Everything About Japan

AcasaPortalGalerieCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiti | 

Nu anime nu manga

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Hime Lavulin
Ninja
Ninja

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 18
Localizare : Oradea :D
Data de inscriere : 15/07/2011

MesajSubiect: Nu anime nu manga   Vin Aug 26, 2011 6:26 pm

Hainde-ti sa ne gandim. Daca n-ar fi fost niciodata anime sau manga, ne-am mai fii indragostit asa de mult de limba japoneza si Japonia? Suspect smile
Poate unii vor spune ca da, dar putem recunoaste aproape toti ca anime-urile si manga-urile sunt primul pas ce l-am facut in aceasta "caladotire" neko

Cat despre mne? Cand eram micuta eram obsedata de Japonia datorita desenelor. :(sailor): Nu imi imaginez copilaria fara anime!! japan :nopo***:
Probabil as fi gasit muzica japoneza si poate revistele dar nu cred ca ar fi fost ca si acum.

Dar in cazul vostru? kanpai
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://konakonayaay.blogspot.com/
Ookami
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1517
Varsta : 24
Localizare : Cluj Napoca T.T
Data de inscriere : 30/09/2010

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Vin Aug 26, 2011 8:45 pm

si...si pokemon mai era...si digimon....si normal, sailor moon...camd ma gandesc la desenele alea, imi este dooor de copilarie.. Cred ca asa a si inceput pasiune mea pt japonia...si obsesia mea pentru manga mai tarziu....prin clasa 7? Cred...oticum, manga si anime-urile mi-au facut cunostiinta cu japonia...

@hime lavulin....cand am vazut topicul m-am gandit la chestii rele :)))) credeam ca vrei sa protestezi impotriva manga si anime :)))))

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Vin Aug 26, 2011 9:49 pm

Cum sa fac asa ceva!? They are my friends! boxing cheerleader

Eu tin minte ca ma uitam la Mew Mew Power, Kaleido Star si Slayers.
Sus In jos
anaoha
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 888
Varsta : 23
Localizare : Valenii de Munte
Data de inscriere : 26/05/2008

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Sam Aug 27, 2011 8:50 am

Eu am luat ''virusul'' de la Kyoro chan,care nu este chiar anime dar ma rog(nu punem la socoteala pokemon,sailor moon ca atunci cand ma uitam la ele erau dublate in romana si nu prea stiam eu ce's alea animeuri)....eram prin clasa 6a si ma uitam la serialul ala pentru ca imi placea mult cum suna limba,si asa am facut cunostinta cu lumba japoneza,anime-uri,dorame,harajuku,forumul asta.....a big big world.^^

Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Sam Aug 27, 2011 10:54 am

Cred ca toti am inceput aceassta pasiune o data cu descoperirea animeurilor lol numai cand ma gandesc cand ne strangeam cate 5-6 copii la unu singur acasa si ne uitam la dragon ball cu sufletul la gura asteptand actiunea , mi se face dor de copilarie si as da orice sa mai fiu ca atunci si lumea sa fie ca atunci .. chiar si viata tuturor sa fie ca atunci ... >.<
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Sam Aug 27, 2011 12:48 pm

Mda...mie imi placea asta...cand se adunau mai multi la mine...eram singura din bloc cu tv color-chiar daca se vedea cam prost pe el...era ceva aparte....si cu toate astea nu vreau sa dau timpul inapoi...abia am asteptat sa cresc...su parca dragostea pt japonia a crescut...

Ninja
Ninja

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Dum Aug 28, 2011 3:42 am

Hai sa ne gandim. Daca anime-urile si manga-urile ar fi fost inventate de romani, probabil lumea ar fi fost incantata de Romania la fel cum noi suntem acum de Japonia si cultura ei! Ma rog, poate doar strainii. lol! rock Voi ce credeti?
Ar fi fost tare ca toate anime-urile sa fie in romana! drunk
Sus In jos
Ciorapyy-kun
Hatamoto
Hatamoto

Numarul mesajelor : 208
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Dum Aug 28, 2011 10:54 am

mie nu mi-ar place sa vad un anime in romana ... care e farmecul ?! Sa nu il auzi pe Excalibur strigand "Bakka !" in timp ce se cearta cu toata lumea si isi povesteste viata lui intortocheata ... care e farmecul sa nu il auzi pe gaara spunand "Shine!" ... care e farmecul sa nu il auzi pe Naruto spunand "Sakura-chan!" ... care e farmecul sa nu o auzi pe Sakura strigand "Sasuke-kun!" ?! si sunt multe alte fraze , acestea sunt doar niste exemple .. Pur si simplu nu ar avea farmec sa il auzi pe Gaara strigand la cineva "Mori!" sau pe excalibur strigand "Prostule!" ... lol
Sus In jos
Ookami
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Dum Aug 28, 2011 12:04 pm

Te sustin kaze! Pur si simplu japonezilor li se potriveste chestia asta cu animeul/manga! Sunt facuti pentru asta! Si ador cand personaje.striga! Sau spun anumite cuvinte care nu au inteles-ex naruto-dattebayo! Sau nya la unele fete...

Taiko
Taiko

Numarul mesajelor : 517
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca ^^
Data de inscriere : 29/03/2011

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Mier Mai 09, 2012 11:59 pm

ai foarte mare dreptate Ciorapyy-kun ar fi nasol sau la fazele din dbz cand zice vegita catre adversarii shine! sau la fazele cu bee-san cum vorbeste cu naruto bakka si alte faze:D:D
Si pe mine m-a atras japonia datorita animeurilor Dragon ball pt ca erau pe TVR 1 cand eram mic la ora 13:00 nu mai era un copil afara sa ne jucam cu mingea sau sa gaseam noi ce sa ne jucam pe vremea aia erau cele mai tari desene ca asa le ziceam cand eram copii :) cand nu au mai aparut dragon ball pe TVR1 asa trist am fost de numa am plans 1 zii aproape:)) dar acuma de o luna si ceva leam vazut toate episoadele db si dbz si db gt :D:D credca de un an si ceva am vazut la animeuri de nu le mai stiu numarul
RESPECT PENTRU CEI CE TRADUC ANIMEURILE DE PE SITEURILE pe care ma uit :D
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nu anime nu manga   Astazi la 9:08 pm

Sus In jos

Nu anime nu manga
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Everything About Japan :: Stuff :: Anything-
Mergi direct la: