capu' meu
**** that,nu pot sa citesc atat de mult nu-mi sta-n fire is lenes si sigur nu mi-ar placea macar un sfert din ele.
in fineee :-j,o sa iasa de la sine (:|
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

Numarul mesajelor : 1189
Varsta : 22
Localizare : Here
Data de inscriere : 03/02/2010

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Dum Iun 10, 2012 6:25 am

Hey! Salut! Ne stim de la rubrica fan-fiction :)) .Welcome! mama...cat scrii :)) imi place energia asta a ta, uneori devine confuz si mi-e greu sa te urmaresc dar eu am un blog si uneori cand ma uit in urma mi-e greu sa ma urmaresc si pe mine asa ca mi se pare foarte tare ca scrii tot ce-ti trece prin cap :)). Si eu m-am apicat de Hellsing, mai am doar 5 OVA-i uri,, damn Alucard e asa...whoa <3 Vreau sa ma uit la ergo proxy dupa ai si la devil may cry si la wolf`s rain.In afara de ultimul, ai mai vazut din cele pe care vreau sa le vizionez? :-? Also, ai vazut triologia milenium?Sunt filme politiste, suedeze, dupa 3 romane. Primul e The girl with the dragon tattoo, al doi-lea e the girl who played with fire si ultimul the girl who hot the hornest`s nest. Uita-te la trailerurui , sunt super faine, nu sunt ca cele tipice politiste.

In ce zodie esti si cati ani ai?:D
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Dum Iun 10, 2012 6:51 pm

salut rose
devil may cry l-am vazut pe tot da' e bun mai mult pt. actiunea din el nu are cine stie ce poveste :/ ,daca vrei poveste mai bine joci jocurile,sunt foaaarte tari eu le-am jucat :>,printre cele mai bune jocuri jucate de mn :>
acu' nush daca esti gamer girl :)) dar ti le recomand crab8
apar caractere din anime si-n joc,inafara de Dante dar si chestii care nu is in anime
e bine sa te uiti la anime oricum,ii bun,dante's badass,prea badass defapt :/ overpowered .
iar la ergo proxy n-am vazut decat primul episod mai demult :/ nu pot sa zic mai nimic eram nerabdator si cautam ceva nou si multi spuneau si inca spun ca e un anime f interesant si bine gandit si ca trebuie sa vezi cateva episoade,nu numai primul :)),ca sa-ti dai seama cat de bun e si daca e pt. tine sau nu,daca-ti place sau nu
asa ca m-am uitat dar n-am avut rabdare,e confuzie maxima p-acolo tocmai deaia tre' sa vezi mai multe :/ dar cred ca mi-ar fi placut daca m-as fi uitat la mai mult,animatia cu siguranta e tare :-?,o sa-l mai incerc odata.
clar ca nu e un anime prost,ar trebui sa-l incerci ;)

si din acea trilogie n-am vazut niciunul din ele :/ dar le recunosc pe primele 2 de pe Filelist,le-am vazut titlurile printre alte filme si jocuri si alte chestii p-acolo si am dat si click odata pe primul dar tot la fel,nu am avut rabdare sa-l verific,doar am aruncat o privire de curiozitate :/
o sa ma uit la trailere :-?
si is scorpion m-tabako 19
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Dum Iun 10, 2012 8:45 pm

Scorpion...-.-" ma inconjoara zodia asta :)). Da, imi place sa joc jocuri video , insa nu -mi prea permite memoria calculatorului -.-" As vrea sa joc jocul dar am o gramada de muzica si filme si fotografii si doua jocuri :)) asa ca...nu stiu daca o sa reusesc :-? Dar incerc :-? Sa-mi spui ce parere ai de traileruri xD
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Lun Iun 11, 2012 4:53 am

