Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Mier Mai 09, 2012 2:37 am

Hey se pare ca am reusit in sfarsit sa iau filmul odata cu primirea contului pe assiantorrents ... Este filmul bazat pe povestea "Norwegian Wood" - Haruki Murakami (am citit-o chiar de curand).
Este o poveste foarte frumoasa , iar actorul principal este Ken'ichi Matsuyama (L - Death Note , Shin - Nana) probabil multi il stiti.

Acesta este trailerul filmului :

Si ca sa nu ziceti ca sunt rau , daca sunt doritori printre voi va pot lasa un torrent (viteza cea mai mare pe care o puteti prinde este 700kbs/s deoarece este din Asia si va dati seama bandwith'ul este destul de mic...) crab8
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Mier Mai 09, 2012 4:31 am

Am vazut filmul si este foarte frumos,destul de sensibil :).L-am asteptat mult timp dupa ce am citit cartea,bine,ca orice film facut dupa o carte,omite cateva scene dar in general este bine realizat.Kenichi Matsuyama ese foarte interesant ca actor dar mi se pare ca are mereu aceeasi fata,adica nu are prea multa expresivitate,cel putin in filmele in care l-am vazut eu,dar probabil asta ii cerea si rolul.Recomand filmul,e relaxant ^^.

Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Mier Mai 09, 2012 9:04 am

din cate am vazut in trailerul e frumos filmul :D numai ca nu prea am chef de subtitrare in engleza ... nu imi dau seama ce inseamna un cuvant si se duce pe apa sambetei toata propozitia:((:(( eu vreau sa ma duc la cinema sa vad filmul Razbunatorii :D
Sus In jos
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Mier Mai 09, 2012 9:25 pm

Pot rezolva si problema cu subtitrarea pentru ca am subtitrare in romana la acest film . :)
Sus In jos
Akuma
Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Mier Mai 09, 2012 11:41 pm

oooo esti boss atuncea:D:D in weekend'ul acesta o sa ma uit la el daca imi zici de unde sa il download'ez
faza cu downlad'ez la ora de engleza astazi la a facut un coleg o propozitie si in loc sa scrie download a scris daunlod :))) am murit de ras:)))))))))
Sus In jos
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Joi Mai 10, 2012 3:52 am

Ai aici torrentul + subtitrarea :) iti recomand sa deschizi filmul prin KMplayer pentru a avea o rezolutie si performanta mai buna.
Download : http://fbx.ro/njotn5qb5cbz6knf
Sus In jos
pal.elena
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 15/09/2013

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Lun Sept 16, 2013 1:39 am

Cum este filmul raportat la carte?Stiu ca deobicei cartea bate filmul, dar mai sunt si exceptii.:D
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami   Astazi la 7:19 am

Sus In jos

Norwegian Wood (Noruwei no mori) - Haruki Murakami
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: About Japan :: Filme japoneze-
Mergi direct la: