Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Cum incarc o imagine?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Midori
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 3243
Varsta : 24
Localizare : Targoviste>.<
Data de inscriere : 31/12/2007

MesajSubiect: Cum incarc o imagine?   Sam Sept 03, 2011 3:28 am

Deoarece foarte multa lume intreaba despre cum se adauga o imagine intr-un mesaj, voi explica aici.

-Deasupra tabelului in care scriem mesajul apar cateva casete pt editatea textului, culori etc. Una dintre ele este pentru incarcarea imaginilor. Undeva la mijloc este o casetuta cu verde. Daca punem mouse-ul in dreptul ei va scris "Gazduieste o imagine".
-Facem click pe caseta.
-Avem doua variante: putem incarca imagini din computer-pentru asta dam click pe "Rasfoire' si alegem imaginea, apasam pe 'Host it', asteptam, si cand link-ul este gata, copiem pe primul sau al2lea in mesaj, unde vrem sa punem imaginez. Avem posibilitatea de a o redimensiona si a alege marimea dorita de la "Resize image". Este bine sa aiba dimensiunile de maxim 800px sau mai mici pentru ca altfel deformeaza pagina forumului.
-A doua varianta este sa luam codul unei imagini de pe internet, selectam URL in caseta verde, redimensionam si copiem link-ul generat.

Sper ca ati inteles si n-o sa aveti probleme, daca nu mai intrebati si o sa incerc sa va explic mai in amanunt.

僕の前に道はない、僕の後ろに道はできる
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japan-fans.forumotion.com
kumichan
Gaijin
Gaijin

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 18
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/08/2011

MesajSubiect: Re: Cum incarc o imagine?   Joi Sept 15, 2011 6:15 am

sa vedem daca imi iese