naspa ca este in suedeza :/
nu stiam de asta
stii cum e cand esti obisnuit cu o limba si vezi un film in alta limba pe care nici nu o stii,se creeaza un disconfort,e ciudat.
cel putin in cazul meu :/, limba e foarte importanta,pe bune,daca ma uit la Cinderella Man in suedeza,spaniola sau orice alta limba,nu va fi la fel si desi filmul ala e genial si e printre preferatele mele,nu as putea sa-l savurez la fel de bine ca-n engleza,numai din cauza limbii.
de exemplu eu ma uit la anime de mic dar nu stiam ca se numeste anime si ca anime sunt facute de japonezi si toate alea,toate intrau la "desene animate". Cand am vazut pentru prima data un anime on japoneza,cand am dat play si-am auzit limba,eram O_o,suna oribil as putea zice :-?,pe bune,nu mai urmarisem eu ceva in japoneza sau poate mai auzisem dar mult prea putin :-j,nici nu merita mentionat,asa ca era super ciudat,nici nu mi-a placut,chiar tin minte ca am inchis playeru' si am sters si respectivu' episod din nu stiu ce anime era :/
da' defapt e o limba foarte tare si acum chiar stiu putin din ea si ,pe bune,imi place crab8
oricum vad ca e o si o versiune americana la primul film si cred ca pe aia o voi viziona :/.
inafara de limba imi pare bun filmul :-?,dupa ce ma uit la primul o sa incerc si celelalte,poate totusi,daca e chiar asa de bun,ma impac si cu limba :))
pentru ca au fost exceptii,filme care mi-au placut foarte mult incat am trecut peste chestia asta.
de exemplu Pan's Labyrinth care e in spaniola si nu-mi place spaniola :/ dar filmu' e foarte tare si s-a meritat .
m-tabako
sau Cell 211 \m/ ,care e tot in spaniola.
woaaaaa sau capodopera lui Jet Li si anume Fearless (love this movie) care este in chineza :)) dar aici e ok pentru ca ma impac bine cu chineza,imi place chiar,dar nu stiu o boaba :-j
si IP man,despre maestrul lui Bruce Lee :>,tot in chineza,este genial,no comment :|

edit : yoosh! my bad! am corectat :-" stiam dar am gresit :/ arigato

Ultima editare efectuata de catre ZzbangNoMi in Lun Iun 11, 2012 6:24 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Blue Rose
Shogun

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Lun Iun 11, 2012 5:25 am

Nu e "Pe chineza", e "in chineza" >.<

Pacat ca nu-ti plc limbile straine. Eu vreau sa invta orice limba pentru ca vreau sa calatoresc mult daca am ocazia asa ca dupa parerea mea e un plus pentru o persoana care stie si limba tarii rspective. Poti rata multe filme bune avand motivul ca sunt intr-o alta limba decat engleza...
Am vazuts i eu Pan`s Labyrinth, foarte bun filmul :) E un fel de "Alice in Wonderland "horror . :))
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Lun Iun 11, 2012 6:37 am

e un plus dar mno,nu pot sa invat ceva ce nu-mi place si nici nu vreau,unele imi plac si unele nu :-j,da' ce tot zic,sunt asa de lenes ca nici alea care-mi plac nu le invat (ex: japoneza sau chineza) crab10
si da,poti rata filme bune din cauza asta :/ si probabil ca am ratat cateva da' poate o sa ma intorc la ele.
mi-o venit unu' in minte chiar acum,La vita e bella,din motivu' asta nu m-am uitat la el si toti zic ca e o capodopera si cel ce mi l-o recomandat la fel o zis si-mi zicea ca nu stiu ce pierd da' ma deranja ca e in italiana :/,o sa-l vad totusi :))
daca vrei sa vezi alice in wonderland cum ar arata horror,este Alice : Madness Returns,e un joc affraid hoooorrrooooorrr :)) nu l-am jucat inca,nu cred ca-l suporta pc-ul da' arata bine.
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1006
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 13/01/2011

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 5:34 am

facebook n-ai?ca tare sunt curioasa sa vad fata omului care vorbeste(scrie) atata:))))sau macar pune si tu o poza la sectinea sa ne cunoastem la topicul cu pozele noastre:>

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 5:45 am

n-am,is contra feisbuc crab10

aa clueless , nici nu stiam ca exista un topic pentru asta,o sa-l caut crab10
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 5:47 am

ciudat!de ce?imi pari prea sociabil ca sa respingi retelele de socializare:)))))

ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 6:11 am

mno,nu stiu cat de sociabil ma crezi :)) dar nu vorbesc atat de mult pe cat scriu,mereu am scris mai mult decat am putut vorbi pt. ca am mai mult timp,ma asez si scriu stii,uneori nu-mi gasesc cuvintele,in scris ma simt mai liber,uneori ma exprim mai bine si am mai mult timp sa gandesc si sa imi pun in ordine ideile,mai ales la poezii asta e necesar la mine,nu pot face freestyle xD
prefer sa vorbesc cu cineva fata-n fata,nu-mi place nici sa vorbesc la telefon,nu prea ma descurc :/ il am mai mult pentru muzica :))
iar feisbucu' asta creeaza dependenta ,prea mult socializat online,n-am nevoie de atatia prieteni virtuali :/,mai mult de dinaia reali,mi-a ajuns cu hi5-ul :)),nu-i mai vad rostu',mi se pare ca poate face rau,si vrei sa-ti zic ceva ciudat,mi se pare c-o fost si la stiri =)),imagineaza-ti o fata de 14 ani sau cam asa primind friend req de la un barbat de vreo 40 sau cam asa :/.
si inca o faza,poate deveni confuz,mai ales pentru cei mici,nici nu vreau sa intru in asta,generatie astora cu pc-uri de la 2 ani jumate :/,dar oricum,cel putin in cazul meu,ma port diferit online decat in realitate,cum ziceam mai sus,un lucru de exemplu,scriu mai mult,oamenii isi formeaza pareri desi poate sunt false si noobi aia nici nu mai stiu cine sunt,ar trebui o interdictie,copii sub o anumita varsta sa nu aiba parte de pc,iti strica viata ma de la varsta aia,iti ruineaza copilaria,parerea mea,pff,ce bine ca nu am avut >:)

m-tabako

online,cineva ar putea crede ca eu fumez pentru ca pun emoticonu' ala,dar nu fumez si sunt contra fumatului :)),dar arata misto =))
Sus In jos
azami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 6:52 am

:))))))asta cu fumatu' mi-a pus capac =)) nu mi-am imaginat ca fumezi,adica n-am dat importanta acelui onigiri fumator:))))
sa stii ca si eu sunt impotriva pc-ului la copii,pentru ca din pricina lui si a socializarii virtuale,ajung sa se "salbaticeasca":)))) nepotul meu face 7 ani si cand l-am intrebat daca stie ce e aia pititea se uita la mine de parca as fi fost extraterestru:-j uita sa se joace,nu stiu sa se joace si pierd mult stand non-stop pe mess sau pe mai stiu eu ce site-uri.
In ce priveste dependenta,sa fim seriosi,orice activitate poate sa duca la dependenta daca nu esti o persoana echilibrata.Eu pe fb n-am treaba de persoanele pe care nu le cunosc si ca sa-ti spun drept nici nu adaug la prieteni oameni cu fete dubioase =))e o moda,o tampenie,stiu,nici eu nu voiam sa-mi fac cont,dar m-am lasat antrenata de prieteni :">

Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 8:09 am

Hey salut bine ai venit , nu am postat in acest topic dar am vazut un post care m'a distrat :))
Chestia cu copii cu pc'uri mi se pare penibila si mie . Motiv principal pentru care apar copiii obezi si multe alte probleme psihice . Dar in legatura cu facebook'ul si creearea de de dependenta , mi se pare o prostie . De exemplu am facebook dar nu sunt dependent de el. Intru in fiecare zi dar doar seara sa vad ce se intampla si atat. Nu postez , nu comentez etc. Iar despre "Friends" prefer sa am 300 pe care ii cunosc decat sa fac colectie de "pokemoni" si sa am 4000 din care cunosc doar 10.. ma rog .. fiecare cu preferintele sale.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ridia
Daimyo
Daimyo

Numarul mesajelor : 496
Varsta : 21
Data de inscriere : 30/12/2009

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 8:47 am

Dependenta de facebook nu e o prostie Ciorapyy-kun! La fel cum este dependenta de internet/pc sau orice altceva, dependenta asta e o realitate, si face dezastre in lume in special printre tineri. Doar pentru ca tu nu esti dependent de FB nu inseamna ca altii nu sunt ( stiu din proprie experienta)

Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mar Iun 12, 2012 8:56 am

:)),dar am incercat sa fumez bineinteles,zic bineinteles pt. ca sunt de parere ca toata lumea o incercat,macar odata.

mno,traim intr-o lume nebuna,nebuna de tot ,vorba melodiei. Suspect
ce naiba cand am aflat ca au fost oameni care au murit la pc,pe scaun,jucand wow am zis ba da-o d***u le-am auzit pe toate :/,credeam ca fac misto.
au uitat sa manance,sa bea si corpul lor s-a "oprit" :/,cum uiti ma sa mananci =))
sau ca parintii lor ,gameri fiind,au uitat de copii lor din cauza dependentei .
........ ...

se manifesta diferit la fiecare

eu chiar nu am nevoie de feisbuc,absolut deloc si nici nu suport lucru' asta.
Sus In jos
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mier Iun 13, 2012 3:45 am

Mna fiecare cu gusturile sale , se pare ca aceasta replica ne tot inconjoara in ultimul timp :))
Cat despre ce zici de gameri cu uitatul sa manance , crede-ma din proprie experienta de gamer , atunci cand esti prins intr-un joc , nu uiti sa mananci ci pur si simplu ori din cauza jocului fiind prea captivant nu vrei sa te duci sa mananci , ori nu ti se face foame . Acum depinde si de gradul de dependenta pe care il are persoana respectiva . Se pare ca la unii nu apare foamea nici in cateva zile . Cred ca cel mai mare record al meu de stat intr-un joc fara sa mananc ci doar sa ma duc la toaleta a fost de 9 ore ... bineinteles ca dupa orele astea a trebuit sa recuperez ceva timp pentru ca simteam ca imi explodeaza capul si ma dureau ochii ingrozitor .
Deci nu fi uimit , dependenta de un joc anume , chiar te poate face sa uiti de sentimentul de foame.

@ Ridia , am zis doar ca mi se pare o prostie dependenta de facebook , nu ca nu ar exista. Cunosc si eu destule persoane care au aceasta problema . Ma refeream la faptul ca daca esti o persoana ce stie sa'si calculeze timpul "real" , poti evita aceasta dependenta , mai ales de facebook . Mie personal facebook'ul nu imi ofera o placere atat de mare incat sa ma faca sa stau mai mult de 10 minute on-line . Exceptand momentele in care vorbesc cu cineva pe chat (alt mod de a discuta cu acea persoana neexistand) .

Dar , revenim , fiecare cu gandirea si modul sau de a privii lucrurile .
O sa ma opresc aici pentru ca este topicul lui Zbang (probabil pot sa-i spun asa , imi este greu sa scriu tot numele) si nu ar trebui sa vorbesc mai mult .
Ja neh !
Sus In jos
ZzbangNoMi
Daimyo
Daimyo

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Mier Iun 13, 2012 8:17 am

sa stii ca am auzit-o foarte mult in ultimele zile si ai tot repetat-o in diferite forme cred :)))
o stiu pe dinafara :-j e logic nu mai e nevoie sa se spuna,ca suntem diferiti.
si da,aici pe internet poti sa-mi zici asa :-j,folosesc numele asta pe lumea virtuala,jocuri,site-uri,forum-uri etc. ;)
poti sa vb. ma,exprima-te liber :)),dar in regulile alea ale forumului,i approve of it,fiind topicu' meu :-" w/e crab10
joaca cineva warcraft 3 tft ? mai exact d.o.t.a. ? :-"

edit : guess not :-j
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!   Astazi la 3:51 pm

Sus In jos

ore-sama wa dareda to omotte yagaru /:)??!!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Welcome :: Membri noi-
Mergi direct la: